Jump to content

YALNIZ KURAN'A İNANIRIM DİYENLER.

Recommended Posts

• İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Biraz önce Hadislere inanıyordun. Ne oldu şimdi de Kuran'a mı itimat ettin?

Amma çelişkili insanlarsınız yaw :D

Bak Allah koruyacağım diyor ama hadisler korunamadığını söylüyor. Vay be demek korunamamış!

Yahu karar verin neye inanacağınıza ondan sonra yukarıdaki gibi bir çıkarım yapın.

Hadislere mi iman edip dinsiz olduğunuz Kuran'a mı iman edip?

Yok hayır, ben yalnızca Kur'an diyenlerdenim. Başlığa katkıda bulunmak istedim sadece.

Hadis konusunda zayıfımdır üstelik. Kur'an'ı okumaya başladığımda da başvurmadım pek..

Ama tabii bu İslam alemini hiç ilgilendirmiyor değil mi? Onlar hadislerle, sünnetlerle yaşıyorlar İslam'ı. Bir avuç Türk revizyonist uçuyor sadece.

İslam tarihinin bütünüyle yalan, yüzlerce yıl sonra kaleme alınan, bu dinin de oral olarak aktarılmış bir din olduğuna inanıyorum. İnanıyorum değil; durum öyle. Muhammed bile bize anlatılan Muhammed olamaz. Muhtmelen hiç yaşamadı.

Ama bu teknik ayrıntı sizi pek ilgilendirmiyor.

O nedenle ikinci iletimde "masallar silsilesi" dedim ateist arkadaşıma.

Sitelerde Paylaş

Nisa

16 Eşcinselliği içinizden iki erkek yaparsa onlara eziyet edin. Bu ikisi tövbe eder, durumlarını düzeltirlerse onlara eziyetten vazgeçin. Allah Tevvâb'dır, tövbeleri çok kabul eder; Rahîm'dir, merhametine sınır yoktur.

Tesekkurler.

Erkege ve kadina ayni suctan oturu verilen cezalarin farkini nasil acikliyorsun?

Ayrica, erkegin tovbe etmesi sonucunda ceza bitiyorken, kadin icin boyle bir ayricaligin olmamasinin nedeni ne olabilir?

Sitelerde Paylaş

Yok hayır, ben yalnızca Kur'an diyenlerdenim.

Sevgili dostum, gizli yonlerin ortaya cikmaya basladi :lol:

Madem acildik, ben de bir itirafta bulunayim:

Ben de sadece Ha'dis diyenlerdenim.

[EDIT: Hadis'i Ha'dis yaptim. Kur'an gibi yani..]

tarihinde redfinity tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tesekkurler.

Erkege ve kadina ayni suctan oturu verilen cezalarin farkini nasil acikliyorsun?

Ayrica, erkegin tovbe etmesi sonucunda ceza bitiyorken, kadin icin boyle bir ayricaligin olmamasinin nedeni ne olabilir?

Emre bey kardeşim cevaplayacaktır ama ben bir kaç şey söylemek istedim.

Orada ayetlerde tövbeden sonra sadece erkeklerin affedilmesinden bahsedilmiyor. Nisa 15 ve 16 'yı beraberce okuduğunda bunu görebiliyorsun.

Sitelerde Paylaş

Tesekkurler.

Kadına "pozitif ayrımcılık" var yine. Yani kadınlar kollanıyor.

Ayrıca kadının cezası da bitiyor, ayetleri dikkatli okursanız.

Selam

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadına "pozitif ayrımcılık" var yine. Yani kadınlar kollanıyor.

Ayrıca kadının cezası da bitiyor, ayetleri dikkatli okursanız.

Selam

Ben bu durumu bir erkek olarak siddetle protesto ediyorum. Neden biz erkeklere karsi Kuran'da negatif bir ayrimcilik yapiliyor.

Bu arada kadinlara pozitif ayrimciligin nerede yapildigini da goremedim. Pozitif derken, "+100 degnek" deki "+" isaretini mi kastediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben bu durumu bir erkek olarak siddetle protesto ediyorum. Neden biz erkeklere karsi Kuran'da negatif bir ayrimcilik yapiliyor.

Bu arada kadinlara pozitif ayrimciligin nerede yapildigini da goremedim. Pozitif derken, "+100 degnek" deki "+" isaretini mi kastediyorsun?

:)

Sitelerde Paylaş

Bu kafayla çocukla yetişkin arasındaki ayrımı da haksızlık olarak görebilirsin.

Veya her şuç işleyenin cezasının aynı olması gerektiğine iman etmişsen senin işin çok zor. İşte sizler böyle realitelerden kopuk insanlarsınız.

Suçlunun kimliği ve suçun işleniş sebepleri hep gözönünde bulundurulur.

Kadın ile erkeğin tamamı ile aynı olduğunu düşünmek ise hem safdillik hem realiteden kopukluğun göstergesi olabilir.

Sitelerde Paylaş

:)

Sitelerde Paylaş

NUR: 2- Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

NİSA: 15- Kadınlarınızdan zina edenlere karşı, içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları, ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin.

Evet yalnız Kuran diyenler, zinanın cezası aşağıdakilerden hangisidir?

a) 100 sopa

B) Ev hapsi

hiçbiri değil cüppeli recm edilmeli o kadınlar

Sitelerde Paylaş

Veya her şuç işleyenin cezasının aynı olması gerektiğine iman etmişsen senin işin çok zor. İşte sizler böyle realitelerden kopuk insanlarsınız.

Kadın ile erkeğin tamamı ile aynı olduğunu düşünmek ise hem safdillik hem realiteden kopukluğun göstergesi olabilir.

Ne yani, eşcinssellik kadın sözkonusu olduğunda daha bağışlanır oluyor, erkek ise onu yapan, ceza çok daha ağır oluyor.

Ben bunun üstüne sayfalarca yazarım ama burada olmaz.

Müthiş bir seksüel fanteziler alemi bu kitap. Bak nerelerden vuruyor insanları...

Erkek dini diyoruz da kızıyorlar...

Sitelerde Paylaş

Kadin aciya daha az dayaniklidir mi diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ne yani, eşcinssellik kadın sözkonusu olduğunda daha bağışlanır oluyor, erkek ise onu yapan, ceza çok daha ağır oluyor.

Ağırlık mı? Bu göreceli. Uygun ceza, cezayı çekene göre hep ağırdır zaten. Ama Allah yine de bağışlanma dilemelerini salık veriyor ve affedilmelerine yol veriyor.

Ben bunun üstüne sayfalarca yazarım ama burada olmaz.

Müthiş bir seksüel fanteziler alemi bu kitap. Bak nerelerden vuruyor insanları...

Erkek dini diyoruz da kızıyorlar...

Saçmalamışsın. Kendi fantezilerini dök bakalım inceleyelim. Kuran'ı deşifre edeceğim derken kendini deşifre etmiş olma da :) Çok eğleneceğiz. Aç bir başlık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...