Jump to content

Albert Camus Atatürk hayranı çıktı.

Recommended Posts

• İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Evet, haklısın bizde öyle konuşuyoruz tanıdıklar arasında ama başka gösterdiği bir şey de var; Türkiye' yi tanımadıkları.

Türkiye' yi İran gibi sanan o kadar çok insan var ki Avrupa' da hala.

Hani çok hayranı var ya, çok tanınıyor ya kurucusu dünyada ona binaen belirttim.

Onlar çok dindar, kilise okullarında falan yetişmiş tiplerdir. Orada onlara öyle öğretiliyor, bütün müslümanları medeniyet düşmanı hayvanlar olarak görüyorlar. Türkiye'nin de Pakistan gibi bir yer olduğunu sanır onlar. Banada o şekilde davrananlar olmuştu, ben bunlara karşı islam dinini savunduğumu hatırlarım mesela, düşün yani ben islamı savundum. O kadar ırkçı ve nefret dolu insanlar

Ama özet olarak bu insanların gerçek özelliği gerçekten cahil ve odun kafalı olmaları. Onları kaale alarak "Avrupalılar işte bizi böyle görüyor" demek çok yanlış, öyle değiller çünkü

Sitelerde Paylaş

Atatürk, 24 Mart 1923 ve 21 Şubat 1927 tarihlerinde Times dergisine iki kez kapak olur, kendisinden büyük övgüyle bahsedilir. Aynı süreçte devrimleri öven birçok makalede dergide yayınlanmıştır.

Sitelerde Paylaş

Atatürk, 24 Mart 1923 ve 21 Şubat 1927 tarihlerinde Time dergisine iki kez kapak olur, kendisinden büyük övgüyle bahsedilir. Aynı süreçte devrimleri öven birçok makalede dergide yayınlanmıştır.

Çok afedersin ama bu laf bence tam yerini dolduruyor

Batı şetmiyeceği eşeğe ot vermez

Sitelerde Paylaş

TIME dergisi, “Atatürk ve devrimleri” özel sayısında “Dünyayı değiştiren adam: Atatürk” cümlesiyle duyurmuştu.

Derginin, Japonların Pearl Harbour baskını, müttefiklerin Normandiye çıkarması, Hiroşima’ya atom bombasının atılması, ses hızının aşılması, insanoğlunun aya ayak basması gibi önemli olayların arasına, Almanya’daki Yahudilerin dükkânlarına saldırı gecesini ve M. Kemal’in inkılâplarını sayması enteresan.

“M. Kemal’in, sultan ve halife olmadığını” vurgulayan dergi, “Atatürk devrimleriyle kılık - kıyafetin Batılılaştığı, Lâtin alfabesinin kabul edildiği ve Müslüman halkın sorunlarına İslâmiyet’in değil, milliyetçiliğin çözüm olacağı bir dönemin açıldığını” yazmıştı. “Din yerine milliyetçiliğin ikame edildiği”ni bir defa daha açığa çıkarmıştı.

Sitelerde Paylaş

Atatürk, 24 Mart 1923 ve 21 Şubat 1927 tarihlerinde Time dergisine iki kez kapak olur, kendisinden büyük övgüyle bahsedilir. Aynı süreçte devrimleri öven birçok makalede dergide yayınlanmıştır.

Çok afedersin ama bu laf bence tam yerini dolduruyor

Batı şetmiyeceği eşeğe ot vermez

Damdan düşen damdan düşenin halini bilirmiş..

Şetolan da şetolanın halinden anlarmış..

Sizi kim şetetti acaba..

Atatürk o şetedeni şetetmişti.. Aralarında siz de var mıydınız?

Sitelerde Paylaş

TIME dergisi, “Atatürk ve devrimleri” özel sayısında “Dünyayı değiştiren adam: Atatürk” cümlesiyle duyurmuştu.

Derginin, Japonların Pearl Harbour baskını, müttefiklerin Normandiye çıkarması, Hiroşima’ya atom bombasının atılması, ses hızının aşılması, insanoğlunun aya ayak basması gibi önemli olayların arasına, Almanya’daki Yahudilerin dükkânlarına saldırı gecesini ve M. Kemal’in inkılâplarını sayması enteresan.

“M. Kemal’in, sultan ve halife olmadığını” vurgulayan dergi, “Atatürk devrimleriyle kılık - kıyafetin Batılılaştığı, Lâtin alfabesinin kabul edildiği ve Müslüman halkın sorunlarına İslâmiyet’in değil, milliyetçiliğin çözüm olacağı bir dönemin açıldığını” yazmıştı. “Din yerine milliyetçiliğin ikame edildiği”ni bir defa daha açığa çıkarmıştı.

Dünyayı değiştirecek ne yapmış?

Kadınların g.tünü başını açtı ve de İslam dünyasıyla alakaları kesti diye övmüşlerdir

Batının tayyibin dediği gibi biz hep olumsuz yönlerini almışız

Ama adamların işine gelen şeyleri yaptığın zaman seni şak şak diye alkışlarlar yada pofpoflaya pofpoflaya manşete alırlar

Sende bununla gurur duyuyorsun

Peh de peh

Sitelerde Paylaş

Serare kusura bakma ama bu, senin okulda tanıdışğın adamların öküzlüğü. Benim tanıştığım Avrupalıların hepsi(ki sayıları hayli yüksektir) Türk tarihi ve özellikle Atatürk'le ilgili kısımları çok iyi biliyorlardı. Şaşırdım gerçektende

Ama bilmiyorum, belki senin baskıcı, kızlarını okula yollamayan müslüman bir aileden geldiğini sanıp böyle düşünmüşde olabilirler. Ülkemizde var böyle insanlar

amerikanlardan bana siz deveye biniyormuşsunuz doğru mu diye soru soranlar oldu.

genelde bizleri araplarla karıştırıyorlar. içki yasak, şeriat var sanıyorlar.

ve bunların sayıları azımsanacak gibi değil.

tabi bizim kendimizi dışarıya tanıtamamız gerçekten büyük bir eksiğimiz.

Sitelerde Paylaş

Dünyayı değiştirecek ne yapmış?

Kadınların g.tünü başını açtı ve de İslam dünyasıyla alakaları kesti diye övmüşlerdir

Batının tayyibin dediği gibi biz hep olumsuz yönlerini almışız

Ama adamların işine gelen şeyleri yaptığın zaman seni şak şak diye alkışlarlar yada pofpoflaya pofpoflaya manşete alırlar

Sende bununla gurur duyuyorsun

Peh de peh

Senin gibileri şetetmiş ya.. Bana yeter o..

Etmeseydi, biz de senin gibi şetedilmiş olurduk.. Ortalıklarda sarıkla dolaşıyorduk şimdi.. Siyah çarşaflı karılarımız arkamızdan geliyordu seninkiler gibi..

Sitelerde Paylaş

amerikanlardan bana siz deveye biniyormuşsunuz doğru mu diye soru soranlar oldu.

genelde bizleri araplarla karıştırıyorlar. içki yasak, şeriat var sanıyorlar.

ve bunların sayıları azımsanacak gibi değil.

tabi bizim kendimizi dışarıya tanıtamamız gerçekten büyük bir eksiğimiz.

Ben Avrupalılar dedim, Amerikalıların bizi Arap sandıklarının farkındayım. Ama onların bir çok ülke hakkında anlamsız önyargıları var zaten,bunla ünlüler

Sitelerde Paylaş

Etmeseydi, biz de senin gibi şetedilmiş olurduk.. Ortalıklarda sarıkla dolaşıyorduk şimdi.. Siyah çarşaflı karılarımız arkamızdan geliyordu seninkiler gibi..

Ulan ne dünyayı değiştirecek ne yaptı diyorum

Gelmiş bana kendi halkına kan kusturan diktatörün yaptıklarını övüyorsun

Hepinizin canı cehenneme

Sitelerde Paylaş

Hepinizin canı cehenneme

Bizde O'nun halkıyız, bize kan falan kusturmadı

Sizin sorununuz sadece kendinizi halk sanıyorsunuz, biz burda neyiz?

Sitelerde Paylaş
M. Kemalin, sultan ve halife olmadığını vurgulayan dergi, Atatürk devrimleriyle kılık - kıyafetin Batılılaştığı, Lâtin alfabesinin kabul edildiği ve Müslüman halkın sorunlarına İslâmiyetin değil, milliyetçiliğin çözüm olacağı bir dönemin açıldığını yazmıştı. Din yerine milliyetçiliğin ikame edildiğini bir defa daha açığa çıkarmıştı.

Var mı bu duruma uygun bir atasözü deyim falan,aklıma gelmiyor da.

Kötü bir hastalıktan kurtulup ölümcül bir hastalığa yakalanmak gibi bir şey bu.

Sitelerde Paylaş

Hepinizin canı cehenneme

Ulan sensin.. Doğru konuş önce..

Şetetmekle başladın.. Ulanla devam ediyorsun...

Sen eğer Atatürk'ün ne yaptığını bilmiyorsan, artık sana onları anlatmak mümkün değildir.

Sorma hiç..

Hiç bir şey yapmadı ise neden ondan bu kadar nefret ediyorsun?

Bu kadar nefretin bir nedeni olmalı..

Demek ki en azından senin gibileri rahatsız edecek bir şeyler yapmış Atatürk...

Onları bulabiliriz.

Bütün yapacağımız sizi nelerin rahatsız ettiğini bilmektir.

Onları da çoğumuz biliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Var mı bu duruma uygun bir atasözü deyim falan,aklıma gelmiyor da.

Kötü bir hastalıktan kurtulup ölümcül bir hastalığa yakalanmak gibi bir şey bu.

İslamdan daha mı kötü ki

?

Sitelerde Paylaş

Ulan sensin.. Doğru konuş önce..

Şetetmekle başladın.. Ulanla devam ediyorsun...

Sen eğer Atatürk'ün ne yaptığını bilmiyorsan, artık sana onları anlatmak mümkün değildir.

Sorma hiç..

Hiç bir şey yapmadı ise neden ondan bu kadar nefret ediyorsun?

Bu kadar nefretin bir nedeni olmalı..

Demek ki en azından senin gibileri rahatsız edecek bir şeyler yapmış Atatürk...

Onları bulabiliriz.

Bütün yapacağımız sizi nelerin rahatsız ettiğini bilmektir.

Onları da çoğumuz biliyoruz.

Bu yobazların Atatürk'e karşı nefretini gördükçe,O'na olan sevgim büyüyor

Sitelerde Paylaş

Bizde O'nun halkıyız, bize kan falan kusturmadı

Sizin sorununuz sadece kendinizi halk sanıyorsunuz, biz burda neyiz?

E o zaman Atatürk'ün kurduğu parti neden her seçimde ezikleri oynuyor?

Halk benimseseydi bu yapılanları ilk seçimde Demokrat Partiyi iktidar yapmazdı

Her sene Atatürk'ün kurduğu parti diye övünen Chp'yi tek başına iktidara taşırdı

Atatürk'ün yaptığı ne oldu biliyor musun?

Kendi koyduğu ilkelere bağlı mutlu bir azınlık oluşturmak olmuştur

Halka tepeden bakan, halkı hor gören, kendini halkın efendisi kabul eden

Bu yüzden biz halkız siz ve sizin gibi düşünenler halk olmuyor

Şimdiye kadar halkı hor görmeseydiniz, halk bu ülkeyi kurduğunuz için sizi baş taçı yapardı

Taça atmazdı

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...