Jump to content

Hadisleri savunanlar buyrun...

Recommended Posts

NEML: 15- Andolsun ki biz, Davud'a ve Süleyman'a bir ilim verdik. Onlar: "Bizi mümin kullarının birçoğundan üstün kılan Allah'a hamd olsun" dediler.

16- Süleyman Davud'a varis olup dedi ki: "Ey insanlar! Bize kuş dili öğretildi ve bize her şeyden (nasip) verildi. Doğrusu bu apaçık bir lütuftur."

Kuş dili nedir? Kuşlar ile Süleyman peygamber konuşmuş mu?

Sebe halkının dili nedir bilmiyorum .Ama nartkanın bir yazısı vardı karıncalarla süleyman peygamberin konuşması hakkında.Karınca vadisindeki dişi karınca kraliçe belkıs imiş.Ve o halkın devlet amblemi karıncaymış.Böyle bir sembol olabilir bu kuş dili mevzusu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 320
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

NEML: 15- Andolsun ki biz, Davud'a ve Süleyman'a bir ilim verdik. Onlar: "Bizi mümin kullarının birçoğundan üstün kılan Allah'a hamd olsun" dediler.

16- Süleyman Davud'a varis olup dedi ki: "Ey insanlar! Bize kuş dili öğretildi ve bize her şeyden (nasip) verildi. Doğrusu bu apaçık bir lütuftur."

Kuş dili nedir? Kuşlar ile Süleyman peygamber konuşmuş mu?

Cübbeli onların söyleyecekleri kelimeler belli

Mecazi bir anlam vardır :) :)

:) beyin çok güçlüdür aslında netdevil :)

erich von doniken in tanrıların arabaları kitabında bir gencin beyinlerle iletişime geçtiği yazıyordu :) tam zamanını bilmiyorum ama genç o beyne girip hastalığı öğreniyor daha sonra dermanı diğer beyinlerden bulabiliyordu(isteği dışında) bu yardım karşılığında parada almıyor bu arada :)

kuşlar ile iletişim kurmuş olabilir neden olmasın. bizde köpeklerle kuruyoruz, otur diyoruz oturuyor, kalk diyoruz kalkıyor.

Sitelerde Paylaş

Bu arada atelere teşekkür :)

İlk defa bizi başbaşa bıraktılar...

Tatlı sucular, tuzlu suculara karşı...

Şu anda skor berabere... :)

Tatlı sucular mı yoksa mürtedler mi :)

Tuzlu sucular bizi mürted biliyor da ondan diyorum;)

Sitelerde Paylaş

bonus:cübbelide müslüman bilgeyoda da müslüman apaçık açıklanan kuran neden bu kadar farklı yönlere çekilmiştir?

bu sorularımı tamamen bilgi edinmek için soruyorum.

Oyy Hono'ya bakın hele, bonus yapmış, +3 taksit de var mı :)

Sor canım sor, bayılırım soru soranlara...

İnsanlar neden farklı adım atar gibi bir soru sorsan daha iyi açıklanabilirdi...

Veya insanların neden göz yapıları farklıdır, ya da neden her insanın farklı parmak izi vardır gibi...

Sitelerde Paylaş

Ne? Bakara 142 mi?

Yorma beni, kıblenin tam olarak ne olduğunu Yunus 87'de görürsün.

Kılıyor muydu?

kıble-namaz ilişkisi nedir?

milyarlarca müslüman namazı nasıl kıldı neye göre kıldı?

secde rüku kıyam kim belirledi?

müslüman ***larından mı uydurdu?

nereden çıktı bu namaz denen şeyde islamın temeli olarak lanse edildi?

Sitelerde Paylaş

Oyy Hono'ya bakın hele, bonus yapmış, +3 taksit de var mı :)

Sor canım sor, bayılırım soru soranlara...

İnsanlar neden farklı adım atar gibi bir soru sorsan daha iyi açıklanabilirdi...

Veya insanların neden göz yapıları farklıdır, ya da neden her insanın farklı parmak izi vardır gibi...

ben bayılamıyorum soruya cevap vermeyip de boş içerikli mesaj atanlara üzgünüm.

kitabınız gibi apaçık bir yanıt versenize

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

nerden çıktı isanın tanrı olduğu, nerden çıktı tanrının güreşte yenildiği, nerden çıktı bunlar ya :D

İslam'ın en büyük düşmanı hadislerdir.

(y) azılı ateist olaya son noktayı koydu :D

tarihinde BilgeYoda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sembolcüler ve mecazcılar

kurandaki ifadelerin sembol olduğunu gösteren 1 ayet varmıdır?

hinduizmdeki veya herhangi bir inançtaki ifadelerin sembol olduğunu neden düşünmüyorsunuz?

tarihinde Honolulu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

nerden çıktı isanın tanrı olduğu, nerden çıktı tanrının güreşte yenildiği, nerden çıktı bunlar ya :D

(y) azılı ateist olaya son noktayı koydu :D

sen şu soruya açıkça cevap verebilecek misin?

müslümanlar yıllarca kıldıkları namazı ***larından mı uydurdular?

Sitelerde Paylaş

sembolcüler ve mecazcılar

kurandaki ifadelerin sembol olduğunu gösteren 1 ayet varmıdır?

hinduizmdeki veya herhangi bir inançtaki ifadelerin sembol olduğunu neden düşünmüyorsunuz?

Kuran bir şiir kitabıdır. Üstüne ayet mi var bunun honululu, şiirde mecaz anlatım kullanılır.

Sitelerde Paylaş

sen şu soruya açıkça cevap verebilecek misin?

müslümanlar yıllarca kıldıkları namazı ***larından mı uydurdular?

Hristiyanlarda diyorum sana İsanın tanrı olduğunu uydurdu buna neden itirazn yok ona var???

ikiside ortak koşma biri Mekkeyi, öteki İsayı.

Sitelerde Paylaş

ben bayılamıyorum soruya cevap vermeyip de boş içerikli mesaj atanlara üzgünüm.

kitabınız gibi apaçık bir yanıt versenize

Hono'cum sevdiğim insanlara daha samimi yazarım.

Sana cevabı aslında APAÇIK verdim, ama sen cevaplamadığımı düşündün.

Her insan birbirinden farklı yapıda olduğununa göre her insanın farklı algıları olması çok doğaldır ve olması gereken de budur.

Yani mushafta yazanların farklı algılanması ve hayata dair değerlerin farklı yaşanması çok doğaldır.

Hiç bir ressamla ben gibi resimden anlamayan birinin bir tabloya bakışı aynı olabilir mi?

Kuranın farklı algılanması gayet doğal bence...

Sitelerde Paylaş

Öncelikle kurana göre kıble batı doğu değildir.Yüzünü nereye dönersen dön Allah oradadır.

Namaz mevzusu çetrefil.Anlamı salat selam demek .Hatta kuranda Allah ve melekler de salat ederler.Eğer namaz diye çevrilecekse Allah namaz kılar mı diye sormak lazım cübbeliye ?

Ama Kurandaki namaz insan için cennetten önceki insanı cennete götüren sebeplerin en önemlisidir.Sürekli dosdoğru kılın dendiği halde .Bizim anladığımız şekilsel namazı dosdoğru nasıl kılacağımız kurandan çıkmaz.Çıksa çıksa kuranı yetersiz bulan cübbeli gibi sözde islamcıların kafasından çıkar.

Kuranın namazı en doğru tanımla doğruyu desteklemek olabilir.

Her ne kadar yanlız kurancı arkadaşlarımız secde ruku gibi kelimeleri bildiğimiz namaz şeklinde alsalar da.Güneş ve ayın secde ettiğini söyleyen bir kitabın namazı anlayışını böyle açıklayamayacağımız görüyoruz.

Güneşin bir seccadesi mi var da secde ediyor ?

Sonra kuan müşriklerin namazının el çırpmaktan ibaret olduğunu söyler ve küçümser bu davranışı.El çırpmakla yerlere kapnmak arasında ne fark vardır anlamış değilim.

İşin aslı kuran anlaşımamış anlayanlarında yanlış anladığı bir kitaptır.

Zaten kendisi bir öğüttür öğüt olduğunu söyler.Çok az insanın bu öğüdü aldığını alacağınıda yine kendisi teyid eder.

Bekleyelim bakalım bati kurana el atıp bize açıklasında bizerde gerçeğini öğrenelim.Son zamanlarda böyle bir yönelim var zaten.

Sonra bizim ateler haa demek böyleymiş o zaman biz zaten islamız diyeceklerdir.Çünkü aşağılık duygusu çoktur bizim atelerde.Birşey batıdan gelmedikçe pek öyle kolay kolay kabul etmezler.

Ama cübüş gibiler için umut yok diyebilirim.Zaten bayağı bir yumuşama gösterdi kendisi yakında ateistliğini ilan ederse hiç şaşırmayacağım.

Tabi hala takiyye yapan bir ateist olduğunu düşünüyorum kendisinin .

Sitelerde Paylaş

Hono'cum sevdiğim insanlara daha samimi yazarım.

Sana cevabı aslında APAÇIK verdim, ama sen cevaplamadığımı düşündün.

Her insan birbirinden farklı yapıda olduğununa göre her insanın farklı algıları olması çok doğaldır ve olması gereken de budur.

Yani mushafta yazanların farklı algılanması ve hayata dair değerlerin farklı yaşanması çok doğaldır.

Hiç bir ressamla ben gibi resimden anlamayan birinin bir tabloya bakışı aynı olabilir mi?

Kuranın farklı algılanması gayet doğal bence...

bu kitabın iniş nedeni insanları kurtuluşa/hidayete ulaştırmak değil midir?

anlayasanız diye açık yazdık demiştir. ben bir kişisel gelişim kitabından farklı şeyler anlayan insanlar bilmiyorum.

bu resim değil sanat değil.

bu bir nasihat der kuranda.

peki nasihat mümkün olduğu kadar açık olmalı değil midir?

ben reformcuların aralarındaki farkı sormuyorum.

cübbeli ve siz o kadar farklısınız ki bu fark bir nasihatten nasıl oluşabilir?

kuran uyarıcıdır vangogh un bir tablosu değildir. bunları karıştırmasak iyi olur.

Sitelerde Paylaş

Ahzab 36- Allah ve Rasûlü bir işe hüküm verdiği zaman, mümin bir erkekle mümin bir kadın için, kendi işlerinden dolayı Allah’ın ve Peygamberin hükmüne aykırı olanı seçmek hakkı yoktur. Kim Allah’a ve Rasûlüne isyan ederse, muhakkak açık bir sapıklık etmiş olur.

Niye bu ayet sadece Allh diye inmemiş de yanına resul de eklenmiş. Resulun bir işe hüküm verme yetkisi var mı?

Sitelerde Paylaş

Ahzab 36- Allah ve Rasûlü bir işe hüküm verdiği zaman, mümin bir erkekle mümin bir kadın için, kendi işlerinden dolayı Allah’ın ve Peygamberin hükmüne aykırı olanı seçmek hakkı yoktur. Kim Allah’a ve Rasûlüne isyan ederse, muhakkak açık bir sapıklık etmiş olur.

Niye bu ayet sadece Allh diye inmemiş de yanına resul de eklenmiş. Resulun bir işe hüküm verme yetkisi var mı?

Resul nerde cübbeli ?öldüğü kaç yıl oldu ?

Sitelerde Paylaş

bu kitabın iniş nedeni insanları kurtuluşa/hidayete ulaştırmak değil midir?

anlayasanız diye açık yazdık demiştir. ben bir kişisel gelişim kitabından farklı şeyler anlayan insanlar bilmiyorum.

bu resim değil sanat değil.

bu bir nasihat der kuranda.

peki nasihat mümkün olduğu kadar açık olmalı değil midir?

ben reformcuların aralarındaki farkı sormuyorum.

cübbeli ve siz o kadar farklısınız ki bu fark bir nasihatten nasıl oluşabilir?

kuran uyarıcıdır vangogh un bir tablosu değildir. bunları karıştırmasak iyi olur.

Hono'cum hakkında konuştuğumuz Allah, sokaktaki ahlak polisi değil, veya CIA ajanı değil...

Eğer sen herşeye kadir bir güçten bahsediyorsan, gayet doğal olarak insanlar sorar "neden herkes tarafından çok net anlaşılır bir kitap indirmedi" diye... Ve sen de tam burada sıkışmışsın ve zaten terk etmişsin, şimdi de dönüp

Cuubbeli ile aramdaki farkın neden kaynaklandığını sormuşsun...

Bir kere o erkek, ben bayanım, o başka şehirde ben başka, benim oğlum belki de onun kızı...

Yani anla Hono anla, insanlar farklıdır, yoruma açık bir şeye bakıp aynı duygulara kapılamazlar...

Zaten Allah kendisi insanı böyle yaratmışsa, neden zorla yarattığının aksine aynı kalıba sokmaya çalışsın?

Rahat bırakalım insanları, düşünmeye itelim, destekleyelim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...