Jump to content

Albert Camus Atatürk hayranı çıktı.

Recommended Posts

E o zaman Atatürk'ün kurduğu parti neden her seçimde ezikleri oynuyor?

Halk benimseseydi bu yapılanları ilk seçimde Demokrat Partiyi iktidar yapmazdı

Her sene Atatürk'ün kurduğu parti diye övünen Chp'yi tek başına iktidara taşırdı

Atatürk'ün yaptığı ne oldu biliyor musun?

Kendi koyduğu ilkelere bağlı mutlu bir azınlık oluşturmak olmuştur

Halka tepeden bakan, halkı hor gören, kendini halkın efendisi kabul eden

Bu yüzden biz halkız siz ve sizin gibi düşünenler halk olmuyor

Şimdiye kadar halkı hor görmeseydiniz, halk bu ülkeyi kurduğunuz için sizi baş taçı yapardı

Taça atmazdı

Bak, Atatürk'ün kurduğu sistemde kendi istediklerinizi seçip iktidar yapabiliyorsunuz. Osmanlı yüzlerce yıl insanları köleleştirdi, sömürdü, hayvan muamelesi yaptı ama onlara toz kondurmazsınız dimi arap bozuntuları?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bizde O'nun halkıyız, bize kan falan kusturmadı

Sizin sorununuz sadece kendinizi halk sanıyorsunuz, biz burda neyiz?

E o zaman Atatürk'ün kurduğu parti neden her seçimde ezikleri oynuyor?

Halk benimseseydi bu yapılanları ilk seçimde Demokrat Partiyi iktidar yapmazdı

Her sene Atatürk'ün kurduğu parti diye övünen Chp'yi tek başına iktidara taşırdı

Atatürk'ün yaptığı ne oldu biliyor musun?

Kendi koyduğu ilkelere bağlı mutlu bir azınlık oluşturmak olmuştur

Halka tepeden bakan, halkı hor gören, kendini halkın efendisi kabul eden

Bu yüzden biz halkız siz ve sizin gibi düşünenler halk olmuyor

Şimdiye kadar halkı hor görmeseydiniz, halk bu ülkeyi kurduğunuz için sizi baş taçı yapardı

Taça atmazdı

Ben kendimi haklı çıkaracak ne yaptım?

Ezbere konuşuyorsun.

Ve yalan uyduruyorsun..

Atatürk hiç bir zaman senin düşündüğün gibi ilkeleri ile mutlu bir azınlık yaratmamıştır.

Bu senin palavran. Desteksiz yalan söylüyorsun.

Sen Atatürk'ü sevenleri de sevmediğin için, bizim ayrıcalığımız olduğunu sanıyorsun.

Evet. Biz ayrıcaklı insanlarız.

Sizin gibi nankör ve hain değiliz. Ülkemizi seviyoruz. Atatürk devrimlerini benimsiyoruz..

Atatürk'ün İslam'ı sınırlamasını, kadınlarımıza hak vermesini, alfabemizi değiştirmesini, sarık ve fes gibi ilkel kıyafetleri yasaklamasını, İslam'ı denetlemesini, tekkeleri kapatmasını, hilafeti lağvetmesini, ülkemizi batılaştırmasını ve devrimlerini benimsiyoruz.

Siz ne yapıyorsunuz Allah'a günde beş kere domalmaktan başka?

Sitelerde Paylaş

Ben kendimi haklı çıkaracak ne yaptım?

Ezbere konuşuyorsun.

Ve yalan uyduruyorsun..

Atatürk hiç bir zaman senin düşündüğün gibi ilkeleri ile mutlu bir azınlık yaratmamıştır.

Bu senin palavran. Desteksiz yalan söylüyorsun.

Sen Atatürk'ü sevenleri de sevmediğin için, bizim ayrıcalığımız olduğunu sanıyorsun.

Evet. Biz ayrıcaklı insanlarız.

Sizin gibi nankör ve hain değiliz. Ülkemizi seviyoruz. Atatürk devrimlerini benimsiyoruz..

Atatürk'ün İslam'ı sınırlamasını, kadınlarımıza hak vermesini, alfabemizi değiştirmesini, sarık ve fes gibi ilkel kıyafetleri yasaklamasını, İslam'ı denetlemesini, tekkeleri kapatmasını, hilafeti lağvetmesini, ülkemizi batılaştırmasını ve devrimlerini benimsiyoruz.

Siz ne yapıyorsunuz Allah'a günde beş kere domalmaktan başka?

İşte bu yüzden siz ve sizin gibilerin bu ülkede iş olamaz

Alfabenin değiştirilmesi ayrı bir konu

Onu ve bazı devrimleri hiçbir zaman anlayamıyacağım

Aynı Şapka kanunu gibi

Sarık, Fes gibi ilkel kıyafetlerin yasaklanması demişsin

İlkel olup olmadığına sen mi karar veriyorsun?

Ha bu arada bu ülkede savaş olduğu zaman ilk kaçacak kişiler sözin gibi bu ülkenin kaymağını yalayan Kemalist dalkavuklar olacaktır. Buna adım gibi eminim.

Bide burda bana vatansever edebiyatı yapma

Ben sizlerin ciğerini biliyorum

Sitelerde Paylaş

Ben tarihi gerçeklere bakarak yargılıyorum.Sizin gibi sadece görmek istediklerimi görüp,varmak istediğim sonuca ulaşmaya çalışmıyorum.

Zamanla geçer merak etme, Aziz Nesin de Atatürk'le çok kavga etmiş ve sonra bundan dolayı çok utanmış. Sonradan anlayabilmiş o da. Tarihi gerçekler açık ve net, Fransız İhtilali'ne burun kıvırabiliyorsan işte ancak o zaman milliyetçiliğe de burun kıvırabilirsin, Osmanlı'dan bağımsızlık elde etmek için savaşan balkan devletlerini de yargılayabilirsin. Bunu tarih takar mı? Tabiki hayır.

Sitelerde Paylaş
Ha bu arada bu ülkede savaş olduğu zaman ilk kaçacak kişiler sözin gibi bu ülkenin kaymağını yalayan Kemalist dalkavuklar olacaktır. Buna adım gibi eminim.

Bide burda bana vatansever edebiyatı yapma

Ben sizlerin ciğerini biliyorum

Konu ölmeye ve öldürmeye gelince nedense herkes bu durumdan gurur duymak için can atıyor.

Ölmek insanın hiç istemeyeceği bir şeydir.Nedenini uzun uzun açıklamayacağım.

Öldürmekse sadece sapık ruhlu psikopatların zevk duyacağı veya gurur duyacağı bir eylemdir.

Olay vatan için savaşmaya gelince,herkes bu iki eylemi zevkle,koşa koşa yapıyor.Yapmayana da hain diyor,alçak diyor,onları aşağılık olarak görüyor.

Milliyetçilik illüzyon üretmede dinden daha iyi görünüşe göre.

Sitelerde Paylaş

Bence ilk kaçacak olanlar ya da pısanlar senin gibiler olacaktır.

Nitekim Atatürk'ün devrimleri sırasında ve ondan çok sonralarına kadar, pıstınız, beklediniz. Lağım fareleri gibi saklandığınız kuytu köşelerden çıkamadınız. Ne zaman ki Atatürk'ü savunanlar ölerek azaldı, sizler boy gösterdiniz.

Sizler korkaksınız. Yalancısınız. Sinsisiniz.

Bugün bir savaş olsa ateistleri, Atatürkçüleri öne sürer, siz kuytu köşelerinize dönersiniz. Ya da dönmeye teşebbüs edersiniz.

Düşman Arap ise onunla işbirliği yaparsınız.

İpinizi satarsınız..

Ve burada vatanı için gerçekten mücadele edenleri suçlarsınız.

Sizin dışınızda herkes suçludur. Çünkü siz ülkeniz için değil, İslam için mücadele eden korkak kahramanlarsınız..

Sitelerde Paylaş

Nitekim Atatürk'ün devrimleri sırasında ve ondan çok sonralarına kadar, pıstınız, beklediniz. Lağım fareleri gibi saklandığınız kuytu köşelerden çıkamadınız. Ne zaman ki Atatürk'ü savunanlar ölerek azaldı, sizler boy gösterdiniz.

Bugün bir savaş olsa ateistleri, Atatürkçüleri öne sürer, siz kuytu köşelerinize dönersiniz. Ya da dönmeye teşebbüs edersiniz.

İpinizi satarsınız..

Sizin dışınızda herkes suçludur. Çünkü siz ülkeniz için değil, İslam için mücadele eden korkak kahramanlarsınız..

Bunlar, şeriatçı bir örgüt olsaydı PKK ile bile işbirliği yapardı hacı.

Zaten o zamanlar çıkan şeriatçı kürt isyanlarını sahiplenir ve bu isyanların elebaşlarını saygıyla anarlar. Birde vatan sevgisi derler utanmadan

Sitelerde Paylaş

İpinizi satarsınız..

Ülkeni çok seviyordun da neden elin gavur Amerikasında yaşıyorsun

Lafla peynir gemisi yürümüyor

Bu ülkeyi bu ülkenin gerçek sahipleri olan Müslüman halk kurtarmıştır

Siz ve sizin gibi düşünenler sırf kendi egoları için vatanı kurtaran halka bile eziyet etmiştir

Bana söyleyebilir misin?

İstiklal Savaşında şehit olanlardan hangisi ateisti?

tarihinde netdevil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İpinizi satarsınız..

Ülkeni çok seviyordun da neden elin gavur Amerikasında yaşıyorsun

Lafla peynir gemisi yürümüyor

Bu ülkeyi bu ülkenin gerçek sahipleri olan Müslüman halk kurtarmıştır

Siz ve sizin gibi düşünenler sırf kendi egoları için vatanı kurtaran halka bile eziyet etmiştir

Bana söyleyebilir misin?

Bu aptalca soru.. Bizim ABD'de yaşamamızdan Türk hükümetleri çok mutlu..

Onların yapamadığını, sizlerin ise yapmayı düşünmeyediklerinizi yapıyoruz burada..

Ülkemizi haklarını savunuyor ve Ermeni lobisinin canına okuyoruz. Biz varken istediklerini yapamıyorlar.

Tabii sizin umurunuzda bile değil. Arap kıçı yalamakla meşgulsunuz.

Ne bileceksiniz siz bizi ve bizim öncülerimiz olan Genç Türk'leri..

Siz korkaklar oraa pısarken, ya da Arap'lara çanak tutarken biz ülkemizin özgürlüğü ve anlaşılması için çalışıyoruz.

İstiklal savaşında kaç ateistin öldüğünü bilmek mümkün mü bre gafil.

Siz o savaşlara bile inanmıyorsunuz.. O savaşlar yedek subay savaşları olarak da bilinir.

Çok yedek subayımız ölmüştür o savaşlarda. Ve onların önemli bir kısmı ateisttir mutlaka..

Ama sizi hiç ilgilendirmez. Çünkü siz zaten inanmıyorsunuz o savaşlara... Sadece rahatsız etmek ve laf sokuşturmak için bahsedersiniz.

Kendi aranızda inkar edersiniz.

Yobazlar sizi.

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu cevaplamaya çalışan çok rezil duruma düşer.

Peki içlerinden kaç tanesi Osmanlı döneminde aileleri öldürülüp iç oğlan yapılmış, enderunda beyni yıkanmışlardandır? Kaç tanesi Sırp, Bulgar, Rum, Ermeni asıllıdır? Bence asıl bu soruyu cevaplandırmaya çalışanlar rezil duuma düşer...

Sitelerde Paylaş

Nedense tarih, hem de milli mücadelede tam tersini göstermiştir. Asıl saltanatçılar, hilafetçiler, Kemalistleri dinsiz diye yaftalayıp halkı kandırmaya çalışan müslümanlar, dediğin tanıma göre hareket etmiştir.

Birinci Dünya Savaşında 400 binden fazla kaçağın hangi biri ateistti?

Milli mücadelede Yunanlılara Halifenin ordusu diyenlerin hangi biri ateistti?

Mandacıların hangi biri ateistti?

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu cevaplamaya çalışan çok rezil duruma düşer.

Neden? Hilafetten henüz çıkmamış dindar bir toplumda kaç tane ateist çıkar?

O insanların müslüman olması neyi değiştirir?

Bal gibi de müslümanlardı ve o erlerin çoğu düşmana "Allah Allah" nidalarıyla saldırıyorlardı.

Ne var bunda? Ben o nesle minnet duyuyorum. Amaçları cumhuriyet kurmak değildi ama emperyalizme ayak dirediler ve başardılar. Aç ve sefil savaştılar.

Esas rezillik işte o toplumdan çıkan bir ateistin laik bir ülke kurmayı başardığını görmemek. Hepiniz ateist ailelerden gelmiyorsunuz herhalde..

Atatürk düşmanlığınız sizi kendi halkınıza ve tarihinize de yabancılaştırmış.

Sitelerde Paylaş

Onlar çok dindar, kilise okullarında falan yetişmiş tiplerdir. Orada onlara öyle öğretiliyor, bütün müslümanları medeniyet düşmanı hayvanlar olarak görüyorlar. Türkiye'nin de Pakistan gibi bir yer olduğunu sanır onlar. Banada o şekilde davrananlar olmuştu, ben bunlara karşı islam dinini savunduğumu hatırlarım mesela, düşün yani ben islamı savundum. O kadar ırkçı ve nefret dolu insanlar

Ama özet olarak bu insanların gerçek özelliği gerçekten cahil ve odun kafalı olmaları. Onları kaale alarak "Avrupalılar işte bizi böyle görüyor" demek çok yanlış, öyle değiller çünkü

Yok jadı, yalnız onlar değil, çok kişi, yani kimi tanıyorsak kimle konuştuysak şimdiye değin hepsi aynı, Rusya' dan gelenler de (aussiedler denilen, göçmenler), bir sürü açıklama yapmak zorunda kalıyoruz, mesela Türkiye' de mecbur başörtüsü takıldığını, okullarda vs. düşünüyorlar ben de tam aksi olduğunu söyleyince nasıl şaşırıyorlar, yani yasak olduğunu, o yüzden pek çok eylem yapıldığını, olaylar olduğunu vs. alışıldık olgular değil yabancılar için Türkiye' nin durumu, Türkiye çok tuhaf bir devlet, altyapısı olmayan bir devletten ne bekleyebilirsiniz ki?

Avrupa bir yüzyıl altyapı hazırlayarak gelmiş bu hale, bu kadar da mı düşünemez bir insan.

Ben çıksam (''Elime büyük yetki ve kudret geçse'') bugün kafama estiği gibi bir anda, bir darbe ile değiştirmek istesem Türkiye' yi, millet karşımda çok güçsüz, aciz ve perişanken hem de, millet sizler yani, zorla, baskı ile, zorbalık ile istediğimi yaptırsam nasıl hissedersiniz?

Ki sizin hissedecekleriniz ile bundan yüz sene önce yaşayan insanların hissettiklerini dahi kıyaslayamazsınız çünkü onlar bambaşka bir dünyanın insanlarıydı, bambaşka inançları, düşünceleri, alışkanlıkları olan ve değiştirilmesi durumunda şeref, haysiyet, onur gibi kavramları yitireceklerine inanan insanlar, onların tek zenginlik kaynağı ve onlar için en önemli olan, ellerinden hiç düşünmeden, umursamazca alınan.

Elime büyük yetki ve kudret geçerse ben sosyal hayatınızda istenilen devrimi bir anda bir darbe ile uygulayabileceğimi sanıyorum.

Mustafa Kemal

(İkinci videonun ilk altı dakikası)

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer gerçekten öyle olsaydı adı duyulur, bilinirdi, unutulmazdı dünyada, burada okurken öğretmenler Türk olduğumu duyduğunda yazı yazmakta zorlanıp zorlanmadığımı soruyorlardı, alfabemizin Osmanlı alfabesi olduğunu düşünüyorlardı hala. Tarih öğretmenlerinin dahi Atatürk' ün kim olduğundan, kimliğinden, yaptıklarından haberi yokken, hala Türk deyince akıllarına ilk gelen İslam (müslümanlık) iken siz nelerden bahsediyorsunuz.

Bana öğretmenini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.

Onlara alfabemizin değiştiğinden ve devrimlerden bahsettiğimde tüm bunların akılalmaz bir saçmalık olduğunu ve bir günden diğer güne bir devletin yazısını değiştirmekten büyük bir yanlış olamayacağını hayretler içinde kalarak belirttiler.

Bana öğretmenini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.

Böyle öğretmenlerin eğiteceği öğrenci de ancak bu kadar olur, gelir bu cahil öğretmenlerden öğrendiği saçma sapan şeylerin aynısını burada söyler.

Sitelerde Paylaş

Yok tabii ki, isteyen ihanet edebilir.

Hainlere de birileri hain muamelesi yapınca zırıl zırıl ağlanıyor ya, ben de en çok bunu anlamıyorum.

Hain yerine ve durumuna göre kişiden kişiye değişiyor sanırım.

Sitelerde Paylaş

Türkiye çok tuhaf bir devlet, altyapısı olmayan bir devletten ne bekleyebilirsiniz ki?

Avrupa bir yüzyıl altyapı hazırlayarak gelmiş bu hale, bu kadar da mı düşünemez bir insan.

Bir yüzyıl mı?

İyi hadi öyle olsun; senin Osmanlı ne yapıyordu o sırada, o da hazırlasaydı ya altyapı?

Yoo olur mu; her yeniliğe, her değişime, her olumlu şeye ''şeriat isterük, şeriat isterük'' ...

Günümüzde sanki çok farklı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...