Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

Bir saat önce, kavak yazdı:

Dedin ya işte, ne diyeceğini. Kesinlikle seni duymuştur ve not almıştır.

Tahtalı köye uğradığında, ayvayı yediğinin resmidir.

Ne diyordu, safkan müslümanlar.?

Her canlı, ölümü tadacaktııııııııııııır.

Şu cümlenin ulviliğe bakar mısınız?

Bu dindarlar olmasa, öleceğimizi heeeç bilemeyecektik.

Yok be , 2 kadına tokat sallarım onun gönlünü alırım ben.Döv diyodu sonuçta kitaplarının birinde.Öyle hatırlıom yani :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 dakika önce, kalgok yazdı:

Yok be , 2 kadına tokat sallarım onun gönlünü alırım ben.Döv diyodu sonuçta kitaplarının birinde.Öyle hatırlıom yani :D

Sen yanlış anlamışsındır...

Yatağını ayıracaan, güya hepsi bu imiş. Yeni yetme müslümanlar böyle geveliyorlar.

Bir takla atmadıkları kalmıştı.:D

Ha bir de her kelimeye dokuz doğurtma konusunda da uzmanlaşmışlardır.

E tabi, erkeklerde  kadın bol, dövsen de olur, yatağını ayırsan da olur.

Farketmez.

Hatta sıralarını da değiştirme yetkisine sahiptir bu erkekler. Kutsal kitaba bile girmeyi beceren nadide söylemlerden biri de budur.

Safkan müslümanların habire uğraştıkları ilkel ama onlara göre çoook önemli ve ehemmiyetli meselelerdir bunlar.

Böyle möhiim meseleleri, dinsiz imansızların kafası heeeç basmazmış.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 31.03.2020 at 09:08, Nuri Kara said:

Bir bebeğin gülerek, şen kakrak bir şekilde büyümesine izin veren aynı değilmi arkadaşım? Bunu seyretmesindeki amaç aynımı?

Bir yaratıcı varsa bir karakteri vardır. Umut diyorum, nerden biliyorsun diyorsun. Doğru soru neden böyle bir umudun var.

Bir bebeğin gülerek şen şakrak büyümesine izin vermesi başka bir bebeği açlıktan öldürmesini mazur mu kılıyor yani? Bir kişinin bir çocuğa dondurma alması o kişiye çocuğa tokat atma hakkı mı veriyor? Bu nasıl bir mantık?

Bir yaratıcı varsa karakteri eylemlerinden belli olur. Bir çocuğun kendi yarattığı bir sapık tarafından tecavüz edip öldürülmesini seyretmesi nasıl bir karaktere sahip olduğunu apaçık gösteriyor zaten.

Bu yaratıcı denen zımbırtı bir zamanlar tek başına takılırken zamanını böyle sapıklıklar planlayarak mı geçiriyordu? Düşünsene, ortada sadece bu yaratıcı denen şey var, başka hiç bir şey yok. Bu yaratıcı "Dur, önce bir sapık yaratayım, sonra da bir çocuk yaratayım, bu sapık bu çocuğa tecavüz etsin, işence etsin, öldürsün, ben de bunu seyredeyim." diyor. Nesi var bu tanrı denen zımbırtının? Nasıl böyle bir hale gelmiş?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Bir bebeğin gülerek şen şakrak büyümesine izin vermesi başka bir bebeği açlıktan öldürmesini mazur mu kılıyor yani? Bir kişinin bir çocuğa dondurma alması o kişiye çocuğa tokat atma hakkı mı veriyor? Bu nasıl bir mantık?

Bir yaratıcı varsa karakteri eylemlerinden belli olur. Bir çocuğun kendi yarattığı bir sapık tarafından tecavüz edip öldürülmesini seyretmesi nasıl bir karaktere sahip olduğunu apaçık gösteriyor zaten.

Bu yaratıcı denen zımbırtı bir zamanlar tek başına takılırken zamanını böyle sapıklıklar planlayarak mı geçiriyordu? Düşünsene, ortada sadece bu yaratıcı denen şey var, başka hiç bir şey yok. Bu yaratıcı "Dur, önce bir sapık yaratayım, sonra da bir çocuk yaratayım, bu sapık bu çocuğa tecavüz etsin, işence etsin, öldürsün, ben de bunu seyredeyim." diyor. Nesi var bu tanrı denen zımbırtının? Nasıl böyle bir hale gelmiş?

Cevap yazmayacaktım ama o kadar saçma düşünüyorsunuz ki. 

Sen tanrıyı kendin kadar basite indirgiyorsun. Tanrı mı diyor sana git çocuğa tecavüz et öldür diye.

Ben,sen neden çocuğa tecavüz etmiyoruz. İşte böyle sapıkların oluşacağını bildiği için cehennem var. Sen robot değilsin artık anla bunu çocuğa tecavüz eden kişiyi allah çocuğa tecavüz etsin diye yarattığını sanacak kadir basit bir kafan var.

Hala tanrıda karakter analizi yapıyorsun. Peki diyelim tanrı bir çocuk yarattı ve bir adam bu adama kullanabilmesi için akıl vermiş zaten. O na demiş ki iyi olursan cenette iyi olmazsan cehenneme gidersin. Kendisi ne yapacağını özgür iradesi ile karar veriyor. 

Senin dediğin gibi tanrı o adam günah işliyor diye hemen cezasını versin istiyorsun. O zaman yine dünyada kötü kalmazdı. O zaman burası dünya olmazdı cennet olurdu.

Sen istiyorsun ki tanrı herşeye anında müdahele etsin. Sen şu an onu inkar edince sana birşey yapmıyor öyleyse yok komik .Senin dediğin gibi bir tanrı olsa önce senin cezanı vermesi gerekirdi.

Sen istiyorsun ki sınav olmadan dünyada cennet hayatı yaşıyayım.

Sorularınız havada kalıyor sürekli ama soruyu değişitirip değiştirip tekrar soruyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Bir bebeği açlıktan öldürmesi diğer bebeği doyurduğu gerçeğini yokmu ediyor? Mutlu insanlar tanrının karakterini apaçık gösteriyor. Neyseya hatırladımki sağduyuyla konuşmak çok zor. Bir yere varılmıyor. her zamanki gibi bir dahaki konuşmamıza kadar, cevap bekleme.

Sitelerde Paylaş

Senin diyorsun ki tanrı günah işlemeyen yani bir nevi robotlar yaratsın.

Günahsız olarak zaten melekleri yaratmış onlara sınav yok.

Ben robot üreteyim o robota git çocuklara tecavüz et diyeyim sonra onun ceza vereyim böyle bir tanrı nasıl düşünebiliyorsun.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kabara yazdı:

Senin diyorsun ki tanrı günah işlemeyen yani bir nevi robotlar yaratsın.

Günahsız olarak zaten melekleri yaratmış onlara sınav yok.

Ben robot üreteyim o robota git çocuklara tecavüz et diyeyim sonra onun ceza vereyim böyle bir tanrı nasıl düşünebiliyorsun.

Islam kader odaklı bir anlayışa sahip sen Kuranı hiç okumamış olduğun için bunu bilmiyor olabilirsin.Ben suçluyum ben cezalandırcam suçuda size yıktım yazıyor .Nasıl bir merhametse artık.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Bir bebeği açlıktan öldürmesi diğer bebeği doyurduğu gerçeğini yokmu ediyor? Mutlu insanlar tanrının karakterini apaçık gösteriyor. Neyseya hatırladımki sağduyuyla konuşmak çok zor. Bir yere varılmıyor. her zamanki gibi bir dahaki konuşmamıza kadar, cevap bekleme.

Bir başkası kendi çocuğunu doyurup başkasının çocuğunu öldürse ona günahkar dersiniz dimi ? Ama öldüren Tanrı olunca sorun olmuyor.Sizin bir peygamberiniz vardı hızırdı sanırım adı çocuğu günahkar olucak diye öldürüyordu.Çok merhametli Allahınız var sizinde sağduyu konusunda maaşşşallahhhınız var 

“Oğlan çocuğunun durumuna gelince; onun ebeveyni mümin kimseler idi. Bu çocuğun ileride onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk. Allah’ın kendi lütuf ve merhametinden onlara daha şefkatli, daha temiz bir çocuk ihsan etmesini diledik.” (Kehf, 18/80-81).

Sitelerde Paylaş

Ateistler müslümanlar filan diye insanlar sınıflandırılamaz.İyi insan vardır kötü insan vardır.Ama Tanrı'nın iyi bir varlık olması mümkün değil.İster din göndersin ister kendi halinde bıraksın

tarihinde kris123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kris123 yazdı:

Islam kader odaklı bir anlayışa sahip sen Kuranı hiç okumamış olduğun için bunu bilmiyor olabilirsin.Ben suçluyum ben cezalandırcam suçuda size yıktım yazıyor .Nasıl bir merhametse artık.

Bak işte ön yargı buna denir nereden biliyorsun Kuranı hiç okumadığımı. 

Sana daha önce kaderin ikiye ayrıldığını yazmıştım beşeri kader,ebedi kader. Birde zaman kavramı bizim için geçerli olduğunu söylemiştim. Tanrı seni yaratırken demiyor git adam öldür,tecavüz et veya iyi ol,kötü ol bunları sana programlayıp göndermiyor.Bunları yapmaya sen karar veriyorsun.

Sen sanıyorsun ki tanrı şu kulu yaratırken içine sen tecavüzcü ol,katil ol,hırsız ol, diğer kulu yaratırken sen müslüman ol şöyle iyilik yap diye program yüklüyor. 

Öyle olsaydı dediğiniz gibi o zaman bu nasıl tanrı diyebilirdik. Ama sen öylemisin istediğine karar verebiliyorsun değil mi. Öyle olmasa şu an bunları yazıyor olabilirmiydin.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Bak işte ön yargı buna denir nereden biliyorsun Kuranı hiç okumadığımı. 

Sana daha önce kaderin ikiye ayrıldığını yazmıştım beşeri kader,ebedi kader. Birde zaman kavramı bizim için geçerli olduğunu söylemiştim. Tanrı seni yaratırken demiyor git adam öldür,tecavüz et veya iyi ol,kötü ol bunları sana programlayıp göndermiyor.Bunları yapmaya sen karar veriyorsun.

Sen sanıyorsun ki tanrı şu kulu yaratırken içine sen tecavüzcü ol,katil ol,hırsız ol, diğer kulu yaratırken sen müslüman ol şöyle iyilik yap diye program yüklüyor. 

Öyle olsaydı dediğiniz gibi o zaman bu nasıl tanrı diyebilirdik. Ama sen öylemisin istediğine karar verebiliyorsun değil mi. Öyle olmasa şu an bunları yazıyor olabilirmiydin.

Susun deli konuşuyor konuş deli

Ayet koyucam biraz sonra buraya bekle

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kris123 yazdı:

Susun deli konuşuyor konuş deli

Ayet koyucam biraz sonra buraya bekle

Cevap veremeyince deli. Sen çok akıllısın maşallah yazdıklarına bakınca hemen anlaşılıyor. Kendi yazdıklarının içinde bile kendisi ile çelişiyorsun.

Başka birşey bildiğiniz yok zaten ancak ayet koyup kafanıza göre yorumlayıp tanrı şunu dedi bunu dedi diyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kris123 yazdı:

Olmadığını kabul ediyorsun yani ?  Tanrı yok yani ?

Senin inkar ettiğin ve kabullenmediğin tanrı yok evet. Haklısın ateist olmakta.Çünkü sen tanrı olayını çok farklı algılamışsın. Benim inandığım tanrı senin inanmayıp inkar ettiğin tanrı değil.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Cevap veremeyince deli. Sen çok akıllısın maşallah yazdıklarına bakınca hemen anlaşılıyor. Kendi yazdıklarının içinde bile kendisi ile çelişiyorsun.

Başka birşey bildiğiniz yok zaten ancak ayet koyup kafanıza göre yorumlayıp tanrı şunu dedi bunu dedi diyorsunuz.

İslamda özgür irade yanlış yorumlama sonucu ortaya çıktı.Hadisleri yanlış yorumladılar.Cuzi irade kulli irade olayı baştan sallamasyon.Bunun için gerçek referans olarak tevratı alsak olmazmı ?

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, kabara yazdı:

Cevap yazmayacaktım ama o kadar saçma düşünüyorsunuz ki. 

Sen tanrıyı kendin kadar basite indirgiyorsun. Tanrı mı diyor sana git çocuğa tecavüz et öldür diye.

Ben,sen neden çocuğa tecavüz etmiyoruz. İşte böyle sapıkların oluşacağını bildiği için cehennem var. Sen robot değilsin artık anla bunu çocuğa tecavüz eden kişiyi allah çocuğa tecavüz etsin diye yarattığını sanacak kadir basit bir kafan var.

Hala tanrıda karakter analizi yapıyorsun. Peki diyelim tanrı bir çocuk yarattı ve bir adam bu adama kullanabilmesi için akıl vermiş zaten. O na demiş ki iyi olursan cenette iyi olmazsan cehenneme gidersin. Kendisi ne yapacağını özgür iradesi ile karar veriyor. 

Senin dediğin gibi tanrı o adam günah işliyor diye hemen cezasını versin istiyorsun. O zaman yine dünyada kötü kalmazdı. O zaman burası dünya olmazdı cennet olurdu.

Sen istiyorsun ki tanrı herşeye anında müdahele etsin. Sen şu an onu inkar edince sana birşey yapmıyor öyleyse yok komik .Senin dediğin gibi bir tanrı olsa önce senin cezanı vermesi gerekirdi.

Sen istiyorsun ki sınav olmadan dünyada cennet hayatı yaşıyayım.

Sorularınız havada kalıyor sürekli ama soruyu değişitirip değiştirip tekrar soruyorsunuz.

Arap putu dünyayı insanı yarattı. Biz şunu diyoruz. Bir küçük çocuk var ve o çocuğa tecavüz eden bir adi biri. Bu adi birine küçücük çocuğa tecavüz edecek kadar şerefsiz ve ruh hastası yaratıyor. Böyle şerefsiz adama iyi olursan cennete gideceksin desen ne olur? Bu şey nasıl kafana girmiyor?  Sizin dininize göre iyilikler ve kötülükler arap putundan değil mi? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Arap putu dünyayı insanı yarattı. Biz şunu diyoruz. Bir küçük çocuk var ve o çocuğa tecavüz eden bir adi biri. Bu adi birine küçücük çocuğa tecavüz edecek kadar şerefsiz ve ruh hastası yaratıyor. Böyle şerefsiz adama iyi olursan cennete gideceksin desen ne olur? Bu şey nasıl kafana girmiyor?  Sizin dininize göre iyilikler ve kötülükler arap putundan değil mi? 

Bak siz de anlamamışsınız. Bizim dinimizde hayrın ve şerrin Allahtan geldiğine inanırız. Bu dediğiniz çok farklı bir durum.

Allah seni yaratırken çocuğa tecavüz et diye yaratmıyor. Sen yoldan çıkıp azgınlaşarak ve şeytanla ortak olarak bu işi yapmış oluyorsunuz. 

Kafanda beyin var çünkü bak buraya düşündüğün herşeyi yazıyorsun.

Senin dediğin gibi bir tanrı olsa sana buraya bunları yazdırmaz ensenden tutuğu gibi cehennme şutlardı.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Harbi mi diyorsun?

Bunun beyni yanmış artık iyiyi kötüyü kavrayamıyor gözü dönmüş siyonistlere benzemiş artık.

8 dakika önce, kabara yazdı:

Bak siz de anlamamışsınız. Bizim dinimizde hayrın ve şerrin Allahtan geldiğine inanırız. Bu dediğiniz çok farklı bir durum.

Allah seni yaratırken çocuğa tecavüz et diye yaratmıyor. Sen yoldan çıkıp azgınlaşarak ve şeytanla ortak olarak bu işi yapmış oluyorsunuz. 

Kafanda beyin var çünkü bak buraya düşündüğün herşeyi yazıyorsun.

Senin dediğin gibi bir tanrı olsa sana buraya bunları yazdırmaz ensenden tutuğu gibi cehennme şutlardı.

Yani diyorsun ki ikisi aynı şey değil ? En son cümlen biraz garip sanki alaycı bir üslubun var suçlu olasaydı bile sizi cehenneme atardı yazmışsın gibi.

Sana diyorum bak iyi oku Kuran'da bütün hayvanların bir gemiye doldurulduğu veya 800 yıl yaşayan insanların olduğu yazar.Böyle bir durumda senin tanrın özgür irade vermiş oluyormu olmuyormu ? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...