Jump to content

Ateist Çocukları!

Recommended Posts

Çocukluk saflığın ve duygusallığın zirvesi demektir.İslama göre tüm çocuklar günahsızdır.Çocuklar dışarıdan olumsuz bir müdahale olmadığı sürece yaratıcıyı bulabilir.Çünkü yaratılan her insanın yapısı tek yaratıcıyı tanımaya çok müsaittir.

Ateist çocukları:toplumdan soyutlanmış, toplumun inanışlarına ters düşen baba ve annenin çocuğu olmaları nedeniyle bir yabancılaşma tehlikesi ile karşı karşıyadırlar.Neden ve nasıl gibi temel sorularına ebeveynlerinden alacakları o inanılmaz kafa karıştırıcı insanın yaratılış gerçeğine uymayan cevaplar çocuklar için zor bir imtihanın başlangıcıdır

Çocuk;bu dünya ve evren kimin eseri (doğal olarak çocuk bu soruyu soracaktır çocuk da olsa bir eserin mutlaka yaratıcısı olduğunu kavrayacaktır)

Ateist:biz yaratılmadık tesadüfen oluştuk.dedelerimiz de maymun.bir evrim sonucu oluştuk

Çocuk:ne korkunç biz hayvan dan mı türedik

Çocuk:biz ölünce nereye gideceğiz

Ateist:bir yere gitmeyeceğiz sonsuz bir yokluktur bir ölüm

Çocuk:ne kadar acı

bence ateistler bir daha düşünsün en azından çocukları için....

çocuk: bu dünya ve nasıl oluştu

müslüman: tanrı diye bişey var o yarattı

çocuk: bununla ilgili kanıtın nedir baba

müslüman: kem küm...

çocuk: ölünce nereye gideceğiz

müslüman: cennet ya da cehenneme, beş vakit eğilip kalkarsan vs... cennete yoksa cehenneme

çocuk: cennettete ne var baba

müslüman: bize göğüsleri yeni tomurcuklanmış huriler var

çocuk: peki annemle ablama nolcak

müslüman: olum senin dersin yok muydu hadi bakıyim dersinin başına...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 435
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben bu konuda bir genelleme yapilamayacağini düşünüyorum. bu durum ateistten ateiste değişiklik gösterir, kimisi oğlunu serbest birakir, kimisi ateist yobazi gibi yetiştirir, kimiside bilmem ne.. yani bu kişisel bir mevzudur, genel değil özeldir, kişiden kişiye değişiklik gösterir. ayni şey müslüman veya diğer din inanirlarinin çocuklari içinde geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

ben bu konuda bir genelleme yapilamayacağini düşünüyorum. bu durum ateistten ateiste değişiklik gösterir, kimisi oğlunu serbest birakir, kimisi ateist yobazi gibi yetiştirir, kimiside bilmem ne.. yani bu kişisel bir mevzudur, genel değil özeldir, kişiden kişiye değişiklik gösterir. ayni şey müslüman veya diğer din inanirlarinin çocuklari içinde geçerlidir.

aynen ama ben çocukların psikolojisinin ateizm gibi toplumdan uzak marjinal bir fikri kaldıramıyacağını düşünüyorum bütün çabam bu

Sitelerde Paylaş

aynen ama ben çocukların psikolojisinin ateizm gibi toplumdan uzak marjinal bir fikri kaldıramıyacağını düşünüyorum bütün çabam bu

ateizm fikir değildirki, fikirsizliktir, doğuştan gelen saf bir zihin yapisidir,

fikir olan dindir, empoze edilen ,körpe zihinleri körelten, çocuklukta o saf beyinlere yerleştirilen dinsel dogmalar ve inançlardir.

ben hiç bir dine mensup olmadan yetişmiş birisiyim, bulunduğum ortam seküler yani dine ilgisizdi, dinsizdi açikçasi.

dine hiç ilgim olmadi, ama yetiştiğim ortam bir yere kadar, sonra çevredeki dine inanan diğer insanlarla temasa geçip, bir şekilde dini öğrenmeye başliyorsun.

öğrendim ve dinsiz olduğum halde, gene dinsizliğimi iyice ateist olarak pekiştirdim.

yani bizzat deneyim konuşuyor burada, savlarinizi çürütüyor.

Sitelerde Paylaş

çocuk: bu dünya ve nasıl oluştu

müslüman: tanrı diye bişey var o yarattı

müslüman: kem küm...

çocuk: ölünce nereye gideceğiz

müslüman: cennet ya da cehenneme, beş vakit eğilip kalkarsan vs... cennete yoksa cehenneme

çocuk: cennettete ne var baba

müslüman: bize göğüsleri yeni tomurcuklanmış huriler var

çocuk: peki annemle ablama nolcak

müslüman: olum senin dersin yok muydu hadi bakıyim dersinin başına...

çocuk: bu dünya nasıl oluştu?

müslüman: tanrı var o yarattı

müslüman: Senin ağzını yüzünü dağıtırım ha çocuk! Bi halt öğrenmiş, bacak kadar velet, bana bilgiçlik taslıyor.

çocuk: meme tomurcuğu.

müslüman: onu ben diyecektim.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çocukluk saflığın ve duygusallığın zirvesi demektir.İslama göre tüm çocuklar günahsızdır.Çocuklar dışarıdan olumsuz bir müdahale olmadığı sürece yaratıcıyı bulabilir.

daha doğar doğmaz kimliğine müslüman damgası vuruluyor cuma günleri insanları babasını camii denilen binaya giderken görüyor ve üstünde müdahale olmayacak değilmi??? güldürmeyin benii

Sitelerde Paylaş

Esas problemimiz toplumun resmi eğitim kurumlarının hurafeleri çocuklara zorunlu olarak ve hatta bu iş için özelleşmiş okullarda öğretmesidir... Bunun dışında İslami cemaat kurumları da gayri resmi yollardan dogmalar ve din pompalamaktadır topluma... Yani olay "isteyen istediğini öğretir" diyerek geçiştirilmemelidir...

Sıkışınca AB standartlarını hatırlayan ve hatırlatan İslamcılara bu konuda AB standart ve istatistiklerini hatırlatmak gereklidir... Üstelik İslam dini siyasete alabildiğine bulaşan, yönetime talip olan henüz ehlileştirilmemiş bir dindir...

Sitelerde Paylaş

daha doğar doğmaz kimliğine müslüman damgası vuruluyor cuma günleri insanları babasını camii denilen binaya giderken görüyor ve üstünde müdahale olmayacak değilmi??? güldürmeyin benii

Ne Şam'ın şekeri ne arabın zekeri!

Müdahale olmayayınca ne olacağını bilemezsiniz. Yahut bilgiççe "şöyle olur" diyemezsiniz. "Bir şey" olur. Ama mesele onu daha sonra ilerletecek mi, yani örnek aldığı ilahlardan, idollerden etkilenip ateist yobaz yada dindar yobaz mı olacak!

Sitelerde Paylaş

Çocukluk saflığın ve duygusallığın zirvesi demektir.İslama göre tüm çocuklar günahsızdır.Çocuklar dışarıdan olumsuz bir müdahale olmadığı sürece yaratıcıyı bulabilir.Çünkü yaratılan her insanın yapısı tek yaratıcıyı tanımaya çok müsaittir.

Ateist çocukları:toplumdan soyutlanmış, toplumun inanışlarına ters düşen baba ve annenin çocuğu olmaları nedeniyle bir yabancılaşma tehlikesi ile karşı karşıyadırlar.Neden ve nasıl gibi temel sorularına ebeveynlerinden alacakları o inanılmaz kafa karıştırıcı insanın yaratılış gerçeğine uymayan cevaplar çocuklar için zor bir imtihanın başlangıcıdır

Çocuk;bu dünya ve evren kimin eseri (doğal olarak çocuk bu soruyu soracaktır çocuk da olsa bir eserin mutlaka yaratıcısı olduğunu kavrayacaktır)

Ateist:biz yaratılmadık tesadüfen oluştuk.dedelerimiz de maymun.bir evrim sonucu oluştuk

Bence sen kendine acımalısın. Belki kandırıldın? Belki yok yada var?

Sitelerde Paylaş

Küçük yaşta çocuğa verilen metafizik bilgi(!)ler garip bir bilinçaltı şekillenmesine neden oluyor ve ileride bireyin karar mekanizmasını dağıttığı gibi gerçekle yüzleşme konusunda da sorun oluşturduğundan kendine güvensiz bireyler yetişiyor.Çoğumuz müslüman büyütüldük,bir faydasını söyleyemiyorum.Şunu devam ettirebilecek kaç mantıklı cümlecik çıkarabilirsiniz; iyi ki müslüman yetiştirildim,çünkü....

?

Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...
On ‎05‎.‎01‎.‎2010 at 19:59, muslumangenc said:

anılar anılar

Sitelerde Paylaş

Müslüman,adem ile havvayı tuzağa düşürüp,sınanmak üzere yeryüzüne sürülmelerine neden olan şeytana sövmüş.Sonra gitmiş,allahın buyruğudur diyip çocuklar yapmış,ademler ile havvaları tuzağa düşürüp,yeryüzüne sürülmelerine neden olarak aynı şeyi kendi yapmış.Neden olduğu doğuma,varoluşa zorladığı kişiye bakıp allah yarattı demiş,allahı övmüş.Allahın yaratması demek şeytanın tuzağa düşürüp,yeryüzüne sürülmeye neden olması anlamına geliyormuş.Allahı överken şeytanı övdüğünün,şeytana söverken de allaha sövdüğünün,allahın da,şeytanın da kendisinden başkası olmadığının farkında değilmiş.

Sürekli bir sınavdan söz edenler ve adem ile havvayı tuzağa düşürüp,sınanmak üzere yeryüzüne sürülmelerine neden olan şeytana sövenler,neden çocuk yaparak ademler ile havvaların yeryüzüne sürülmelerine neden olmakta ve sınavı dayatmaktadırlar?Şeytana ne kadar söverseniz sövün,onu ne kadar ötekileştirirseniz ötekileştirin o allahlık adı altında,allah yarattı diyerek adem ile havvaları yeryüzüne sürdürüyor zaten.Şeytanlık sizin yapınızda,özünüzde.Ona karşı çıkmak istiyorsanız,doğuma ve yaşama karşı çıkmalısınız.Ona karşı çıkmak istiyorsanız anne ve babanıza karşı çıkmalısınız.Ama bunu yapmak,o içinizdeki yaşam yarattığı için övgü ve şükür bekleyen,acıyı,ızdırabı ve ölümü de dayatırım,buna karşı çıkamazsınız diyen,boyun eğiş isteyen kibirli ve bencil allaha da karşı çıkmak anlamına gelir.Bu da artık müslüman olmadığınız anlamına gelir.

Denklem şudur.

Allah=Şeytan=Anne baba=Yaşam

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, muslumangenc yazdı:

İftira atmadan evvel önce karşındaki insanlar ne diyorlar bir dinle anlamaya çalış, işkembeni değil beynini çalıştır.

Biz tesadüfen falan oluşmadık, doğal süreçler sonucu evrimleştik.

Dedelerimiz maymun falan değildi, ne maymun ne de insan olan ortak bir atamız vardı,

sadece maymunlar değil, yeterince geriye gidersen bitkiler dahil diğer tüm canlılarla ortak atalarımıza ulaşırsın.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Ebu Kafir said:

İftira atmadan evvel önce karşındaki insanlar ne diyorlar bir dinle anlamaya çalış, işkembeni değil beynini çalıştır.

Biz tesadüfen falan oluşmadık, doğal süreçler sonucu evrimleştik.

Dedelerimiz maymun falan değildi, ne maymun ne de insan olan ortak bir atamız vardı,

sadece maymunlar değil, yeterince geriye gidersen bitkiler dahil diğer tüm canlılarla ortak atalarımıza ulaşırsın.

evrenden söz ediyorum

ohooo senin anlama kabiliyeti sıfır

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, muslumangenc yazdı:

evrenden söz ediyorum

Ne olmuş evrene? Tam da natüralist görüşü destekleyecek şekilde orada duruyor işte, hiçbir ilahi dokunuşa, doğa üstü güce ihtiyacı yok.

Sen şuna cevap ver hele; sonsuz güçlü, sonsuz bilgili, sonsuz hede hödö vs. bir tanrı'nın var olup evreni yaratmış olması mı daha olası, yoksa enerji/madde nin hep var olup doğal süreçler sonucu evreni şekillendirmesi mi mantıklı? İkincisi önümüzde tüm endamıyla ve kanıtlarıyla arz-ı endam ederken hemde?

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Ebu Kafir said:

Ne olmuş evrene? Tam da natüralist görüşü destekleyecek şekilde orada duruyor işte, hiçbir ilahi dokunuşa, doğa üstü güce ihtiyacı yok.

Sen şuna cevap ver hele; sonsuz güçlü, sonsuz bilgili, sonsuz hede hödö vs. bir tanrı'nın var olup evreni yaratmış olması mı daha olası, yoksa enerji/madde nin hep var olup doğal süreçler sonucu evreni şekillendirmesi mi mantıklı? İkincisi önümüzde tüm endamıyla ve kanıtlarıyla arz-ı endam ederken hemde?

:) tam bir komedisin

hep madde var olmuşmuş

bu bilimsel de değil

mantıklı değil

hep varmış güldürdün beni akşam akşam

evren senin babanın tarlasında oluşmuş olamaz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...