Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

Cübbeli,

Neden o kadar iyi bir Tanrı yarattığımın nedenini anlatmak için o olaya değindim. Din hakkında konuşmamıza neden olan olan şey, o genç ablanın anlattıklarıydı. O, kendine göre iyi bir şey yapıyordu. Çocukları etrafına toplayıp sözde ilginç öyküler anlarak onları oyalıyordu. Sitenin parkıydı ve kız apartmandaki birilerinin misafiriydi. küçük kardeşi de bibmkilerin arasında oynuyormuş.

Sonra o kızı bulup canına okudum tabii, o da ayrı.

Bu kadar iyi bir Tanrı'ya inanmayan çocuk, senin yakan eden Tanrı'na, hele de öyle bir andan sonra muhtemelen inanırdı. Çocukları korkuyla disipline etmek için kullanılır bu yöntem öyle değil mi?

Zor olan diğeri.. Hiç üşenmeyecek, yılmadan usanmadan her soruya yanıtlar verecek, bilmediklerini gidip araştıracak, saatlerce arka arkaya gelen sorularla uğraşacaksın. Aslında çok keyiflidir, çok eğlencelidir ama bazen yorar.

Ama hiç uğraşmadan Allah öyle yapmış, Allah böyle demiş, nedeni yok Allah böyle istemiş demek kolay..

Ah Cübbeli ah...

Ayrıca Darwin ve maceraları diye bir şey yok ama tutki olsun.. Yine de Muhammed ve Maceraları ile kıyaslayamayız değil mi?

Evrim diyoruz biz ona evrim. Şimdiki din öğretmenleri de kafayı Darwin'le bozmuş Cübbeli.

Adam işi gücü bırakmış, bütün bir ders boyu Darwin'le uğraşıyormuş.

İçiniz içinizi yiyor...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çocukluk saflığın ve duygusallığın zirvesi demektir.İslama göre tüm çocuklar günahsızdır.Çocuklar dışarıdan olumsuz bir müdahale olmadığı sürece yaratıcıyı bulabilir.Çünkü yaratılan her insanın yapısı tek yaratıcıyı tanımaya çok müsaittir.

Ateist çocukları:toplumdan soyutlanmış, toplumun inanışlarına ters düşen baba ve annenin çocuğu olmaları nedeniyle bir yabancılaşma tehlikesi ile karşı karşıyadırlar.Neden ve nasıl gibi temel sorularına ebeveynlerinden alacakları o inanılmaz kafa karıştırıcı insanın yaratılış gerçeğine uymayan cevaplar çocuklar için zor bir imtihanın başlangıcıdır

Çocuk;bu dünya ve evren kimin eseri (doğal olarak çocuk bu soruyu soracaktır çocuk da olsa bir eserin mutlaka yaratıcısı olduğunu kavrayacaktır)

Ateist:biz yaratılmadık tesadüfen oluştuk.dedelerimiz de maymun.bir evrim sonucu oluştuk

Çocuk:ne korkunç biz hayvan dan mı türedik

Çocuk:biz ölünce nereye gideceğiz

Ateist:bir yere gitmeyeceğiz sonsuz bir yokluktur bir ölüm

Çocuk:ne kadar acı

bence ateistler bir daha düşünsün en azından çocukları için....

Benim yaklaşık 7 yaşında bir oğlum var.

Ve ben en sonunda şu yöntemi uygulama kararı aldım ve de uyguluyorum...

Soruya soruyla yanıt vermek...

- Anne, Allah nedir, nerededir? - Bilmem, sence nedir, nerededir?

- İnsan nasıl türedi? - Bilmem, sence nasıl türedi?

Zaten, kimse de bilmez bu soruların gerçek cevaplarını...

Rahat bırakın çocukları nasıl isterlerse öyle inansınlar öyle yaşasınlar...

Çocuklara temel yaşam becerilerinin haricinde, kendi kendini idame ettirene kadar sadece insani ve toplumsal değerler öğretilir. Kişisel inançlar değil.

tarihinde ycoskun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynı soruyu benim kızım da sordu: Baba Allah nedir?

yanıtladım: Bizi yokluktan varlık alemine alan, bizi yediren, içiren, giydiren, bize annemizden ve babamızdan daha çok acıyan, bize kalemle yazmayı öğreten. Bütün canlıları bizim istifademize veren ve öldükten sonra bunca nimetine şükreden kullarını ebedi cennetine koyacak olandır.

bana güzel güzel baktı..

Sen kendini anlatmışsın be cübbeli.

Şu, cennet masalını katmasaydın.

Baba, sen allah mısın? şeklinde ikinci bir soru gelebilirdi.

Çocuğunun gözünde allah olmak güzel şey!

Sana güzel güzel bakmış, senin de hoşuna gitmiş.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

İçiniz içinizi yiyor...

yiyor tabi, zaten içim içimi yemiyorsa benim müslümanlığım 5 para etmez. İnsanları koşar adım cehenneme gitmelerine seyirci kalamam. Yaşadığım müddetçe sizinle uğraşacağım, birinizin bile imanına vesile olsam bu bütün yorgunluğumu alıp götürür. İşte siz bunu anlayamıyor ve Allah'a yalakalık yaptığımı huri için yaptığımı zannediyorsunuz. Beni bilirsin bu forumdan kaç sefer atıldım. Siz kapıdan attınız ben camdan girdim, camdan attınız bacadan girdim peki ne için hiç düşündün mü? Ben dükkan işleten biriyim ama size olan düşkünlüğüm dükkanımı 2. plana atmama sebep oldu. Olsun mühim değil. Bir kişi kurtulsun yeter ki ben iflas edeyim.

Sitelerde Paylaş

Çocuklara temel yaşam becerilerinin haricinde, kendi kendini idame ettirene kadar sadece insani ve toplumsal değerler öğretilir. Kişisel inançlar değil.

Bu yanlış bir yöntem ne yazık ki..Senın cevap vermedıgın sorulara baskaları cevap vercek..Allah nedir diyen cocuga sence nedir diye sorarsanız... düşünür ama bilmediği seye cevap veremez bu onun kafasında soru işaretı olarak kalır..;okulda anlatılan yada arkadaslarında duydugu yada cevresindeki sevdigi birinden duydugu allahı kabul etmek onun ıcın en kolay ve en tatmın edıcı cevap olcaktır..

Biz soruları cevapsız bırakırsak ..mutlaka cevaplamak ısteyen bırılerı olcaktır ki bızde onlara izin vermıs oluruz istemesekte.

Sitelerde Paylaş

İçiniz içinizi yiyor...

yiyor tabi, zaten içim içimi yemiyorsa benim müslümanlığım 5 para etmez. İnsanları koşar adım cehenneme gitmelerine seyirci kalamam. Yaşadığım müddetçe sizinle uğraşacağım, birinizin bile imanına vesile olsam bu bütün yorgunluğumu alıp götürür. İşte siz bunu anlayamıyor ve Allah'a yalakalık yaptığımı huri için yaptığımı zannediyorsunuz. Beni bilirsin bu forumdan kaç sefer atıldım. Siz kapıdan attınız ben camdan girdim, camdan attınız bacadan girdim peki ne için hiç düşündün mü? Ben dükkan işleten biriyim ama size olan düşkünlüğüm dükkanımı 2. plana atmama sebep oldu. Olsun mühim değil. Bir kişi kurtulsun yeter ki ben iflas edeyim.

Çok güzel bir düşünce

Tebrik ediyoruum

Sitelerde Paylaş

Benim cocugum anasinifina gidene kadar boyle bir yaratici fikri hic kendiliginden olusmadi kafasinda! Hic! Bununla ilk karsilastiginda da gelip bana sordu "Anne allah nedir?" yanitladim "Bir cok insanin bu dunyayi, icindekileri, seni, beni, evreni ve herseyi yarattigina, biz insanlari denemek icin dunyaya koyduguna, iyi davranirsak odullendirecegine, kotuluk yaparsak atesle yakarak cezalandiracagina inandiklari bir guc" bana pis pis bakti

Aynı soruyu benim kızım da sordu: Baba Allah nedir?

yanıtladım: Bizi yokluktan varlık alemine alan, bizi yediren, içiren, giydiren, bize annemizden ve babamızdan daha çok acıyan, bize kalemle yazmayı öğreten. Bütün canlıları bizim istifademize veren ve öldükten sonra bunca nimetine şükreden kullarını ebedi cennetine koyacak olandır.

bana güzel güzel baktı..

Neden kızına allahı ogretırken, 6 yasındakı kız cocukları es yaptırdıgını söylemedin..Tabi anlattıgın tanrı kurandakıyle aynı degılse.. bilemem

Sitelerde Paylaş

Bu yanlış bir yöntem ne yazık ki..Senın cevap vermedıgın sorulara baskaları cevap vercek..Allah nedir diyen cocuga sence nedir diye sorarsanız... düşünür ama bilmediği seye cevap veremez bu onun kafasında soru işaretı olarak kalır..;okulda anlatılan yada arkadaslarında duydugu yada cevresindeki sevdigi birinden duydugu allahı kabul etmek onun ıcın en kolay ve en tatmın edıcı cevap olcaktır..

Biz soruları cevapsız bırakırsak ..mutlaka cevaplamak ısteyen bırılerı olcaktır ki bızde onlara izin vermıs oluruz istemesekte.

Sizin yönteminiz de kendi bildiklerinizi öğretmekten geçiyor.

Kendisi öğrenecek, hangi arkadaşından zarar geleceğini de kendi anlayacak, kime güvenmesi gerektiğini de...

Siz ne öğretirseniz öğretin, sadece bir süre o öğretiye dayanacak, zamanı gelince yuvadan uçacak ama size hala o yuvadaymış imajı yapacak... Bizi kandıracak, tıpkı bu forumdaki üyelerin büyük bir kısmı gibi, hala analarının kuzuları imajına devam edecekler...

Oğlum 7 yaşında ve en azından şimdilik şükür ki "Allah baba taş atar mantığına" sahip değil, umarım kendi yolunu en iyisinden seçmeye vakıf olur...

Çok uzak tuttum oğlumu, "bismillah ne demek" dediğinde "bilmiyorum" demiştim, sonradan öğrenmiş "Allahın adıyla demekmiş" dedi, bu sefer ben "Allah'ın adıyla da ne demek olabilir ki, ben bi anlam veremedim" dedim, bir süre sonra, işin peşini bıraktı... Ama şimdilik tabii...

tarihinde ycoskun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden kızına allahı ogretırken, 6 yasındakı kız cocukları es yaptırdıgını söylemedin..Tabi anlattıgın tanrı kurandakıyle aynı degılse.. bilemem

Bırakın Allah aşkına, cuubbeli ile yıldızımız barışamamış olsa da siz sanıyor musunuz ki 6 yaşında çocukların evlendirilmesine sıcak bakıyor olsun.

Yani tutuyorsunuz koskoca bir güruhun sapıkça uygulamasını cuubbeli denen vatandaşa yamıyorsunuz.

Biri çıksa "bence ateistler fütursuzdur, sen de evledına fütursuz olmayı tembihliyor musun" dese yakışır mı?

Bu nedir ya, utanmasak tüm Almanları Nazi yapacağız...

Sitelerde Paylaş

Sizin yönteminiz de kendi bildiklerinizi öğretmekten geçiyor.

Kendisi öğrenecek, hangi arkadaşından zarar geleceğini de kendi anlayacak, kime güvenmesi gerektiğini de...

Siz ne öğretirseniz öğretin, sadece bir süre o öğretiye dayanacak, zamanı gelince yuvadan uçacak ama size hala o yuvadaymış imajı yapacak... Bizi kandıracak, tıpkı bu forumdaki üyelerin büyük bir kısmı gibi, hala analarının kuzuları imajına devam edecekler...

Oğlum 7 yaşında ve en azından şimdilik şükür ki "Allah baba taş atar mantığına" sahip değil, umarım kendi yolunu en iyisinden seçmeye vakıf olur...

Çok uzak tuttum oğlumu, "bismillah ne demek" dediğinde "bilmiyorum" demiştim, sonradan öğrenmiş "Allahın adıyla demekmiş" dedi, bu sefer ben "Allah'ın adıyla da ne demek olabilir ki, ben bi anlam veremedim" dedim, bir süre sonra, işin peşini bıraktı... Ama şimdilik tabii...

Çocuklar zoru sevmez sayın coskun..

Cevrenızdekı cocuklara bakın hangısı sabırlı ..

Çocuklar kolayı sever kı bunların en dogal hakları..Sizin benım cevap vermedıgımız soruları kolay yoldan cevaplaycak beyın yıkayıcılar artık her yerde..Bunlara meydan bırakmanın acısını cocugunuz yetıskın olmaya baslayınca görebilirsiniz..

Ayrıca siz dogruyu bulmak için araştırıp sorgulayan biri oldugunuza göre;Sizin dogrularınız çocugunuz için başka insanların dogrularından çok daha yararlı olcaktır.

Sitelerde Paylaş

Çocuklar zoru sevmez sayın coskun..

Cevrenızdekı cocuklara bakın hangısı sabırlı ..

Çocuklar kolayı sever kı bunların en dogal hakları..Sizin benım cevap vermedıgımız soruları kolay yoldan cevaplaycak beyın yıkayıcılar artık her yerde..Bunlara meydan bırakmanın acısını cocugunuz yetıskın olmaya baslayınca görebilirsiniz..

Ayrıca siz dogruyu bulmak için araştırıp sorgulayan biri oldugunuza göre;Sizin dogrularınız çocugunuz için başka insanların dogrularından çok daha yararlı olcaktır.

:) Peki Bayan Secret, tavsiyenizi kulağıma küpe yapacağım.

Sitelerde Paylaş

Bırakın Allah aşkına, cuubbeli ile yıldızımız barışamamış olsa da siz sanıyor musunuz ki 6 yaşında çocukların evlendirilmesine sıcak bakıyor olsun.

Yani tutuyorsunuz koskoca bir güruhun sapıkça uygulamasını cuubbeli denen vatandaşa yamıyorsunuz.

Biri çıksa "bence ateistler fütursuzdur, sen de evledına fütursuz olmayı tembihliyor musun" dese yakışır mı?

Bu nedir ya, utanmasak tüm Almanları Nazi yapacağız...

Yanı coskun hıc kusura bakma ama sacmalamıssın..Kızına allahı anlatırken 6 yasındakı cocukları es yaptırdıgını soylemesı mı tuhaf..İyide bunu yaptıran onun allahı yapanda onun elçisi bunu yazanda onların kitabı..Ben bunu belirtince neden rahatsız oldunuz ki..

Ateistlerin fütursuz olup olmadıgını bilemem ..Bu yönde kanıtım yok çünkü ateistlerin ne kitapları var nede örnek aldıkları peygamberleri..

Sitelerde Paylaş

Yanı coskun hıc kusura bakma ama sacmalamıssın..Kızına allahı anlatırken 6 yasındakı cocukları es yaptırdıgını soylemesı mı tuhaf..İyide bunu yaptıran onun allahı yapanda onun elçisi bunu yazanda onların kitabı..Ben bunu belirtince neden rahatsız oldunuz ki..

Ateistlerin fütursuz olup olmadıgını bilemem ..Bu yönde kanıtım yok çünkü ateistlerin ne kitapları var nede örnek aldıkları peygamberleri..

Kuran harici bir kitap bilmiyorum ben MissSecret :)

Enam 115 - Rabbinin kelimesi (Kur’an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek(ekleyebilecek-çıkartabilecek) yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

kaynak bir tane oda Allahın sözleri, üstüne başka kimsenin hadisine ihtiyaç yoktur..

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İçiniz içinizi yiyor...

en azından önüne geleni münafıklıkla suçlamıyosun sanırım cüppeli ^_^

Sitelerde Paylaş

o konu nerelere gelmiş.konuyu tekrar hatırlatmakta fayda var

"Çocukluk saflığın ve duygusallığın zirvesi demektir.İslama göre tüm çocuklar günahsızdır.Çocuklar dışarıdan olumsuz bir müdahale olmadığı sürece yaratıcıyı bulabilir.Çünkü yaratılan her insanın yapısı tek yaratıcıyı tanımaya çok müsaittir.

Ateist çocukları:toplumdan soyutlanmış, toplumun inanışlarına ters düşen baba ve annenin çocuğu olmaları nedeniyle bir yabancılaşma tehlikesi ile karşı karşıyadırlar.Neden ve nasıl gibi temel sorularına ebeveynlerinden alacakları o inanılmaz kafa karıştırıcı insanın yaratılış gerçeğine uymayan cevaplar çocuklar için zor bir imtihanın başlangıcıdır

Çocuk;bu dünya ve evren kimin eseri (doğal olarak çocuk bu soruyu soracaktır çocuk da olsa bir eserin mutlaka yaratıcısı olduğunu kavrayacaktır)

Ateist:biz yaratılmadık tesadüfen oluştuk.dedelerimiz de maymun.bir evrim sonucu oluştuk

Çocuk:ne kadar acı"

kısaca özetleyeyim isterseniz çocuklarınıza en azından bu ağır yükü yüklemeyin onları toplumda "yabancı" biri haline getirmeyin taşıyamazlar çünkü.

Siz bir şekilde (bir kısım hurafeleri islam zannederek, eksik bilgiden dolayı, birine kızarak, birinden etklilenerek gibi sayamayacağımız bir çok nedenden dolayı) ateist olmuşsunuz

bari çocuklarınızı bu karmaşaya sokmayın en azından rahat bırakın.kendi kişisel egolarınızdan dolayı onların hayatını da allak bullak etmeyin dünyada bile ateistler hep marjinal ve yanlızlar çocuklarınızı bu yanlızlığın içine itmeyin

Sitelerde Paylaş

o konu nerelere gelmiş.konuyu tekrar hatırlatmakta fayda var

"Çocukluk saflığın ve duygusallığın zirvesi demektir.İslama göre tüm çocuklar günahsızdır.Çocuklar dışarıdan olumsuz bir müdahale olmadığı sürece yaratıcıyı bulabilir.Çünkü yaratılan her insanın yapısı tek yaratıcıyı tanımaya çok müsaittir.

kısaca özetleyeyim isterseniz çocuklarınıza en azından bu ağır yükü yüklemeyin onları toplumda "yabancı" biri haline getirmeyin taşıyamazlar çünkü.

Siz bir şekilde (bir kısım hurafeleri islam zannederek, eksik bilgiden dolayı, birine kızarak, birinden etklilenerek gibi sayamayacağımız bir çok nedenden dolayı) ateist olmuşsunuz

bari çocuklarınızı bu karmaşaya sokmayın en azından rahat bırakın.kendi kişisel egolarınızdan dolayı onların hayatını da allak bullak etmeyin dünyada bile ateistler hep marjinal ve yanlızlar çocuklarınızı bu yanlızlığın içine itmeyin

Ateistlerin çocukları sizce neden toplum tarafından kabul görmüyor. Cevabı basit, çünkü sizler koyunsunuz ve aranızda kendiniz gibi olmayanları kabul etmiyorsunuz. Bunu sadece müslümanlar için değil dünyadaki tüm kültürler için söylüyorum. Ben nörotik olduğum için çocukkende şimdide toplumla uzlaşamadım ve hiç arkadaşım olmadı. Ama durumumdan hiçte şikayetçi değilim. Sürüden ayrılmak sizi küçültmez ve sürüden ayrılanı kurt kapmaz.

Sitelerde Paylaş

Ticaret hayatın düzelseydi şimdi en dindar müslüman sen olurdun ama işlerin düzelmeyince Allah'a kızdın isyan ettin. Zaten dünya menfaati için müslüman olan bize lazım değil.

Ticari hayatıma göre yön bulmadım.ticareti hayatımın kötüye gitmesi,kuranın tam anlammıyla türkçe okumaya itti.Birşeyi de doğru anlayıver.Şimdi ticari hayatım çok super ve ateistim.Şunu anlamanı istiyorum,ticari hayatımın kötü olduğu dönemde inanan bir insandım,haliyle ibadete yönelmem çok normal.Şimdi,bir koruyucunun olmadığını biliyorum daha sağlam adımlar atıyorum.Sizin gibi işimi allaha bırakmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Çocuk:ne kadar acı"

Sevgili müslüman genç. Meseleyi baştan yanlış bir ön yargıya oturttuğun için sonuç da yanlış. Ateistler için öngördüğün şeyler tam da siz dindarlar için daha uygundur.

Dışarıdan hiçbir müdehale olmadığı zaman senin iddia ettiğinin tam tersine çocuk otomatikman ateist olur. Doğayı olduğu gibi algılar ve olduğu gibi değerlendirir. Her şeyin arkasında allah falan görmez. Ve yine senin ateistlere yansıttığın şey tam da sizler için geçerlidir. Daha körpe dımağlara ne olduğu belirsiz soyut bir şey dayatıyorsunuz. Allah hakkında kendinizin bir fikri yokken körpe dımağlara sokmaya çalışıyorsunuz.

Çocuk daha dünya ve evrenin ne olduğunu bilmeden kimin eseri diye sormaz. Seninkiler daha düne kadar dünyayı öküzün boynuzunda olduğunu, ayın allahın mekanı, gökyüzünü yeryüzüne kapatılmış dibi deliklerle dolu bir kazan zannediyorlardı. Günümüzde bile, evrenin şeklini bilen varsa beri gelsin. İnsanlar daha evreni modelleyememişlerdir. Dolayısıyla evrenin büyüklüğü, sınırları, varoluşuna ilişkin sorular için insanların şimdilik doyurucu bir yanıtı yoktur. Ve ister büyük ister küçük böyle bir soru sorar veya böyle bir soruya muhatap olursa yanıtı. 'Bilmiyoruz'dur. Senin allah yanıtın palavra bir yanıttır ve çocuğun aklını daha çok karıştırır. Peşinden allah nasıl bir yaratıktır sorusu gelir ve ona da palavra bir yanıt verirsiniz. Peşinden allahı kim yarattı sorusu gelir. orada tıkanırsınız ve allahı kimse yaratamaz gibi bir başka palavra yanıt verirsiniz. Tabi öğrenme çağında çocuk bir kere allah kelimesini duyduktan sonra soruların ardı arkası kesilmez. Ne kadar büyüktür. Kaşı varmı, gözü varmı. neye benzer. neleri yapar nelere gücü yeter. vs vs. Tabi allaha ilişkin sorulara karşı palavra yanıtlarla iş bitmez. Ahiret sorularına başladılar mı artık cennetteki hurilerden, şaraplardan, ırmaklardan başlayan bir sürü soru üretir. Yetmez cinler, şeytanlar, melekler faslı başlar. Azrail, mikail, cebrail sorularıyla sizleri bunaltır ve sizler de her soruya bir sürü palavra yanıt yetiştirirsiniz. Hayal alemi bittikten sonra sıra muhammedin yaşanmışlığına gelir. Muhammedin yaşadıkları hayal değildir. Kiminle yattı, kimin karısına göz koydu. hangi köleyi azat etti. hangi savaşı kazandı, hangisinde yenildi vs vs pehlivan tefrikası gibi ve sosyete magazini gibi şeylere sıra gelir.

Sonuçta senin gibi ilimden, bilimden, dünyadan, evrenden bihaber gençler yetişir.

Ne acı.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...