Jump to content

Bunuda açıklayın bakalım bilimle?

Recommended Posts

İnsanlardan kimi, Allah hakkında bilgisi olmaksızın tartışır durur ve her azgın-kaypak şeytanının peşine düşer. Ona yazılmıştır: "Kim onu veli edinirse, şüphesiz o (şeytan) onu şaşırtıp-saptırır ve onu çılgın ateşin azabına yöneltir." (22/3-4)

Biz senden önce hiçbir Resul ve Nebi göndermiş olmayalım ki, o bir dilekte bulunduğu zaman, şeytan, onun dilediğine (bir kuşku veya sapma unsuru) katıp bırakmış olmasın. Ama Allah, şeytanın katıp-bırakmalarını giderir, sonra kendi ayetlerini sağlamlaştırıp-pekiştirir. Allah, gerçekten bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. Şeytanın (bu tür) katıp bırakmaları, kalplerinde hastalık olanlara ve kalpleri (her türlü) duyarlılıktan yoksun bulunanlara (Allah'ın) bir deneme kılması içindir. Şüphesiz zalimler, (gerçeğin kendisinden) uzak bir ayrılık içindedirler. (22/52-53)

Ve de ki: "Rabbim, şeytanın kışkırtmalarından sana sığınırım." (23/97)

Ey iman edenler, şeytanın adımlarına uymayın. Kim şeytanın adımlarına uyarsa, (bilsin ki) gerçekten o (şeytan) çirkin utanmazlıkları ve kötülüğü emreder. Eğer Allah'ın üzerinizde fazlı ve rahmeti olmasaydı, sizden hiçbiri ebedi olarak temize çıkamazdı. Ancak Allah, dilediğini temize çıkarır. Allah, işitendir, bilendir. (24/21)

"Çünkü o, gerçekten bana geldikten sonra beni zikirden (Kur'an'dan) saptırmış oldu. Şeytan da insanı ‘yapayalnız ve yardımsız" bırakandır." (25/29)

Allah'ı bırakıp kendilerine yarar ve zarar sağlayamayacak şeylere ibadet ediyorlar. Kafir, (asıl) kendi Rabbine karşı (şeytana) arka çıkandır. (25/55)

Onu (Kur'an'ı) şeytanlar indirmemiştir. (26/210)

Şeytanların kimlere inmekte olduklarını size haber vereyim mi? Onlar, ‘gerçeği ters yüz eden,' günaha düşkün olan her yalancıya inerler. Bunlar (şeytanlara) kulak verirler ve çoğu yalan söylemektedirler. (26/221-223)

"Onu ve kavmini, Allah'ı bırakıp da güneşe secde etmektelerken buldum, şeytan onlara yaptıklarını süslemiştir, böylece onları (doğru) yoldan alıkoymuştur; bundan dolayı onlar hidayet bulmuyorlar." (27/24)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 170
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

(Musa) Halkının haberi olmadığı bir zamanda şehre girdi, orda kavga etmekte olan iki adam buldu; bu kendi taraftarlarından, şu da düşmanlarından. Derken taraftarlarından olan, düşmanlarından olana karşı ondan yardım istedi. Bunun üzerine ona bir yumruk attı ve işini bitiriverdi. (Sonra da:) "Bu şeytanın işindendir; o, gerçekten açıkca saptırıcı bir düşmandır" dedi. (28/15)

Ad'ı ve Semud'u da (yıkıma uğrattık). Gerçek şu ki, kendi oturdukları yerlerden size (durumları) belli olmaktadır. Kendi yaptıklarını şeytan süsleyip-çekici kıldı, böylece onları yoldan alıkoydu. Oysa onlar görebilen kimselerdi. (29/38)

Onlara; "Allah'ın indirdiklerine uyun" denildiğinde, derler ki; "Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız." Şayet şeytan, onları çılgınca yanan ateşin azabına çağırmışsa da mı (buna uyacaklar)? (31/21)

Andolsun, İblis, kendileri hakkında zannını doğrulamış oldu, böylelikle iman eden bir grup dışında, ona uymuş oldular. (34/20)

Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak) aldatmasın. Gerçek şu ki, şeytan sizin düşmanınızdır, öyleyse siz de onu düşman edinin. O, kendi grubunu, ancak çılgınca yanan ateşin halkından olmağa çağırır. (35/5-6)

"Ey adem oğulları, ben size and vermedim mi ki: Şeytana kulluk etmeyin, çünkü, o, sizin için apaçık bir düşmandır;" (36/60)

Onun tomurcukları, şeytanların başları gibidir. (37/65)

Şüphesiz biz dünya göğünü ‘çekici bir süsle', yıldızlarla süsleyip-donattık. Ve itaatten çıkmış her azgın şeytandan koruduk; Ki onlar, Mele'i A'la'ya kulak verip dinleyemezler, her yandan kovulup atılırlar; Uzaklaştırılırlar. Onlara kesintisiz bir azab vardır. Ancak (sözü hırsızlama) çalıp-kapan olursa, artık onu da delip geçen ‘yakıcı bir alev' izler (ve yok eder). (37/6-10)

Sitelerde Paylaş

Şeytanları da; her bina ustasını ve dalgıç olanı. (38/37)

Kulumuz Eyyub'u da hatırla. Hani o: "Herhalde şeytan, bana kahredici bir acı ve azab dokundurdu" diye Rabbine seslenmişti. (38/41)

Hani Rabbin meleklere: "Gerçekten ben, çamurdan bir beşer yaratacağım" demişti. "Onu bir biçime sokup, ona ruhumdan üflediğim zaman siz onun için hemen secdeye kapanın." Meleklerin hepsi topluca secde etti; Yalnız İblis hariç. O büyüklük tasladı ve kafirlerden oldu. (Allah) Dedi ki: "Ey İblis, iki elimle yarattığıma seni secde etmekten alıkoyan neydi? Büyüklendin mi, yoksa yüksekte olanlardan mı oldun?" Dedi ki: "Ben ondan daha hayırlıyım; sen beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın." (Allah) Dedi ki: "Öyleyse ordan (cennetten) çık, artık sen kovulmuş bulunmaktasın." "Ve şüphesiz, din (kıyametteki hesap) gününe kadar benim lanetim senin üzerinedir." Dedi ki: "Rabbim, öyleyse onların dirilecekleri güne kadar bana süre tanı." Dedi ki: "O halde, süre tanınanlardansın." "Bilinen vaktin gününe kadar." Dedi ki: "Senin izzetin adına andolsun, ben, onların tümünü mutlaka azdırıp-kışkırtacağım." "Ancak onlardan, muhlis olan kulların hariç." (Allah) "İşte bu haktır ve ben hakkı söylerim" dedi. "Andolsun, senden ve içlerinde sana tabi olacak olanlardan tümüyle cehennemi dolduracağım." (38/71-85)

Şayet sana şeytandan bir kışkırtma gelecek olursa, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (41/36)

Kim Rahman'ın zikrini görmezlikten gelirse, biz bir şeytana onun ‘üzerini kabukla bağlattırırız'; artık bu, onun bir yakın dostudur. Gerçekten bunlar (bu şeytanlar), onları yoldan alıkoyarlar; onlar ise, kendilerinin gerçekten hidayette olduklarını sanırlar. Sonunda bize geldiği zaman, der ki: "Keşke benimle senin aranda iki doğu (doğu ile batı) uzaklığı olsaydı. Meğer ne kötü yakın-dost(muşsun sen)." (Bu söylenmeleriniz,) Bugün size kesin olarak bir yarar sağlamaz. Çünkü zulmettiniz. Şüphesiz azabta da ortaksınız. (43/36-39)

Sitelerde Paylaş

Şeytan sakın sizi (Allah'ın yolundan) alıkoymasın. Gerçekten o, sizin için açıkça bir düşmandır. (43/62)

Şüphesiz, kendilerine hidayet açıkça belli olduktan sonra, gerisin geri (küfre) dönenleri, şeytan kışkırtmış ve uzun emellere kaptırmıştır. (47/25)

Şüphesiz ‘gizli toplantıların fısıldaşmaları' (kulis), iman edenleri üzüntüye düşürmek için ancak şeytan (ürünü olan işler)dandır. Oysa Allah'ın izni olmaksızın o, onlara hiçbir şeyle zarar verecek değildir. Şu halde mü'minler, yalnızca Allah'a tevekkül etsinler. (58/10)

Şeytan onları sarıp-kuşatmıştır; böylelikle onlara Allah'ın zikrini unutturmuştur. İşte onlar, şeytanın fırkasıdır. Dikkat edin; şüphesiz şeytanın fırkası, hüsrana uğrayanların ta kendileridir. (58/19)

Kendilerinden önce yakın geçmişte olanların durumu gibi; onlar, yaptıklarının sonucunu tadmışlardır. Onlara acı bir azab vardır. Şeytanın durumu gibi; çünkü insana "İnkâr et" dedi, inkâr edince de: "Gerçek şu ki, ben senden uzağım. Doğrusu ben, alemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım" dedi. Sonunda onların akibetleri, şüphesiz ateşin içinde ikisinin de süresiz olarak kalıcı olmalarıdır. İşte zalim olanların cezası budur. (59/15-17)

Andolsun, Biz en yakın olan göğü (dünya göğünü) kandillerle süsleyip-donattık ve bunları, şeytanlar için taşlama-birimleri (rücum) kıldık. Onlar için çılgınca yanan ateşin azabını hazırladık. (67/5)

O (Kur'an) da kovulmuş şeytanın sözü değildir. (81/25)

Sitelerde Paylaş

Bu seslerin mutlaka bir aciklamasi vardir ama biz ne bilelim. Orda olsadik etrafa iyice baka anlardik. Sonunda o seslerin ne faydasi ne zarari olmus ( en azindan senin öyle bir anlatimin yok) Sen sadece bu sesleri soruyorsun. Bunu biz bilemezsek ne olacak? Unutmaki her sesin birde sebebi vardir. Birde ben anlatayim;

Gecen saat sabah beste kalktim ise gidecegim ( isbasi 06:00) Dedim bir su iceyim mutfaga girdim bir bardak su doldurdum tam icerken

bir

-giiiiiiir, giiiiiiiir, giiiiiiiir (tekrarlayan bir sekilde)diye hafif bir ses.

Ben bu sesi daha önceleri hic duymadim. Neyse, kendi kendime dedimki "su alirken plastik sisenin dis kabimi icine cöktüde geri esniyor" bu düsünce ile baktim yok ses o ses degil. Bu arada o acayip sese yaklastigimi farkettim. Ses biraz yukardan geliyor! Basimi kadirdim duvara baktim ve gördüm sesin sebebini. Bu pili zayiflamis duvar saatiydi. Bu duvar saati funk a göre kendi kendini ayarlayan türden. Pili zayif oldugu icin hizla dönüp duruyordu.

Iste böyle her sesin mantikli bir aciklamasi var bizler bilmesekte var.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Bu seslerin mutlaka bir aciklamasi vardir ama biz ne bilelim. Orda olsadik etrafa iyice baka anlardik. Sonunda o seslerin ne faydasi ne zarari olmus ( en azindan senin öyle bir anlatimin yok) Sen sadece bu sesleri soruyorsun. Bunu biz bilemezsek ne olacak? Unutmaki her sesin birde sebebi vardir. Birde ben anlatayim;

Gecen saat sabah beste kalktim ise gidecegim ( isbasi 06:00) Dedim bir su iceyim mutfaga girdim bir bardak su doldurdum tam icerken

bir

-giiiiiiir, giiiiiiiir, giiiiiiiir (tekrarlayan bir sekilde)diye hafif bir ses.

Ben bu sesi daha önceleri hic duymadim. Neyse, kendi kendime dedimki "su alirken plastik sisenin dis kabimi icine cöktüde geri esniyor" bu düsünce ile baktim yok ses o ses degil. Bu arada o acayip sese yaklastigimi farkettim. Ses biraz yukardan geliyor! Basimi kadirdim duvara baktim ve gördüm sesin sebebini. Bu pili zayiflamis duvar saatiydi. Bu duvar saati funk a göre kendi kendini ayarlayan türden. Pili zayif oldugu icin hizla dönüp duruyordu.

SAYGILAR

birde 80 küsüur yaşında topallayarak yürüyen bir teyze vardı köyde.aziz amcada pazara erkenden gidip peynirini,tereyağını satmak için gece 3,5 da yola koyulmuş.köyle ilçenin arası 3-4 km falan yürüyerek gidecek yani.neyse yolun yarısında dar ve iki tarafıda genişçe tarlalarla kaplı bir yoldan geçerken bizim 80 küsur yaşındaki teyze karşıdan hiç topallamadan düm düz geliyor ve devamlı aziz amcanın gözünün içine bakıyormuş.aziz amca besmele çekip direk yürümeye devam etmiş geriye bir iki defa daha baktığında aziz amca hala kendisine bakdığını görmüş ve hızla uzaklaşmış oradan.yani şeytan teyzenin suretine girmiş ve topallamayarak ve gecenin o saatinde orda olamayacağına binaen azim amcayı kendine laf attırcak ve ona musallat olmak amacı.

Sitelerde Paylaş

birde 80 küsüur yaşında topallayarak yürüyen bir teyze vardı köyde.aziz amcada pazara erkenden gidip peynirini,tereyağını satmak için gece 3,5 da yola koyulmuş.köyle ilçenin arası 3-4 km falan yürüyerek gidecek yani.neyse yolun yarısında dar ve iki tarafıda genişçe tarlalarla kaplı bir yoldan geçerken bizim 80 küsur yaşındaki teyze karşıdan hiç topallamadan düm düz geliyor ve devamlı aziz amcanın gözünün içine bakıyormuş.aziz amca besmele çekip direk yürümeye devam etmiş geriye bir iki defa daha baktığında aziz amca hala kendisine bakdığını görmüş ve hızla uzaklaşmış oradan.yani şeytan teyzenin suretine girmiş ve topallamayarak ve gecenin o saatinde orda olamayacağına binaen azim amcayı kendine laf attırcak ve ona musallat olmak amacı.

vay şeytan vay, kimin aklına gelir ki bu?

Sitelerde Paylaş

Valla her sey buna aciklama olabilir ama ispati olamayacagi icin havada kalacak.

Benim bir arkadasim vardi adi yusuf. Cok havaliydi, ben cesurum, ben korkmam hava civa. Bir gün Istanbuldayken kahvede okey oynuyoruz 17-20 yas arasindayiz. Neyse kahve dagilacak ben o ara bir seytanlik düsündüm. Hemen arkadasim Nuri vardi.

Ona dedimki;

-Oglum kos evden bir beyaz carsaf kap Yusufa gözükmeden gizlice gel. O hemen anladi bir muziplik düsünüyorum yine, evi hemen bir kat üsteydi aldi geldi. Yusufta yarim dakika evvel eve gitmek icin cikmisti. Ben hemen Nuri ve bir kac arkadas daha arkadan kostuk ve Yusufun evine geldik. Ben hemen beyaz carsafi aldim otomatik lambayi yakmadan merdivenin ortasina oturdum üzerime carsafi örttüm. Biraz sonra Yusuf geldi anahtari ile kapiyi acti lambayi yakti ve bonnnnnk gözleri faltasi gibi oldu sanirim.

Hemen korkudan disari cikti ve bagirmaya basladi

- anne annnne kapiyi acsana anahtari unutmusum. Bunu duyunca ben ve arkadaslar gülmekten öldük ve ben carsafi attim. Ona dogru kostum ve

-Ulan hiyar hani sen cesurdun? korkmazdin bu ne lan anneni cine yem yapiyorsun serefsiz dedim. Oda bana can havliyle iyi bir tokat cakti ama hala unutmadim. :lol: :lol:

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Kim tutar Kuadro'yu; Her anahtar kelimeye uygun bir ayeti kerime bulur yapıştırır. Böylece büyük sevap kazanır.

Akıl yok mantık yok. Kendine özgü bir fikir yok.

Yarın hocasına gider, yapıştırdığı ayetleri anlatır. Atesistleri nasıl dize getirdiğinden dem vurur. Gönül rahatlığı ve cenneti hak etmişlik duygusu ile huzur içinde uyur.

Allah akıl versin diyeceğim ama vermediğini görüp üzülüyorum.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Birkere daha yazmistim sanirim.

Aralari 5 km olan köyün birinden ciktik digerine gidiyoruz.

Ben 10 yaslarindayim ablamsa 20 yaslarinda.

Yolu yari edene kadar hertafaf dümdüzdü,yolu yarilamaya baslayinda yol gittikce cukura düsüyordu,etrafda agacliydi,havada aksam üstü gün batmis,etrafhafifden kararmaya baslamisti.

Bizde hizli hizli yürüyoruz.

Bogaza yaklastik 100-200 m geriden bir kuzu melemesi gelmeye basladi,derken meleme gittikce siklasti,sanki kuzu bize yetismek istiyordu.

Ben korkmaya basladim,ama ablama söylemiyorum korkumu.

Abla dedim arkamizdan kuzu sesi geliyor bekliyelimde kuzu gelsinde onuda köye götürelim dedim ama,kuzu olduguna ben bile inanmamistim.Bakacaktim ablam ne diyecekti.

Ve ablam dediki,yürü len ne kuzusu cabuk su kavaklikli dört yol agzini bir an önce gecelim deyince ben dahada korktup.

Ama corabindaki karadeniz kamasina güveniyordum.Onlarin ucu cok sivri olur,azicik dürtmeyle dibine kadar girer.

Kuzunun ayak sesleride gelmeye basladi,gittikce yaklasiyordu ,dört yol agzinigectik,kavakliklar seyrelmeye basladi,ama kuzu hala pesimizde,biz var gücümüzle yol aliyoruz.

Derken birde baktik bize dogru gelen bir atli görünce ,küzünün sesi kesildi. Ama biz o korkuyla yola devam ettik.

Ayni yol üzerinde,gittigimiz köyden bir kis günü geri dönüyorum.kavaklarla örtülü dörtyol agzini gecip dümdüz arazide olan yola tek basima Türkü söyleyerek ilerliyorum.Ortalama sabah saat on siralari,her taraf günlük güneslik.Yerlerse bembeyaz.

Birden sol yanimdan 200 m kadar ilerdeki kavak fidanligindan birses,Tolonbeg yarin SEHIRE gidecekmisin dedi.Fidanligin her tarafi görülüyor,kimse yok,saha baktim yok ,sola baktim kimse yok.Yoluma devam ettim.Yanlis duyabilirim deye.

Az sonra hey sana söylüyorum ,yarin sehire gidecekmisin deyince etrafima baktimki kimse yok,F 16 gibi bir gaz verdimki kendime,kosmuyordum UCUYORDUm.

Ayni köye bir baska yoldan gece yarisi gelirken ,köyünbasina yaklastim 100 m kadar sagtarafimdaki tarladan bir carsafli kadin cikti önümden gecip sol tarafimdaki mazarligin tas basamaklarindan tirmanip duvarin üstünden mezarliga atladi.

O zamanda cok korkmustum.

Kosarak gidip dedemin kapisini caldim.

Kapiyi acan dedem,USAGUM BU NE HALDUR, YUZUN OLMIS SABSARI.Durumu anlatinca ola euzu besmele cekmedunmi yola cikarken dedi.

Cektim deyincede,ola CINLERUN PASINA ISEMEYESUN dedi :-))))).

Dedimki aman dede dalga gecme,zatan cok korkmusum.

Hadi diyelim korktugumuz zaman vücüdun cikardigi bazi maddeler beyne etki edip bazi sesler vaya bazi sekiller görmesine neden oluyor.

Ama korku falan yok nese icinde sarki söyleyerek güpe gündüz senden gayri kimselerin o cevrelerde bulunmamasi yaninda,biri sana net birsekilde seslenirse,bunu gercekten cözemedim ,cözemiyorumda.

Falci memisemi sorsah acaba.

Hacicigim,bari bana inan:-)))).

Hacim hani Piramitlerde cinleri ariyan bir muhabir vardi Sadettin Teksoy.

Cinlerle fazla Muhatap olunca CININ biri teksoya söyle demis.

Sana bu son uyarimiz,

Gizli sirlarimizi acihlamaya devam edersen,senin anani belleriz demisler.

Sadettin Teksoyun son cin habari bu oldu.

Ondan sonra,birdaha cinlerin semtinden bülem gecmedi.

Kendisi hala yasiyor sorabilirsiniz.

Birkac cinin resmini bile cektiydi adam.

Hatta bir cin kiz Teksoya evlenme bile teklif etmisti.

Cinin seyi altindan bile olsa onunla yataga girilirmi acaba,cohda atasliymislar.

Teksoya sormah gerek, o cinlerle coh ugrastiydi.

Bülmem emme belkime cin gizlarla birseylerde yapmis olabüler.

Garidan gordugundan SENERYÖLER üretmisde olabüler.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

hadi canım sizdede ne ilim varmış yaw iki süslü kelimeyle pes ettiremediniz beni.hadi mantıklı izahını söyleyin bana görünmeyen baltacının.

1- O iki kişinin yalan söylemediğinin kanıtı nedir?

2- O iki kişinin duydukları sesin gerçekten balta sesi olduğunun kanıtı nedir?

3- O iki kişinin ağaçkakan sesini balta sesi sanmadıklarının kanıtı nedir?

4- O sırada etrafta gerçekten ağaç kesen oduncuların olmadığının kanıtı nedir?

5- Hikayede 3 kişi var; kadın, komşu kızı ve kadının çocuğu. Çocukla ilgili bir bilgi neden yok? Çocuk birşey duymamış mı? Duymuş olsa onun da altına zıçırtması gerekmez mi senin mantığına göre?

Hadi sen bunları mantıklı bir şekilde bana izah et de ondan sonra soru sor..(Özellikle 1. sorunun cevabını çok merak ediyorum)

Sitelerde Paylaş

SAYGILAR

Evet bir keresinde Discovery Channelde böyle bilinmeyen gizemli olaylarla ilgili bir program izlemiştim. Kadın evinde sürekli garip sesler duyduğunu söylüyor ve korkuyordu. Araştırma ekibi de evde gerçekten sesler duymuştu. Detaylı araştırma yaptıklarında çıkan gerçek çok komik: Yakınlarda bir radyo vericisi vardı ve mutfaktaki çaydanlık radyo alıcısı gibi radyo seslerinin yayıyordu. Çaydanlığı ocaktan alınca sesler kesiliyor, tekrar ocağa koyunca sesler yeniden duyuluyordu..

Hadi bakalım:)

Sitelerde Paylaş

Anlamadığım cinlerin gece vakit 10'dan sonra odun kestiğini söyleyen zır manyak birine neden ciddi cevaplar verildiğidir. Adam klinik vaka, gelmiş ateist sitesine ses duydum ödüm bokuma karıştır diye yazı yazacak seviyede akıl sağlığını kaybetmiş. Böyle göt ü kübradan sallayan geri zekalı birisinden mi medet umacağız, bilmeyen mi var bunların ne kadar boktan kişiler olduğunu. Neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz, kedninizden mi şüpheniz var?

Sitelerde Paylaş

Anlamadığım cinlerin gece vakit 10'dan sonra odun kestiğini söyleyen zır manyak birine neden ciddi cevaplar verildiğidir. Adam klinik vaka, gelmiş ateist sitesine ses duydum ödüm bokuma karıştır diye yazı yazacak seviyede akıl sağlığını kaybetmiş. Böyle göt ü kübradan sallayan geri zekalı birisinden mi medet umacağız, bilmeyen mi var bunların ne kadar boktan kişiler olduğunu. Neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz, kedninizden mi şüpheniz var?

Yok yaw eğleniyoruz işte :lol:

Sitelerde Paylaş

Yok yaw eğleniyoruz işte :lol:

Öyle diyorsun ama bunların kendine o kadar az güveni var ki böylelikle tatmin oluyorlar, ciddiye alıp yaşama sevinci vermeyelim bu zavallı yaratılmışlık çukurunda debelenen geri zekalılara; bırakalım orada kalsınlar.

Sitelerde Paylaş

Öyle diyorsun ama bunların kendine o kadar az güveni var ki böylelikle tatmin oluyorlar, ciddiye alıp yaşama sevinci vermeyelim bu zavallı yaratılmışlık çukurunda debelenen geri zekalılara; bırakalım orada kalsınlar.

Söylediklerinde haklısın ama maalesef böyle insanlar var ve görünen o ki olmaya da devam edecek.

Ne kadar uğraşsak da o bahsettiğin yaratılmışlık çukurunda debelenmeye devam edecekler.

O yüzden ara sıra eğlenmenin bana bi zararı olduğunu düşünmüyorum.

Yarın çocuğum olursa ve ona doğruyu ve yanlışı ayırt edebilmeyi öğreteceksem, bu insanlar yanlış insan nasıl olur, nasıl hastalıklı mantık yürütülür konularında bana çok güzel örnek olacaklar. Başka da bir işe yaramazlar zaten:)

O insanlar hakkında bu şekilde konuşmak istemezdim ama böyle masallar anlatıp gerçekmiş gibi birşeyler yapmaya çalıştıkları sürece ben sadece dalga geçerim..

Baksana Şeytan, musallat olabilmek için kendine laf attırmaya çalışıyormuş. E ben şimdi buna ne diyim:)

tarihinde Tatanka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum bunlar yanlış falan değil direkman beyinsiz, narmal şartlar altında dünyaya gelmiş bir insan evladını ormanda ayılar büyütse daha sistemli beyinsel aktiviteye sahip olur emin ol ki. Sayelerinde doğru yanlış adı verilen gerçeği yorumlamadan çıkarılan cari etkinlik sonucu bile boka bulandı. Neymiş ses duymuş, neymiş anasının götüne yapışmış; bu ne lan, ne bu. Neslen gerçeklikle, halüsinasyon alemini birleştirmenin daha yaratıcı yolları var hemi de çok eski, mamiden bile eski yöntemler. Beynini iradesi dışında çalışan kısımları hariç kurllanma kabiliyeti olmayan bu dingildeklerle kafa bulmak bile zuldür. Aslında direkman küfürü basmak istiyorum ama neyse.

Sitelerde Paylaş

Dostum bunlar yanlış falan değil direkman beyinsiz, narmal şartlar altında dünyaya gelmiş bir insan evladını ormanda ayılar büyütse daha sistemli beyinsel aktiviteye sahip olur emin ol ki. Sayelerinde doğru yanlış adı verilen gerçeği yorumlamadan çıkarılan cari etkinlik sonucu bile boka bulandı. Neymiş ses duymuş, neymiş anasının götüne yapışmış; bu ne lan, ne bu. Neslen gerçeklikle, halüsinasyon alemini birleştirmenin daha yaratıcı yolları var hemi de çok eski, mamiden bile eski yöntemler. Beynini iradesi dışında çalışan kısımları hariç kurllanma kabiliyeti olmayan bu dingildeklerle kafa bulmak bile zuldür. Aslında direkman küfürü basmak istiyorum ama neyse.

Bu kadar sinirlenmene gerek yok. Sinirlenince sadece kendine zarar verirsin başka da birşey olmaz. Sanırım onları anlamaya çalışıyorsun. Neden böyle düşünüyorlar, nasıl bu kadar aptal olabilirler..vs. Sebeplerini zaten biliyorsun,o yüzden kızma, keyfine bak, bu modeller böyle çalışıyor:) Seviyemizi bozmaya gerek yok. Küfür, iletişim sorunu olanların başvurduğu bir yöntem bence. Sana bana uymaz..

Sitelerde Paylaş

Onlara niye sinirlenecekmişim, umrumda bile değiller. Gerektiğinde kafa bulur geçerim. Benim kızıdığım bunları ciddiye alıp sanki çok önemli şeyler söylemişler gibi cevap vermek. Adamlarda utanma o kadar az ki birde bilimsel cevap bekliyorlar. Bazılarımızın bunları "en kötü" addetmesi ve bunlardan olmazsak iyi, iyiyiz iyi demesi beni çileden çıkartıyor. Bu soluk alan ve sıçanları baz alacaksak işimiz var. Aha buna kızıyorum işte, yoksa bu geri zekalılara sadece ağzımla gülmüyorum. Küfür meselesi ise bence çok pratik bir çözüm, malum pragmatik hatta postpragmatik devirde yaşıyoruz; öyle ahlak falan diye kendimi sıkmaya niyetim yok. Bunların tüm dünyası miğdemi bulandırıyor artık, tiskiniyorum anlıyor musun, tiskiniyorum.

Manyak rahatladım yalnız...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...