Jump to content

Bunuda açıklayın bakalım bilimle?

Recommended Posts

velet dediğin ben oluyorum ve en fazla 3 yaşındayım benim korkuyla alakam yokki yılan önüme gelse tutmaya çalışırım.

evet görünmeyen diğer boyut varlığını açıklamaya dünyalı ilminizin yetmeyeceğinden bahsetmişdim bende zaten.

Bak velet diye müslüman olmayanın çocuğuna derler bu sana ekstra bilgi olsun, peki sana niye velet dedim çünkü sen müslüman falan değilsin. Şu anlattığın hikayeyi ancak ruh hastası biri uydurabilir, benden daha iyi biliyorsun ki akilbağli değilsen müslüman olamazsın ya da olsanda kimseye anlatamazsın. 3 yaşında olduğun için mecburen sana velet dedim hoşuna gitmesede öylesin. İlminin yetmediğini söylediğin konu binlerce yıldır kafa yorulan son derece çok ekol geliştirildiği için tamamen maddileştirilebilecek unsurlar içeriyor. Senin gibi yozlaşmış birine neler anlatıyorum, bir hal geldi bugün bana, eriyormuyum ne?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sınavda olduğumuz için herşey apaçık değil anca ölünce görebiceğiz.yalnız bu saptama sizin teorilerinize tuz ruhu döküyor kanımca :D

Allah'ım, bu sınav da olmasa ne cevap vereceksiniz acaba? Her sıkıştığınızda sınav.. Ne bitmez çileymiş..

Geçen gün İllegalTM de bir başlık açmış, teyzesinin oğluna cinlerin musallat olduğunu, nöbetler geçirdiğini filan anlatmış. Evdeki çoluk çocuk da ayılıp bayılmaşa başlamış..

O da gelmiş, bize sormuş senin gibi.. "Hadi açıklayın bakalım" demiş.

Biz de hepsinin psikayatra gitmesi gerektiğini, çünkü cin, peri, şeytan gibi varlıkların aslında olmadığını söyledik.

"Bilim de olmadığını söyler, bu insanların hastalıklarının esas teşhisini koyar ve tedavi eder" dedik. Ciddiye almadı tabii. Biz taviz vermeyip de tıbbi tedavide diretince birden iyileşiverdi hastlar. Okuyup üflettiler herhalde.

Bugüne kadar niye işe yaramadı bu hacı hocalar da, ateistlere anlattıktan sonra iyileştiler, burası da tuhaf tabii.

O da tıpkı senin gibi bakıyor olaya. Dedi ki "bence bilim oturup bu konuyu bir araştırsın. Öyle hemen cin peri yok demesin. Bilmediğine bilmiyorum desin"..

Demek istiyorum ki, sizler zaten bizlerin ve bilimin "olmadığını" söylediği şuurlu/şuursuz varlıkları her durumda kabul ediyor ve var olduklarına inanıyorsunuz.

İnanmayana da, bilime de saygı duymuyor, ciddiye almıyorsunuz.

Bu yazdıklarına gelecek yanıtları biliyordun. Üstelik ateistlerin verdiği yanıtları bilimle barışık herhangi bir müslüman da verirdi sana.

Benim (belki hepimizin) bu tür varlıkları reddeden, gördüğünü iddia edenleri ciddiye almayıp bilimin güvenli kollarına yönlendirmeye çabalayan bir dolu inançlı insan var.

Kurtulun artık şu saçma sapan cin peri masallarından. Büyüyün azıcık.

Sıkıldık valla...

Sitelerde Paylaş

Benden o benden, aydınlattım ya seni ışığımla, ondandır bu erime ...

Korkma geçer, bende bazen tam tersi, buz gibi olurum, ama anlıktır hemen geçer... ^_^

Seni allaha havale ediyorum.

Bir cinastır, bir kinayedir, bir şaklabanlıktır aldın gidiyorsun.

Demagog diycem ama olsan olsan demegog olursun, onu da ne yapacaksın?

Osuruktan hallice üslubunu da al git, istersen yanına bir kaç şahıs da ekleyebilirsin.

Banane...

Bu arada ara verdik sanıyordum, ne ayaksın sen...

Sitelerde Paylaş

Seni allaha havale ediyorum.

Bir cinastır, bir kinayedir, bir şaklabanlıktır aldın gidiyorsun.

Demagog diycem ama olsan olsan demegog olursun, onu da ne yapacaksın?

Osuruktan hallice üslubunu da al git, istersen yanına bir kaç şahıs da ekleyebilirsin.

Banane...

Bu arada ara verdik sanıyordum, ne ayaksın sen...

Peki, haklısın. Asıl ben abarttım.

Bak, az önce oğluma da ses yükselttim, neden, sırf buradaki bi satır yazıyı tamamlayım diye.

Hata benim, özür dilerim senden. Seni tanıyamadım. Espri yapıyorsun sandım, halbuki ciddiymişsin.

Tamamdır. Bir daha asla...

Sitelerde Paylaş

Peki, haklısın. Asıl ben abarttım.

Bak, az önce oğluma da ses yükselttim, neden, sırf buradaki bi satır yazıyı tamamlayım diye.

Hata benim, özür dilerim senden. Seni tanıyamadım. Espri yapıyorsun sandım, halbuki ciddiymişsin.

Tamamdır. Bir daha asla...

Son derece önemli bir konuda yaptığım çok ciddi bir yorumu nasıl olurda şaban esprisi niyetine gargarasız yutuverdin dostum.

Şimdi bu quarto mu zotorov mu her neyse kişisinin çok önemli problemine bilimsel vücut kazandırmaya çalışma işimiz basbayağı entel bir girişim mi oldu?

Boş işlerle uğraşma mı diyorsun yani bana?

Başta soru sahibi kişilik bozukluğu muzdaribi zavallı olmak üzere konuda adı geçen tüm kişilikleri protesto ediyorum!!!

Sabah beri delinin taşını mı çıkartıyorduk kuyudan???

Allah belasını versin!!! Ve hatta belamızı!!!

Sitelerde Paylaş

Dostum bunlar yanlış falan değil direkman beyinsiz, narmal şartlar altında dünyaya gelmiş bir insan evladını ormanda ayılar büyütse daha sistemli beyinsel aktiviteye sahip olur emin ol ki. Sayelerinde doğru yanlış adı verilen gerçeği yorumlamadan çıkarılan cari etkinlik sonucu bile boka bulandı. Neymiş ses duymuş, neymiş anasının götüne yapışmış; bu ne lan, ne bu. Neslen gerçeklikle, halüsinasyon alemini birleştirmenin daha yaratıcı yolları var hemi de çok eski, mamiden bile eski yöntemler. Beynini iradesi dışında çalışan kısımları hariç kurllanma kabiliyeti olmayan bu dingildeklerle kafa bulmak bile zuldür. Aslında direkman küfürü basmak istiyorum ama neyse.

Bu siteyi seviyorum.

Sitelerde Paylaş

bizim köyde bir eve en yakın ev arası 500 metre vardır.ben 2-3 yaşlarındaymışım.annem gündüzden benide alıp köy komşusuna oturmaya gitmiş.akşam olmuş falan işte komşu bugün kalın artık yarın gidersiniz deyince annemde olu demiş.gece yarısı 1 olmuş ben hala ağlayıp eve gitmek istiyor ve bağırıp ağlıyormuşum.komşunun kızıda anneme yoldaşlık edip üçümüz yola koyulmuşuz.ben annemin sırtında sarılıymışım.önümüzdende komşu kızı gidiyorumuşuz gece karanlığında.derken kurumuş dere gibi bir yerden geçerken taaak,taaak,küüt,küüt diye ağaç kesme sesleri duyulmuş şiddetli bir şekilde annem içinden kendi kendine gecenin 1,inde kim ağaç keser diye düşünürken bu sefer ağaç kesme sesi 300-400 metreden 50 metre önündeki ağaca geçmiş.annem önündeki komşu kzına hiç ses etmemiş beni ırakır kaçar diye.neyse had safhada korkuyla ama korktuğunu belli etmeyerek eve varıldığında komşu kzıda anneme dönüp abla sende o sesleri duydunmu neydi onlar diyerek çok korktuğunu dile getirmiş.bu olay 100,de yüz gerçekdir.

şimdi bu olayı matematiklemi,felsefeylemi,biyolojiylemi,mantıklamı hangi bilimle açıklayacaklar ateistler hadi bakalım.

psikoljik vaka demeyin sakın iki kişi şahit oluyor aynı duruma.

Böyle -mış'lı -muş'lu saçmasapan bir konuya bu kadar kişi cevap yazmış ya; hiçbir şey demiyorum, vallahi helal olsun diyorum.

Eliniz değmişken şu hortlak, gulyabani, vampir hikayelerini de '(matematikle mi, felsefeyle mi, biyolojiyle mi, mantıkla mı hangi bilimle) açıklayın bakalım bilimle?'

O olaylar da 100'de yüz gerçektir! (Yalan demeyin, bak sonra ecinniler sizi çarpar)

Psikolojik vaka da demeyin sakın, binlerce kişi şahit olmuşlar aynı durumlara.

Hadi bakalım kolay gelsin, bir acayip zor iş..

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

açıklayacak babayiğit çıkmadı daha :lol:

İyide mişmiş, muşmuş.. Ortada açıklanacak bir gerçek yok ki?

Madem öyle Allah ta ha bu Hindu nun başına gelenleri açıklasın..TIKLA

Zira Hindu da bunu açıklayacak baba yiğit YOKTUR.. Diyor ve yaşasın Vişnu, Şiva, Brahma diyor..

Yazısının en baba yeri burası'', I offered milk again to the same picture of Lord Krishna. This time, Lord Krishna didn't drink the milk at all! It just dribbled! I tried TWICE!'

Sitelerde Paylaş

İyide mişmiş, muşmuş.. Ortada açıklanacak bir gerçek yok ki?

Madem öyle Allah ta ha bu Hindu nun başına gelenleri açıklasın..TIKLA

Zira Hindu da bunu açıklayacak baba yiğit YOKTUR.. Diyor ve yaşasın Vişnu, Şiva, Brahma diyor..

Yazısının en baba yeri burası'', I offered milk again to the same picture of Lord Krishna. This time, Lord Krishna didn't drink the milk at all! It just dribbled! I tried TWICE!'

ingilizce biliyom diye hava satıyon leyn. :D türkçe konuş cevabını verelim.

sen onu bunu bırak açıklayabilecekmisin onu söyle.

sendemi bilmiyon yoksa copy-pastemı yapmışdın :D

tarihinde Quadro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ingilizce biliyom diye hava satıyon leyn. türkçe konuş cevabını verelim.

sen onu bunu bırak açıklayabilecekmisin onu söyle.

Türkcesini ben aciklayayim.Bir baba hindi heyallah, hayallah yanlis yazdim.

Sitelerde Paylaş

Türkcesini ben aciklayayim.Bir baba hindi heyallah, hayallah yanlis yazdim.

Kısa özeti senin yazdığın hikayenin benzweri Hindu nun başına geliyor..  Cin peri yerine Vişnu yu koyacaksın. 

Ok o zaman senin anlayacağın dilde örnek verelim o zaman..

Ama sonunda Hırıstiyan olman lazım...

Meşhur Fatima olayı..Portekizde 3 çocuğa Meryem ananın gözükmesi..

TIKLA

Bunu da bilim izah edemiyor (izah edemediğinden değil zira olay bir efsane). Ne olacak şimdi Hırıstiyan mı olalım?

Ya da Hinduların izah edilemez olaylarına bakıp Hindu mu olalım?

Van gölü canavarıda izah edilemiyor.. Ne yapıcaz?

Sitelerde Paylaş

Kısa özeti senin yazdığın hikayenin benzweri Hindu nun başına geliyor..  Cin peri yerine Vişnu yu koyacaksın. 

Ok o zaman senin anlayacağın dilde örnek verelim o zaman..

Ama sonunda Hırıstiyan olman lazım...

Meşhur Fatima olayı..Portekizde 3 çocuğa Meryem ananın gözükmesi..

TIKLA

Bunu da bilim izah edemiyor (izah edemediğinden değil zira olay bir efsane). Ne olacak şimdi Hırıstiyan mı olalım?

Ya da Hinduların izah edilemez olaylarına bakıp Hindu mu olalım?

Van gölü canavarıda izah edilemiyor.. Ne yapıcaz?

diğer boyut(bu boyutta görünmeyen)varlıklar olduğunu kabul ediyorsun yani.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Amerikada bir firmanin yazIhanasInda calisanlar bazi cekmecelerin kendiliginden acilip kapandigini görünce durumu bulunduklari sehrin üniversitesine bas vurup kendilerine yardim edilmesini,bunun ne anlama geldigini,bu olayin aydinlatilmasini isterler.

Üniversite buraya bir kamara yerlestirir.

Kamara bu cekmecerin bazilarinin kendi basina acilip kapandigini tesbit eder.Cekmecelerin acilip kapanmasi icin bir elekrikli düzenekten süphelenen üniversite yetkilileri yaptiklari arastirmada böyle bir düzeneyinde olmadigini görürler.

Ve karar verirler.

Bu görünmeyenlerin yaptigi bir arastirma.

Bazi olaylarin SIRRI cözülememektedir.

Arkadasim,Münihte ustabasilik okuluna gidiyordu.

Hafta sonlari evine geliyordu.

Rahatsizlasinca,rahatsizlandim deyip ,okuldan izin alip 650 km uzaktaki durdugu sehire gelir,eve ugramadan hastaneye arabayi sürer.Park yerine park eder,hastaneden iceri girer onu gören hastane elamanlari arkadasin durumunu beyenmediklerinden kosup sedye getirip, sedyeye koyup acil servise götürürler.Arkadas hicbir soruya yanit verememektedir.

Yapilan müdahale sonucunda arkadas kendine gelir ve basinda bir sürü doktoru görür.

Doktorlar baslarlar sorgulamaya,

SENI BURAYA KIM GETIRDI?

NEDEN SENI BIRAKIP GITTI?

Arkadas ben kendim geldim der.

Doktorlar,sen evden biraya imkansiz gelemezsin deyince,arkadas,ben evden deyil 650km uzaktan Münihden geliyorum.Ama bir arabaya bindigimi yola koyuldugumu animsiyorum.Baska hicbirsey animsamiyorum burda gözümü acana kadar.

Doktorlar kizip sen bizimle dalgami geciyorsun deyip pisigolog doktoru cagirirlar ama arkadasin Münihden bulundugu sehrin hastanesine nasil geldigini ne kendi biliyor nede doktorlara kendinin tek basina geldigine inandirabildi.Üstelik arabasida hastanenin parkindaydi cikti.

Gencligimde haftada olacak bir dergi cikardi,adi sIRLARLA dolu DÜNYAYDI galiba.Yanitlari bulunamayan olaylar anlatilirdi bu dergide.

En basiti,baska bir arkadas uzak bir sehirde ameliyat olmustu,hanimida yanina gitmisti,ben telefonu kaldirdimki telefon ediyim sanki biri bana dediki sen ahizeyi koy yerine arkadasin hanimi sana telefon etmek istiyor.Ben AHIZEYI telefonun üstüne kor koymaz telefon Cirrrrr diye calmazmi?.

Daha insanoglunun bilmesi gerektigi cok bilinmeyenleri var

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

açıklayacak babayiğit çıkmadı daha :lol:

Köyün birinde hasan diye bir çoban varmis...Bazi geceler hayvanlari yaylaya getirir orda sabaha kadar dururmus...Yine o gecelerden birinde,hasan agacin altinda uykuya dalmis...Yarim saat geçmis geçmemis bi gürültüyle uyanmis...Karsi tepeden asaga dogru bir dügün alayi...Allah Allah gecenin bu saatinde buda ne derken kafile ona dogru yönelmis...Dügün alayinin basindaki kisi;

-nasilsin hasan

-iyiyim.Hayrola ne dügünü bu hangi köydensiniz?

-Senin köydeniz ama sen bizi görmedin hiç

deyince hasanin gözü kafiledeki insanlarin ayaklarina takilmis...hepsinin ayaklari ters ve keçi ayagi gibiymis...Tabi hasan bunlarin cinler oldugunu anlamis...Cinlerin basi simdi dügünlerde adettir,senle bizim güresçimiz bi güres tutunda izleyelim demis hasana...Hasan da bakmis durum sakat mecbur kabul etmis...Karsisina 3 metre boyunda bi cin çikmis...Hasan o andaki korkuyla cini elinden yakaladigi gibi arkasina geçmis belinden sikmaya baslamis...Bütün kalabalik alkislamaya baslamis ve herkez o vaziyette hasanin cebine altin,yüzük,para gibi degerli seyler koymus...Tam o sirada çok güçlü bir ses yankilanmis...Hasan birden sendeleyip kendine gelince bi bakmis uyudugu agaci sım sıkı kavramis o vaziyette duruyo ...Eliylede ceplerini yoklamis,ne görsün otlatmaya getirdigi hayvanlarin pislikleri...

Sitelerde Paylaş

Uzayli da olabilir tabi.

tüm materyalistler ayının,kurdun olmadığını bildiği ıssız bir karanlıkdan korkmuyorlarmı peki?

Belki hala tam bir materyalist olamamıştır. Dünyada o kadar kafa karıştırıcı şey var ki insan kafayı yer,kolay mı yani?

Demek ki sen korkuyorsun. Peki neden korkuyorsun? Çek besmeleni yürü üstüne. Arkanda dev gibi dinin onunda üstünde Allahın var.

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Evet bir keresinde Discovery Channelde böyle bilinmeyen gizemli olaylarla ilgili bir program izlemiştim. Kadın evinde sürekli garip sesler duyduğunu söylüyor ve korkuyordu. Araştırma ekibi de evde gerçekten sesler duymuştu. Detaylı araştırma yaptıklarında çıkan gerçek çok komik: Yakınlarda bir radyo vericisi vardı ve mutfaktaki çaydanlık radyo alıcısı gibi radyo seslerinin yayıyordu. Çaydanlığı ocaktan alınca sesler kesiliyor, tekrar ocağa koyunca sesler yeniden duyuluyordu..

Hadi bakalım:)

çaydanlık sesleri nasıl yayıyor?

Sitelerde Paylaş

Evet bir keresinde Discovery Channelde böyle bilinmeyen gizemli olaylarla ilgili bir program izlemiştim. Kadın evinde sürekli garip sesler duyduğunu söylüyor ve korkuyordu. Araştırma ekibi de evde gerçekten sesler duymuştu. Detaylı araştırma yaptıklarında çıkan gerçek çok komik: Yakınlarda bir radyo vericisi vardı ve mutfaktaki çaydanlık radyo alıcısı gibi radyo seslerinin yayıyordu. Çaydanlığı ocaktan alınca sesler kesiliyor, tekrar ocağa koyunca sesler yeniden duyuluyordu..

Hadi bakalım:)

çaydanlık sesleri nasıl yayıyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...