Jump to content

YALNIZ KURAN'A İNANIRIM DİYENLER.

Recommended Posts

• İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Saçmalamışsın. Kendi fantezilerini dök bakalım inceleyelim. Kuran'ı deşifre edeceğim derken kendini deşifre etmiş olma da :) Çok eğleneceğiz. Aç bir başlık.

Ruhumun derinliklerinde mi dedektifçilik oynamak istiyorsun?

Yapamazsın.:)

Kur'an'ı deşifre etmeye ihtiyaç yok. Müslümanların dediği gibi "apaçık". Birilerinin seksüel fantezilerini de eklemeyi ihmal etmediği bir savaş/şiddet kitabı.

Kalp gözü gibi uyduruk organlarla değil de kafanızın içindeki organla bakmayı denemelisiniz. İkisi arasında senkron sorunu oluyor, ondan sonra yeniden yazmaya kalkıyorsunuz bu apaçık kitabı.

Sitelerde Paylaş

Ruhumun derinliklerinde mi dedektifçilik oynamak istiyorsun?

Yapamazsın.:)

Kur'an'ı deşifre etmeye ihtiyaç yok. Müslümanların dediği gibi "apaçık". Birilerinin seksüel fantezilerini de eklemeyi ihmal etmediği bir savaş/şiddet kitabı.

Kalp gözü gibi uyduruk organlarla değil de kafanızın içindeki organla bakmayı denemelisiniz. İkisi arasında senkron sorunu oluyor, ondan sonra yeniden yazmaya kalkıyorsunuz bu apaçık kitabı.

Neden yapamazmışım? Ruhun yok ondan mı? :)

Ya sanki hiç Kuran okumuyoruz şu iddialara bak. Kuran çok çok farklı bir kitap. Okudukça okuyasın geliyor. Ve işin ilginç tarafı her okuduğunda yepyeni bir bakış açısı kazanıyorsun.

Diyorsun ki, bu kitabı yazan kim ise insanı, insanlığı çok iyi tanıyor. İnsan'ı tanımak isteyen Kuran'a baksın. Sadece kendini bulmayacaksın orada. Diğerlerini de bulacaksın.

Oku! Yapman gereken bu. Temizlere en büyük nasihat orada.

Sitelerde Paylaş

Neden yapamazmışım? Ruhun yok ondan mı? :)

Ya sanki hiç Kuran okumuyoruz şu iddialara bak. Kuran çok çok farklı bir kitap. Okudukça okuyasın geliyor. Ve işin ilginç tarafı her okuduğunda yepyeni bir bakış açısı kazanıyorsun.

Diyorsun ki, bu kitabı yazan kim ise insanı, insanlığı çok iyi tanıyor. İnsan'ı tanımak isteyen Kuran'a baksın. Sadece kendini bulmayacaksın orada. Diğerlerini de bulacaksın.

Oku! Yapman gereken bu. Temizlere en büyük nasihat orada.

Yapamazsın tabii.:) Sizinki uçup kaçmasa da bir ruhum var. Ama oraya girmek seni aşar. Çok acemice davrandın, daha başlamadan teşhis koydun çünkü.

Kur'an'ı okumayı ben de çok seviyorum. Her defa yeni şeyler keşfediyorum ben de senin gibi ama bitti. Artık tat vermiyor.

Gördüğün gibi keşfettiğimiz şeyler çok farklı.

Bu kitabı yazan/yazanlar insanı iyi tanıyorlar, bu kesin. Dönemi itibariyle söylüyorum ama bunu. Kadın faktörünü müthiş bir incelikle kullanmışlar.

O kitapta insan falan yok dedektif. Erkek var sadece. Savaşan ve kadınları tepe tepe kullanan erkek var.

Hele bugünkü bu eşcinsellik meselesi, beni daha da fazla tiksindirdi bu kitaptan.

Kızma ama bir süre okuyabileceğimi sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Yapamazsın tabii.:) Sizinki uçup kaçmasa da bir ruhum var. Ama oraya girmek seni aşar. Çok acemice davrandın, daha başlamadan teşhis koydun çünkü.

Kur'an'ı okumayı ben de çok seviyorum. Her defa yeni şeyler keşfediyorum ben de senin gibi ama bitti. Artık tat vermiyor.

Gördüğün gibi keşfettiğimiz şeyler çok farklı.

Bu kitabı yazan/yazanlar insanı iyi tanıyorlar, bu kesin. Dönemi itibariyle söylüyorum ama bunu. Kadın faktörünü müthiş bir incelikle kullanmışlar.

O kitapta insan falan yok dedektif. Erkek var sadece. Savaşan ve kadınları tepe tepe kullanan erkek var.

Hele bugünkü bu eşcinsellik meselesi, beni daha da fazla tiksindirdi bu kitaptan.

Kızma ama bir süre okuyabileceğimi sanmıyorum.

Yanlış anlama ben o manada söylemek istemedim. Elbette senin ruh'un ne olursa olsun kutsal. Tabi burada ikimizinde ruh derken neyi kastettiğimizi açık. Uçan kaçan bir şey falan yok.

Vahyi aldığına inanılan insan bir erkek. Burada hemfikiriz. Ama Kuran'ın erkekler için inmiş bir kitap olduğunu düşüncesinde hemfikir değiliz.

Nitekim dünya da bir tek kadın sen değilsin. Kuran'ı çok güzel anlayan ve yorumlayan kadınlar da var. Bu kadınlar nedense hiç senin düşündüğün gibi düşünmüyor. Acaba arada ne fark var?

Aradaki fark önyargılar ile gerçeğe ulaşmaya çalışmak ile ilgili. Bugüne kadar hiç kimsenin önyargı ile bir gerçeğe ulaştığını görmedim, duymadım. Senin besbelli bir önyargın var.

Ama dünyada nice kadın varki önyargısız okuduğunda gerçek değerini pek rahat görebiliyor onun içinde.

Homoseksüellere karşı bu ilgini anlamış değilim elbette. Ama bunun normal olmadığını ve toplumsal bir sorun olduğunu herhalde kabul edersin. Bu insanların çok normal bir psikolojide olduğunu söylersen artık diyecek bir şey bulamam.

Sırf bu yüzden okumuyorsan bence de okuma. Çünkü karşında çok gerçekçi bir kitap duruyor. Bu tür hayallerin yeri yok.

Sitelerde Paylaş

Yanlış anlama ben o manada söylemek istemedim. Elbette senin ruh'un ne olursa olsun kutsal. Tabi burada ikimizinde ruh derken neyi kastettiğimizi açık. Uçan kaçan bir şey falan yok.

Vahyi aldığına inanılan insan bir erkek. Burada hemfikiriz. Ama Kuran'ın erkekler için inmiş bir kitap olduğunu düşüncesinde hemfikir değiliz.

Nitekim dünya da bir tek kadın sen değilsin. Kuran'ı çok güzel anlayan ve yorumlayan kadınlar da var. Bu kadınlar nedense hiç senin düşündüğün gibi düşünmüyor. Acaba arada ne fark var?

Aradaki fark önyargılar ile gerçeğe ulaşmaya çalışmak ile ilgili. Bugüne kadar hiç kimsenin önyargı ile bir gerçeğe ulaştığını görmedim, duymadım. Senin besbelli bir önyargın var.

Ama dünyada nice kadın varki önyargısız okuduğunda gerçek değerini pek rahat görebiliyor onun içinde.

Homoseksüellere karşı bu ilgini anlamış değilim elbette. Ama bunun normal olmadığını ve toplumsal bir sorun olduğunu herhalde kabul edersin. Bu insanların çok normal bir psikolojide olduğunu söylersen artık diyecek bir şey bulamam.

Sırf bu yüzden okumuyorsan bence de okuma. Çünkü karşında çok gerçekçi bir kitap duruyor. Bu tür hayallerin yeri yok.

Kur'an'a bakışımın kadın olmamla bir ilgisi yok. Belki biraz daha fazla kızıyorumdur, hepsi o. Üstelik farkında olduğun üzere, müslüman alemde kadın dinsiz sayısı daha az nedense. Kadınlar daha dindarlar ve erkeklerden daha fazla savunuyorlar bu dini. Bununla ilgili de düşüncelerim var tabii ama şimdi yeri olmadığı için değinmeyeceğim.

Uzun sürer...

Önyargılarım konusunda yanılıyorsun diyeceğim ama seni ikna edemeyeceğimi biliyorum. İslam'la tanıştığımda bir yetişkindim ve dinlere karşı özel bir ilgim, dolayısıyla öfkem, kinim yoktu. Kur'an'ı ilk okuduğumda hiçbir şey anlamadım önce. Çok da şaşırdım çünkü gerçekten çok uçuk buldum. Yine kızacaksın ama sadece savaş ve kadın vardı. Kendini peygamber zanneden orta yaşlı bir adamın fantezileriydi.. Muhtemelen şizofrendi.

Homoseksüellere karşı özel bir ilgim yok. Bu başlıkta değinilmişti, İslam'ın kadın eşcinselleri nispeten hoş görmesi beni şaşırttı. O ayeti başka türlü biliyordum ben. Ama burada yorumlandığı biçimse doğru olanı, İslam hakkındaki düşüncelerimi daha da fazla onaylıyor. Tam anlamıyla erkek dini oluyor kısacası.

Bir de eşcinseller mesleki anlamda ilgilendiriyor beni.

Ben eşcinselliğin hastalık olduğunu düşünüyorum. Bu konuda pekçok ateistten farklı düşünüyorum kısacası. Eylemin kendisi hastalık olarak değil de cinsel sapma olarak değerlendirilir ancak beraberinde kişilik bozulmaları getirir.

Ama bu konuyu tartışmak istemiyorum. Düşüncemi merak etmişsin, kısaca bil diye söyledim.

Sitelerde Paylaş

Nisa 15.Vellati ye'tinel fahişete min nisaiküm festeşhidu aleyhinne erbeatem minküm fe in şehidu fe emsikuhünne fil büyuti hatta yeteveffahünnel mevtü ev yec'alellahü lehünne sebila

Nisa 15.Kadınlarınızdan fuhuş yapanların aleyhinde olmak üzere içinizden dört şahid tutun. Eğer şehadet ederlerse, onları, ölüm alıp götürünceye veya Allah onlara bir yol kılıncaya kadar evlerde alıkoyun.

Nisa 16.Vellezani ye'tiyaniha minküm fe azuhüma fe in taba ve asleha fe a'ridu anhüma innellahe kane tevvaber rahiyma

Fiiler ve zamirler tesniye(ikili)müzekker(eril)kalıptadır.Buna göre doğru çeviri şudur.

Nisa 16.İçinizden iki(erkek)kişi, fuhuş yaparsa, o ikisine(erkek) eziyet edin; eğer (o iki erkek)tevbe eder, ıslah olurlarsa artık o ikisinden vazgeçin. Çünkü Allâh, tevbeleri çok kabul edendir, çok esirgeyendir.

Bu iki ayet eşcinsellik ile alakalı ayetlerdir.İsteyen arapça öğrenir Tekil,ikili ve çoğul yapıları kontrol edebilir.

Sitelerde Paylaş

Nisa 15.Vellati ye'tinel fahişete min nisaiküm festeşhidu aleyhinne erbeatem minküm fe in şehidu fe emsikuhünne fil büyuti hatta yeteveffahünnel mevtü ev yec'alellahü lehünne sebila

Nisa 15.Kadınlarınızdan fuhuş yapanların aleyhinde olmak üzere içinizden dört şahid tutun. Eğer şehadet ederlerse, onları, ölüm alıp götürünceye veya Allah onlara bir yol kılıncaya kadar evlerde alıkoyun.

Nisa 16.Vellezani ye'tiyaniha minküm fe azuhüma fe in taba ve asleha fe a'ridu anhüma innellahe kane tevvaber rahiyma

Fiiler ve zamirler tesniye(ikili)müzekker(eril)kalıptadır.Buna göre doğru çeviri şudur.

Nisa 16.İçinizden iki(erkek)kişi, fuhuş yaparsa, o ikisine(erkek) eziyet edin; eğer (o iki erkek)tevbe eder, ıslah olurlarsa artık o ikisinden vazgeçin. Çünkü Allâh, tevbeleri çok kabul edendir, çok esirgeyendir.

Bu iki ayet eşcinsellik ile alakalı ayetlerdir.İsteyen arapça öğrenir Tekil,ikili ve çoğul yapıları kontrol edebilir.

Cevirine bakilinca, Nisa 15 escinsellikten bahsetmiyor.

Nisa 16 escinsellikten bahsediyor diye Nisa 15'i de o sekilde yorumlamak ne derece dogru?

Sitelerde Paylaş

Eşcinsellik neden bir suç kabul edilip cezalandırılması öneriliyor, bunu hiç anlamış değilim. Kadını veya adamı eşcinsel yaratmışsa bu sadece Allah'ın hatası olabilir. Eşcinselliğin cezalandırılması, eşcinselliğin insanın elinde olan birşey sanıldığının göstergesi olsa gerek. Eşcinseller de aslında heteroseksüel olup sırf ''sapıklık'' olsun diye eşcinselliğe yönelmiş sanılıyor. Burada çok tipik bir hetero bakışı var, herkesi kendi gibi ''normal'' sanıyor. Başka türlü olabileceğine, başka türlü hissedilebileceğine, arzulanabileceğine, başka türlü sevilebileceğine ihtimal bile vermiyor. Aklına sadece bilerek yapılmış bir ''sapıklık'' geliyor ve işte bu yüzden cezalandırmayı düşünüyor.

Oysa bu, kişinin elinde değildir. Eşcinsellik tercih değil yönelimdir. Hiç kimse, ''Dur ben artık eşcinsel olayım'' deyip de eşcinsel olmaz. Şüphe eden varsa denesin, kusacaktır. Tabi bu dediklerimin tersi de doğrudur, isteyerek hetero olunamayacağı da çok açıktır. Arzularımızı belirleyen irademiz değildir. İrademizi arzularımız belirler. Hiç kimse, o zamana kadar ki cinsel yöneliminin tersi bir yöne gitmeyi iradesiyle gerçekleştirip zevk alamaz. Midesi bulanacaktır. Heteroseksüel birini eşcinsel ilişki için zorlamak ne kadar büyük bir haksızlıksa, eşcinsel birini hetero ilişki için zorlamak da o kadar büyük bir haksızlıktır.

Lezbiyenleri ''ölüm canlarını alıncaya dek'' eve kapadığınızda değişen birşey olmayacak. Eve hapsettiniz diye kadının duyguları, arzuları, başka bir kadına duyduğu sevgi ve ilgi ortadan kalkmayacaktır. Zorla güzellik olmaz demişler. Kimse kendi bakış açısını bir başkasına dayatamaz, dayatmamalıdır. Ben kadınlardan hoşlanıyorsam ve bir müslüman kadın da bunu iğrenç buluyorsa, bundan hareketle beni kendi bakış açısıyla yargılayıp erkeklere olan kendi arzusunu bana dayatmaya kalkması sadece iğrenç bir despotizm olacaktır. Benim onu kadın kadına ilişkiye zorlamam ne kadar haksızlıksa, Kuran'ın bir lezbiyeni(veya geyi) hetero ilişkiye zorlaması da o kadar haksızlıktır. İslamın uygulamaları, empati yoksunu ve faşizan uygulamalardır.

Sitelerde Paylaş

islam fıtrat dinidir...

yani insan insan doğasına uygun yaşamalıdır...

doğal olmayan davranışlar yanlıştır...

peygamberler insanları fıtri yaşamaya çağırır...

fıtri yaşamdan uzaklaşanaların sıkıntı çekeceklerini haber verir...

insan insanca yaşamalı ve insanca davranmalıdır...

insaniyet namına hareket etmelidir...

tanrı insana nasıl yaşaması gerektiğini doğasına yerleştirmiştir..

bu fıtari hali bozanlar kendi davranışlarının doğal olduklarını iddia edebilirler...

çünkü artık onlara bu kötü alışkanlıkları doğal gelmeye başlamıştır...

Sitelerde Paylaş

konu hakkında kesin konuşacak bir bilgim yok.

sadece erkeklere ilgi duyan erkekler olduğunu biliyorum. bunun hormonal olduğunu bir çok yerde okumuştum.

avrupada eşcinsel evliliklere izin veriliyor zaten bazı ülkelerde. muhtemelen muhammed erkeklere ilgi duymayı hastalık olarak görüyordu. aklıma gelmişken eşcinsel iliişki yaşayan hayvanlarda vardır.

bir de merak ettiğim bir diğer soru

allah kavimleri helak ediyor.(bir tanesini eşcinsellik yüzünden helak etmiştir mesela) şu anda avrupa ve amerikada fuhuş, israf o kadar muazzam boyutlarda yapılıyor ki neden allah onlara verdikçe veriyor anlamak çook zor.

Sevgili Hono, genelde senin iletilerine ve birkaç arkadaşın iletisine özellikle cevap vermeyi tercih ediyorum.

Nedeni ise sanırım sizleri kendime yakın görmemden olabilir, emin değilim.

Karşıt görüşlüyüz ama nedense senin iletilerinde ince iğnelerin yanı sıra bir samimiyet gördüğüm için böyle bir yargı oluştu kafamda.

"bir de merak ettiğim bir diğer soru allah kavimleri helak ediyor.(bir tanesini eşcinsellik yüzünden helak etmiştir mesela) şu anda avrupa ve amerikada fuhuş, israf o kadar muazzam boyutlarda yapılıyor ki neden allah onlara verdikçe veriyor anlamak çook zor." demişsin.

Allah yok diyerek düşünürsek de aynı sonuca varıyoruz. Neticede Allah var ya da yok, şu anki sonuç değişmiyor.

Allah'ın bizzat kendi eliyle herhangi bir kavmi yokettiğini düşünmek tamamen saçmalıktır.

Allah dediğimiz güç bize bir çıkışın hangi varışa gideceğine dair yolu gösterir.

Bir toplum tümden eşcinsel ise, o toplumun çökmesi için bunu Allah'ın söylemesi veyahutta bizzat o toplumu taşla sopayla yok etmesine gerek yok. Toplum zaten çökecektir. Bu her mantıklı insanın açıkça görebilceği bir gerçektir.

Kişinin eşcinsel olması kişiyi bağlarken, toplumun eşcinsel olması her bireyi bağlamaktadır.

Buradan çıkışla anlatmak istediğim şudur, Allah öyle bir güçtür ki senin benim uçkurumla asla ilgilenmez. Uçkur davası yüzünden de toplum helakıyla falan da uğraşmaz...

O ayetlerde anlatılmak istenen, olması gerekenin zaten olduğudur. Yani siz ne derseniz deyin, eşcinsel toplum günün birinde helak olmaya mahkumdur, iş ki onların arasından çıkılabilsin... Helak deyince de aklımıza illa da yıldırımlar şimşekler alevler gelmesin...

İnsani düzene aykırı kişiler cezalandırılmalıdır, velev ki insani düzene aykırılık toplumsal boyuta gelsin, o zaman da o toplum helak olmaya mahkumdur, er ya da geç...

Kuran mushafında anlatılan iyiliğin kötülüğe galibiyeti de budur, olması gereken er geç olmaması gerekeni ezer...

Gerçek Kuran'da da yani dünyada da bu aynen böyledir...

tarihinde ycoskun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ycoskun,

İyi güzel yazıyorsun da senin tanrının Allah'la bir ilişkisi olmadığı açık, bir nevi deist tanrısı gibi. Fakat Kuran'a bakınca senin yazdığının tam tersini görüyoruz.

Ebu Leheb'le uğraşan, kavimleri bizzat helak ettiğini söyleyen, doğmadan önce en küçük bir musibeti bile bilen ve bunu yazan, ileride büyüyüp anne-babasını saptırma olasılığı var diye bir çocuğu öldüren, Muhammed'in uçkuruyla ilgilenen ve müslümanların uçkurlarıyla ilgili emirler veren vb. ayrıntılarla uğraşan bir tanrı ve bu tarz birçok olayın Kuran'da geçmesi maalesef sizin yalanlamaktadır.

Sitelerde Paylaş

ycoskun,

İyi güzel yazıyorsun da senin tanrının Allah'la bir ilişkisi olmadığı açık, bir nevi deist tanrısı gibi. Fakat Kuran'a bakınca senin yazdığının tam tersini görüyoruz.

Ebu Leheb'le uğraşan, kavimleri bizzat helak ettiğini söyleyen, doğmadan önce en küçük bir musibeti bile bilen ve bunu yazan, ileride büyüyüp anne-babasını saptırma olasılığı var diye bir çocuğu öldüren, Muhammed'in uçkuruyla ilgilenen ve müslümanların uçkurlarıyla ilgili emirler veren vb. ayrıntılarla uğraşan bir tanrı ve bu tarz birçok olayın Kuran'da geçmesi maalesef sizin yalanlamaktadır.

Kesinlikle deist olmadığımı belirteyim öncelikle...

Sonrasında, Muhammed ya da adı neyse, o kişi benim, kardeşim...

O yazılı kitapta yazanları da hayattaki izleri de bana hitaben alır ve ikra ederim /okurum uygularım...

O özünde muhammed değil ycoskundur ve orada hayata dair öğütler ve ipuçları vardır...

Tıpkı her gün her an herkesin birbirine anlatmaya çalıştığı doğal yaşam öğütleri gibi...

tarihinde ycoskun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...