Jump to content

Hadisleri savunanlar buyrun...

Recommended Posts

Kurandan ayetler getirmenizi istiyorum sizden, ehli sünnet olmam için Kuran'da ne söylenmiş buyrun.. :)

Rabbinin kelimesi (Kur’an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek(ekleyebilecek-çıkarabilecek) yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

buyrun devam edelim.. umalım ki burda bir sonuca varabilelim, çok tartışma oldu bu konuda, sonuç yok ortada...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 320
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kurandan ayetler getirmenizi istiyorum sizden, ehli sünnet olmam için Kuran'da ne söylenmiş buyrun.. :)

Rabbinin kelimesi (Kur’an) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek(ekleyebilecek-çıkarabilecek) yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

buyrun devam edelim.. umalım ki burda bir sonuca varabilelim, çok tartışma oldu bu konuda, sonuç yok ortada...

Çok sevindim böyle bir konu açmana. İnşaAllah derdimiz birbirimizi altetmek olmaz, derdimiz kardeşçe gerçeği ortaya çıkarmak olur.

Sevgili bilge, sana şöyle bir soruyla başlamak istiyorum. Bir Ateist sana gelse ve bilgecim ben müslüman olmaya karar verdim, ne yapmam lazım diye sorsa cevabın ne olur?

Sitelerde Paylaş

Çok sevindim böyle bir konu açmana. İnşaAllah derdimiz birbirimizi altetmek olmaz, derdimiz kardeşçe gerçeği ortaya çıkarmak olur.

Sevgili bilge, sana şöyle bir soruyla başlamak istiyorum. Bir Ateist sana gelse ve bilgecim ben müslüman olmaya karar verdim, ne yapmam lazım diye sorsa cevabın ne olur?

Yoda, gözünü seveyim acil cevap ver, sen vermeden cevabı ben verirsem ayıp olacak :)

Sitelerde Paylaş

iyi biri ol iyilik için çalış ve iyi biri olarak öl desen yeterlidir...

Sitelerde Paylaş

iyi biri ol iyilik için çalış ve iyi biri olarak öl desen yeterlidir...

Kireççim sen de başka bir konu aç orada iyilik üzerine konuşalım. İyilik görecelidir. Senin için ara sıra esrar içip kafanın güzel olması iyidir, bir başkasına göre iyi değildir.

Bana göre Fener iyidir, sana göre cimbom.

Bana göre okullarda kız erkek ayrı sınıflarda olması iyidir, sana göre beraber olması iyidir. vs.vs.

tarihinde cuubbeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayıp olacak bir durum yok, buyrun siz de cevaplayın lütfen. (bugün de kibarlığım üstümde)

Bugün benim de kibarlığım bir üstümde ki sorma gitsin :)

Bir Ateist bana gelse ve "ycoskuncum ben müslüman olmaya karar verdim, ne yapmam lazım" diye sorsa cevabım şu olur?

"Hasta mısın sen?" derim...

Olmaz cicim, hele bi Yoda gelsin :)

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

öncelikle ateizmin içinin boş olduğunu bir yere kadar kazansada bir yerden sonra mutlaka kaybedeceğini anlaması gerektiğini söylerim :) bana böyle söylendi çünkü ve gerçeğe arayan herkes burdan sonra bir düşünecektir :) (konuyla alakasız olsada :) )

Evrenin ilk hali ve hud 7 den bahsederim :)

Sonra Kuran ı gösteririm oku derim. Sanada geldi o kitap bir tek bana değil..(ama anlamaya çalışarak oku üstün körü değil, kimseye güvenme kendin oku :) çünkü kuran apaçık bir kitaptır...)

Allahın hadisinin(sözünün) üstüne hadis arama derim. :)

başlangıcımız böyle olsun :) yasemin abla sen daha güzel açıklarsın aslında :)

kirecin söylediğide doğrudur ama Allah oku demiş kirec okumadan olmaz... =)

Bakara 111 - Bir de; “Yahudi ve Hıristiyanlardan başkası Cennet’e girmeyecek” dediler. Bu, onların kuruntuları! De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz delilinizi getirin.”

Bakara 112 - Hayır, öyle değil! Kim “ihsan” derecesine yükselerek özünü Allah’a teslim ederse, onun mükâfatı Rabbinin katındadır. Artık onlara korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir.

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

öncelikle ateizmin içinin boş olduğunu bir yere kadar kazansada bir yerden sonra mutlaka kaybedeceğini anlaması gerektiğini söylerim :) bana böyle söylendi çünkü ve gerçeğe arayan herkes burdan sonra bir düşünecektir :) (konuyla alakasız olsada :) )

Evrenin ilk hali ve hud 7 den bahsederim :)

Sonra Kuran ı gösteririm oku derim. Sanada geldi o kitap bir tek bana değil..(ama anlamaya çalışarak oku üstün körü değil, kimseye güvenme kendin oku :) çünkü kuran apaçık bir kitaptır...)

Allahın hadisinin(sözünün) üstüne hadis arama derim. :)

Tamam çok güzel, ateist senin dediğin gibi yaptı aldı ve okudu. Sonra yine geldi: Bilgecim ben senin dediğini yaptım ve Kuran'dan büyülendim. Şimdi ne yapacağım?

Sitelerde Paylaş

Tamam çok güzel, ateist senin dediğin gibi yaptı aldı ve okudu. Sonra yine geldi: Bilgecim ben senin dediğini yaptım ve Kuran'dan büyülendim. Şimdi ne yapacağım?

:) bundan sonrası sana kalmış genç padavanım derim..

ne anladıysan o Kuran anladıysan tabi...

yani önce anlaması gerekiyor okuduğunu, evrenide okumak gerek bu arada evrende kitaptır. :)

Yeryüzünde kesin bir bilgiyle inanacak olanlar için pek çok ayetler vardır. ZÂRİYÂT 20

De ki: "Ben sadece sizin gibi bir insanım. İlahınızın bir tek ilah olduğu bana vahyediliyor. O halde şaşıp sendelemeden O'na yönelin ve O'ndan af dileyin. Vay haline ortak koşanların! FUSSİLET 6

birde bunu gösterir, efsanelere takılma derim. =)

okudun büyülendin ama anladın mı derim :)

Sitelerde Paylaş

Senin de bugün kibarlığın üstünde anlaşıldı :)

Ablası, ben "ikra" yani "oku" derim, o da "ne okuyacağım, hani okunacak birşey yok" derse, ben de döner "herkesin okuyacak bir şeyi vardır" derim...

O da gider okumak için bir kitap ararsa, "ara ara belki de bulursun, senden değil müslüman kara kedime yumak bile olmaz" derim...

Kendimi de bi halt sanar, ona güler güler geçerim :)

Öyle bişeler işte...

Sitelerde Paylaş

Yav hiç mi şu dini bilen müslüman yok

Kelime-i şahadet getireceksin kardeşim

ne mi o?Tekerleme gibi bişey

şemsi paşa pasajında sesi büzüşesiceler de desen olur

Sitelerde Paylaş

okudun büyülendin ama anladın mı derim :)

Büyük kısmını anladım ama bazı yerler var sana sormak istiyorum. Mesela bakara suresinde 73. ayette:

“Sığırın bir parçası ile öldürülene vurun” dedik. (Denileni yaptılar ve ölü dirildi.) İşte, Allah ölüleri böyle diriltir, düşünesiniz diye mucizelerini de size böyle gösterir.

ineğin parçasını ölülere vurunca ölü nasıl dirilir? Bunu bana izah eder misin?

Sitelerde Paylaş

Hadissiz İslamı savunanlar kendi kafalarına uygun olanları alıp, uygun olmayanlar atmak için uğraşıyorlar

Bu tipler ateistlerde daha tehlikelidir

Üstadın bu sözü her zaman anarım

Ben bu zamana kadar altı türlü kâfir gördüm: Topyekûn bütün dinleri ve Allah’ı inkâr edenler… Allah’ı kabul edip peygamberlerini inkâr edenler… Allah’ı kabulle bazı peygamberleri inkâr edenler… Müslümanlığı kabul eder gibi olup onun bazı emirlerine ve yasaklarına itiraz edenler… Müslümanlığı sözde kabul edip onu bu asra göre yenileştirmek ve değiştirmek icap ettiğini iddia edenler… Müslümanlık iddia edip onu olduğundan başka türlü göstermek isteyenler… Siz, bunlardan hangi zümreye mensupsunuz!

Sitelerde Paylaş

Büyük kısmını anladım ama bazı yerler var sana sormak istiyorum. Mesela bakara suresinde 73. ayette:

“Sığırın bir parçası ile öldürülene vurun” dedik. (Denileni yaptılar ve ölü dirildi.) İşte, Allah ölüleri böyle diriltir, düşünesiniz diye mucizelerini de size böyle gösterir.

ineğin parçasını ölülere vurunca ölü nasıl dirilir? Bunu bana izah eder misin?

:) bak ne güzel araştır öğren banada açıkla derim, ölüden kasıt ne, sığır kesilmişti onun öncesinde o sığır ne(sığır kurban biliyoruz)

benimde bilmediğim şeyler var derim.

Sitelerde Paylaş

Hadissiz İslamı savunanlar kendi kafalarına uygun olanları alıp, uygun olmayanlar atmak için uğraşıyorlar

Bu tipler ateistlerde daha tehlikelidir

Üstadın bu sözü her zaman anarım

Ben bu zamana kadar altı türlü kâfir gördüm: Topyekûn bütün dinleri ve Allah’ı inkâr edenler… Allah’ı kabul edip peygamberlerini inkâr edenler… Allah’ı kabulle bazı peygamberleri inkâr edenler… Müslümanlığı kabul eder gibi olup onun bazı emirlerine ve yasaklarına itiraz edenler… Müslümanlığı sözde kabul edip onu bu asra göre yenileştirmek ve değiştirmek icap ettiğini iddia edenler… Müslümanlık iddia edip onu olduğundan başka türlü göstermek isteyenler… Siz, bunlardan hangi zümreye mensupsunuz!

:) üstadın geçenlerde 6666 ayet vardır dediğinide duymuştuk, gülmüş gülmüş ölmüştük.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Hadisleri kuranla kuranı da hayatla gerçeklerle örtüştürebildiğimiz sürece kabul edeceğiz.

Unutmayın doğrularınız gerçekle ne kadar örtüşüyorsa o kadar doğrudur.

Cübbeli felsefeye başlamışsın iyilik kötülük kime göreymiş :D

İyilik kamu adına olan iyiliktir.Ortak iyi olan adalettir.İslam hak dinidir.Gerçek ve adil olan herşey islamdandır.

Hadisleri neden kabul etmeyelim ?

Öyle güzel ve bu günün dünyasına hitabeden öyle güzel hadisler varki.Ben onlaı nasıl görmezden geleyim ?

Örneğin,

'Yarın kıyamet kopacağını bilseniz de elinizdeki fidanı toprağa dikiniz..'

'Eviniz komşunuzun evinden üstün olmasın'

'Kendisi için istediğini başkaları içinde istemeyen bizden değildir'

Şimdi ben hangi akla hizmetle bu hadisleri görmezden gelebilirim ?

İslamın içine sokulan çirkefleri aklımız ve vicdanımızla analiz edebiliriz arkadaşlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...