Jump to content

Rabbine karşı seni aldatıp-yanıltan nedir?

Recommended Posts

Fatır Suresi, âyet : 5 Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak) aldatmasın

Lokman Suresi, âyet : 33 Ey insanlar, Rabb'inizden korkup-sakının ve öyle bir günün azabından çekinip-korkun ki, (o gün hiç) bir baba, çocuğu için bir karşılık veremez ve (hiç) bir çocuk da babası için bir şeyi verebilecek (durumda) değildir Şüphesiz Allah'ın va'di haktır Artık dünya hayatı sizi aldatmaya sürüklemesin ve aldatıcı(lar) da sizi Allah ile aldatmasın

Hadid Suresi, âyet : 14 (Münafıklar) Onlara seslenirler: "Biz sizlerle birlikte değil miydik?" Derler ki: "Evet, ancak siz kendinizi fitneye düşürdünüz, (Müslümanları acıların ve yıkımların sarmasını) gözetip-beklediniz, (Allah'a ve İslam'a karşı) kuşkulara kapıldınız Sizleri kuruntular yanıltıp-aldattı Sonunda Allah'ın emri (olan ölüm) geliverdi ve o aldatıcı da sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak, hatta masumca sizden görünerek) aldatmış oldu"

En’am Suresi, âyet : 112 Böylece her peygambere, insan ve cin şeytanlarından bir düşman kıldık Onlardan bazısı bazısını aldatmak için yaldızlı sözler fısıldarlar Rabbin dileseydi bunu yapmazlardı Öyleyse onları yalan olarak düzmekte olduklarıyla başbaşa bırak

Al-i İmran Suresi, âyet : 185 Her nefis ölümü tadıcıdır Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir

Bakara Suresi, âyet : 9 (Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller

Al-i İmran Suresi, âyet : 196 İnkâr edenlerin ülke ülke dönüp-dolaşmaları seni aldatmasın

Nisa Suresi, âyet : 142 Gerçek şu ki, münafıklar (sözde), Allah'ı aldatmaktadırlar Oysa O, onları aldatandır Namaza kalktıkları zaman, isteksizce kalkarlar İnsanlara gösteriş yaparlar ve Allah'ı ancak çok az anarlar

Enfal Suresi, âyet : 62 Onlar, seni aldatmak isterlerse, şüphesiz Allah sana yeter O, seni yardımıyla ve mü'minlerle destekledi

En’am Suresi, âyet : 130 Ey cin ve insan topluluğu, içinizden size ayetlerimi aktarıp-okuyan ve size bu karşı karşıya geldiğiniz gününüzle sizi uyarıp-korkutan elçiler gelmedi mi? Onlar: "Nefislerimize karşı şehadet ederiz" derler Dünya hayatı onları aldattı ve gerçekten kâfir olduklarına dair kendi nefislerine karşı şehadet ettiler

A’raf Suresi, âyet : 51 Onlar, dinlerini bir eğlence ve oyun (konusu) edinmişlerdi ve dünya hayatı onları aldatmıştı Onlar, bu günleriyle karşılaşmayı unuttukları ve bizim ayetlerimizi 'yok sayarak tanımadıkları' gibi, biz de bugün onları unutacağız

Enfal Suresi, âyet : 49 Münafıklar ve kalplerinde hastalık olanlar şöyle diyorlardı: "Bunları (Müslümanları) dinleri aldattı" Oysa kim Allah'a tevekkül ederse, şüphesiz Allah, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir

Fatır Suresi, âyet : 40 De ki: "Siz, Allah'ın dışında taptığınız ortaklarınızı gördünüz mü? Bana haber verin; yerden neyi yaratmışlardır? Ya da onların göklerde bir ortaklığı mı var? Yoksa biz onlara bir kitap vermişiz de onlar bundan (dolayı) apaçık bir belge üzerinde midirler? Hayır, zulmedenler, birbirlerine aldatmadan başkasını vadetmiyorlar

Mü’min Suresi, âyet : 4 Allah'ın ayetleri konusunda inkar edenlerden başkası mücadele etmez Öyleyse onların şehirlerde dönüp dolaşması seni aldatmasın

Casiye Suresi, âyet : 35 Bunun nedeni şudur: Çünkü siz Allah'ın ayetlerini alay konusu edindiniz; dünya hayatı da sizi aldattı" Böylece ne oradan (ateşten) çıkarılırlar, ne (Allah'tan) hoşnutluk dilekleri kabul edilir.

Sitelerde Paylaş
Guest nitrocan

sen sıkılırsın,çünkü işine gelmez.ama ben sıkılmam hiç bir zaman.amacım senin ve senin gibilerin huzurunu kaçırmak.

Ne amaçsız bir insansın. Başkalarının huzurunu kaçırmak pek de güzel amel olsa gerek.

Orayı geçtim de, biz de az çok Kuran'ı okumuş insanlarız. Bu tip ayetler yapıştırarak ve hiçbir şekilde içinde kendi fikrini belirtmeyerek de boş kafalı olduğunu ortaya koyuyorsun, boş kafalı değilsen bile.

Sitelerde Paylaş

çok güvendiğin mantığının bir gün ne kadar aciz duruma düşeceğini bilsen böyle kibirli konuşmazdın.

Öyleyse beni mantıkla yenmen gerekir,en büyük silahımı bana karşı kullanman gerekir ki beni yenebilesin değil mi?

Bu şekilde milyon tane konu açsan hiç bir işe yaramayacağını biliyorsun.

Bana halihazırda 2 defa okumuş olduğum kitaptan cümleler getirerek beni şaşırtamazsın.

Bana bilmediğim bir şeyler söylemen gerekir,bunlar tutarlı olmalı,destekli olmalı,mantığa ters düşmemeli.

Beni şaşırt müslümangenç,zaten bildiğim tekerlemeleri bana tekrarlama.

Sitelerde Paylaş

Öyleyse beni mantıkla yenmen gerekir,en büyük silahımı bana karşı kullanman gerekir ki beni yenebilesin değil mi?

Bu şekilde milyon tane konu açsan hiç bir işe yaramayacağını biliyorsun.

Bana halihazırda 2 defa okumuş olduğum kitaptan cümleler getirerek beni şaşırtamazsın.

Bana bilmediğim bir şeyler söylemen gerekir,bunlar tutarlı olmalı,destekli olmalı,mantığa ters düşmemeli.

Beni şaşırt müslümangenç,zaten bildiğim tekerlemeleri bana tekrarlama.

BİRGÜN! dedim yani öldüğün gün ALLAH CELLE CELALÜHÜ izni ile herşeyi apaçık gördüğünde mantığının acizliğini göreceksin.

Sitelerde Paylaş
Guest nitrocan

BİRGÜN! dedim yani öldüğün gün ALLAH CELLE CELALÜHÜ izni ile herşeyi apaçık gördüğünde mantığının acizliğini göreceksin.

Evet fikrini mantıksal ve bilimsel kanıtlarla desteklediğin ve bizi inandırdığın için teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

insanları gaiple bilinmyenle korkutun ancak

akılla anlaşılmayan dine inanan adama ne denir?

bir de böyle klasik müslüman korkutmaları öldüğün gün falan akılla mantıkla izah/ikna edemiyorsunuz değil mi zihni pas tutmuş dalavereciler!

Sitelerde Paylaş

Çok merak ediyorum.. Allah'a inanmayan insanları, gökten pat diye bir adama indiğine inanılan kitapla ikna edebileceğine gerçekten inanıyor musun?

Yani biliyorsun ki biz bu kitabı zaten ciddiye almıyoruz ve insan ürünü olduğunu söylüyoruz.

Bizi o kitapla kandırmaya çalışman ne kadar akıllıca? Vakit ve enerji kaybı değil mi bu?

Komikliğine değinmiyorum bile...

Sitelerde Paylaş

Ateistin Türkçe hemde tamamını okuyarak ''Ulan yıllarca nelere inanmışız!! dediği tam bir soytarılık kitabından sözler yazarak mı bizlere ders vereceksin?

O kitaba inanan sensin, bizlerse o kitabı okuyarak böyle kitap mı olur diyenlerdeniz.. İşte o zaman sana inandığın kitaptan bir ayet..

'' 4/24- (Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı. (Bunlar) üzerinize Allah’ın emri olarak yazılmıştır. Bunların dışında kalanlar ise, iffetli yaşamak ve zina etmemek şartıyla mallarınızla (mehirlerini verip) istemeniz size helal kılındı. 

Sitelerde Paylaş

çok güvendiğin mantığının bir gün ne kadar aciz duruma düşeceğini bilsen böyle kibirli konuşmazdın.

Mantığımıza güvenmezsek neye güveneceğiz; birisinin "ben tanrınızın habercisiyim" demesine mi?.. Bu daha mı mantıklı?... Her diyene güvenelim mi? Bu konuda kriter ne?... Niye budist veya hıristiyan değilsin?..

Ne biçim bir beyniniz var sizin arkadaş?.. İtalya'da doğmuş bir adam olsaydın, şimdi bana gelip Katoliklik mi satacaktın?...

Herkesin kendi hastalıklı düşünceleriniz gibi, her palavra atandan tırsıp korkacağını, kuru gürültülere pabuç bırakacağını sanıyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...