Jump to content

TARAF'IN SANSÜRÜ

Recommended Posts

durumu çarpıtan sensin. orada son derece insani söylemler kullanılmış. eğer 'ey türk gençliği birinci vazifen adam öldürmektir, elalemin karısına kızına tecavüz etmektir' gibi bir söylem kullanılsa sen haklı olabilirdin.

ayrıca tarafın düzelttiği gençliğe hitabe aslından çok daha güzel olmuş, belirtmeden geçemeyeceğim :)

Milyonların değer verdiği bir kişinini sözünü değiştiremez.Nişanyan Gençliğe Hitabe'nin aslını sevmiyor çünkü işine gelmiyor ki.Kendisi Millet olarak yaşamanın bilincinde değil.Bizi Millet olarak tutan yazılardan birisini bu denli değiştiremez.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Milyonların değer verdiği bir kişinini sözünü değiştiremez.Nişanyan Gençliğe Hitabe'nin aslını sevmiyor çünkü işine gelmiyor ki.Kendisi Millet olarak yaşamanın bilincinde değil.Bizi Millet olarak tutan yazılardan birisini bu denli değiştiremez.

hayır öyle değil. sen de stalin'e katil, diktatör diyemezsin bu mantıkla. çünkü kendisi milyonların değer verdiği bir kişidir. ayrıca sözünü ettiğin yazı benim umrumda değil. senin için önemli diye benim onu eleştirme, evirip çevirme hakkımı engelleyemezsin.

Sitelerde Paylaş

atatürk'e saygısızlık yapılmamıştı. saygısızlık diye iddia ettiğin şeyi buyur getir. bayramı kutlamamak mı saygısızlık? 6546252445 yıl önce ölen bir adamı anmamak mı saygısızlık? saygısızlık dediğin şey direkt olarak hakaret gerektirir.

git fikret başkaya'nın kitabını oku. 'paradigmanın iflası' sonra da gel bana söyle. acaba o kitapta atatürk'e hakaret var mı yok mu?

Atatürk'e saygısızlık öyle yapılmaz.

Zaten sorun Atatürk'e saygısızlık bile değildir. Sen istersen Atatürk'ün anılarının kutlandığı gün ona küfür bile edebilirsin.

Önemli olan onun bıraktığı mirasa sahip çıkmaktır.

Sende bunu anlayacak bir kapasite göremiyorum ben.

Senin ilkelerinin temelini ne oluşturuyor?

Bize ondan bahset önce.

Sen neye inanıyorsun?

Hiç mi ilken yok? Nedir seni coşturan? Nelerdir seni mutlu edenler?

Sen nasıl bir sonuçtan, gelişmeden hoşlanır, tatmin olursun?

Bu halinle sen kökü olmayan, her yöne savrulmaya, itilip kakılmaya direnmekten aciz yüzeyel bir bitki gibisin.

Bize biraz ilkelerinden bahset..

Atatürk ilkeleri senin için çok fazla.. Bunu biliyoruz.

Senin temelsiz ve ilkesiz bir zavallı olduğunu da biliyoruz.

Çünkü bütün yaptığın sağa sola saldırmak, onu bunu suçlamak ve çamur atmak.

Sen bir hiçsin JJANN.. Bunu unutma. Burada sen başkalarını suçlasan da bir hiçsin. Değersiz bir yaratıksın.

Çünkü temel bir takım ilkelerden yoksunsun.. Terbiyeden yoksunsun. Eğitimden yoksunsun..

Bu şekilde seni eleştirenlere karşı kendini ancak onlara saldırarak yaparsın.

Beni kaç defa yaşlı olmakla suçladın....

Babanı, ananı, dedeni de yaşlı oldukları için kınadın mı sefil?

Sen atalarına ihanet edecek tıynette kalitesiz, niteliksiz, temelsiz bir hiçsin.

Koca bir hiçsin hem de..

Yukarda yazdıklarım senin benim bildiğim yegana değerlerin..

Onların dışında sen hiç bir şey değilsin..

Sitelerde Paylaş

hayır öyle değil. sen de stalin'e katil, diktatör diyemezsin bu mantıkla. çünkü kendisi milyonların değer verdiği bir kişidir. ayrıca sözünü ettiğin yazı benim umrumda değil. senin için önemli diye benim onu eleştirme, evirip çevirme hakkımı engelleyemezsin.

Telif hakkı diye birşey var. :)

Tabi ki engelleyemem,Kişileri zorla adam etmiyoruz ya,Adam inatla ben insan değilim diyorsa neyini engelleyeceksin.Mesela sen bir Film'den komple çalıntı yapıp yeni bir Film yaparak gişe rekorlarını kırman kanun yasağı mı ? Değil,Ama insanlık suçu olduğu kesin.

Gençliğe Hitabe insanlık suçu içermiyor ki dalga geçilsin,değiştirilsin.Bu yüzden milyonlar değer veriyor.

Atatürk Katil ve Diktatör değildi ki hakaret edilsin.Siz Demokrasi'nin,Cumhuriyet'in,Feodalite'nin yıkılmasının barışla,sevgiyle mi geldiğini zannediyorsunuz ? Uğruna binlerce insanın öldüğü,Fakirlikten gebermiş bir halkın Krala başkaldırmasıyla geldi bunlar.Siz hala Dünya'yı pembe görmeye devam edin.

Atatürk'te bu gibi kavramların yeni yeni benimsendiği Dünya'da bunları en çok uygulayan ülkelerden birini yarattı.Diğeri Fransa'ydı.Bu kavramları yerleştirmek için Diktatörite yöntemler uygulanmış olabilir ama Dünya'da var olan değişimlerin hiç biri seçimle falan gelmedi.Hele karşında dincilikten sömürülmüş İslam'dan beyni yıkanmış bir halk varsa.

Şimdi Stalin niye Katil ve Diktatör ? Stalin gözünü toprak,şan,şöhret bürüyen ukala insanın tekiydi.Sırf bir miktar toprak daha alabilmek için milyonlarca insanı öldürdü.Oysa Atatürk sadece kendi toprağını korumak için savaş verdi,Hatta ölen düşman askerleri için özel anıt yaptırdı,Hiç bir ülkenin şehidinin diğer bir ülkenin şehidinden üstün olamayacağını göstermek için Türk'lerin mezarıyla yan yana yaptı düşman askerlerinin mezarını.

Ya Stalin ? Halkına eziyet eden,Dünya halkına eziyet eden,Bir gram ganimet,para,toprak ve ideolojisi adına milyonlarca insanı katleden bir pislikti.Lenin'in mirasının üzerine kondu hemen.

tarihinde Tangocu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk'e saygısızlık öyle yapılmaz.

Zaten sorun Atatürk'e saygısızlık bile değildir. Sen istersen Atatürk'ün anılarının kutlandığı gün ona küfür bile edebilirsin.

Önemli olan onun bıraktığı mirasa sahip çıkmaktır.

Sende bunu anlayacak bir kapasite göremiyorum ben.

Senin ilkelerinin temelini ne oluşturuyor?

Bize ondan bahset önce.

Sen neye inanıyorsun?

Hiç mi ilken yok? Nedir seni coşturan? Nelerdir seni mutlu edenler?

Sen nasıl bir sonuçtan, gelişmeden hoşlanır, tatmin olursun?

öncelikle bu mirasa neden sahip çıkmam gerektiğini bana anlatmalısın sevgili hacı. birinci emperyalist savaşın bölüşümü sırasında, savaşı kaybedince buna razı olmayıp şapkadan tavşan çıkarırcasına kurtuluş savaşının adını anti-emperyalist koyan bir lider. ancak savaşın kendisi ve yarattığı sonuçlar dolayısıyla anti emperyalist olmaktan öte tamamen emperyalizme yedeklenme durumudur. söylesene her türlü örgütlülüğü engelleyen, işçi sınıfının bile -işçi sınıfı yok denilerek- örgütlenmesi engellenen bir siyasi akımı neden desteklemeliyim?

burjuvanın millileştirilmesi yalanlarına neden inanmalıyım? bu bir yalan olmasa bile yerli burjuvayı yabancı burjuvaya neden tercih etmeliyim? tek parti diktatörlüğü zamanında meydana gelen onlarca katliama neden göz yummalıyım?

ben bütün bunları yapmak zorunda mıyım? peki bu ilkeleri benimsemiyorum diye ilkesiz mi oluyorum? sen beğenmesen de benim de bazı ilkelerim var. anlatmama gerek olduğunu sanmıyorum, orta boy bir sosyalistin isteyeceği durumlar. benim bu orta boy sosyalistten tek farkım amacım uğruna savaşacak olmaktan asla çekinmeyecek olmam. bilirsin sevgili hacı insan inandığı değerler uğruna muhteşem hatalar yapabilir. ben de inandığım değerler yolunda elimden geleni ardıma koymayacağım. başarılı olursak halkımızın kurtulacağını düşünüyorum, eğer başarısız olursak bu durumda da bizden sonra gelenlere örnek teşkil edeceğiz ki bizim düştüğümüz hatalara düşmesinler.

evet sevgili hacı ben inandığm ilkeler uğruna hayatmı ortaya koymaktan çekinmeyecek biriyim, şimdi sen inandığın ilkeler uğruna hayatını ortaya koyabilir misin?

Atatürk ilkeleri senin için çok fazla.. Bunu biliyoruz.

Senin temelsiz ve ilkesiz bir zavallı olduğunu da biliyoruz.

Çünkü bütün yaptığın sağa sola saldırmak, onu bunu suçlamak ve çamur atmak.

Sen bir hiçsin JJANN.. Bunu unutma. Burada sen başkalarını suçlasan da bir hiçsin. Değersiz bir yaratıksın.

Çünkü temel bir takım ilkelerden yoksunsun.. Terbiyeden yoksunsun. Eğitimden yoksunsun..

Bu şekilde seni eleştirenlere karşı kendini ancak onlara saldırarak yaparsın.

Beni kaç defa yaşlı olmakla suçladın....

Babanı, ananı, dedeni de yaşlı oldukları için kınadın mı sefil?

Sen atalarına ihanet edecek tıynette kalitesiz, niteliksiz, temelsiz bir hiçsin.

Koca bir hiçsin hem de..

bu kadar alınacağını tahmin etmemiştim hacı. seni tanımadığım halde sevdiğimi de söylemeliyim. gene de bunu önceden tahmin etmem gerekirdi. senden özür dilerim hacı ama benim yaptığımdan farklı bir şey yapmamakta ve bana bir sayfa dolusu hakaret etmektesin. ironik bir duruma düştün sevgili hacı.

iyi forumlar.

Sitelerde Paylaş

öncelikle bu mirasa neden sahip çıkmam gerektiğini bana anlatmalısın sevgili hacı. birinci emperyalist savaşın bölüşümü sırasında, savaşı kaybedince buna razı olmayıp şapkadan tavşan çıkarırcasına kurtuluş savaşının adını anti-emperyalist koyan bir lider. ancak savaşın kendisi ve yarattığı sonuçlar dolayısıyla anti emperyalist olmaktan öte tamamen emperyalizme yedeklenme durumudur. söylesene her türlü örgütlülüğü engelleyen, işçi sınıfının bile -işçi sınıfı yok denilerek- örgütlenmesi engellenen bir siyasi akımı neden desteklemeliyim?

burjuvanın millileştirilmesi yalanlarına neden inanmalıyım? bu bir yalan olmasa bile yerli burjuvayı yabancı burjuvaya neden tercih etmeliyim? tek parti diktatörlüğü zamanında meydana gelen onlarca katliama neden göz yummalıyım?

ben bütün bunları yapmak zorunda mıyım? peki bu ilkeleri benimsemiyorum diye ilkesiz mi oluyorum? sen beğenmesen de benim de bazı ilkelerim var. anlatmama gerek olduğunu sanmıyorum, orta boy bir sosyalistin isteyeceği durumlar. benim bu orta boy sosyalistten tek farkım amacım uğruna savaşacak olmaktan asla çekinmeyecek olmam. bilirsin sevgili hacı insan inandığı değerler uğruna muhteşem hatalar yapabilir. ben de inandığım değerler yolunda elimden geleni ardıma koymayacağım. başarılı olursak halkımızın kurtulacağını düşünüyorum, eğer başarısız olursak bu durumda da bizden sonra gelenlere örnek teşkil edeceğiz ki bizim düştüğümüz hatalara düşmesinler.

evet sevgili hacı ben inandığm ilkeler uğruna hayatmı ortaya koymaktan çekinmeyecek biriyim, şimdi sen inandığın ilkeler uğruna hayatını ortaya koyabilir misin?

bu kadar alınacağını tahmin etmemiştim hacı. seni tanımadığım halde sevdiğimi de söylemeliyim. gene de bunu önceden tahmin etmem gerekirdi. senden özür dilerim hacı ama benim yaptığımdan farklı bir şey yapmamakta ve bana bir sayfa dolusu hakaret etmektesin. ironik bir duruma düştün sevgili hacı.

iyi forumlar.

Bunları söyleyen liboşun biri olsaydı cevap verirdimde dinime söven müslüman olsa diyip geçiyorum Stalinist beyefendi. :) Stalin Emperyalizm'in büyük şükran duyduğu kişilerden biri olmalıdır herhal.

Sitelerde Paylaş

Gençliğe Hitabe insanlık suçu içermiyor ki dalga geçilsin,değiştirilsin.Bu yüzden milyonlar değer veriyor.

değiştirilen metinde de bir hakaret edilmiyor ki. değiştirilen metin de son derece düzgün ve atatürk'e hakaret bile edilmemiş.

Atatürk Katil ve Diktatör değildi ki hakaret edilsin.Siz Demokrasi'nin,Cumhuriyet'in,Feodalite'nin yıkılmasının barışla,sevgiyle mi geldiğini zannediyorsunuz ? Uğruna binlerce insanın öldüğü,Fakirlikten gebermiş bir halkın Krala başkaldırmasıyla geldi bunlar.Siz hala Dünya'yı pembe görmeye devam edin.

Atatürk'te bu gibi kavramların yeni yeni benimsendiği Dünya'da bunları en çok uygulayan ülkelerden birini yarattı.Diğeri Fransa'ydı.Bu kavramları yerleştirmek için Diktatörite yöntemler uygulanmış olabilir ama Dünya'da var olan değişimlerin hiç biri seçimle falan gelmedi.Hele karşında dincilikten sömürülmüş İslam'dan beyni yıkanmış bir halk varsa.

istiklal mahkemeleri'nde asılan insan sayısının kurtuluş savaşı'nda ölen insan sayısından daha fazla olduğu söyleniyor. aslında kurtuluş savaşı denilen savaş küçük çapta bir türk-yunan savaşından başka bir şey değildir. almanya gibi bir süper güce dünyayı dar etmiş olan itilaflar üç tane mermisi olmayan bir yarı-devleti mi yenemeyeceklerdi? elbette ingiliz ve fransızlarla yapılan anlaşmalardan sonra türl ve yunanların anadoluda sek sek oynamasından sonra kurtuluş savaşlı sona erdi.

seçimle gelmezler öyle mi? :D hitler nasıl geldi? :)

feodalite yıkılmış öyle mi? :) şapkaya, şalvara takan mustafa kemal ne oldu da bir toprak reformu yapmaya yanaşmadı acaba? feodalite şapka kanunu getirilerek mi yıkılır? ağaların şeyhlerin tepesine biner bir dizi ekonomik reform yaparsın. feodalite ancak böyle yıkılır. aslında mustafa kemal savaş sırasında ağalardan ve şeyhlerleden ekonomik yardım aldığı için böyle bir duruma yanaşamadı.

Şimdi Stalin niye Katil ve Diktatör ? Stalin gözünü toprak,şan,şöhret bürüyen ukala insanın tekiydi.Sırf bir miktar toprak daha alabilmek için milyonlarca insanı öldürdü.Oysa Atatürk sadece kendi toprağını korumak için savaş verdi,Hatta ölen düşman askerleri için özel anıt yaptırdı,Hiç bir ülkenin şehidinin diğer bir ülkenin şehidinden üstün olamayacağını göstermek için Türk'lerin mezarıyla yan yana yaptı düşman askerlerinin mezarını.

Ya Stalin ? Halkına eziyet eden,Dünya halkına eziyet eden,Bir gram ganimet,para,toprak ve ideolojisi adına milyonlarca insanı katleden bir pislikti.Lenin'in mirasının üzerine kondu hemen.

yoo, stalin ülkesini emperyalizme karşı korumak için bütün bunları yaptı. dünyayı hitler denen beladan kurtaran bir kahramandı. tek ülkede sosyalizm gibi bir fikri vardı (bu tamamen emperyalizmden yakayı kurtarmak adınadır). tarihten bihaber olduğun için bol keseden sallıyorsun. stalin istese dünyanın anasını ağlatacak gücü vardı. istese türkiye'yi yerle bir edemez miydi? yapardı. ama o bir halk kahramanı, bir yarı tanrı olduğu için böyle yöntemlere başvurmazdı. çok yaşa stalin yoldaş :)

Sitelerde Paylaş

Ülkemizde aydın olarak nitelendirdiğimiz bir avuç gafilin karar verme zamanı geldi arkadaşlar..

Onlar demokrasi oyunun diğerleri gibi, ikili oynayamazlar. Aynı anda hem özgürlükçü ve devrimci, hem de demokratik olamazlar.

İnsan bir yere kadar demokratik olur. Onun ötesinde demokrasi artık işe yaramaz.

Ülkemiz o noktaya yaklaşmaktadır.

Şeriat hızla tırmanmakta olup ve Atatürk ilkelerinin getirdiği bütün sosyal kurumlara penetre olmaya başlamıştır.

Bütün demokratik kurumlar şeriatçı yobazlarla doldurumlmuştur.

Bu duruma uzaktan bakarak nötral bir tutum sergileyemeyiz artık.

Karar vermek ve verdiğimiz kararlar doğrultusunda hareket etmek zorundayız.

Bazılarınız durumun vehametini idrak edemiyor..

Ben yalnız onlara hitabediyorum..

Uyanın gafiller bu gaflet uykusundan. Memleket elden gidiyor..

Sitelerde Paylaş

Bunları söyleyen liboşun biri olsaydı cevap verirdimde dinime söven müslüman olsa diyip geçiyorum Stalinist beyefendi. :) Stalin Emperyalizm'in büyük şükran duyduğu kişilerden biri olmalıdır herhal.

2. dünya savaşı'nda savaş gereği durumlar hariç her iki bloğun da kesin şekilde düşmanı olduğu sovyet rusya'nın lideri olan ve emperyalistlere dünyayı dar edip 2. dünya savaşı'ndan en güçlü çıkan iki devletten birine sahip joseph stalin'den bahsediyoruz değil mi? :)

Sitelerde Paylaş

Ülkemizde aydın olarak nitelendirdiğimiz bir avuç gafilin karar verme zamanı geldi arkadaşlar..

Onlar demokrasi oyunun diğerleri gibi, ikili oynayamazlar. Aynı anda hem özgürlükçü ve devrimci, hem de demokratik olamazlar.

İnsan bir yere kadar demokratik olur. Onun ötesinde demokrasi artık işe yaramaz.

Ülkemiz o noktaya yaklaşmaktadır.

Şeriat hızla tırmanmakta olup ve Atatürk ilkelerinin getirdiği bütün sosyal kurumlara penetre olmaya başlamıştır.

Bütün demokratik kurumlar şeriatçı yobazlarla doldurumlmuştur.

Bu duruma uzaktan bakarak nötral bir tutum sergileyemeyiz artık.

Karar vermek ve verdiğimiz kararlar doğrultusunda hareket etmek zorundayız.

Bazılarınız durumun vehametini idrak edemiyor..

Ben yalnız onlara hitabediyorum..

Uyanın gafiller bu gaflet uykusundan. Memleket elden gidiyor..

Bizim tarafımız zaten belli değil mi Sevgili Hacı?

Bizler çağdaş, demokratik, özgür, aydınlık ve mutlaka bilimle yaşayan, bilimsel düşünebilen bir ülke isteyenler değil miyiz?

Hepsimiz bu Allahın belası şeriatçılara, onların hükumetine ve destekçilerine düşman değil miyiz?

Daha ne tarafı olsun...

Hem karar verip de ne hareketi yapacağız? Bir fikriniz, öneriniz mi var?

Biz burada yazmak ve kendi çevrelerimizde bireysel olarak çalışmak dışında ne yapabiliriz ki..

Ben bugün biraz karamsarım sanırım.

Sitelerde Paylaş

değiştirilen metinde de bir hakaret edilmiyor ki. değiştirilen metin de son derece düzgün ve atatürk'e hakaret bile edilmemiş.

Saygısızlığın hakaretten ibaret olduğunu sanan varlık.

istiklal mahkemeleri'nde asılan insan sayısının kurtuluş savaşı'nda ölen insan sayısından daha fazla olduğu söyleniyor.

Rivayete göre 5.8 Milyonu Kürt,2.8 Milyonu Ermeni,1.6 Milyonu Rum ve gerisi Türk olmak üzere toplam 36.700 Milyon insan katledilmiş.Küsüratlı sayı verdimde salladığım anlaşılmasın.

aslında kurtuluş savaşı denilen savaş küçük çapta bir türk-yunan savaşından başka bir şey değildir.

Doğu'dan gelen Ermenistan,Kuzey'den ve Batı'dan gelen Ingiliz ve Yunan,Güney'den gelen Fransız,Yine Güneybatı'dan gelen Italyan birliklerinin Yunan Ordusu'na yaptığı yardımı ve Şehirlerin tek tek masa üzerinde ''Şurayı İtalyan'a verelim gitsin,Hadi yine iyisiniz'' diye verildiği bir ortamı saymazsak evet.

almanya gibi bir süper güce dünyayı dar etmiş olan itilaflar üç tane mermisi olmayan bir yarı-devleti mi yenemeyeceklerdi?

Almanya kendi malları olduğu için olabilir mi ? Almanya'yı önce yaratıp sonra yendiler ki herkes onları kahraman diye hatırlasın,Yoksa bizi Yunan'lıları maşa olarak kullanmadan işgal etselerdi o zaman itibarları düşerdi.Gizlice yaptılar ki İşgal anlaşılmasın.Ingiliz orduları İstanbul'da süs diye duruyordu zaten,Geçiyorlardı uğradılar.

elbette ingiliz ve fransızlarla yapılan anlaşmalardan sonra türl ve yunanların anadoluda sek sek oynamasından sonra kurtuluş savaşlı sona erdi.

Hee.

seçimle gelmezler öyle mi? :D hitler nasıl geldi? :)

Hitler'in yaptığını Dünya'yı etkileyen bir değişimmi sanıyorsun ? Neyi kastettiğimi bile anlamamışsın.

feodalite yıkılmış öyle mi? :) şapkaya, şalvara takan mustafa kemal ne oldu da bir toprak reformu yapmaya yanaşmadı acaba?

Atatürk Toprak Reformunu yaptıramadı ki.TBMM kabul etmedi.Demokrasi uğruna zorla yaptırmadı.Atatürk'ün en çok istediği şeydi Toprak reformu.

http://www.gercekdergisi.org/5say%C4%B1/sayfa6.pdf

feodalite şapka kanunu getirilerek mi yıkılır?

Yahu sen salak mısın ? Atatürk'ün Şapka kanunu Feodalite'yi yıkma amaçlımıydıki ? Tarihi nasıl değerlendireceğini bilmeyen salak.Tasnif diye birşey öğretmediler mi size.

ağaların şeyhlerin tepesine biner bir dizi ekonomik reform yaparsın. feodalite ancak böyle yıkılır. aslında mustafa kemal savaş sırasında ağalardan ve şeyhlerleden ekonomik yardım aldığı için böyle bir duruma yanaşamadı.

Yok canıım,Kurtuluş Savaşında Atatürk zaten Cumhurbaşkanı olduğu için yapamadı bunu.

yoo, stalin ülkesini emperyalizme karşı korumak için bütün bunları yaptı. dünyayı hitler denen beladan kurtaran bir kahramandı. tek ülkede sosyalizm gibi bir fikri vardı (bu tamamen emperyalizmden yakayı kurtarmak adınadır). tarihten bihaber olduğun için bol keseden sallıyorsun. stalin istese dünyanın anasını ağlatacak gücü vardı. istese türkiye'yi yerle bir edemez miydi? yapardı. ama o bir halk kahramanı, bir yarı tanrı olduğu için böyle yöntemlere başvurmazdı. çok yaşa stalin yoldaş :)

Burası en eğlendiğim kısım.Söylediklerine kendisi bile inanıyorsa benim söyleyecek bir şeyim yok demektir.

Sitelerde Paylaş

2. dünya savaşı'nda savaş gereği durumlar hariç her iki bloğun da kesin şekilde düşmanı olduğu sovyet rusya'nın lideri olan ve emperyalistlere dünyayı dar edip 2. dünya savaşı'ndan en güçlü çıkan iki devletten birine sahip joseph stalin'den bahsediyoruz değil mi? :)

Ulan Stalin Emperyalizm'in adamıydı zaten sen dar etti diyorsun.ABD tek kurşun atmadan Sovyetler'i nasıl yıktı acaba ? Hala dar etti mar etti diyorsun.Bir dahakine SovyetTohumu olarak geleyimde açıklayayım herşeyi. :D

Sitelerde Paylaş

Bizim tarafımız zaten belli değil mi Sevgili Hacı?

Bizler çağdaş, demokratik, özgür, aydınlık ve mutlaka bilimle yaşayan, bilimsel düşünebilen bir ülke isteyenler değil miyiz?

Hepsimiz bu Allahın belası şeriatçılara, onların hükumetine ve destekçilerine düşman değil miyiz?

Daha ne tarafı olsun...

Hem karar verip de ne hareketi yapacağız? Bir fikriniz, öneriniz mi var?

Biz burada yazmak ve kendi çevrelerimizde bireysel olarak çalışmak dışında ne yapabiliriz ki..

Ben bugün biraz karamsarım sanırım.

Onları yapıyor muyuz?

Onları yapmada yeterli miyiz?

Gölgemizden korkuyoruz.

Kemalist olarak nitelendirmekten korkuyoruz.

Atatürk ilkelerini savunduğumuz için suçluluk duyuyoruz. Bazılarımız utanıyor bile..

Korkacak, suçluluk duyulacak, utanılacak bir zamanda yaşamıyoruz.

Bu dediklerinizi dibine kadar yapmanı gerekli olduğu biz zamanda yaşıyoruz.

Önerim bu şeriat devletini suçlamak ve yanlış bir yolda ilerlediklerini yüzlerine haykırmaktır.

Tabii aydınları da aynı haykırışları yapmaya davet etmektir.

Başka ne yapabiliriz ki?

Millete silahını alıp sokağa çıkmasını mı tavsiye ettiğimi sanıyorsunuz?

Burası forum. Burada ne yapılabilirse onu yapacağız.

Çoğunuz gibi, sizin gibi, Kemalist olarak suçlanmaktan korkmadan hem de..

Sitelerde Paylaş

oooo vahşi resmi tarihin yalanlarına da hemen kanmışsın.

Doğu'dan gelen Ermenistan,Kuzey'den ve Batı'dan gelen Ingiliz ve Yunan,Güney'den gelen Fransız,Yine Güneybatı'dan gelen Italyan birliklerinin Yunan Ordusu'na yaptığı yardımı ve Şehirlerin tek tek masa üzerinde ''Şurayı İtalyan'a verelim gitsin,Hadi yine iyisiniz'' diye verildiği bir ortamı saymazsak evet.

puhahahhaahah. buna ancak gülünür. böyle bir şey hiçbir zaman olmadı. dediğim gibi türkler ve yunanlar çelik çomak oynadılar o kadar. ingiliz ve fransızlarla anlaşılmıştı zaten.

Hitler'in yaptığını Dünya'yı etkileyen bir değişimmi sanıyorsun ? Neyi kastettiğimi bile anlamamışsın.

elbette dünyayı etkiledi. sen atatürk'ün dünyayı etkilediğini mi sanıyorsun? aç tavuk kendini buğday ambarında sanır.

Atatürk Toprak Reformunu yaptıramadı ki.TBMM kabul etmedi.Demokrasi uğruna zorla yaptırmadı.Atatürk'ün en çok istediği şeydi Toprak reformu.

hahah. işte en çok eğlendiğim kısım. her türlü anti demokratik uygulamayı sorgusuz sualsiz uygulayan mustafa kemal ne oldu da demokrat kesildi birden :D bunun tek sebebi o zamanki ağaları, şeyhleri yenecek gücü olmaması ve bundan çekinmesi. yoksa mustafa kemal kim, demokratlık kim.

çok cahilsin yahu, bari cevap verme de aptallığın ortaya çıkmasın. her türlü benim liderim stalin mustafa kemal'den üç gömlek üstün bir adamdır :)

Sitelerde Paylaş

Ulan Stalin Emperyalizm'in adamıydı zaten sen dar etti diyorsun.ABD tek kurşun atmadan Sovyetler'i nasıl yıktı acaba ? Hala dar etti mar etti diyorsun.Bir dahakine SovyetTohumu olarak geleyimde açıklayayım herşeyi. :D

sen hakikaten aptalmışsın. sovyetlerin yıkılmasıyla srtalin'in ne alakası var? stalin sonrası sovyet rusya'yı sosyal emperyalist diye adlandırırız biz. sen stalin'in ölümünden yıllar sonra yıkılmış bir ülkeyi stalin'e bağlayacak kadar salaksın :D

tarihinde JJAANN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

oooo vahşi resmi tarihin yalanlarına da hemen kanmışsın.

puhahahhaahah. buna ancak gülünür. böyle bir şey hiçbir zaman olmadı. dediğim gibi türkler ve yunanlar çelik çomak oynadılar o kadar. ingiliz ve fransızlarla anlaşılmıştı zaten.

Nasıl anlaşılmıştı,Ne anlaşmasıydı ? Açalım.Bir antlaşma vardı o doğru,Sevr.

elbette dünyayı etkiledi. sen atatürk'ün dünyayı etkilediğini mi sanıyorsun? aç tavuk kendini buğday ambarında sanır.

Atatürk sayesinde şeyhlikle,şeriatla yönetilen İslam ülkeleri Cumhuriyet'i tanıdı.Atatürk sayesinde şuan İslam Cumhuriyetleri var.Tam olarak olmasada bu ülkeler en azından Cumhuriyet'i falan tanıdı.İslam'a büyük bir darbe vurdu.Dünyayı bir uyuşturucudan kurtardı.Modern yeni bir Ülke yarattı.Sen gelmiş Hitler adlı başarısızdan bahsediyorsun,Hitler yeni olan ne yaptı katliamlardan,gözünü para ve toprak bürümüş hırsından başka ? Halıları kemiren şizofren heriften bahsediyoruz.

hahah. işte en çok eğlendiğim kısım. her türlü anti demokratik uygulamayı sorgusuz sualsiz uygulayan mustafa kemal ne oldu da demokrat kesildi birden :D bunun tek sebebi o zamanki ağaları, şeyhleri yenecek gücü olmaması ve bundan çekinmesi. yoksa mustafa kemal kim, demokratlık kim.

Toprak Reformu hakkında verdiğim linki oku istersen.Ağaları şeyhleri yenecek gücü yokmuş.Ula bir bomba atar hepsi yok olur.Ne diyorsun sen be.Bu insanların hepsi cahil,Nasıl yapsın Toprak Reformu'nu,Zaman yetmedi ki,Hastalığıda vardı.Hala ülkenin Bağımsızlaştırılma çabaları vardı.TBMM'ye bıraktı bunu.

çok cahilsin yahu, bari cevap verme de aptallığın ortaya çıkmasın. her türlü benim liderim stalin mustafa kemal'den üç gömlek üstün bir adamdır :)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10325095.asp

Sitelerde Paylaş

JJAANN adlı üye Nişanyan ve Başkaya adlı sahtekarların hezeyanlarına kapılıp sallamış.

Şimdi kendisine soruyorum

1. İstiklal Mahkemelerinde kaç kişi asıldı?

2. Milli mücadelede kimlere karşı savaşıldı?

3. İngilizler milli mücadelede bizi destekledi mi?

4. Yunan ordusu ne derece etkiliydi?

5. Cumhuriyet döneminde toprak reformu yapılmak istendi mi?

Bunları bir yanıtlasın devam ederiz.

Sitelerde Paylaş

Onları yapıyor muyuz?

Onları yapmada yeterli miyiz?

Gölgemizden korkuyoruz.

Kemalist olarak nitelendirmekten korkuyoruz.

Atatürk ilkelerini savunduğumuz için suçluluk duyuyoruz. Bazılarımız utanıyor bile..

Korkacak, suçluluk duyulacak, utanılacak bir zamanda yaşamıyoruz.

Bu dediklerinizi dibine kadar yapmanı gerekli olduğu biz zamanda yaşıyoruz.

Önerim bu şeriat devletini suçlamak ve yanlış bir yolda ilerlediklerini yüzlerine haykırmaktır.

Tabii aydınları da aynı haykırışları yapmaya davet etmektir.

Başka ne yapabiliriz ki?

Millete silahını alıp sokağa çıkmasını mı tavsiye ettiğimi sanıyorsunuz?

Burası forum. Burada ne yapılabilirse onu yapacağız.

Çoğunuz gibi, sizin gibi, Kemalist olarak suçlanmaktan korkmadan hem de..

Ben Kemalist değilim Hacı. Öyle uyduruk terimlerle yaftalanmak çok umurumda olmaz ama, kabul de etmem.

Ben Atatürkçüyüm. Bunu da her an, her yerde, gerektiği her durumda belirttim ve savundum.

Devam da edeceğim.

Kimden, neden korkayım Allahaşkına...

Sitelerde Paylaş

sen hakikaten aptalmışsın. sovyetlerin yıkılmasıyla srtalin'in ne alakası var? stalin sonrası sovyet rusya'yı sosyal emperyalist diye adlandırırız biz. sen stalin'in ölümünden yıllar sonra yıkılmış bir ülkeyi stalin'e bağlayacak kadar salaksın :D

Ulan Lenin'in mirasına konan Stalin değil mi ? Toprak ve Ganimet için ülkelere giren Stalin değil mi ? Stalingrad'ın %80'i bitmiş ve Adolf Hitler tankları niye göndermedi acaba ? Adolf Hitler tankları göndermeyecek kadar salak mıydı ki ardından Sovyetler Birliği kontra atak yaptı ve Almanya'yı yıktı.Yoksa o tanklar gelse,Ordu yardımı gelse Sovyetler Birliği yıkılmıyor muydu ? Herşey önceden belliydi.2. Dünya Savaşı önceden belliydi.Hitler'in bu davranışı herşeyin önceden belli olduğunu gösterir.Milletler birbirini yiyorken Atamız bize 2. Dünya Savaşından kaçınmamızı söyledi,Barışa dayanarak bir politika sürdürmemizi istedi.Sizde birbirinizi yediniz.

http://www.youtube.com/watch?v=AAJ7I3NNmW0

Stalin ve Hitler ABD'nin adamıydı.İster kabul et ister kabul etme.Aha buda katliamları yukarıda verdim.Acaba Adolf Hitler daha ekmek bulunmayan bir ülkede nasıl Atom Bombası yapabilecek düzeye gelen bir ülke yarattı ? Hemde 5 yılda. Adolf Hitler o kadar parayı,kaynağı nereden buldu ? Gökten mi indi lan bunlar ? Elbette birileri getirdi.

Sitelerde Paylaş

Ben Kemalist değilim Hacı. Öyle uyduruk terimlerle yaftalanmak çok umurumda olmaz ama, kabul de etmem.

Ben Atatürkçüyüm. Bunu da her an, her yerde, gerektiği her durumda belirttim ve savundum.

Devam da edeceğim.

Kimden, neden korkayım Allahaşkına...

Kimden korktuğunuzu bilemem. Onu ancak siz bilebilirsiniz.

Bana sorarsanız, Türk aydınlarının hemen tümü, kendi gölgelerinden korkuyorlar.

Yani kendi inanç ve düşüncelerinden ve onları belirtmekten, onları belirttikleri zaman suçlanacaklarından ve aşağılanacaklarından korkuyorlar.

Tabii onları belirttikleri zaman işlerinden olacaklarından, gelirlerinin azalacağından da korkuyorlar.

Bunlar günümüzün gerçekleri. Ve ben onların neden korktuklarını çok iyi anlayabiliyorum.

Anlamadığım onların kendilerine nasıl olup da aydın dediği..

Daha ne olduklarını savunamayn bu meczuplara aydın denebilir mi?

Ben onlar için de fırsatçı korkaklar demeyi yeğliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...