Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

2 dakika önce, Buzul yazdı:

Allah var diyorsan

Canlıları birbirlerine parçalatması kötülüktür.

Canlılara hastalık vermesi, işkence etmesi kötülüktür.

Volkanları patlatıp, yangınlar çıkarıp canlıları yakması kötülüktür.

Canlılara baskı, stres yaşatması kötülüktür.

Yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan varlıklara ölüm sürecini ve psikolojisini yaşatması kötülüktür.

Bu yeryüzünde ne kadar yaşanmış acı yaşanmışsa bunun sorumlusu da var dediğin o allah olmalıdır.  Tabi yeri ve gökleri yedi günde yaratan bu allahın ayı, güneşi, yıldızları yaratması kötülük değildir. Ama bu yarattıkları acılara neden olursa, kendisi kötülük yapmış olur. Her şey onun tecellisi değil mi? Onun zihninden çıkmıyor mu tüm bunlar hem?

Ateşi ve  mağmayı yaratmak kötülük müdür yani.. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, 'Oflaz' yazdı:

Ateşi ve  mağmayı yaratmak kötülük müdür yani.. 

O ateş ve magmayla canlılara zararlar verip, acı çektirmesi kötülüktür. Acının yaşanmayacağı bir gezegeni alev topuna çevirse kötülük olmaz ama bak.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Buzul yazdı:

O ateş ve magmayla canlılara zararlar verip, acı çektirmesi kötülüktür. Acının yaşanmayacağı bir gezegeni alev topuna çevirse kötülük olmaz ama bak.

Sizin evde bıçak kullanılmıyor zannederim.. sebze meyveleri elinizle kopararak yiyorsunuz büyük ihtimal.. 

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Sizin evde bıçak kullanılmıyor zannederim.. sebze meyveleri elinizle kopararak yiyorsunuz büyük ihtimal.. 

Nereye varmaya çalışıyorsun. Allah iyilik için yarattı insanlar kötü kullanıyor demeye. İradeli oldukları için suç insandadır. Yoksa Allah iyilik olsun diyemi yaratmıştır? Allah kötülüğü istemiştir, yoksa kötülük olamazdı. İbrahim peygamberin bıçağı nasıl İsmail peygamberi kesmediyse öyle olurdu. Ama bizim bıçaklar insanda kesiyor.

Onu geçtim yağmur örneğinde insan filan yok; fazla yağdıran Allah değilmi? Bırak bu işleri. Burdan ekmek yok. Aynı taraftayız aslında. Öyle düşün.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Buzul yazdı:

Sen ilk önce bir yazılanları anla.

Çok güzel anlıyorum ilk defa karşılaşmadım 12 senedir bu forumdayım..  sizinki ayranım dökülmesin hikayesi.. ben soru sorarak kısa cümleler ile taşları yerine oturtarak gitmeyi düşünüyorum fakat olmuyor.. slogan varı cümleler ile hep ayni şeyleri yazıp duruyorsunuz.. evrim hakkında konusmak için az çok birikim gerekir diyenler mesele din olunca ilkokul bilgisi ile tartışmaya giriyor.. olmaz kardeşim. Bir cümle söyleyim ezber edebilirsin halk ı şer şer değil, kesbi şer şer dir.. bıçağı imal etmek satmak suç değil o bıçakla adam öldürmek suç.. kullanmayı bilenler o bıçağı kendine hizmetkar eder...

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Çok güzel anlıyorum ilk defa karşılaşmadım 12 senedir bu forumdayım..  sizinki ayranım dökülmesin hikayesi.. ben soru sorarak kısa cümleler ile taşları yerine oturtarak gitmeyi düşünüyorum fakat olmuyor.. slogan varı cümleler ile hep ayni şeyleri yazıp duruyorsunuz.. evrim hakkında konusmak için az çok birikim gerekir diyenler mesele din olunca ilkokul bilgisi ile tartışmaya giriyor.. olmaz kardeşim. Bir cümle söyleyim ezber edebilirsin halk ı şer şer değil, kesbi şer şer dir.. bıçağı imal etmek satmak suç değil o bıçakla adam öldürmek suç.. kullanmayı bilenler o bıçağı kendine hizmetkar eder...

Tamam işte allah da yaratmış ya hani şu magmayı, ateşi sana göre, nasıl yarattıysa artık. İşte bu ürettiği şeylerle canlılara acı çektirip, işkence ediyor kendisi ve kötülük yapıyor. İslama göre de cinayet sonucu ölüm, intihar sonucu ölüm, hastalık sonucu ölüm, kaza sonucu ölüm, açlık, susuzluk sonucu ölüm, bunların tümü bir ölüm nedenidirler. İnsanları öldüren, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diyen allahın ta kendisidir. O bıçaklanma sonucu ölüm allahın öldürme şekillerinden biridir yalnızca, allahın hastalık yapan virüslerle öldürmesi gibi. Ölüm kimini şu şekilde, kimini bu şekilde bulmuş işte. Hadi öldürülmeye karşı isen, allaha karşı çık öyleyse. Ama senin gibilerin sorunu ölümün şekli ile. İntihar sonucu ölümlere karşıyız, ama hastalıklardan kıvrana kıvrana ölmelerde bir sorun yok gibi mesela.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Buzul yazdı:

Tamam işte allah da yaratmış ya hani şu magmayı, ateşi sana göre, nasıl yarattıysa artık. İşte bu ürettiği şeylerle canlılara acı çektirip, işkence ediyor kendisi ve kötülük yapıyor. İslama göre de cinayet sonucu ölüm, intihar sonucu ölüm, hastalık sonucu ölüm, kaza sonucu ölüm, açlık, susuzluk sonucu ölüm, bunların tümü bir ölüm nedenidirler. İnsanları öldüren, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diyen allahın ta kendisidir. O bıçaklanma sonucu ölüm allahın öldürme şekillerinden biridir yalnızca, allahın hastalık yapan virüslerle öldürmesi gibi. Ölüm kimini şu şekilde, kimini bu şekilde bulmuş işte. Hadi öldürülmeye karşı isen, allaha karşı çık öyleyse. Ama senin gibilerin sorunu ölümün şekli ile. İntihar sonucu ölümlere karşıyız, ama hastalıklardan kıvrana kıvrana ölmelerde bir sorun yok gibi mesela.

Allah kötülük yapmıyor arkadaşım.. kötülüğü o bıçakla çocuğunun ekmeğine nutella süreceğine gidip annesinin boğazını kesen yapıyor.. bunda anlaşılmayacak ne var ..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Allah kötülük yapmıyor arkadaşım.. kötülüğü o bıçakla çocuğunun ekmeğine nutella süreceğine gidip annesinin boğazını kesen yapıyor.. bunda anlaşılmayacak ne var ..

Yangınlar çıkarıp, yanardağları patlatıp, canlıları acı çektire çektire yakanda mı o çocuk, canlıları birbirlerine parçalatanda mı o çocuk, virüsleri, bakterileri yaratıp, yaratıp yeryüzüne salan, hastalıklara neden olanda mı o çocuk? Bak dediğim gibi bunların tümü allahın öldürme şekilleridir islama göre. Her doğumda birinin ölümüne karar verilir. Yazmıyor mu bu kuranda, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diye. Ölüm şu şekilde bulursa sorun, ama şu şekilde bulursa, bunda bir sorun yok. Sizin anlayışınız bu. Madem öldürülmeye karşısın, tüm bu canlıları öldüren allaha karşı çık. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Buzul yazdı:

Yangınlar çıkarıp, yanardağları patlatıp, canlıları acı çektire çektire yakanda mı o çocuk, canlıları birbirlerine parçalatanda mı o çocuk, virüsleri, bakterileri yaratıp, yaratıp yeryüzüne salan, hastalıklara neden olanda mı o çocuk? Bak dediğim gibi bunların tümü allahın öldürme şekilleridir islama göre. Her doğumda birinin ölümüne karar verilir. Yazmıyor mu bu kuranda, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diye. Ölüm şu şekilde bulursa sorun, ama şu şekilde bulursa, bunda bir sorun yok. Sizin anlayışınız bu. Madem öldürülmeye karşısın, tüm bu canlıları öldüren allaha karşı çık. 

Ben ölüme karşı değilim ki.. 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Ben ölüme karşı değilim ki.. 

Yani diyorsun ki, birinin doğumuna karar verildiğinde onun ölümüne karar veriliyor. Benim allahın öldürmesiyle bir sorunum yok. Benim sorunum ölümün bulma şekilleriyle. Ölümler intihar sonucu olmasın da, hastalıklar sonucu olsun gibisinden. Anladım.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Buzul yazdı:

Yani diyorsun ki, birinin doğumuna karar verildiğinde onun ölümüne karar veriliyor. Benim allahın öldürmesiyle bir sorunum yok. Benim sorunum ölümün bulma şekilleriyle. Ölümler intihar sonucu olmasın da, hastalıklar sonucu olsun gibisinden. Anladım.

Ölüm ün mahiyeti yok olmak olsa idi hepsine karşı olurdum fakat ölüm bir nimet iken neden karşı olayım.. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Ölüm ün mahiyeti yok olmak olsa idi hepsine karşı olurdum fakat ölüm bir nimet iken neden karşı olayım.. 

Demek ölüm yok oluş olsaydı, allaha bile karşı çıkardın. Ama yok olmayacağım için, ölümü bir nimet olarak görüyorum, diyorsun. Peki ya cehenneme gidersen ve sonsuza dek orada yanarsan, yine de ölümü ve yok olmamayı nimet olarak görür müsün? Yok olmayayım da, cehennemde yansamda olur mu diyorsun yani?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Buzul yazdı:

Demek ölüm yok oluş olsaydı, allaha bile karşı çıkardın. Ama yok olmayacağım için, ölümü bir nimet olarak görüyorum, diyorsun. Peki ya cehenneme gidersen ve sonsuza dek orada yanarsan, yine de ölümü ve yok olmamayı nimet olarak görür müsün? Yok olmayayım da, cehennemde yansamda olur mu diyorsun yani?

Allah var ise ahiret te vardır.. Cehennem de sonsuza kadar yanmayacağımı biliyorum.. 

Sitelerde Paylaş

Arkadaş! Masum bir insana veya hayvanlara gelen felâketlerde, musibetlerde, beşer fehminin anlayamadığı bazı esbab ve hikmetler vardır. Yalnız meşiet-i İlahiyenin düsturlarını hâvi şeriat-ı fıtriye ahkâmı, aklın vücuduna tâbi değildir ki, aklı olmayan bir şeye tatbik edilmesin. O şeriatın hikmetleri kalb, his, istidada bakar. Bunlardan husule gelen fiillere, o şeriatın hükümleri tatbik ile tecziye edilir. 
Mesnevi-i Nuriye - 74

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, 'Oflaz' said:

Arkadaş! Masum bir insana veya hayvanlara gelen felâketlerde, musibetlerde, beşer fehminin anlayamadığı bazı esbab ve hikmetler vardır. Yalnız meşiet-i İlahiyenin düsturlarını hâvi şeriat-ı fıtriye ahkâmı, aklın vücuduna tâbi değildir ki, aklı olmayan bir şeye tatbik edilmesin. O şeriatın hikmetleri kalb, his, istidada bakar. Bunlardan husule gelen fiillere, o şeriatın hükümleri tatbik ile tecziye edilir. 
Mesnevi-i Nuriye - 74

Biraz Turkce konusta biz de anlayalim.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, 'Oflaz' yazdı:

Mesnevi-i Nuriye - 74

Bu yazıdan ne anladın? Ben ne anladığımı söyleyeyim: Hayvanların aklı yokmuş, hisleri varmış. Hikmet buymuş. Bu yüzden hayvanlara musibet isabet edermiş. Sonuç olarak? Anlaşılsın içi boş olduğu anlaşılsın. Kelimeleri süslü olunca iyi anlamlar çıkmıyo. Süsle olmuyo o iş. Arada anlamlı güzel şeylerde var, ayırt edebiliyorsan onları yaz.

Sitelerde Paylaş
On 26.03.2020 at 12:16, Nuri Kara said:

İyi o zaman yeni bir önerme kurayım, Allah iyimi kötümü bilmiyorum, iyi olduğunu umuyorum. Bu önermede sıkıntı nedir?

Şu dünyaya bir bak bakalım, eğer bu Allah denen zımbırtı iyi ise bu kötülükler, acılar, vahşet ve adaletsizlik neden var?

Neye göre bu hayali varlığın iyi olmasını umuyorsun, hangi verilerden, gözlemlerden bu sonuca ulaşıyorsun?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Şu dünyaya bir bak bakalım, eğer bu Allah denen zımbırtı iyi ise bu kötülükler, acılar, vahşet ve adaletsizlik neden var?

Neye göre bu hayali varlığın iyi olmasını umuyorsun, hangi verilerden, gözlemlerden bu sonuca ulaşıyorsun?

Şu an huzurlu hissediyorum yetmezmi?

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Nuri Kara said:

Şu an huzurlu hissediyorum yetmezmi?

Dunyanin buyuk cogunlugu cok huzurlu su anda. Isyerleri kapali, insanlar disari cikamiyor, disarda bir seye dokunamiyor. Ben yurtdisinda ogretmenim su an okullar tatil ne zaman acilacak belli degil. Aman da cok huzurluyuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...