Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

6 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Beynini kullanan insan islam’ın arap mitolojisi olduğunu rahatça anlar.

Beyni din tarafından bypass edilmiş insan ise arapların uyduruk masallarına iman etmek sanki beyni kullanmakmış gibi saçma iddiaları da matah bir şeymişçesine sağa sola satmaya çalışır çünkü doğduğundan beri durmaksızın ailesi, çevresi, arkadaşları, akrabaları, okulu vs. tarafından kendisine din pompalanmış bu sebeple arap dinini hiç bir somut kanıt olmamasına ve hatta uydurma olduğuna dair onca kanıta rağmen sanki mutlak gerçek gibi beynine kazınmış ve bu ön kabulle yola çıkmıştır, tıpkı bir hristiyan, musevi, hindu vb. gibi. Bunların her biri kendi dinleri hakkında aynı savunmalara ve ön kabule sahiptir, halbuki bunların tek farkı doğduğu coğrafyadan ibarettir. Hindistanda doğan hindu, çinde doğan budist, japonyada doğan şintoist, amerikada doğan hristiyan, israilde doğan yahudi olur, bunun aksini söyleyen yalan konuşur çünkü 100 bin bireyde 1 kişi dinini sonradan değiştiriyor olması gibi istisnalar kaideyi bozmuyor.

Ben size sayfalarca yazı yazsam düşünceniz değişmez. Aynı şekilde benimde  benim amacım ortaya atılan bir iddianın aynı gruh tarafından sürekli desteklenmesi değilde nacizhane bir müslüman olarak cevap yazmak. Forumu okuyacak diğer insanlar açısından sorduğunuz soruların elimde geldiğince cevaplanmış olabilmesidir. 

Ben beynimi kullanıyorum ve arap mitolijisi olmadığını çok iyi anlıyorum.

Ben ilmi konuda çok bilgim olduğunu söylemiyorum. Ama bu forumda açılan konuların çoğuna cevap verebileceğimi düşünüyorum. 

Hatem nickli arkadaş sizlere zaten yeterince bilgilendirme yapmış ama yeterli olmamış. Ben nasıl anlatayım size.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, kabara yazdı:

Soru: Yer yüzündeki her kötü olayı Allah mı yapıyor.

Cevap: Hayır siz ( insanlar din ayırmıyorum müslüman,hristiyan bütün dinler) yapıyorsunuz ve  işin kolayını bulup suçu Allah'a atıyorsunuz. Çünkü kolay seçenek sizin için bu.

Soru : Tanrı insanı yarratıysa yaptığı kötülüklerden de o sorumludur.

Cevap: Tanrı insanları var etti ve onlara gereken bütün bilgileri verdi.iyi olursa cennete,kötü olursan cehenneme gidersin diye uyardı. Sana seçim yapabilme hakkı verdi. Dolayısı ile ben seni dinlemiyorum kötü olacağım dediysen bunun sorumlusu sensin. Tanrı zaten seni cehenneme atarak cezanı verecek.

Sana verdiği beyinle git suç işle,savaş çıkar,çocukları öldür,insanların haklarını gasp et sonra tanrı kötü. İşte bu yüzden cehennem var. Yaptığın kötülüğün karşılığını al yanına kalmasın diye.

Aksi olsa kimin gücü kime yeterse olurdu. 

Nisa 78:

Nerede olursaniz olun, sağlam kaleler içinde bulunsanız bile, ölüm size yetişecektir. Onlara bir iyilik gelirse: "Bu Allah'tandır" derler, bir kötülüğe uğrarlarsa "Bu, senin tarafındandır" derler. De ki: "Hepsi Allah'tandır". Bunlara ne oluyor ki, hiçbir sözü anlamaya yanaşmıyorlar?

Arap tanrısı allah seninle aynı fikirde değil, kötülük yapan da benim diyor!

Çok sığ düşünüyorsunuz, zaten bu kadar sığ düşünceli olduğunuz için islama tutunmaya devam ediyorsunuz. Gerçekte islamın bukadar taraftara sahip olması ve saygı görmesi

İronik olarak çok bilinmemesine bağlıdır. Şimdi iddiaya göre allah sadece insanı dizayn etmiyor, akıl kapasitesini, arzularını, zayıflıklarını, yaşadığı çevreyi, ekonomik düzeyini, içine doğduğu ailesini, iyi-kötü arkadaşlarını, vs. kişiliği yoğurup şekillendiren akla gelen her türlü etkeni de ayarlıyor. Yani sanki biz bu halimizle vardık ve bir ortama ışınlandık gibi saçma sapan bir görüş gerçeği yansıtmıyor. İyi aile ve iyi çevrede, iyi arkadaşlarla, iyi bir eğitim alan bir kişi, yokluk içinde hırsızlık yapan aile, uyuşturucu müptelası arkadaşlar, sürekli şiddet gören bir insan asla bir değildir. Saçmalamayı bırakın.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Nisa 78:

Nerede olursaniz olun, sağlam kaleler içinde bulunsanız bile, ölüm size yetişecektir. Onlara bir iyilik gelirse: "Bu Allah'tandır" derler, bir kötülüğe uğrarlarsa "Bu, senin tarafındandır" derler. De ki: "Hepsi Allah'tandır". Bunlara ne oluyor ki, hiçbir sözü anlamaya yanaşmıyorlar?

Arap tanrısı allah seninle aynı fikirde değil, kötülük yapan da benim diyor!

Çok sığ düşünüyorsunuz, zaten bu kadar sığ düşünceli olduğunuz için islama tutunmaya devam ediyorsunuz. Gerçekte islamın bukadar taraftara sahip olması ve saygı görmesi

İronik olarak çok bilinmemesine bağlıdır. Şimdi iddiaya göre allah sadece insanı dizayn etmiyor, akıl kapasitesini, arzularını, zayıflıklarını, yaşadığı çevreyi, ekonomik düzeyini, içine doğduğu ailesini, iyi-kötü arkadaşlarını, vs. kişiliği yoğurup şekillendiren akla gelen her türlü etkeni de ayarlıyor. Yani sanki biz bu halimizle vardık ve bir ortama ışınlandık gibi saçma sapan bir görüş gerçeği yansıtmıyor. İyi aile ve iyi çevrede, iyi arkadaşlarla, iyi bir eğitim alan bir kişi, yokluk içinde hırsızlık yapan aile, uyuşturucu müptelası arkadaşlar, sürekli şiddet gören bir insan asla bir değildir. Saçmalamayı bırakın.

İyilik kötülük, kalın bir çizgiyle ayrılmamışki. Uyuşturucu müptelası bir ailenin çocuğu olupda çok iyi işler çıkarıyor olabilir. Sen adam öldürdün, odunsun yan bakalım bir tanrı modeli saçma. Hangi şartlar altında öldürdüğünü vede elinden geleni yapıp yapmadığını bilen buna göre yargılayan bir tanrı modeli herkese eşit davranabilir.

tarihinde Nuri Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

İyilik kötülük, kalın bir çizgiyle ayrılmamışki. Uyuşturucu müptelası bir ailenin çocuğu olupda çok iyi işler çıkarıyor olabilir. Sen adam öldürdün, odunsun yan bakalım bir tanrı modeli saçma. Hangi şartlar altında öldürdüğünü vede elinden geleni yapıp yapmadığını bilen buna göre yargılayan bir tanrı modeli herkese eşit davranabilir.

Şiddet içinde büyümüş eğitimsiz bir insan başkalarına şiddet uygulamaya ve diğer insanlara zarar vermeye çok daha müsaittir.

Hükümlü istatistiklerini araştırmanızı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Şiddet içinde büyümüş eğitimsiz bir insan başkalarına şiddet uygulamaya ve diğer insanlara zarar vermeye çok daha müsaittir.

Hükümlü istatistiklerini araştırmanızı tavsiye ederim.

Zaten öyle, benim dediğim siyah beyaz bir yargılama saçmasapan. İnanmadı, adam öldürdü vs. yargılama siyah beyaz olamaz. Bulunduğu şartlara göre ne yaptığına bakılır. Heralde tanrı bu kadar zeki.

Sitelerde Paylaş

Gereken lüzum üzerine yeniden...

Netice itibarı ile hergün dünyanın her tarafında küçük çocuklar sikiliyor mu? Evet

Peki, hal böyle iken bu tanrı taparlar, azıcık da olsa, herşeye gücü yeten ve onlara göre herşeyi yaratan(bildiğiniz mal sahibi) tanrılarına sitem ediyorlar mı, etmiyorlar mı?

Bütün mesele aslında bu!

Etmiyorlarsa, bana burada boş beleşe gazel okumasınlar!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Nuri Kara said:

Kötü dersen iyide demek zorunda kalırsın, müslümanlar sınav filan deyip iyi diyolarda senin kötü demekiçin bahanen ne?

Kendi yarattığı bir bebek açlıktan acı çekerek ölürken seyreden bir varlık kötü değil de nedir? Nedir yani bir bebek yaratıp sonra da onun açlıktan ölmesini seyretmekteki amaç?

Düşünsene, her şeyi yaratmadan önce öyle tek başına takılan bir tanrı var, ve bu tanrı sonra canlıların hayatta kalmak birbirlerini yedikleri adaletsiz, acı ve vahşet dolu bir sistem yaratıyor. Böyle bir şey yapmasındaki amaç ne?

Dahası tek başına takılan bir varlıkta bütün bu bilgiler nasıl oluyor?

5 hours ago, Nuri Kara said:

Iq seviyesinin empatiyi, insanların iyiliğini istemekle bir alakası yokki, isterse down sendromlu olsun. Iq'ya göre yargılayan bir tanrı modeli yokki. Zeki olun demiyo, iyi olun diyo. Neyse deist olarak söylüyorum. Yani bu bir umut diyelim.

Yahu nereden biliyorsun tanrı dediğin zımbırtının iyi olun dediğini? Anladık, deistsin, bir tanrı olduğuna inanıyorsun ama bu tanrının insandan ne istediğini nasıl bilebiliyorsun? Zihnini mi okuyorsun?

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, sağduyu yazdı:

Kendi yarattığı bir bebek açlıktan acı çekerek ölürken seyreden bir varlık kötü değil de nedir? Nedir yani bir bebek yaratıp sonra da onun açlıktan ölmesini seyretmekteki amaç?

Düşünsene, her şeyi yaratmadan önce öyle tek başına takılan bir tanrı var, ve bu tanrı sonra canlıların hayatta kalmak birbirlerini yedikleri adaletsiz, acı ve vahşet dolu bir sistem yaratıyor. Böyle bir şey yapmasındaki amaç ne?

Dahası tek başına takılan bir varlıkta bütün bu bilgiler nasıl oluyor?

Yahu nereden biliyorsun tanrı dediğin zımbırtının iyi olun dediğini? Anladık, deistsin, bir tanrı olduğuna inanıyorsun ama bu tanrının insandan ne istediğini nasıl bilebiliyorsun? Zihnini mi okuyorsun?

Bir bebeğin gülerek, şen kakrak bir şekilde büyümesine izin veren aynı değilmi arkadaşım? Bunu seyretmesindeki amaç aynımı?

Bir yaratıcı varsa bir karakteri vardır. Umut diyorum, nerden biliyorsun diyorsun. Doğru soru neden böyle bir umudun var.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Nuri Kara yazdı:

Bir bebeğin gülerek, şen kakrak bir şekilde büyümesine izin veren aynı değilmi arkadaşım? Bunu seyretmesindeki amaç aynımı?

Bir yaratıcı varsa bir karakteri vardır. Umut diyorum, nerden biliyorsun diyorsun. Doğru soru neden böyle bir umudun var.

Bir yaratıcı varsa karakteri filan yok.Exodus Gods And Kings izliyordum izlerken aklıma geldi bu konu.Filmde firavunla taşak geçen bir tanrı modeli var neymiş gücünü göstericekmiş filan ortadoğu semavi hikayelerinin şeytan usulü uydurmalar olduğunun en iyi kanıtı bu tevrat aslında.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, kavak yazdı:

Gereken lüzum üzerine yeniden...

Netice itibarı ile hergün dünyanın her tarafında küçük çocuklar sikiliyor mu? Evet

Peki, hal böyle iken bu tanrı taparlar, azıcık da olsa, herşeye gücü yeten ve onlara göre herşeyi yaratan(bildiğiniz mal sahibi) tanrılarına sitem ediyorlar mı, etmiyorlar mı?

Bütün mesele aslında bu!

Etmiyorlarsa, bana burada boş beleşe gazel okumasınlar!

Her şeye gücü yeten tanrı modeli şeytani bir model.Bunların utanmaz tanrısı birde utanmadan hasta insanları bile cehenneme atacağını söylüyor bunlarda hala iyi olduklarını düşünüyorlar bana göre bunların sadece aklı değil ahlakıda bozuk.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Nuri Kara yazdı:

insan tavuğu yemek için sever,besler,öldürür.

Tanrının beslenmeye ihtiyacı yok.Ama aynısını yapıyor.

Öldürse kurtuluruz birde işkence yapıyor.

Belki zevk alıyordur.

Böyle bir tanrıdan ne umudun var? 

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, kris123 yazdı:

Bir yaratıcı varsa karakteri filan yok.Exodus Gods And Kings izliyordum izlerken aklıma geldi bu konu.Filmde firavunla taşak geçen bir tanrı modeli var neymiş gücünü göstericekmiş filan ortadoğu semavi hikayelerinin şeytan usulü uydurmalar olduğunun en iyi kanıtı bu tevrat aslında.

Karakterinin olmadığınıda filmi izlerken öğrendin herhalde. Tartışma forumu bura, kahve ağzıyla örneğin: Hasiktirla o yalan, sikerler onu, yok la olmaz öyle şey, hadi oyununu oyna fazla konuşma gibi şeyler yazacaksan, yaz banane.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Karakterinin olmadığınıda filmi izlerken öğrendin herhalde. Tartışma forumu bura, kahve ağzıyla örneğin: Hasiktirla o yalan, sikerler onu, yok la olmaz öyle şey, hadi oyununu oyna fazla konuşma gibi şeyler yazacaksan, yaz banane.

Ne demek istiyorsun bilmiyorum ama çok alıngansın nerde hakaret ettik ? Yazdıklarımdan ne anladın sen ? Filmden öğrenmişim birde bak sen.

Hiç tevrat okudunmu ? Tevratta ' gücümü göstermek için firavuna mucizelerimi kavratmadım ' benzeri bir ayet yazıyor.Ayeti bulursam buraya yazarım.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kris123 yazdı:

Her şeye gücü yeten tanrı modeli şeytani bir model.Bunların utanmaz tanrısı birde utanmadan hasta insanları bile cehenneme atacağını söylüyor bunlarda hala iyi olduklarını düşünüyorlar bana göre bunların sadece aklı değil ahlakıda bozuk.

Güya her şeye gücü yetiyor..muş.:D

Her şeye gücü yetse idi, saklandığı yerden çoktan çıkardı ve ilk önce kendi adına konuşan dindarları ve kendisini kuklaya çevirenleri bir güzel falakaya yatırırdı.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kris123 yazdı:

Ne demek istiyorsun bilmiyorum ama çok alıngansın nerde hakaret ettik ? Yazdıklarımdan ne anladın sen ? Filmden öğrenmişim birde bak sen.

Hiç tevrat okudunmu ? Tevratta ' gücümü göstermek için firavuna mucizelerimi kavratmadım ' benzeri bir ayet yazıyor.Ayeti bulursam buraya yazarım.

Şunu demek istiyorum. Hayır o değil dediğin zaman karşılığında sebep sunarsın, yoksa kahvehane ağzı olur. Karakteri yok deyip sebep sunmamışsın. Alınmadımda, alıntı yaptığın için yazdım. O yazıya böyle konuşulur.

Sitelerde Paylaş

Ulan herşeyi geçtik arkadaş , madem kusursuz bi yaratıcısın , ulan saçlarımı niye döküyon :D

Bi dünya para verdik ektirdik , oda olmadı arkadaş.
Madem yaratıyon , düzgün yarat bari.Bozuk genler felan , ne ayaksın sen la ? Demey çok isterdim.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, kalgok yazdı:

Ulan herşeyi geçtik arkadaş , madem kusursuz bi yaratıcısın , ulan saçlarımı niye döküyon :D

Madem yaratıyon , düzgün yarat bari.Bozuk genler felan , ne ayaksın sen la ? Demey çok isterdim.

Tanrı seni sınıyor olmalı. :) İmtihan dünyası sonuçta. (!)

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, kalgok yazdı:

Dedin ya işte, ne diyeceğini. Kesinlikle seni duymuştur ve not almıştır. :D

Tahtalı köye uğradığında, ayvayı yediğinin resmidir.

Ne diyordu, safkan müslümanlar?

Her canlı, ölümü tadacaktııııııııııııır.

Şu cümlenin ulviliğe bakar mısınız?

Bu dindarlar olmasa, öleceğimizi heeeç bilemeyecektik. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek, azdır.

Şaka yapmıyorum: Bu forum, safkan bir müslümanın, kendinden olmayanları ölümle tehdit ettiğini gördü!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...