Jump to content

Albert Camus Atatürk hayranı çıktı.

Recommended Posts

Ilımlı dindar demek kötü bir olgu değil ayrıca.

Ilımlı dindar mı?

Ben adamların ''ılımlı fundemantalist'' diyerek dalga geçtiğini söyledim.

Siz fundemantalist kelimesinden dindar manasını mı çıkarıyorsunuz?

O da iyi!

Neyse, bir ara fundemantalist kelimesinin ne manaya geldiğini hz.google'a bakar, öğrenirsiniz.

Öğrenmenin yaşı yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sarık, Fes gibi ilkel kıyafetlerin yasaklanması demişsin

İlkel olup olmadığına sen mi karar veriyorsun?

Giy sarığını, fesini, cübbeni, dolaş ortalıkta gülyabani gibi, sana karışan mı var hortlak?

Ben sizlerin ciğerini biliyorum

Hacı doktor birisi.

Asıl o, senin kaç paralık ciğere sahip olduğunun tahlilini yapıp çoktan teşhisi koymuştur bile. Ama yüzüne olduğu gibi söyleyemiyor! Çünkü bir hastaya ''sen ölmüşsün kardeşim, haberin yok'' demek sanıldığı kadar pek de kolay olmasa gerek.

Kahrolsun etik!

Sitelerde Paylaş

Ilımlı dindar mı?

Ben adamların ''ılımlı fundemantalist'' diyerek dalga geçtiğini söyledim.

Siz fundemantalist kelimesinden dindar manasını mı çıkarıyorsunuz?

O da iyi!

Neyse, bir ara fundemantalist kelimesinin ne manaya geldiğini hz.google'a bakar, öğrenirsiniz.

Öğrenmenin yaşı yok.

Baktım Yakup bey hatrınız kalmasın diye :)

Ilımlı dindar işte :))

Ilımlı köktendinci, dinci, dindar herneyse.

Ben dalga geçtiklerini bilmiyorum, hem geçiyorlarsa da kiminle dalga geçmiyorlar ki, hangi politikacıyla.

Batının politikacılarından çıkarlarına ters düşen politikacıları sevmesini bekleyemezsiniz, Türkiye' yi Avrupa Birliği' ne almayacaklarını her fırsatta dillendiren ve hiçbir zamanda aralarında istemeyen batılılar Türkiye' yi bir yüzyıl devre dışı bırakarak istedikleri pek çok şeyi elde ettiler, bundan sonra devre dışı kalmayacağını görmek korkutuyor onları.

Türkiye' de boş duruyor değil, doğu ile arasını yapıyor, yakınlaşıyor.

Zaten batının istemediği kesin, bu durumda zaman kazanıyor her iki tarafta, bizimkiler güçlenme hazırlıklarıyla işlerini yoluna koyma çabasındayken, onlar da ellerinden geldiği kadar sömürme derdinde.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Batının politikacılarından çıkarlarına ters düşen politikacıları sevmesini bekleyemezsiniz, Türkiye' yi Avrupa Birliği' ne almayacaklarını her fırsatta dillendiren ve hiçbir zamanda aralarında istemeyen batılılar Türkiye' yi bir yüzyıl devre dışı bırakarak istedikleri pek çok şeyi elde ettiler, bundan sonra devre dışı kalmayacağını görmek korkutuyor onları.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33934

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Rusland,Saddamdan baska bir baskasini söyleyebilirmisin?

Kendi insanlarina yardim etmeyenlerden biri bilemedin ikisinin na gayeyle yardim ettigide tartisilir.Ki kaideyi bozmaz.

Mahmut Abbas hükümetinden önce,Filistin ,Israil ve Amerikanin yardimiyla hayatlarini sürdürüyorlardi.

Sii Iran yanlisi olan bu hökümat gelince,Israil ve Amerika yardimi kestiler.

Bu seferde Iran devreye girdi.

Israilde 300,000 filistinli calismaktadir.

Sabah kapilardan gecip Israile calismaya gidiyorlar.Aksamsa geri dönüyorlar.

Buna ragmen Filistinliler kinlerini kusmaktadirlar.

3000 yildir Filistinliler deyil,Yurtlarindan SÜRÜLENLER Yahudilerdir.

Araplarin Türkleri Ingiliz,Firansiz ,Italyan kocalariyla ARKADAN VURMASINDAN sonra sizin Allah dediki sizmi yediniz bu HERZEYI sizin basiniza Yahudiyi musallat ediyimde görün.

Araplar kendileri edib,kendileri balalarini buldular.

Filistinliler ,YEDIKLERI kablara pislediklerinden diger Arap ülkeleride onlari MUZUR görmekteler.

Sanirimki bu yüzden yardim etmiyorlar.

Ürdün ,yüzbinlerce Filistinliye kapilarini acti,bu hainler ayaklandi Ürdünü ele gecirmeye calistilar.

Filistindeki din adamlari bunlari insanliktan cikarip,birer ölüm makinasi haline sokmuslardir.

Kac din adami varsa oka terör örgütü var.

Düsmanliklari yalniz Israile deyil,birbirlerinede.

Sii Terör örgütü(hükümet yanlisi)bir Türk gazatasina söyle aciklama yapiyor.

Enbüyük düsmanimiz Israil deyil Elfetih örgütüdür.

Önce onlari yok edeceyiz,sonra Israile döneceyiz.

Al sana senin müslüman gardaslarin.

Filistinliler,kendilerinden nekadar cok insanin öldürülmesine neden olurlarsa,Arap ülkeleri ve birlesmis milletler Israile okadar kizarlar saniyorlar.Ordan bir yarar bekliyorlar.

PKK nin cekirdeyini olusturan ELFETIH TERÖR ÖRGÜTÜDÜR.

Filistine yardim edenler ,bunu göz önüne almadan yardim ederseler,bu ülkemize IHANET etmis olurlar.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Serare, aynı başlık içinde kendi sözlerinle çelişmişsin. Önce batılılar bile Tayyib'e hayran dedin, sonrada çıkarlarını bozduğu için sevmiyorlar diyorsun. Akp ABD'den icazet alan bir partidir, AB'ninde bir partiyi bu denli desteklediği henüz görülmüş bile değil. Gerçekleri görmemek adına neyi nasıl saptıracağınız şaşırmışsınız

Senin gözünde işi gücü sömürmek olan batılılar, bu yalı kazığı kılıklı çapulcuya neden bu kadar destek oldu acaba?

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Albert Camus hakkinda Almanca adres verdik.

Ordada Camus hakkinda onlarca yazi olmasina ragmen kimsede Albet Camus olayini gurcalamadi verdigim adreslere gidilmedi,yon deyistirip Osmanli üzerine dönüldü.

Sanirsam basliga baglilik mecburiyetide vardi.

Ama görüyorumki Gagur Albert Camus tartisilmiyorda Gavir Osmanli CAMUSU tartisiliyor.

Haci,bunlarin raydan cihmasina IZIN sendenmi cikiyor?

Bu forum,sevimliligini kaybediyor.

Eski Alternatiffoprum gibi.

Yazik olmasin bu formada.

Bizden sadaca bir öneri deyim uyarida demiyim.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Serare, aynı başlık içinde kendi sözlerinle çelişmişsin.

Çelişme yok.

Önce batılılar bile Tayyib'e hayran dedin, sonrada çıkarlarını bozduğu için sevmiyorlar diyorsun.

Ben Erdoğan' ın dünyada daha fazla hayranı ve tanıyanı olduğunu belirttim, Atatürk' e nispeten.

Atatürk için söylenenlere binaen;

Erdoğan' ın daha fazla hayranı ve tanıyanı olduğundan eminim :)

demişim...

Halklar ayrı, devleti yönetenler ayrı, bunu kaç defa daha belirteceğim, devleti yönetenler, politikacılar çıkar etrafında çalışırlar ve çıkarlarına ters düşen hiç kimseyi, hiçbir şeyi tanımazlar.

Ve o devletin sözcüsü gibi diye daha öncesinde de bahsettiğim gazetenin sözlerini eklemişim.

Ve sözlerini yalanlayan anketini;

Nerden bahsettiğinize bağlı yine bu :)

Doğudan bakarsanız ayrı, batıdan bakarsanız ayrı.

Ilımlı dinci (dindar) demek kötü bir olgu değil ayrıca.

Sizin Die Welt' in Erdoğan anketinden haberiniz yok sanırım :)

''Sağ eğilimli Die Welt gazetesi Başbakan Erdoğan'nın davos çıkışını eleştirerek haberi 'Erdoğanın sinirli çıkışı yeni Türkiye'nin gerçeğini ele verdi' başlığı ile kullandı.

Ama yaptığı anket haberini yalanladı...

Türkiye'nin Batı'dan uzaklaştığını, Erdoğan'ın da İsrail'e karşı İslam ülkelerinin avukatı rolünü üstlendiği belirttilen haberde uzlaşmacı görünen Erdoğan'ın aslında öyle olmadığına vurgu yapıldı.

Boris Kalnoky imzalı haberde, İsrail'in Erdoğan'ın bu çıkışını asla unutmayacağı, artık kimsenin böyle sinirli, heyecanla tepki veren bir lidere önemli bir görev için güvenmeyeceği vurgulandı.

Aynı zamanda Die Welt internet sitesinde Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışı hakkında bir anket düzenledi. Çıkan sonuç Die Welt'in haberinin aksine Erdoğan'ın haklıolduğu yönünde. Ankete katılanların %64'ü Erdoğanı çıkşında haklı buluyor.''

Akp ABD'den icazet alan bir partidir, AB'ninde bir partiyi bu denli desteklediği henüz görülmüş bile değil. Gerçekleri görmemek adına neyi nasıl saptıracağınız şaşırmışsınız

Senin gözünde işi gücü sömürmek olan batılılar, bu yalı kazığı kılıklı çapulcuya neden bu kadar destek oldu acaba?

Ben hiçbir şekilde destek olduklarını görmüyorum, burada aksine, her fırsatta aleyhinde konuşurlar (politikacılar) daha bu sabah bile neler diyorlardı Türkiye için...

Sadece şunu söyleyeyim; Hiçbir zaman AB' ye almak istemedikleri ve istemeyecekleri kesin ta ki AB' nin artık bir anlamı, bir değeri kalmayıncaya değin.

O eklediğim haberden de kimin kimin sözünden çıkamadığını anlayabilirsiniz, Almanya' nın İsrail' in sözünden çıkamadığını ve yaptığı tüm haberlerde İsrail' i desteklediğini.

Filistinle olan savaşta bile yalnızca İsrail' i mağdur gösteren bir devlet işte. İsraillilerin nasıl canının yandığını izledik tüm zamanlar burda, Filistinlilerin ne kadar vahşi olduklarını.

Filistinlilerin ne kadar çok can aldıklarını...

Zavallı ve mağdur İsraillileri.

Sitelerde Paylaş

Düşünsenize tek bir kez bile silahları, hiçbir şeyleri yok Filistinlilerin diye geçmedi haberlerde, yayınlarda, tek bir kez bile.

Sanki o dev silahlarla saldıran Filistinlilermiş gibi bir görüntü verildi burada halka, halklarda bunlara inanıyorlar işte.

Anlayın işte ne kadar güvenilir devletler, ne kadar güvenilir haberler...

Kim gerçekçi kim hayal dünyasında yaşıyor.

Özgürlükmüş, medeniyetmiş, tarafsızlık, yansızlıkmış batı medeniyeti (!)

Daha neler değil mi?

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Ordada Camus hakkinda onlarca yazi olmasina ragmen kimsede Albet Camus olayini gurcalamadi verdigim adreslere gidilmedi,yon deyistirip Osmanli üzerine dönüldü.

Ama görüyorumki Gagur Albert Camus tartisilmiyorda Gavir Osmanli CAMUSU tartisiliyor.

Tolonbeg

Sevgili Tolonbey,

Verdiğiniz linklere hemen bakmıştım ama onlar Almanca. Burada Almanya'da yaşayan birkaç arkadaş dışında kimse Almanca bilmiyor ki... Kızmayın bize.

Ayrıca başlığa konu olan röportaj da yalan. Başlık sahibi uydurmuş onu. Dolayısıyla konunun Albert Camus olmaması doğal.

Ama şeriatçılarla Osmanlıcılar bayıldılar konuya. Liberallerle çok güzel anlaşıyorlar görüyorsunuz ki.

Sitelerde Paylaş

Osmanlı çok hasta bir toplumdu. Toplum olarak sapkınlaşmıştı bile diyebiliriz.

Son 200 yüzyılında Osmanlı İstanbul demekti. Anadolu ihmal edilmişti. Yalnız vergi toplama zamanı akla geliyordu.

Osmanlı hurafelerle, şeyhülislam'ın fetvaları ile, Kur'an ve hadislere göre idare edilen bir teokrasi idi.

Artık eşkiyalık da yapamıyorlardı. Avrupa güçlenmişti. Osmanlı Avrupa'dan atılmaya başlanmıştı.

Osmanlının çökme dönemi aslında eşkiyalğıa devam edememesinin sonucu ortaya çıkan bir durumdur.

600 yıllık imparatorluk sırasında Osmanlı ekonomisi hırsızlığa dayanıyordu.

Zaten bütün İslam imparatorluklarının ekonomisi hırsızlığa, çapulculuğa dayanır.

Faizin reddedilmesinin nedeni de o olabilir aslında. Faize ne gerek vardır. Başkalarının parası sizin paranız demektir.

Ellerinden alırsınız olur biter.

Osmanlı her bakımdan geriydi. Bağnazdı. Cahildi. İlkeldi. Vahşiydi.

Bir gün kendi üzerine çöktü. Bundan da Mustafa Kemal sorunlu idi.

Büyük güçler nasıl içten çökerlerse, o da öyle çöktü. Mustafa Kemal ve Anadolu Türk hareketinden dolayı içten çöktü.

Kurtuluş savaşı yalnız Yunanistan'a karşı değil, Osmanlıya karşı da kazanılan bir zaferdi. Hatta önce Osmanlı yenildi.

Osmanlının küllerinden dirilen yeni TC, onunla arasındaki kültürel, tarihsel ve geleneksel bağları koparmaya çalıştı ve kopardı.

Atatürk ilkelerinin ve devrimlerinin anlamı budur.

Ama günümüzde o bağları bazı karanlık güçler yeniden kurmaya başladılar.

Osmanlının bağnazlığı, geriliği, ahlaksızlığı, ilkelliği, vahşeti unutuldu.

Hep eski güzel günler denir. Bu da öyle.. Osmanlının kötülükleri unutuldu ama iyilikleri de olmadığından, neden onlara iyi günler denir bilmiyorum.

Onlara iyi günlerdi diyenlerin açıkça sapık olduklarına eminim.

Aramızda öyle sapık kadınlar ve erkekler var..

Onların bu nitelendirmelerden utanacaklarını sanmıyorum.

Ar damarları çatlamış pislikler onlar..Kendilerini çok iyi bilirler. Hatırlatmama gerek yok.

TC geçmişi ile ne kadar çok bağlar kurarsa çağdaş uygarlıktan o kadar uzaklaşacaktır.

Aramızda o bağları yeninden kurmaya çalışanlar var. Onlara bu olanağı vermemeliyiz.

Bazı ateistler bile gaflet ve dalalat içinde o bağları kuranlarla işbirliği yapmaya çalışmaktadırlar.

Onlar aramızdaki hainlerdir. Onlar bizim en büyük düşmanımızdırlar. Çünkü onlar şeriat isteyen bağnaz güruhtan daha tehlikelidirler.

Çünkü onlar aramızda ve içimizdedirler. Biz içten çökertmek istemektedirler.

Osmanlıyı hortlatmak isteyenler için pislikler der geçeriz.

Ama diğerleri için pislikler demek yetmiyor.. Aklıma gelen kelimeleri burada yazmam mümkün değil...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Tolonbeg

Sevgili Tolonbey.

Bırak isteyen istediğini yazsın.. Zehirini döksün.

Ve biz onların haklarından gelelim. Aramızda ne pisliklerin olduğunu bilelim.

Alt tarafı burası özgür bir forum.

Pislikleri başka nasıl tanıyabiliriz.

Sitelerde Paylaş

Senin gibileri şetetmiş ya.. Bana yeter o..

Etmeseydi, biz de senin gibi şetedilmiş olurduk.. Ortalıklarda sarıkla dolaşıyorduk şimdi.. Siyah çarşaflı karılarımız arkamızdan geliyordu seninkiler gibi..

Ulan ne dünyayı değiştirecek ne yaptı diyorum

Gelmiş bana kendi halkına kan kusturan diktatörün yaptıklarını övüyorsun

Hepinizin canı cehenneme

bir de utanmadan onun sözlerini refarans alırsın

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Hacim,yazinin altina imzami atiyorum.

Aynen yazdigin gibi.

Amaaaa,Türk insanini Atatürkün devrimlerinin gösterdigi yoldan gidip, bu esi görülmemis SEPICI HASTALIKTAN korumaliyiz,kollamaliyiz.

Nihayet onlarda bizim insanlarimiz.

Bakiniz IMAM EFENDI KAZ AlININ kitabi kimyayi saadeti ÖVÜYOR.

Bu KAZ kafali kitabinda söyle diyor.

MÜSLÜMANIN FAZLA AKLA IHTIYACI YOKTUR.

Bu kazin pesinden giden KAZLARA ne demeli?

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Atatürk, 24 Mart 1923 ve 21 Şubat 1927 tarihlerinde Time dergisine iki kez kapak olur, kendisinden büyük övgüyle bahsedilir. Aynı süreçte devrimleri öven birçok makalede dergide yayınlanmıştır.

Çok afedersin ama bu laf bence tam yerini dolduruyor

Batı şetmiyeceği eşeğe ot vermez

Buradaki, yani bizim konumuzdaki "eşek" kim oluyor devil?

Sitelerde Paylaş

Buradaki, yani bizim konumuzdaki "eşek" kim oluyor devil?

Burda mecazi bir ifade kullandım

Time dergisine Recep Tayyip Erdoğan'ı veya Necmettin Erbakan veya başka bir lideri kapat yapsalar aynı lafı kullanırdım

Burda söylemek istediğim şudur

Batı çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapar

Gerektiği zaman över

Gerektiği zaman söver

ne yani Tayyip Erdoğan'a da Amerikada Yahudi Lobisinde ödül verdiler

Şimdi ben bunu alkışlayayım mı?

Hayır

Batı dedimi orda şöyle duracaksın

Anlatmak istediğim budur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...