Jump to content

ZEHİR SAÇANLAR

Recommended Posts

ne makarna canavarı ya.yüzde doksan zikrettiğiniz allah muhammed kuran ve ayetler.istersen bi say ve incele bakalım

kardeşim biz yazılan herşeyi okuruz .. sizin kuranınızıda okuruz .. hristiyanın incilinide okuruz .. yazılan tarihi kitapları, makaleleride okuruz .. işte bizim farkımız bu .. siz ise sadece kuran ve HY FG zırvalıklırından başka hiçbişey okumazsınız .. bi yobaza ne kadar anlatsan boş!!

Sitelerde Paylaş
incilde hz muhammedden bahsedilmiştir son peygamber olarak geleceği.fakat kuranda hz isa son peygamberdir diye bi terim geçmez.hristiyanlar beni ilgilendirmez ben kendi dinime bakarım

Bana incilin muhammed ile ilgili bölümünü getirirmisin?? .. ben böyle bişey okumamıştım .. eğer varsa bilgi sahibi olmak isterim..

Sitelerde Paylaş
bu dinin son din olduğunu nerden çıkarıyosun!! .. en son bu din gelmesi böyle olduğu anlamına mı geliyo .. ya uydurulmuşsa .. mesela hristiyanlar islam dinini kabul etmezler .. muhammedin peygamber olduğunu kabul etmezler ..

Yahudilerde hz İsayı kabul etmemişlerdi.Zira onların rahatlarını bozacak düzeni değiştirecek şeyleri getimişti.

Sitelerde Paylaş

15- Eğer beni seviyorsanız, emirlerimi gözetirsiniz.

16- Ben de Baba’ya yalvaracağım ve o size başka bir "Paraklit" gönderecektir.

İncil-Yuhanna-14, 15-16

Ama Baba’nın benim adımla göndereceği Paraklit, Kutsal Ruh size her şeyi öğretecek, bütün söylediklerimi size hatırlatacak

İncil-Yuhanna- 14, 26

7- Bununla beraber ben size gerçeği söylüyorum. Benim gitmem sizin için hayırlıdır. Çünkü ben gitmezsem Paraklit size gelmez. Fakat gidersem onu size gönderirim.

8- Ve o geldiği zaman günah, doğruluk ve hüküm konusunda dünyayı suçlu olduğuna ikna edecektir.

İncil-Yuhanna-15, 7-8

13- Ne var ki O, yani gerçeğin ruhu gelince, sizi tüm gerçeğe yöneltecek. Çünkü kendiliğinden konuşmayacak, yalnız duyduklarını söyleyecek ve gelecek şeyleri size bildirecektir.

14- O beni övecek. Çünkü benim olandan alıp, size bildirecek.

İncil-Yunanna-16, 13-14

3- O, hevadan konuşmaz

4- O yalnızca vahyolunmakta olan bir vahiydir.

53- Necm Suresi 3-4

Sitelerde Paylaş

Zehir Saçanlar kimlerdir..?

Zehir saçanlar Kainnattaki herşeyin hukukuna tecavüz edenlerdir.. Çünki zerreden, güneşlere kadar herşey onların nazarında tesadüf eseridir.. Sanatı ve Sanatkarı tanımadıkları için kendi varlıklarının maksat ve gayesini bilmedikleri için her an sayısız cinayet işlerler.. İşte bu cinayetlerin neticesi ancak ebedi bir ceennem hapsidir.. Sonra buna da itiraz ederler.. Cüz-i imansızlığımızın cezası nasıl ebedi bir cehennem olur v.s. derler... Herşeyi sadece kendi zavallılıkları ile ölçer ve değerlendirirler...

Sadece Maddeye taparlar, maddenin arkasındaki manayı göremezler..Kendi varlık ve mahiyetlerinin farkında değillerdir.. Kendi akıllarına güvenirler ama bu aklın niye verildiğini bilmezler..

Tesadüfen doğduk, mecburen yaşıyoruz anlayışı içinde hayatlarını maksatsız, gayesiz bir iç uğrunda tüketirler.. Çünki neticede hiç olacaklarına inanmışlardır, ne yaparlarsa yapsınlar bu hiçlikten kurtulamazlar..

Bazıları ise Vicdanen Allah'ı bilir, ahireti de bilir... Ama Şeytan gibi inat ve gururlarının esiri olmuşlardır.. Tövbe edip, iman ile rablerine kul olmak yerine; isyan ile kendi şeytanlarının kölesi olmuşlardır..

Bu zehir saçanlar kendilerini zehirledikleri gibi; çevrelerindeki herşeyide zehirlerler.. Çevresindekileri Kendi pislikleri içine çeken girdap gibidirler.. Ahirette belki en büyük ızdırapları bu noktada olacak...

Bu zehir saçanlar Dinin hayata getirdiği Ahlak anlayışını hazmedemediklerinden dine ve dini değerlere karşı çıkarlar.. Vicdanları ve içleri sürekli sıkıntı içindedir.. Bu sıkıntıyı hissetmemek içinde hayatlarını sarhoşça yada hayvanca yaşamak isterler.. Maneviyat düşüncesinden kurtulmaya çalışırlar.. Ama ayıldıkları zaman gerçek bütün çıplaklığı ile karşılarında olduğundan ya intihar ederler, ya aynı sarhoşluğa geri dönerler..

Bu zehir saçanlar kendi içlerindeki farklı kimlik ve kişilikleri bilmezler; Sadece nefisten ibaret olduklarını sandıklarından sadece Nefislerine ve Şeytanlarına hizmet ederler...

Hayatımızdaki her şey ölüm ile son bulduğuna göre; hayatımızı ölümün öldüremeyeceği bir hakikat üzerine yaşamalıyız.. Bu hakikat ise iman dır.. İnsan asla yok olmıyacak.. Ahiretin varlığının zaruriyeti; Şu Hayattın varlığından daha kesindir...

Bunca insanın hayatlarının hesabını vermeden yok olacağını mı sanıyorsunuz... Asla ama asla; ne yok olabilirsiniz, ne yok olacaksınız... Ölüm kapısından geçip, kabir alemine gireceksiniz.. Orda perde biraz daha aralanmış olacak.. Gerçek ile yüzleşeceğiz..

Sitelerde Paylaş
Bu dediklerinizi müslümanlar demiyor ki; ölümün kendisi diyor. Dünyada belki en önemli herkez tarafından kabul edilen gerçek ölüm gerçeğidir. Eğer ölümle herşey noktalanacaksa ve bir diriliş gündeme gelmeyecekse bu dünyanın ne gibi lezzeti olablir ki? Nasıl olsa yok olacağını düşünen bir insan niye neticesi yok olan bir şey için çalışsın..

Ama iananlr hem geleceğini daimi bir hayat olarak bilir, hem de dünyada çalışmanın ve servet kazanmanın ibadet olduğunu bilir tenbellikten ve hantallıktan kurtulur.

Biliyorsunuz islamiyetin muazzam prensiplerinden olan "veren el alan elden üstündür", "iki günü eşit olan ziyandadır"</b> diye çok güzel hayat düsturu vardır değil mi?

Böyle bir gerçek olması ahiret yalanını gerektirmez arkadaşım...

Sitelerde Paylaş

>>>>>>Hayatımızdaki her şey ölüm ile son bulduğuna göre; hayatımızı ölümün öldüremeyeceği bir hakikat üzerine yaşamalıyız

Daha açık olarak şöyle yazabilirdin.

''Ölüm korkusu hayatımızın çiçne sıçtığı için onu unutturucak herşeye nekadar saçma da olsa inanmalıyız''

Sitelerde Paylaş
Böyle bir gerçek olması ahiret yalanını gerektirmez arkadaşım...

Niye ki? Ancak bu üstünlük ve gayretin karşılığı ebedi bir hayat olursa ve bu hareketlilik de bir ibadet olarak kabul edilip ebedi bir mükafatla mükafatlandırılacak olması insanın performansını artırır. Aksşi halde sonu hiç olan bir şey için ben niye çalışayım üstün olmuşum ama sonunda hiç olmuşum bu üstünlük ne işe yarar ki..

Bu şuna benziyor:

Bir çocuğa anesi yemek yemesi için srar ediyor. Çocuk da her seferinde hayır diyor.

Bak diyor yemek yersen büyürsün sonra diyor çocuk güzel bir hayatın olur, sonra; güzel bir mesleğin olur, sonra; diyor güzel bir emeklilik hayatın olur, sonra; eee sonunda da ölür gidersin diyor anne; çocuk da diyor ki: madem ben neticede ölüp gideceğim hiç yemeyeyim daha iyi diyor ..

Sitelerde Paylaş
Yalvarıyorum size kardeşlerim. Dünyaya, yaşama sadık kalın ve size öbür dünya ümitlerinden bahsedenlere kanmayın. Bunlar bilerek veya bilmeyerek zehir saçanlardır. Bunlar, yaşamı aşağı görenlerdir, ölüm halinde olanlardır ve kendileri zehirlenmişlerdir. Yaşam, bunlardan usanmıştır. Bırakın gitsinler(!)

Tanrıya isyan, bir zamanlar, en büyük günahtı; fakat tanrı öldü ve onunla birlikte bu günahlar da öldü. Şimdi en korkunç şey, yaşama karşı günah işlemek ve 'bilinmesi mümkün olmayan'ı yaşamın amacından üstün kılmaktır.

Dünya, yaşamdan çekilmelerini istediğimiz ölüm öğütleyenlerle doludur. Bu insanlar gereksizdirler. Dünya, bu gereksizlerle dolu olduğu için hayat bozulmuştur. Bunları 'sonsuz hayat' sözleriyle kandırıp atmak gerekir. İçlerinde vahşi bir hayvan barındıran, kendi kendini yemekten ve keyif sürmekten öte birşey yapmayan bu korkunç ruhlar, daha insan bile olamamışlardır. Varsın insanlara ölümü vaat etsinler; ancak gün gelecek kendileri de göçeceklerdir.

Ruhu veremliler, daha doğmadan ölmeye başlarlar ve yorgunluktan bir tarafa çekilip kendi kendilerine özlem çekerler. Onlar ölmeyi isterler. Bizimde onların bu arzusunu onaylamamız gerekir. Bu ölüleri diriltmekten ve bu canlı tabutları zedelemekten sakınalım.

Hayatları vahşi bir çalışma ve hursuzluktan ibaret olan sizler, hayattan pek yorgun değilmisiniz? Ölüm vaat edenler için pek olgun değilmisiniz? Her yerde ölüm vaat edenlerin sesi çınlıyor ve dünya, kendilerine ölüm öğütlenmesi gereken böyle insanlarla doludur.

Ya sonsuz hayat? Bence onlar için uygun, yeter ki hemen göçsünler(!)

Friedrich Nietzsche -- Böyle Buyurdu Zerdüşt // İskele Yayınları_Çevr. Mustafa Bahar

Nietzsche okuyan cok arkadasım var.Ve okumadan oncekı hallerınıde bılıyorum :) Allah sizi doğru yoldan ayırmasın sevgili arkadaslarım...Diğer dunya yoksa Ölümün ne anlamı var... İnanmamamız için bir neden yok kafasında şüphe yaratan şeyler sizi bu hale getırıyor... Sıyrılmadıgınız muddetce dusuncelerınız aynı dogrultuda ılerleyecek ... Karsılastırma yapmak yerine sadece kötüleme ve varoğlan seyi ınkar etmekten baska bırsey yapmıyorsunuz... S

tarihinde cHe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Nietzsche okuyan cok arkadasım var.Ve okumadan oncekı hallerınıde bılıyorum :) Allah sizi doğru yoldan ayırmasın sevgili arkadaslarım...Diğer dunya yoksa Ölümün ne anlamı var... İnanmamamız için bir neden yok kafasında şüphe yaratan şeyler sizi bu hale getırıyor... Sıyrılmadıgınız muddetce dusuncelerınız aynı dogrultuda ılerleyecek ... Karsılastırma yapmak yerine sadece kötüleme ve varoğlan seyi ınkar etmekten baska bırsey yapmıyorsunuz... S

Ben senin nice okuyan arkadaşlarına benzemem!! .. sadece sizin kanmışlıklarınız benim midemi bulandırıyo hepsi bu .. Evet tek kelimeyle midem bulanıyo ve içimde öyle bi tükürme isteği var ki artık kendimi tutamıyorum sizin gibi insanlara karşı .. ve yazılanlar bizim midemizi bulandırıyosa biz sadece pisliğin içine tükürürüz bunu sakın unutma!! .. seninle ölümün getirdiklerini veya götürdüklerini tartışacak değilim .. ben bi köleyle, kendiniz aciz, ve koşulsuz teslim eden biriyle aynı seviyede değilim .. siz gidin hacı hocanın elini ayağını öpün, onun önünde diz çökün!! .. sizin gibi beynini kullanamayan insanlara aynı ortamı paylaşmak bile utanıyorum .. eğer ahlaki normlara ve değerlerle ilgili bi bilgin yoksa s.tir git anlıyomusun .. burda maskın yaptığı gibi pislik saçma etrafa ben sadece nicenin yazısını bastım .. biride gelmiyo ki nice burda neden böyle demek istemiş hangi ahlaki eleştirmiş bunun sebebi ne diye sormuyo!! .. gelmiş beni kendi gibi bi aciz insan olmaya çağırıyo .. yüzyılların kanmışlığına, beyinsizliğine, cehillliğine çağırıyo.. görürsem söylerim .. şimdi toz ol!!!

Sitelerde Paylaş

insanın islamı seçmemek gibi bi lüksü yoktur.çünkü islam bi zehir değil,tam tersine güçlü ve onurlu bir dindir.şuan ateistlerde allah ın emrine boyun eğerek islamiyete hizmet etmektedirler. <HUD:56."Ben gerçekten, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a tevekkül ettim. O'nun, alnından yakalayıp-denetlemediği hiçbir canlı yoktur. Muhakkak benim Rabbim, dosdoğru bir yol üzerinedir (dosdoğru yolda olanı korumaktadır> ayeti gereği allah ın denetlemeyeceği hiçbi canlı yoktur bu nedenle ateistlerinde konumları itibariyle islama hizmet ettiklerini düşünüyoru çünkü ateistler sayesinde insanlar ateizmin kötülüklerini öğrenmekte ve islamın değerini dahada çok anlamaktadırlar.. islam 5 10 tane tanrılı yada baba oğul ilişkili bi saçmalık değil,kainatın tek yaratıcısı olduğu onun doğmadığı doğurmadığı görüşünü savunan ve mantık kurallarınada uyan bir dindir.dünyada hiçbi insan islamdan kaçamaz.nereye gitse islam onu bulacaktır isterse yerin 100 kat altına girsin.

Sitelerde Paylaş
Ben senin nice okuyan arkadaşlarına benzemem!! .. sadece sizin kanmışlıklarınız benim midemi bulandırıyo hepsi bu .. Evet tek kelimeyle midem bulanıyo ve içimde öyle bi tükürme isteği var ki artık kendimi tutamıyorum sizin gibi insanlara karşı .. ve yazılanlar bizim midemizi bulandırıyosa biz sadece pisliğin içine tükürürüz bunu sakın unutma!! .. seninle ölümün getirdiklerini veya götürdüklerini tartışacak değilim .. ben bi köleyle, kendiniz aciz, ve koşulsuz teslim eden biriyle aynı seviyede değilim .. siz gidin hacı hocanın elini ayağını öpün, onun önünde diz çökün!! .. sizin gibi beynini kullanamayan insanlara aynı ortamı paylaşmak bile utanıyorum .. eğer ahlaki normlara ve değerlerle ilgili bi bilgin yoksa s.tir git anlıyomusun .. burda maskın yaptığı gibi pislik saçma etrafa ben sadece nicenin yazısını bastım .. biride gelmiyo ki nice burda neden böyle demek istemiş hangi ahlaki eleştirmiş bunun sebebi ne diye sormuyo!! .. gelmiş beni kendi gibi bi aciz insan olmaya çağırıyo .. yüzyılların kanmışlığına, beyinsizliğine, cehillliğine çağırıyo.. görürsem söylerim .. şimdi toz ol!!!

Arkadaş ne kadar yanlıs laflar ettıgının ne kadar yanlıs tanıdıgının farkında mısın :? hocanın hacının elını ayagını opecek mısın... :) Cok fazla felsefeye duskun olmanın sonu budur.İnanc gider. elınde sadece bir nice kitabı kalır.. Ama siz benım elımde olsaydınız size ne yapardım bılıyor musunuz ... Hepinizin teker teker aklına sı.ardım

Sitelerde Paylaş
Arkadaş ne kadar yanlıs laflar ettıgının ne kadar yanlıs tanıdıgının farkında mısın :? hocanın hacının elını ayagını opecek mısın... :) Cok fazla felsefeye duskun olmanın sonu budur.İnanc gider. elınde sadece bir nice kitabı kalır.. Ama siz benım elımde olsaydınız size ne yapardım bılıyor musunuz ... Hepinizin teker teker aklına sı.ardım

Hocanın hacının ayağına sıçamıza ne dersin.

İslamı düşürcek doğru şeyler gördünmü niye tırsıyon.

Bence Kendine özel tuvalet yaptırıp kendi kafa sıç :angry: Boş beyin

Sitelerde Paylaş

Sen önce nikini aldığın insanın fikirlerini öğren .. davasının asıl merkezinin ne olduğunu öğren ondan sonra gel ağzın laf yapsın .. hacının hocanın elini öpmüyosunda okuduğun kitaplarla kime hizmet ettiğini biliyomusun sen.. kimlere ne kadar para kazandırdığını.. Nihil'den alıntı; YAZIK!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...