Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

2 dakika önce, kavak yazdı:

Zırvalamışsın ve kendi kendine gelin güveyi olmuşsun.

Benim bir şey istediğim falan yok!

İsteyen ve hayal dünyasında yaşayan bizzat sizlersiniz.

Durum ortada.

Her gün binlerce çocuk sikiliyorlar mı? Evet.

Bu yalın gerçeği senin miden kaldırıyorsa, afiyet olsun sana ancak taptığın tanrının eylemsiz bir dikizci olduğunu da aklından hiç çıkarma!

Bunu yapan insanlar tanrı ile hala alakası yok. Zırvalamadım sizin bir üstte yazdığınız yazıdan edindiğim izlenimi anlattım. Neyse sen yinede istediğin gibi düşünmeye devam edeceksin.

Sen git birini öldür sonra bunu suçu Allah' atayım. Ne alaka.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, kabara yazdı:

Herkes istediğine inanır ben sizin düşüncenizi değiştiremem sizde benim düşüncelerimi. Sen nasıl beynini kullanıp islami bir ortamda inanmayı ret ettiniz de ateist oldunuz. Sizin şu anda müslüman olmanız gerekiyor dediğinize göre. Kendinizle çeliştiniz hocam.?

Özgür irade yok. Gerçekler, doğrular, farkındalıklar var. Bu bir farkındalıktır, gerçeği dile getirmektir. İspanyanın başkenti Madriddir diyince özgür iradem olmuş olmuyor yani. Anladın mı?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kabara yazdı:

Bunu yapan insanlar tanrı ile hala alakası yok. Zırvalamadım sizin bir üstte yazdığınız yazıdan edindiğim izlenimi anlattım. Neyse sen yinede istediğin gibi düşünmeye devam edeceksin.

İnsanların nasıl Allah ile alakası yok?

İnsan made in ALLAH değil mi? :)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Buzul yazdı:

Her yıl milyonlarca kişi, çeşitli nedenlerle öyle ya da böyle ölüyor. Ve  kuranda yazmıyor mu, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diye. Birçok ölme şekli olsa da, bu insanların hepsini öldüren allahın ta kendisidir. Ölümün kimini o şekilde bulmuş, kimini bu şekilde işte. Ayrıca, sıtma parazitleri enfekte olan sivrisinekler her yıl yüzbinlerce kişinin ölümüne neden oluyor. Size göre bu sıtma parazitlerini tasarlayıp yaratan allah, sivrisineği kan emici bir şekilde tasarlayan da allah. Müslümanların yemediği ürünlerde çıktı diyip, allahı eleştirmiyorsun da, peki buna ne diyeceksin? Sivrisineğide mi yemişler?  Ayrıca sınav diyorsun da sürekli. Bu hastalıklarla uğraşanlara sınav puanı felan mı veriliyor? Onu anlamadım.

Sivri sinek o hastalığı getirip insanlara bulaştırmadan önce hangi evrelerden geçti acaba araştırdın mı. Emin ol işin içinde yine insanlar vardır. Puanlamaya gelince evete puan veriyor bize. Yaşadığımız hayata ve yaptığımız iyiliklere veya işlediğimiz günahlara göre. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Hălă zırvalıyorsun, çünkü yeri geldi mi bu tanrıyı yere göğe sığdırmayan sizlersiniz.

Ürettiği ürünler ortada ve kendisi de mal sahibi!

Mal çürükse, mal sahibi öyle elini kolunu sallayamaz...kıçına yer tekmeyi!

Kapiş?!

Ama sizlerde o cesaret yok; devam edin hergün kellenizi yere kıçınızı havaya kaldırmaya.

Ve bol bol dua edin ki, kendi çocuğunuzu da bir gün sikmesinler!

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Sivri sinek o hastalığı getirip insanlara bulaştırmadan önce hangi evrelerden geçti acaba araştırdın mı. Emin ol işin içinde yine insanlar vardır. Puanlamaya gelince evete puan veriyor bize. Yaşadığımız hayata ve yaptığımız iyiliklere veya işlediğimiz günahlara göre. 

Ürüne verilen puan aynı zamanda ona imal edene verilir.

Ürünün puanı düşük ise  imal eden suçludur. :)

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki, insan yeryüzünde yokken hastalık yapan bu virüsler, bakteriler, parazitler yoktu. Sonra insan yeryüzüne geldi, bunların ortaya çıkmasına neden oldu. Tüm bunların nedeni insanlar. Ayrıca allah bu sıtma parazitlerinin ilk atalarını tasarlayıp, yoktan birdenbire yaratıp, yeryüzüne salmamış mı? Hani insanların ilki Adem ile Havva ya. Herhalde bu sıtma parazitlerinin ilk ataları vardır, değil mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

insan made in Allah / İnsan madde in özgür irade,beyin.?

Allah mı ona git öyle yap demiş.

ALLAH  dışında özgür iradeli varlığı kabul etmek  ALLAH'In hakimiyeti yok   demektir.

Hakimiyeti başka bir varlığa yüklemek  En büyük günahlardan biridir. 

ALLAH'In  arızalı ürünlerinden birisin. :)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kabara yazdı:

Yaşadığımız hayata ve yaptığımız iyiliklere veya işlediğimiz günahlara göre. 

Mesela, size göre şuna neden olan allah ya. Bu allahın neden olduğu şu kötülüğü, şu acımasızlığı eleştirir, ona karşı çıkarsak eksi puan mı alırız? Bunu eleştirdiğimiz için cehennemde mi yakar bizi merhametliler merhametlisi.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mirasyedi yazdı:

Ürüne verilen puan aynı zamanda ona imal edene verilir.

Ürünün puanı düşük ise  imal eden suçludur. :)

Az önce yazmıştım biz robot olsaydık dediğin doğru olurdu. Ama biz robot değiliz. Bak sen ateistsin belki,ben müslümanım mesela. Seninle benim puanlarımız belki farklı olacak biraz. Hepimiz aynı şekilde olsaydık farklı şeyler düşünmeseydik farklı olurdu. Karar verme gücüne sahibiz tercih yapabiliyoruz doğru/yanlış. Kısacası Allah'a iman edip dediklerinden çıkmayanlara vereceği puan tam olacaktır. Dediğiniz yine havada kalmış oldu .

Çok cevap geldi tek tek cevap veremeyeceğim. Zira yeterince cevapladığımı düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, kabara yazdı:

insan made in Allah / İnsan madde in özgür irade,beyin.?

Allah mı ona git öyle yap demiş.

Bazı insanlar doğuştan bozuk doğuyor, katil doğuyor , sakat doğuyor , Obsesif Kompulsif  ile doğuyor, şizofren doğuyor, kötü doğuyor. Bunlara bu sıfatları doğuştan veren sizin allah putunuz. Sonrada bu insanlar böyle yaratıldı diye onlara ya acıyorsunuz ya da lanet okuyorsunuz... Dünyadaki en gerizekalı ikiyüzlülük bu olsa gerek. Bu yüzden islam çoğrafyasında bir gıdım ilerleme olmuyor. Sorgulama SIFIR. Mantık SIFIR. IQ sıfır değil ama baya DÜŞÜK.

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Az önce yazmıştım biz robot olsaydık dediğin doğru olurdu. Ama biz robot değiliz. Bak sen ateistsin belki,ben müslümanım mesela. Seninle benim puanlarımız belki farklı olacak biraz. Hepimiz aynı şekilde olsaydık farklı şeyler düşünmeseydik farklı olurdu. Karar verme gücüne sahibiz tercih yapabiliyoruz doğru/yanlış. Kısacası Allah'a iman edip dediklerinden çıkmayanlara vereceği puan tam olacaktır. Dediğiniz yine havada kalmış oldu .

Çok cevap geldi tek tek cevap veremeyeceğim. Zira yeterince cevapladığımı düşünüyorum.

Ataları tarafından atalarının dini islama inandırılmış biri islamı seçmemiştir. Müslümanların hemen hemen hepsi de atalarının dini islama inanmaya programlanmış kişilerdir.

Sitelerde Paylaş

insanda gelişmiş robottur.

ateist olmak yada olmamayı yazılan program belirler.

Program dışına çıkan varsa bu Allah dışında program yazan başka bir tanrıyı kabul etmek anlamına gelir.

Programı ben yazarım diyorsan kendini tanrı kabul etmiş olursun. :)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Bazı insanlar doğuştan bozuk doğuyor, katil doğuyor , sakat doğuyor , kötü doğuyor. Bunlara bu sıfatları doğuştan veren sizin allah putunuz. Sonrada bu insanlar böyle yaratıldı diye onlara ya acıyorsunuz ya da lanet okuyorsunuz... Dünyadaki en gerizekalı ikiyüzlülük bu olsa gerek. Bu yüzden islam çoğrafyasında bir gıdım ilerleme olmuyor. Sorgulama SIFIR. Mantık SIFIR. IQ sıfır değil ama baya DÜŞÜK.

Doğuştan nasıl katil doğuyor yada kötü doğuyor ıq sorgularken. Doğru sorgulama yapın lütfen. Daha bunu anlamadıysanız ben size ne anlatabilirim.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mirasyedi yazdı:

insanda gelişmiş robottur.

ateist olmak yada olmamayı yazılan program belirler.

Program dışına çıkan varsa bu Allah dışında program yazan başka bir tanrıyı kabul etmek anlamına gelir.

Programı ben yazarım diyorsan kendini tanrı kabul etmiş olursun. :)

Siz olayları çok farklı algılamışsınız. İnsan ile yazılım yüklenen robotu kıyaslıyorsunuz.Aradaki farkı öğrendikten sonra beni anlamaya başlayabilirsiniz.

Madem yazılım var herkes neden aynı değil. Herkes farklı = cevap içi boş bla bla . Herkese tek tek ayrı ayrı yazılımlar yüklenmedi. Sizlere vicdan,merhamet,ruh,beyinler verdi. Onu nasıl kullanacağınız kendi çabanıza bağlıdır.

Sitelerde Paylaş

Siz olayları çok farklı algılamışsınız. İnsan ile yazılım yüklenen robotu kıyaslıyorsunuz.Aradaki farkı öğrendikten sonra beni anlamaya başlayabilirsiniz.

Madem yazılım var herkes neden aynı değil. Herkes farklı = cevap içi boş bla bla . Herkese tek tek ayrı ayrı yazılımlar yüklenmedi. Sizlere vicdan,merhamet,ruh,beyinler verdi. Onu nasıl kullanacağınız kendi çabanıza bağlıdır.

ALLAH herkese farklı yazılım yüklediği için aynı değil.

yazılım deyince sabit değişemz birşey anlama.

Aynı yazılım yüklenseydi farklı davranmazdı insanlar.

ALLAH'ın arızalı ürünü. :)

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, kabara yazdı:

Herkes aynı değilse, herkesin beyin kapasiteleri, beyinlerinin işleyişleri, fiziksel özellikleri farklı felan ise, neden tek tipleştirerek, tüm insanlar aynıymış gibi insan mükemmeldir diyorsunuz öyleyse? Bu doğa fabrikası özellikleri aynı olan, birbirlerinden farkı olmayan tek tip bir ürün mü veriyor? Ayrıca yalnızca mükemmel, kusursuz allah olan değil midir? İnsanların hepsi allah mı? İslama göre de allah yanılmaz ama insanlar yanılırlar. Mükemmel olan yanılır mı? Bu mükemmelliğin ölçütleri nedir? Şu tek tipleştirip, mükemmel dediğiniz tüm bu insanlar ne olmasa mükemmel olmazlardı mesela?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, kabara yazdı:

Doğuştan nasıl katil doğuyor yada kötü doğuyor ıq sorgularken. Doğru sorgulama yapın lütfen. Daha bunu anlamadıysanız ben size ne anlatabilirim.

Her insan sonradan yani yaşadıklarından sonra kötü olmuyor. Nasıl ki doğuştan sakat insanlar var , doğuştan kötü insanların olmasıda gayet doğal çünkü bu insanların empati duyguları yok , sağlıklı düşünecek bir beyinleri yok. 

Hadi diyelim  insanlar sadece bazı yaşadıklarından sonra kötü olmayı seciyor veya toplum onu zorluyor. Bu o insanın suçu değil , zengin ve ilgili bir ailenin çocuğu olsaydı büyük olasılıkla bu insan hırsızlık yapmayı seçmeyecekti. Bu allah denen put o insanı fakir ve kötü bir ailede doğmaya zorladığı için sorumlu yine kendisidir... 

Şu evrende ne yaşanıyorsa tek sorumlusu onu yaratan tanrıdır. (Sizin inancınıa göre böyle) Biz zaten böyle bir tanrının veya buna benzer herhangi bir tanrının olamayacağını biliyoruz. Panteizm bunun dışındadır...

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Herkes aynı değilse, herkesin beyin kapasiteleri, beyinlerinin işleyişleri, fiziksel özellikleri farklı felan ise, neden tek tipleştirerek, tüm insanlar aynıymış gibi insan mükemmeldir diyorsunuz öyleyse? Bu doğa fabrikası da özellikleri aynı olan, birbirlerinden farkı olmayan tek tip bir ürün mü veriyor? Ayrıca yalnızca mükemmel, kusursuz allah olan değil midir? İslama göre allah yanılmaz ama insanlar yanılırlar. Mükemmel olan yanılır mı? Bu mükemmelliğin ölçütleri nedir? 

Sana mükemmel donanımlar yüklediyse ve sen bu donanımları yeteri kadar kullanamadıysan. Suç Sen de olabilir mi ? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...