Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

• İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Seni var ettik.

Şimdi burada kederlenecek, acı çekeceksin.

Çaresizliğe, umutsuzluğa düşeceksin.

Baskı, stres yaşayacaksın.

Yoksunluk çekeceksin.

Geçim derdine düşürüldün.

Bir sürü zorluk ve zorunluluk sırtında.

Yaşamak için çabalamak, çalışmak zorundasın.

Yaşamak için çabalayacaksın, gün sonunda da öleceksin.

Doğumuna karar vererek, ölümüne karar verdik.

Ama ama intihar ederek ölemezsin.

Bu yaşam yarattığı için övgü bekleyen, muhtaç edip, yoksunluk verip şükür bekleyen yerdeki ve gökteki tanrıların zoruna gider.

Bunu bir aşağılanma, başkaldırı olarak görürüz.

Biz büyüklenenleri de sevmeyiz.

Ama bir hastalıktan kıvrana kıvrana gebermende ise bir sorun yok.

Şimdi bizi öv, yücelt. Nimetlerimiz için bize şükür et. Başkaldıran, asi kullardan olma. Böylece üstün biri olabilirsin.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Buzul yazdı:

Seni var ettik.

Yoksunluk çekeceksin.

Bu yaşam yarattığı için övgü bekleyen, muhtaç edip, yoksunluk verip şükür bekleyen yerdeki ve gökteki tanrıların zoruna gider.

Şimdi bizi öv, yücelt. Nimetlerimiz için bize şükür et. Başkaldıran, asi kullardan olma. Böylece üstün biri olabilirsin.

Müslümanın cevabı hazır.
"Allah'ın Her Yarattığında Bir Hikmet Vardır."  :)

Bunu söyleyince yazacak bir şey bulamıyorum.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Müslümanın cevabı hazır.

Hikmet, fazilet, rahmet felan diyince mantıksızlıklar mantıklı, tutarsızlıklar tutarlı oluyor, sorulan sorular mantıklı bir şekilde yanıtlanmış oluyor zaten. Bunlar öyle büyülü sözcükler.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, mirasyedi yazdı:

Müslümanın cevabı hazır.

Öyle diyenler, kendi inançlarından emin olmayanlar ve topu çizgi dışına atarak kendilerini bu şekilde avutanlar.

Daha kısaca söylemek gerekirse, bir adım ilerisini düşünmeye cesaret edemeyenler bence.

Bunlar, şu güya herşeye gücü yeten bir tanrıya siktiri çekmekten korkanlar.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.03.2020 at 23:24, fumes yazdı:

Dunyanin buyuk cogunlugu cok huzurlu su anda. Isyerleri kapali, insanlar disari cikamiyor, disarda bir seye dokunamiyor. Ben yurtdisinda ogretmenim su an okullar tatil ne zaman acilacak belli degil. Aman da cok huzurluyuz.

Mesele şuanda değil, bende değil, sende değil. Dört ay önce başka birşey yazacaktın.

19 saat önce, sağduyu yazdı:

Konu senin huzurlu hissedip hissetmemen değil, konu doğru ve mantıklı düşünmek.

Yok canım konu tamamen benim huzurlu hissetmem. Örnek bu örnek, doğru ve mantıklı düşünmek istiyorsan, iyilikleride görecen, mantıklı bakacan, doğru ve mantıklı düşünmek yazacağına az anla.

Dünyada sadece kötülükler olsaydı bir Allah'ın kulu yaşamaz, herkes intihar ederdi. Umutlar engel oluyor. Var yani bişeyler. Of şunu bile açıklattırıyonuz.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Buzul yazdı:

Seni var ettik.

Yoksunluk çekeceksin.

İnsanoğlu yaratılışta olağan üstü bir beyinle yaratılmışken. Bu beynini kullanmayıp suçu Allah'a atması ne kadar doğrudur. Övgü,yüceltme konusuna gelirsek. Sana şöyle bir örnek vereyim. Sen sosyal medya da birini takip ettiğin zaman onunla etkileşimini daha fazla olur değil mi? İnsan beyni bu şekilde çalışıyor çünkü övüp,yücelttiği zatlara daha fazla ilgi duyup takip ediyor. 

Şu videoyu bırakayım buraya uzun uzun yazmak yerine bunu izleyin. 

Bazı cevaplarınız verilmiş video da siz yine red edeceksiniz tabi.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlardaki beyin, öyle langırt diye kellelerinin içine konmadı. Tam tersine, milyonlarca uzun bir sürecin ve değişimin sonunda şimdiki haline geldi.

Ve hălen de değişmektedir, çünkü her canlı çevreye uyum sağlamak mecburiyetindedir. Beceremeyenler, er ya da geç yolda kalır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kabara yazdı:

Sana şöyle bir örnek vereyim. Sen sosyal medya da birini takip ettiğin zaman onunla etkileşimini daha fazla olur değil mi? İnsan beyni bu şekilde çalışıyor çünkü övüp,yücelttiği zatlara daha fazla ilgi duyup takip ediyor. 

Tanrıya tapmakla dua etmekle yalvarmakla tapmakla, sosyal medyadan birini takip etmesiyle nasıl bir benzetme yaptın pes doğrusu.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, kabara yazdı:

İnsanoğlu yaratılışta olağan üstü bir beyinle yaratılmışken. Bu beynini kullanmayıp suçu Allah'a atması ne kadar doğrudur. Övgü,yüceltme konusuna gelirsek. Sana şöyle bir örnek vereyim. Sen sosyal medya da birini takip ettiğin zaman onunla etkileşimini daha fazla olur değil mi? İnsan beyni bu şekilde çalışıyor çünkü övüp,yücelttiği zatlara daha fazla ilgi duyup takip ediyor. 

Şu videoyu bırakayım buraya uzun uzun yazmak yerine bunu izleyin. 

Bazı cevaplarınız verilmiş video da siz yine red edeceksiniz tabi.

Çocuğunun acı çekmesini, hastalanmasını, ölmesini ister misin?
-Hayır. İstemem. Bu duruma karşıyım.
Çocuğun acı çekse, hastalansa, ölse üzülür müsün?
-Evet.
Çocuğunun doğumuna neden olarak onun hastalanmasına, acı çekmesine neden olan, doğumuna karar vererek ölümüne karar veren sensin. Üstüne üstlük birde sizlere acı, hastalık ve ölüm vereceğim diyen allaha tapınıyorsun. Çocuğumun bunları yaşamasını istemem diyip, aynı zamanda çocuğuna acı çektirip, işkence allahı övüp, yüceltiyorsun. Cidden, hastalıktan kıvranan çocuğunun başında üzülüp, kederlenirken, aynı zamanda ona acı çektiriyor dediğin allahın yalaka ve yancılığını yapmak da neyin nesi? 

Görüldüğü gibi ortada tam anlamıyla bir zihinsel uyumsuzluk, tutarsızlık var. Bunlar mı mükemmel tasarım ? Bunlar mı beyinlerini kullanıyorlar şimdi? Rabbin bu tasarımı tutarsızlık yaşayacak bir şekilde mi tasarlamış yoksa?

Başka bir konu ise şu. Bunlar yaptıkları, var ettikleri çocuklara gökte oturan bir allah o seni sınamak için yarattı diyorlar, dalga geçer gibi. Hangi kafa yaptığı çocuğu bir tanrının sınavına sokar. İşte bu kafa. Hadi bu saçma gülünçlüğü geçtik. Sizlerin çocuklarınızı yedi katlı bir göğün üstünde oturan allahın sınavına sokmanız gülünçlüğünü. Bir başka bakış açısıyla bu duruma bakacak olursak. Bu allah, benden insanları cehenneme dolduracağım diyip, kendine bir söz vermiş ya hani. Kendisi Adem ile Havvayı yaratıp, onlara üreme özelliği veriyor. Yani kendisi çocuk yapanları kullanarak cehennemine yakıt ürettiriyor. Şu sinsiliğe, kirli oyuna, tuzakçılığa bir bak. Ve cehennemine gitme durumunun söz konusu olduğu bir yerde de, sizler çocuklar yaparak, çocuklarınızı bu yola koymakta bir sakınca görmüyorsunuz ve bu hakkı kendinizde buluyorsunuz. Evet, bir başkasına cehenneme gitme durumu söz konusuysa, sınavı ne hakla dayatıyorsunuz?

Ayrıca, çocukları yapan siz olsanız da doğum allahın yaratması demek ya hani size göre, şeytan adem ile havvayı tuzağa düşürüp, cennetten yeryüzüne sürülmelerine neden olduktan sonra allah doğum yoluyla yeryüzünde yaratmaya başlamış, ama şeytan da doğum yoluyla tuzağa düşürüp, yeryüzüne sürülmeye neden olmaya başlamıştır. Ama tabi neden olduğu doğuma bakıp, allah bu ademler ile havvaları yarattı diyen çok, ama şeytan da bu ademler ile havvaları tuzağa düşürüp, onların yeryüzüne sürülmelerine neden oldu diyen yok. Bakın, o sabahtan akşama dek sövüp, saydığınız, adem ile havvayı tuzağa düşürdü diye nefret kustuğunuz şeytan yine tuzağa düşürme işini sürdürüyor, hem de allahlık adı altında.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Buzul yazdı:
24 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Tanrıya tapmakla dua etmekle yalvarmakla tapmakla, sosyal medyadan birini takip etmesiyle nasıl bir benzetme yaptın pes doğrusu.

Video yu izlersin diye uzun uzun açıklamadım. Videoda anlatmış izlerseniz anlayacaksınız.

Çocuğunun acı çekmesini, hastalanmasını, ölmesini ister misin?
-Hayır. İstemem. Bu duruma karşıyım.
Çocuğun acı çekse, hastalansa, ölse üzülür müsün?
-Evet.
Çocuğunun doğumuna neden olarak onun hastalanmasına, acı çekmesine neden olan, doğumuna karar vererek ölümüne karar veren sensin. Üstüne üstlük birde sizlere acı, hastalık ve ölüm vereceğim diyen allaha tapınıyorsun. Çocuğumun bunları yaşamasını istemem diyip, aynı zamanda çocuğuna acı çektirip, işkence allahı övüp, yüceltiyorsun. Cidden, hastalıktan kıvranan çocuğunun başında üzülüp, kederlenirken, aynı zamanda ona acı çektiriyor dediğin allahın yalaka ve yancılığını yapmak da neyin nesi? 

Görüldüğü gibi ortada tam anlamıyla bir zihinsel uyumsuzluk, tutarsızlık var. Bunlar mı mükemmel tasarım ? Bunlar mı beyinlerini kullanıyorlar şimdi? Rabbin bu tasarımı tutarsızlık yaşayacak bir şekilde mi tasarlamış yoksa?

Başka bir konu ise şu. Bunlar yaptıkları, var ettikleri çocuklara gökte oturan bir allah o seni sınamak için yarattı diyorlar, dalga geçer gibi. Hangi kafa yaptığı çocuğu bir tanrının sınavına sokar. İşte bu kafa. Hadi bu saçma gülünçlüğü geçtik. Sizlerin çocuklarınızı yedi katlı bir göğün üstünde oturan allahın sınavına sokmanız gülünçlüğünü. Bir başka bakış açısıyla bu duruma bakacak olursak. Bu allah, benden insanları cehenneme dolduracağım diyip, kendine bir söz vermiş ya hani. Kendisi Adem ile Havvayı yaratıp, onlara üreme özelliği veriyor. Yani kendisi çocuk yapanları kullanarak cehennemine yakıt ürettiriyor. Şu sinsiliğe, kirli oyuna, tuzakçılığa bir bak. Ve cehennemine gitme durumunun söz konusu olduğu bir yerde de, sizler çocuklar yaparak, çocuklarınızı bu yola koymakta bir sakınca görmüyorsunuz ve bu hakkı kendinizde buluyorsunuz. Evet, bir başkasına cehenneme gitme durumu söz konusuysa, sınavı ne hakla dayatıyorsunuz?

Ayrıca, çocukları yapan siz olsanız da doğum allahın yaratması demek ya hani size göre, şeytan adem ile havvayı tuzağa düşürüp, cennetten yeryüzüne sürülmelerine neden olduktan sonra allah doğum yoluyla yeryüzünde yaratmaya başlamış, ama şeytan da doğum yoluyla tuzağa düşürüp, yeryüzüne sürülmeye neden olmaya başlamıştır. Ama tabi neden olduğu doğuma bakıp, allah bu ademler ile havvaları yarattı diyen çok, ama şeytan da bu ademler ile havvaları tuzağa düşürüp, onların yeryüzüne sürülmelerine neden oldu diyen yok. Bakın, o sabahtan akşama dek sövüp, saydığınız, adem ile havvayı tuzağa düşürdü diye nefret kustuğunuz şeytan yine tuzağa düşürme işini sürdürüyor, hem de allahlık adı altında.

Ben sınavda olduğumuza inandığım için verdiğin örnekteki  çocuğun hastalanması v.s bunlara kadere bağlı olabilirken, yine senin hatandan kaynaklanabilmektedir.

Hem inanmayıp ret etsen de çocuğa ne olacaksa yine olur. O zaman kimi sorumlu tutacaksın.

Sizin tabiriniz ile diyelim ki sınavda değiliz. O zaman hepimizin robot gibi aynı şekilde yaşaması gerekiyordu. Hepimiz günahsız hata yapmayan ve cennete gitmemiz gerekirdi. Dolayısı ile sınavda olduğumuz çok bariz ortadır.

Çok uzun yazmışsınız. Ben çok fazla uzun yazmayı sevmiyorum cevabınız umarım verebilmişimdir.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah: Hasta etsin diye şu virüsleri, bakterileri tasarlayayım da, onları yeryüzüne salayım.
Müslüman: Allahım bana sağlık ver. Acımı bitir. Ölmek istemiyorum.
Allah: Ulan bunları hasta etsinler, size acı çektirsinler diye yaratıp, yeryüzüne salan zaten benim. Sorunu yaratandan, sorunu çöz diye yardım istiyorsunuz. Ve ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, her doğum bir ölümdür, sizi öldüreceğim demedim mi ben size. Tabi hastalanacak, acı çekecek ve öleceksiniz. 

Bilerek sorun yaratandan, sorunu çöz diye yardım isteyen ve kendisine işkence edip, acı çektirene o kötülük yapmaz, merhametsizlik yapmaz diyip tapınan mükemmellik. Lan sana işkence ediyor, sen de gelmişsin o kötülük yapmaz, merhametsizlik yapmaz diyorsun. Bu neyin kafası? Bu nasıl tasarım la?

Sitelerde Paylaş

Her gün, dünyanın dört bir yanında, küçücük çocuklar yetişkinler tarafından sikiliyorlar.

Evet..iyi okuyun...sikiliyorlar!

Piyasadaki tüm tanrılar, eylemsiz bir şekilde bu pisliği sadece dikizlemekle yetiniyorlar.

Bitmedi...

Herşeye güya gücü yeten tanrıların bu öküzlüğüne kayıtsız kalanların ve onları azıcık eleştirmeye dahi dili varmayanların onlardan geri kalır bir tarafları yoktur.

Sınavmış...mış.

Sevsinler!

Dünya hali bu...yazın bunu bir kenara!

Gün gelir, sizin çocuklarınızın, kardeşlerininiz başına da tür vakalar gelebilir.

O zaman ben görürüm, sizlerin o morarmış yüzünüzü.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Buzul yazdı:

Allah: Hasta etsin diye şu virüsleri, bakterileri tasarlayayım da, onları yeryüzüne salayım.
Müslüman: Allahım bana sağlık ver. Acımı bitir. Ölmek istemiyorum.
Allah: Ulan bunları hasta etsinler, size acı çektirsinler diye yaratıp, yeryüzüne salan zaten benim. Sorunu yaratandan, sorunu çöz diye yardım istiyorsunuz. Ve ölüm nerede olursanız olun sizi bulur, her doğum bir ölümdür, sizi öldüreceğim demedim mi ben size. Tabi hastalanacak, acı çekecek ve öleceksiniz. 

Bilerek sorun yaratandan, sorunu çöz diye yardım isteyen ve kendisine işkence edip, acı çektirene o kötülük yapmaz, merhametsizlik yapmaz diyip tapınan mükemmellik. Lan sana işkence ediyor, sen de gelmişsin o kötülük yapmaz, merhametsizlik yapmaz diyorsun. Bu neyin kafası? Bu nasıl tasarım la?

İyi de biz sınavda olduğumuza inanıyoruz. Bunların olması bizim için gayet doğal. Virüs nasıl çıktı peki. Müslümanların yemediği ürünleri yediler diye çıktı. Virüsü Allah yarattı diyorsun doğru ama. Sebep olan kim ona bakmakta fayda var. Özgür iradeni yanlış yerlere kullanırsan karşılığında bu virüslerle karşı karşıya kalırsın.

Sizin yaptığınız işin kolayına kaçıp bütün kötülükleri Allah'ın üstüne atmak.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, kabara yazdı:

Ben sınavda olduğumuza inandığım için verdiğin örnekteki  çocuğun hastalanması v.s bunlara kadere bağlı olabilirken, yine senin hatandan kaynaklanabilmektedir.

Hem inanmayıp ret etsen de çocuğa ne olacaksa yine olur. O zaman kimi sorumlu tutacaksın.

Sizin tabiriniz ile diyelim ki sınavda değiliz. O zaman hepimizin robot gibi aynı şekilde yaşaması gerekiyordu. Hepimiz günahsız hata yapmayan ve cennete gitmemiz gerekirdi. Dolayısı ile sınavda olduğumuz çok bariz ortadır.

Çok uzun yazmışsınız. Ben çok fazla uzun yazmayı sevmiyorum cevabınız umarım verebilmişimdir.

Sınav diyince bu anne ve babadaki zihinsel uyumsuzluk, tutarsızlık ortadan kalkmıyor. Sınav diyince ortada bir mantıksızlık varsa o mantıklı olmuyor. Ayrıca özgür iradeli bireylerin din konusunda sınanması gibi bir durum söz konusu bile değil. Ataları tarafından atalar dini hristiyanlığa inanmaya programlanmış hristiyan askerler eğer islama inanmaya programlanmış olsalardı islam için, ataları tarafından islama inanmaya programlanmış müslüman askerler hristiyanlığa inanmaya programlanmış olsalardı, hristiyanlık için savaşabileceklerdi. Sen hazarlar içinde doğan biri olsaydın, bugün o öve öve bitiremediğin halife osmanın islam ordularına, sasaniler içinde olsaydın halife ömerin islam ordularına karşı savaşabilecektin. Koşullar değişirse taraf değişir. İçine doğulan koşullara, atalarının inanç ve öğretilerne göre yapılanan biyolojik bir yapı var ortada. Ve sen gelmişsin sınav diyorsun. Ne yani. Atalarının dini hristiyanlığa programlanan cehenneme gidecek de, atalarının dini islama inanmaya programlanan cennete mi gidecek. Üstelik atalarının dinine inandırılmak bir seçim bile değil. Çay mı, kahve mi, meyve suyu mu içsem diyip, bunların arasında seçim yapabilirsin. Ama burada bile seçim bile yok.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Her gün, dünyanın dört bir yanında, küçücük çocuklar yetişkinler tarafından sikiliyorlar.

Evet..iyi okuyun...sikiliyorlar!

Piyasadaki tüm tanrılar, eylemsiz bir şekilde bu pisliği sadece dikizlemekle yetiniyorlar.

Bitmedi...

Herşeye güya gücü yeten tanrıların bu öküzlüğüne kayıtsız kalanların ve onları azıcık eleştirmeye dahi dili varmayanların onlardan geri kalır bir tarafları yoktur.

Sınavmış...mış.

Sevsinler!

Dünya hali bu...yazın bunu bir kenara!

Gün gelir, sizin çocuklarınızın, kardeşlerininiz başına da tür vakalar gelebilir.

O zaman ben görürüm, sizlerin o morarmış yüzünüzü.

Bunun tanrı ile ne alakası var. Senin inanmadığın tanrıdan beklentin hemen adamın yakasına yapışsın ona  ceza versin bu da sınav olayını bitirir. Sen istiyorsun ki inandığın tanrı seni direk cenette atsın. Dünya cennet olsun. Biz böyle bir tanrıya inanmadığımız için. Siz bizim inadığımız tanrıya değil kendi yarattığınız tanrıya inanmıyorsunuz aslında.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, kabara yazdı:

İyi de biz sınavda olduğumuza inanıyoruz. Bunların olması bizim için gayet doğal. Virüs nasıl çıktı peki. Müslümanların yemediği ürünleri yediler diye çıktı. Virüsü Allah yarattı diyorsun doğru ama. Sebep olan kim ona bakmakta fayda var. Özgür iradeni yanlış yerlere kullanırsan karşılığında bu virüslerle karşı karşıya kalırsın.

Sizin yaptığınız işin kolayına kaçıp bütün kötülükleri Allah'ın üstüne atmak.

Her yıl milyonlarca kişi, çeşitli nedenlerle öyle ya da böyle ölüyor. Ve  kuranda yazmıyor mu, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diye. Birçok ölme şekli olsa da, bu insanların hepsini öldüren allahın ta kendisidir. Ölümün kimini o şekilde bulmuş, kimini bu şekilde işte. Ayrıca, sıtma parazitleri enfekte olan sivrisinekler her yıl yüzbinlerce kişinin ölümüne neden oluyor. Size göre bu sıtma parazitlerini tasarlayıp yaratan allah, sivrisineği kan emici bir şekilde tasarlayan da allah. Müslümanların yemediği ürünlerde çıktı diyip, allahı eleştirmiyorsun da, peki buna ne diyeceksin? Sivrisineğide mi yemişler?  Ayrıca sınav diyorsun da sürekli. Bu hastalıklarla uğraşanlara sınav puanı felan mı veriliyor? Onu anlamadım.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kabara yazdı:

Bunun tanrı ile ne alakası var. Senin inanmadığın tanrıdan beklentin hemen adamın yakasına yapışsın ona  ceza versin bu da sınav olayını bitirir. Sen istiyorsun ki inandığın tanrı seni direk cenette atsın. Dünya cennet olsun. Biz böyle bir tanrıya inanmadığımız için. Siz bizim inadığımız tanrıya değil kendi yarattığınız tanrıya inanmıyorsunuz aslında.

Zırvalamışsın ve kendi kendine gelin güveyi olmuşsun.

Benim bir şey istediğim falan yok!

İsteyen ve hayal dünyasında yaşayan bizzat sizlersiniz.

Durum ortada.

Her gün binlerce çocuk sikiliyorlar mı? Evet.

Bu yalın gerçeği senin miden kaldırıyorsa, afiyet olsun sana ancak taptığın tanrının eylemsiz bir dikizci olduğunu da aklından hiç çıkarma!

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kabara yazdı:

o zaman tanrını tanımlar mısın?

yetenekleri ne bu tanrının?

Kusursuz tanrı kusurlu insan yaratıyorsa suç kimindir?

aldığın ürün bozuk çıkınca suçu ürüne mi yüklersin yoksa onu imal edene mi? :)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Buzul yazdı:

Sınav diyince bu anne ve babadaki zihinsel uyumsuzluk, tutarsızlık ortadan kalkmıyor. Sınav diyince ortada bir mantıksızlık varsa o mantıklı olmuyor. Ayrıca özgür iradeli bireylerin din konusunda sınanması gibi bir durum söz konusu bile değil. Ataları tarafından atalar dini hristiyanlığa inanmaya programlanmış hristiyan askerler eğer islama inanmaya programlanmış olsalardı islam için, ataları tarafından islama inanmaya programlanmış müslüman askerler hristiyanlığa inanmaya programlanmış olsalardı, hristiyanlık için savaşabileceklerdi. Sen hazarlar içinde doğan biri olsaydın, bugün o öve öve bitiremediğin halife osmanın islam ordularına, sasaniler içinde olsaydın halife ömerin islam ordularına karşı savaşabilecektin. Koşullar değişirse taraf değişir. İçine doğulan koşullara, atalarının inanç ve öğretilerne göre yapılanan biyolojik bir yapı var ortada. Ve sen gelmişsin sınav diyorsun. Ne yani. Atalarının dini hristiyanlığa programlanan cehenneme gidecek de, atalarının dini islama inanmaya programlanan cennete mi gidecek. Üstelik atalarının dinine inandırılmak bir seçim bile değil. Çay mı, kahve mi, meyve suyu mu içsem diyip, bunların arasında seçim yapabilirsin. Ama burada bile seçim bile yok.

Herkes istediğine inanır ben sizin düşüncenizi değiştiremem sizde benim düşüncelerimi. Sen nasıl beynini kullanıp islami bir ortamda inanmayı ret ettiniz de ateist oldunuz. Sizin şu anda müslüman olmanız gerekiyor dediğinize göre. Kendinizle çeliştiniz hocam.?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...