Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

3 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Her insan sonradan yani yaşadıklarından sonra kötü olmuyor. Nasıl ki doğuştan sakat insanlar var , doğuştan kötü insanların olmasıda gayet doğal çünkü bu insanların empati duyguları yok , sağlıklı düşünecek bir beyinleri yok.

O donanım var bütün insanlarda. Özürlü sayabileceğimiz insanlar hariç ki onlar da yine insan hatalarında özürlü olarak dünya ye gelir. Beyni çalışmayan doğuştan ( annesinin hatasından,doktorun hatasından v.s ) özürlü doğan insanlar zaten islam dinine göre ne olacakları bellidir. Kötü olmak doğuştan gelen bir olay değildir. Sen kendini kötü işlerde geliştirirsen kötü olursun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, kabara yazdı:

Sana mükemmel donanımlar yüklediyse ve sen bu donanımları yeteri kadar kullanamadıysan. Suç Sen de olabilir mi ? 

Yani  şu düşük zekalı insanlar örnek olarak, mükemmel donatılmışlar allah tarafından ama donanımlarını yeteri kadar kullanmıyorlar ve sorun onlarda mı? Yoksa mükemmel donatılmamışlar mı? Hangisi? Mükemmel donatılmamışlar ise bunun sorumlusu da tasarımcıdır. Yani size göre allah olmalıdır.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, kabara yazdı:

özürlü doğan insanlar zaten islam dinine göre ne olacakları bellidir.

Başka bir mantık hatasını belirttiğin için teşekkür ederim. Bu allah denen put o insani öyle yaratmayı seçerek sınavına sokmayacak ve sonsuz cennetine alacaktır. Adamın topu topu katlanacağı ortalama 60 yıl ,sonsuzun yanında hiç bir şey. Bir diğer insana ise sorgulama yetisi verip görünmeyen bir varlığa tapmadı diye sonsuz ateşe atacak... Mantık fışkırıyor şu arabın dininden....!

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Yani  şu düşük zekalı insanlar örnek olarak, mükemmel donatılmışlar allah tarafından ama donanımlarını yeteri kadar kullanmıyorlar ve sorun onlarda mı? Yoksa mükemmel donatılmamışlar mı? Hangisi? Mükemmel donatılmamışlar ise bunun sorumlusu da tasarımcıdır. Yani size göre allah olmalıdır.

Bir üstte cevabını yazdım. Sizler kolayı bulmuşsunuz bütün suçu Allah'a atmak. Ne güzel beyni yormaya gerek yok. Bütün kötülükleri Allah'a atalım inkar edelim kafamız rahat olsun ?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Buzul yazdı:

Müslüman: Mükemmel olan, kusursuz olan yalnızca allahtır.

Müslüman: Tüm insanlar mükemmeldir.

Bütün kapistesini kullanabilen mükemmel olur. Az bir kısmını kullanan insan olur. Hiç kullanmayan ? 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Bir üstte cevabını yazdım. Sizler kolayı bulmuşsunuz bütün suçu Allah'a atmak. Ne güzel beyni yormaya gerek yok. Bütün kötülükleri Allah'a atalım inkar edelim kafamız rahat olsun ?

Şuna neden olan, şu acımasızlığın sorumlusu kim sizin dininize göre? Sırtlanı bu şekilde tasarlayan ve zebrayı onlara acı çektire çektire parçalattıran kim? Bu kötülük, merhametsizlik değil mi? Bunun nedenide mi insan?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Başka bir mantık hatasını belirttiğin için teşekkür ederim. Bu allah denen put o insani öyle yaratmayı seçerek sınavına sokmayacak ve sonsuz cennetine alacaktır. Adamın topu topu katlanacağı ortalama 60 yıl ,sonsuzun yanında hiç bir şey. Bir diğer insana ise sorgulama yetisi verip görünmeyen bir varlığa tapmadı diye sonsuz ateşe atacak... Mantık fışkırıyor şu arabın dininden....!

Sana şöyle açıklıyayım. Diyelim ki sen kadınsın ve hamile kaldın. İçki içitin ya da dikkatsiz davrandın bir yere çarptın çoçuk özürlü doğdu. Bunun suçunu Allah'a mı atman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Bütün kapistesini kullanabilen mükemmel olur. Az bir kısmını kullanan insan olur. Hiç kullanmayan ? 

Yani herkes kapasitesini kullanırsa allah, pardon mükemmel olabilir diyorsun. Var mı peki tüm kapasitesini kullanıp mükemmel olan bir insan?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kabara yazdı:

inkar edelim kafamız rahat olsun ?

inkar edenleri o şekilde yaratan yine sizin putunuz.

TEVBE 51 : De ki: “Bizim başımıza ancak, Allah’ın bizim için yazdığı şeyler gelir

HADİD 22 : Yeryüzünde vuku bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta yazılmış olmasın. 

Tegabun 11 : Allah’ın izni olmaksızın hiçbir musibet başa gelmez

Kamer Suresi, 49 Hiç şüphesiz, Biz herşeyi kader ile yarattık

Çoğunluk Cehennem için Yaratan Tanrı A’RAF 179 : 

Allah dilediğini saptırır yani müdahele eder. Zümer 36  Nisa 88 İbrahim 4  NAHL 93  NAHL 37  Şura 46  Enam 125  İSRA 97 Enam 112 

Yok ettiği kavimleri hiç yazmıyorum onlar ayrı bir fiyasko. Çocuk cocuk demeden herkesi öldürüyor ve bu puta hala tapılıyor :smashfreak:

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, Nuri Kara said:

Yok canım konu tamamen benim huzurlu hissetmem. Örnek bu örnek, doğru ve mantıklı düşünmek istiyorsan, iyilikleride görecen, mantıklı bakacan, doğru ve mantıklı düşünmek yazacağına az anla.

Dünyada sadece kötülükler olsaydı bir Allah'ın kulu yaşamaz, herkes intihar ederdi. Umutlar engel oluyor. Var yani bişeyler. Of şunu bile açıklattırıyonuz.

Yani diyorsun ki benim tanrı sağı solu belli olmayan, dengesiz, psikopat bir tanrı. Bir bakarsın iyi olur sonra bir anda kötüye dönüşür. Böyle dengesiz, tutarsız bir tanrıya hangi mantıkla güvenebilirsin ki?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kabara yazdı:

Bir üstte cevabını yazdım. Sizler kolayı bulmuşsunuz bütün suçu Allah'a atmak. Ne güzel beyni yormaya gerek yok. Bütün kötülükleri Allah'a atalım inkar edelim kafamız rahat olsun

Kimsenin kimseye iftira attığı yok. Bir ruh hastası 3 yaşındaki çoçuğa tecavüz edebilecek kadar şerefsizse bunun sorumlusu onu tasarlayan tanrındır.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Şuna neden olan, şu acımasızlığın sorumlusu kim sizin dininize göre? Sırtlanı bu şekilde tasarlayan ve zebrayı onlara acı çektire çektire parçalattıran kim? Bu kötülük, merhametsizlik değil mi? Bunun nedenide mi insan?

Videoları izlemedim ama tahmin ediyorum az çok.Yırtıcı hayvanların güçsüz hayvanları avlamasıdır büyük ihtimal. Hayvanlar insanların yararlanabilmesi için yaratılmıştır. Dinimiz onlara eziyet etmeyin diye belirtmiştir.Doğanın kanunu bu şekilde zayıf olanları avlıyorlar. Araştırma yaptıysanız doğanın dengede kalması için gerekli olan bir durum bu.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Sana şöyle açıklıyayım. Diyelim ki sen kadınsın ve hamile kaldın. İçki içitin ya da dikkatsiz davrandın bir yere çarptın çoçuk özürlü doğdu. Bunun suçunu Allah'a mı atman gerekiyor.

Klasik yanlış önerme. Dünyada milyonlarca sağlıklı insanın çocuğu sakat doğuyor. Bu dna nın mükemmel olmamasından yani akıllı tasarım olmadığını gösteriyor. Bende sakat doğaydım nedir yani? Sonsuz cennete gidecektim oh ne güzel yavv . Ben neden bu cahil insanların ezanını duymaya ,gerizekalı ritüellerini görmeye ve onlarla aynı havayı içime çekmek zorundayım? bu sağlıklı aklımla?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, kabara said:

Ortaya her şeyi bilen, her şeyi bizzat kendi tasarlayıp yapan bir tanrı karakteri attığın zaman, hiç bir insanı hiç bir şekilde suçlayamazsın, direkt suçlaman gereken o insanı o şekilde tasarlayan tanrıdır. Ama insan böyle sapık, sadist manyak bir tanrı modeli üretince tabii ki bu sapığı suçlamaktan korkar, gider suçu insanda bulur.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Kimsenin kimseye iftira attığı yok. Bir ruh hastası 3 yaşındaki çoçuğa tecavüz edebilecek kadar şerefsizse bunun sorumlusu onu tasarlayan tanrındır.

Aynen öyle, 3 yaşında çocuğa tecavüz edebilecek bir beyni o bedene koyan tanrı piskopatın önde gidenidir. Gelde bunu müslümallara anlat. YOk özgür irade yok bilmem ne diye zırvalarlar hemen. Arkadaşım bunun özgür iradeyle alakası yok. O adamda sağlıklı bir beyin yok. O beyni tasarlayan sizin putunuz  , herşeyi tasarlayan o degil mi?

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kabara yazdı:

kadın neden içki içer?

Bu sorunun cevabı Allah sevdirdiği için içer.

Allah isteseydi o kadını  içkiye bağımlı yaptırmazdı.İçtirmezdi.zevk  almazdı haz duymazdı içki içmekten.

Ayrıca içkiyide zarar vermeyecek şekilde yaratabilirdi.

Kadın neden dikkatsiz davranır?

Allah duyu organlarını beynini kusurlu yarattığı için dikkatsiz davranır.

Görme özürlü olan biri trafikte dikkatli olamaz.

Anladın mı şimdi ALLAH'ın özürlüsü.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

Videoları izlemedim ama tahmin ediyorum az çok.Yırtıcı hayvanların güçsüz hayvanları avlamasıdır büyük ihtimal. Hayvanlar insanların yararlanabilmesi için yaratılmıştır. Dinimiz onlara eziyet etmeyin diye belirtmiştir.Doğanın kanunu bu şekilde zayıf olanları avlıyorlar. Araştırma yaptıysanız doğanın dengede kalması için gerekli olan bir durum bu.

Rabbin işkence edip, eziyet ediyor, insan değil. İkincisi düzen bu, doğanın dengesi için gerekli diyince, eğer ortada bu allah tarafından yapılmış bir kötülük, merhametsizlik varsa bu ortadan kalkmıyor. Düzen bu, öyleyse canlıları birbirlerine parçalattıran allah kötülük, acımasızlık yapmamıştır gibisinden saçma sapan neden bir sonuç ilişkisi kurulamaz. Üstelik böyle bir gereklilik varsa, bunun nedeni de kendisidir islama göre.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, kabara said:

Şu dinin bir de şu sapık tanrına yarattığın insanlara, canlılara eziyet etme dese ya. Yahu senin bu sapık tanrın canlıların birbirlerini yemeden hayatta kalabileceği bir denge kuramıyor mu? Bu kadar mı mal bu tanrı?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

inkar edenleri o şekilde yaratan yine sizin putunuz.

TEVBE 51 : De ki: “Bizim başımıza ancak, Allah’ın bizim için yazdığı şeyler gelir

HADİD 22 : Yeryüzünde vuku bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta yazılmış olmasın. 

Tegabun 11 : Allah’ın izni olmaksızın hiçbir musibet başa gelmez

Kamer Suresi, 49 Hiç şüphesiz, Biz herşeyi kader ile yarattık

Çoğunluk Cehennem için Yaratan Tanrı A’RAF 179 : 

Allah dilediğini saptırır yani müdahele eder. Zümer 36  Nisa 88 İbrahim 4  NAHL 93  NAHL 37  Şura 46  Enam 125  İSRA 97 Enam 112 

Yok ettiği kavimleri hiç yazmıyorum onlar ayrı bir fiyasko. Çocuk cocuk demeden herkesi öldürüyor ve bu puta hala tapılıyor :smashfreak:

Şimdi önce şunu açıklığa kavuşturalım. Kader derken ebedi kader,beşeri kader vardır. Kendini çatıdan aşağı atarsan bu beşeri kader olur. Ebedi kader ise (biz müslümanlar diyoruz ya zaman kavaramı yaratıcı için yoktur.) senin vereceğin kararları allah zaten biliyor öngörüyor ve yazıyor.

Kul beynini kapatmışsa ne yaparsan yap değişmez sapar,sapmıştır,saptırılmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...