Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

59 minutes ago, Nuri Kara said:

Ben Allah'ı öv demedim, örneğin bana uymuyor. Yerceksen yine yer ama iyiliklerinide gör.

Birincisi; hiç şeye ihtiyacı olmayan, her şeye gücü yeten dolayısıyla hiç bir çaba sarf etmeden, hiç bir zahmete girmeden bir şeyler yapan bir varlığı neden öveyim ki? Asıl sorman gereken soru şu, madem bu Allah denen zımbırtı çok iyi, çok adil, çok merhametli o zaman neden bu kötülükler, acılar, adaletsizlikler, vahşet var?

İkincisi hayali bir varlığı övmenin de yermenin de hiç bir anlamı yok, burada yaptığım hayali bir varlığa laf söylemek değil, sizlerin kurduğu mantıktaki hataları göstermek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Hür iradesi , iktidarı , seçme hakkı olan kişiler 

Şimdi sorun un kökenine inelim.. özgür iradesi seçme hakkı aklı başında olanları bu tür meselelerden muaf mı tutuyoruz.. bizim derdimiz savunmasız suçsuz günahsız olanlar mı ?

Özgür irade diye bir şey yok ilk olarak. Özgür irade yok, ama gerçekler, doğrular, farkındalıklar var. Çocuğumun acı çekmesini, hastalanmasını ve ölmesini istemeyiz diyenlerin, var ederek bunları ona dayatmaları, buna üzülmeleri ve birde üstüne üstlük sizlere acı, hastalık ve ölüm vereceğim diyen allaha tapınmaları bir zihinsel uyumsuzluk, tutarsızlıktır. 

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Buzul yazdı:

Özgür irade diye bir şey yok ilk olarak. Özgür irade yok, ama gerçekler, doğrular, farkındalıklar var. Çocuğumun acı çekmesini, hastalanmasını ve ölmesini istemeyiz diyenlerin, var ederek bunları ona dayatmaları, buna üzülmeleri ve birde üstüne üstlük sizlere acı, hastalık ve ölüm vereceğim diyen allaha tapınmaları bir zihinsel uyumsuzluk, tutarsızlıktır. 

Özgür irade ya da adı her neyse işte.  Çocuğun hasta olması  hayvanın öldürülmesi canlı canlı yenmesi suç fakat yetişkin bireyin hastalanmasında insanların birbirine işkence etmesinde herhangi bir tuhaflık yok gayet doğal birşey mı demek istiyorsun..

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Ne diyorsun lan kusmuk ne demek ağzını temizle gel derdin ne ise konuşalım..

Evliyanın adını Said diye anmamamı yoksa sana bir deyimi kullanmamamı fazla takıldın?

8 dakika önce, sağduyu yazdı:

Birincisi; hiç şeye ihtiyacı olmayan, her şeye gücü yeten dolayısıyla hiç bir çaba sarf etmeden, hiç bir zahmete girmeden bir şeyler yapan bir varlığı neden öveyim ki? Asıl sorman gereken soru şu, madem bu Allah denen zımbırtı çok iyi, çok adil, çok merhametli o zaman neden bu kötülükler, acılar, adaletsizlikler, vahşet var?

İkincisi hayali bir varlığı övmenin de yermenin de hiç bir anlamı yok, burada yaptığım hayali bir varlığa laf söylemek değil, sizlerin kurduğu mantıktaki hataları göstermek.

Yeriyon ama, hayali diyon? Öv demiyorum zaten, hayali varlığı yerde iyi yanlarına bakda yer.

Bir zahmete girmeden iyilikleri yok edebilir, hayali varlık istiyor diye orada.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, 'Oflaz' yazdı:

Özgür irade ya da adı her neyse işte.  Çocuğun hasta olması  hayvanın öldürülmesi canlı canlı yenmesi suç fakat yetişkin bireyin hastalanmasında insanların birbirine işkence etmesinde herhangi bir tuhaflık yok gayet doğal birşey mı demek istiyorsun..

Yazımdan bunu nasıl çıkardın bilmiyorum. Ama yok. Öyle bir şey demiyorum.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Yeriyon ama, hayali diyon? Öv demiyorum zaten, hayali varlığı yerde iyi yanlarına bakda yer.

Ortaya konulan bir din, bir tanrı profili var. Allah olmasa da, ortaya konulan bu din, bu tanrı profili eleştirilebilir. Mantıksızlıkları, tutarsızlıkları, yanlışları söylenebilir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Nuri Kara said:

Evliyanın adını Said diye anmamamı yoksa sana bir deyimi kullanmamamı fazla takıldın?

Hala ne dediğimi anlamamışsın, benim yaptığım burada kurulan mantığın hatalı olduğunu göstermek. Bir önerme tek bir aksi örnekle çöker, yanlış olduğu ortaya çıkar.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hala ne dediğimi anlamamışsın, benim yaptığım burada kurulan mantığın hatalı olduğunu göstermek. Bir önerme tek bir aksi örnekle çöker, yanlış olduğu ortaya çıkar.

İyi o zaman yeni bir önerme kurayım, Allah iyimi kötümü bilmiyorum, iyi olduğunu umuyorum. Bu önermede sıkıntı nedir?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Sen de birinin çocuğu değil misin? İstersen 90 yaşında ol. Yine birinin çocuğu olmuş olacaksın.

Kusura bakma da sen daha derdini anlatamıyorsun usta.. tek bildiğin iki video ekleyip aynı seyleri yazıp duruyorsun. Cevap bulmak için yapıyorsan bu şekilde bulamazsın. Yok zaten kimse cevap veremiyor ben kendimi tatmin ediyorum diyorsan yolun açık olsun.. çocuklar hayvanlar tekrarlayıp durduğunu bu. Soru soruyoruz karşındakini mal yerine koyuyorsun garip bı adamsın. Bu şekilde hakperest objektif bir münazara olmaz. Seninle ancak Nuri kara gibileri sidik yarıştırır.. elde var sıfır..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, 'Oflaz' yazdı:

Kusura bakma da sen daha derdini anlatamıyorsun usta.. tek bildiğin iki video ekleyip aynı seyleri yazıp duruyorsun. Cevap bulmak için yapıyorsan bu şekilde bulamazsın. Yok zaten kimse cevap veremiyor ben kendimi tatmin ediyorum diyorsan yolun açık olsun.. çocuklar hayvanlar tekrarlayıp durduğunu bu. Soru soruyoruz karşındakini mal yerine koyuyorsun garip bı adamsın. Bu şekilde hakperest objektif bir münazara olmaz. Seninle ancak Nuri kara gibileri sidik yarıştırır.. elde var sıfır..

Kısaca diyorum ki, bu yaşamdan kötülük yapmayan bir tanrı profili çıkmaz. Kötülük yapmayan, merhametsizlik yapmayan allah söylemi yanlıştır. Ancak kötülük yapmış bir allah bu düzeni yaratmıştır düşüncesini ortaya atabilirsin. Tabi bunu da gerçekleyemezsin. Yazılanları da anlayamıyorsan, yapacak bir şey yok. 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Ben sana hakaret etmedim, eleştiri kaldıramıyormusun? Aksine sen bana hakaret ettin, öfke kusmak vb. deyimdir. Hakaret saydıysan düzelteyim, ezberini döküp kaçmak yok. Buda ikinci hakaretin.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Kısaca diyorum ki, bu yaşamdan kötülük yapmayan bir tanrı profili çıkmaz. Kötülük yapmayan, merhametsizlik yapmayan allah söylemi yanlıştır. Ancak kötülük yapmış bir allah bu düzeni yaratmıştır düşüncesini ortaya atabilirsin. Tabi bunu da gerçekleyemezsin. Yazılanları da anlayamıyorsan, yapacak bir şey yok. 

Ateşi yaratmak kötülük müdür ? 

Birilerinin evi iş yeri sevdikleri yanarak yok oldu ise ?

Yağmur yağdırmak kötülük müdür ?

Anneni babanı bir sel baskınında kaybetti isen ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Ben sana hakaret etmedim, eleştiri kaldıramıyormusun? Aksine sen bana hakaret ettin, öfke kusmak vb. deyimdir. Hakaret saydıysan düzelteyim, ezberini döküp kaçmak yok. Buda ikinci hakaretin.

Bas git lan milyon tane senin gibi geveze tanıdım aynı laflar uza..

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Fazla yağdırmak kötüdür.

1 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Bas git lan milyon tane senin gibi geveze tanıdım aynı laflar uza..

At kafası, terbiyesizsin. Şaşırmıyorum ama, birini fazla yüceltirsen , değere hakaret sanarsın. Eleştiri bir hakaret değildir. Tabii Said eleştirilemez. (At kafası). Hakaret budur.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Nuri Kara yazdı:

Fazla yağdırmak kötüdür.

At kafası, terbiyesizsin. Şaşırmıyorum ama, birini fazla yüceltirsen , değere hakaret sanarsın. Eleştiri bir hakaret değildir. Tabii Said eleştirilemez. (At kafası). Hakaret budur.

He tamam şimdi bas git hadi..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, 'Oflaz' yazdı:

Allah var diyorsan

Canlıları birbirlerine parçalatması kötülüktür.

Canlılara hastalık vermesi, işkence etmesi kötülüktür.

Volkanları patlatıp, yangınlar çıkarıp canlıları yakması kötülüktür.

Canlılara baskı, stres yaşatması kötülüktür.

Yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan varlıklara ölüm sürecini ve psikolojisini yaşatması kötülüktür.

Bu yeryüzünde ne kadar yaşanmış acı yaşanmışsa bunun sorumlusu da var dediğin o allah olmalıdır.  Tabi yeri ve gökleri yedi günde yaratan bu allahın ayı, güneşi, yıldızları yaratması kötülük değildir. Ama bu yarattıkları acılara neden olursa, kendisi kötülük yapmış olur. Her şey onun tecellisi değil mi? Onun zihninden çıkmıyor mu tüm bunlar hem?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...