Jump to content

Ateistim, din derslerine giriyorum!

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Öyle bir eğitim vermelisin ki, neye inanırsa inansın, başka birilerinin de başka şeylere inanmaya veya inanmamaya hakkı olduğunu öğret.

Bütün dinlere eşit mesafe ile yaklaş, inançsızlığın da en az inanmak kadar normal olduğunu anlat.

Küçükten böyle yetişenler farklılıklara saygı duymayı öğrenir ve daha uzlaşmacı olurlar.

Bunları öğrettiğinde hem sorgulamaya açık, şartlanmamış bireyler yetiştirmiş olursun.

Önemli olan da bu özelliği insanlarımızın kazanması.

Müslümanlardan çok şey bekliyorsunuz... Admlar adı üstünde "müslüman"...

Sitelerde Paylaş

Başka bir branş öğretmeniyim, bu yıl hiç istememe rağmen kendi sınıfımın din dersleri bana kaldı, din öğretmenlerinin büyük bir kısmı idareci oldukları için okula öğretmen göndermediler, geçen yıl 2 tane imam geliyodu artık onlar da gelmiyor, yani ateist olarak çocuklara müslümanlığı ben öğreticem :D

Sizce neler yapabilirim; -ücretini aldığım- derste sırf ateist olduğum için oturup (bişekilde) zaman geçirmek mi ya da derinlere dalmadan ahlak-vicdan konularıyla dersi geçirmek mi? Ya da krizi fırsata çevirip -çaktırmadan- küçük özgür beyinler yaratmak mı?

İlkine vicdanım, ikincisine mantığım (ve tüm benliğim) üçüncüsüne ise müfredat müsaade etmiyor?

Sizce?

ateistiliği aşılada çocuklarda hal ve hareketleriyle bu durumu belli etsin.aileleri haliyle soracak oğlum kızım sana bunları kim öğretti.onlarda bizim din dersine giren kel öğretti.

aileler,den benim gibilerine denk gelirsen kafanı yarmaya gelenler olabilir.vede müfredata aykırı tutumundan dolayı öğretmenlikten ....nameyi alabilirsin.almalısında bence.

ey türk devleti tüm din öğretmenlerini nihat hatiboğlu vsvs gibi uzman kişilerle kontrolden

geçirin.mutlaka hata yapacakdır.kendini ele verecekdir.

Sitelerde Paylaş

aileler,den benim gibilerine denk gelirsen kafanı yarmaya gelenler olabilir.vede müfredata aykırı tutumundan dolayı öğretmenlikten ....nameyi alabilirsin.almalısında bence.

Alın işte; meczupluğu avatarıyla, elektronik imzasıyla sırıtan bir dinci.

Sana din bilgisi neler kazandırmış besbelli.

Sizler kafa yarmayı iyi bilirsiniz. Çünkü sizlerin kafası zaten yarılmış, kişilik bölünmesi içindesiniz. Sizleri adam etmek için sizin metotlarınızı uygulayabilen bir ateist gerek.

Hani gazetelerden duymuştuk. İşkence yapılan bir karakolun kapısa, bu kapıdan içeriye allah giremez diye yazmışlardı. Size böyleleri gerek.

Zaten sizin adalet anlayışınız da böyle.

Kafa için kafa, göz için göz.

Şempanzenin eğitilmesi, senin eğitilmenden daha olasıdır.

Sevgiler.

tarihinde drekinci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest nitrocan

Senden ne müslüman olur ne insan. Başkalarının fikirlerine saygın yerlerde. Şu söylediklerine bak. Nerede kaldı sevgi dini? Artık müslümanlığı bize nasıl savunursun bilemem. Kendini düşürdüğün gibi, sözde savunduğun müslümanlığı da yerlerde süründüyorsun.

tarihinde nitrocan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senden ne müslüman olur ne insan. Başkalarının fikirlerine saygın yerlerde. Şu söylediklerine bak. Nerede kaldı sevgi dini? Artık müslümanlığı bize nasıl savunursun bilemem. Kendini düşürdüğün gibi, sözde savunduğun müslümanlığı da yerlerde süründüyorsun.

görüşe saygılıyımdır fakat benim çocuğuma benim verdiğim vergiden maaşını alan bir adam eğitimdeki boşluğu fırsat bilecek ve müfredatın aksini yaparak kendi düşünceme göre çocuğumu ateşe sürükleyecek şahsına kalması gereken görüşlerini işlemeye çalışacak.bende bu adamı bileceğim ve öğretmenler gününümü kutlayacağım :D

Sitelerde Paylaş

görüşe saygılıyımdır fakat benim çocuğuma benim verdiğim vergiden maaşını alan bir adam eğitimdeki boşluğu fırsat bilecek ve müfredatın aksini yaparak kendi düşünceme göre çocuğumu ateşe sürükleyecek şahsına kalması gereken görüşlerini işlemeye çalışacak.bende bu adamı bileceğim ve öğretmenler gününümü kutlayacağım :D

Bizde vergi veriyoruz, vergilerimizle senin dinin bizim çocugumuza öğretiliyor ve senin dininin dualarını,surelerini ezberlemek zorunda kalıyoruz.

Müfredat sizin istediğiniz gibi düzenleşmiş.

Birde kendinizi acındırmaz mısınız, baskı görüyoruz diye...

Sitelerde Paylaş

Zorlasanız da çok sorun değil, fazla kafaya takmayın, Allah affeder yazıyor.

okuduğunu iyi okumamışsın.. bir kimseyi taklit etmişsin bunları yazmışsın..

yok böyle bir şey..

ayette ikrahe diyor.. yani.. genç yaşta fuhuşa zorlanan o kadınlar.. hayattan ikrah ederlerse ben onları affettim diyor

iman ayrıdır ikrah ayrıdır...

şöyle oldu... hemen böyle olsun.. ona iman denmez.. ikrah denir.. yani ikrah= tiksinme demektir

bir hadise olur.. şöyle oldu.. hemen böyle olsun... ona iman denmez ikrah denir.. tiksinmek denir. begenmemezllik denir

işte genç yaşta fuhuşa zorlanan. o kadınlar hayattan ikrah edelerse.. Allah çok bağışlıyıcıdır..sende onların isyanına ortak olup sen de hayattan ikrah edersen.. senin hayattann ikrah etme hakkın yok..

onlara fuhuşa zorlandılarda.. Allah onları ikrahlarından dolayı onları bağışlıyor...

anlatabildik mi ?

Anlatabilmek için işte bu kadar

Cümle-i İlahilerin Huzurunda Dikkatle Durun !!

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim verdiğimiz vergilerle maaş alanlar sadece öğretmenler değil.

Ayrıca aynı vergileri biz de veriyoruz. Yani paramızla belayı satın alıyoruz bir anlamda. Hem paramızı alıyorlar, hem de çocuğumuzu saçma sapan, iğrenç, kokuşmuş ilkelliklerden sorumlu tutuyorlar.

"İstemiyorum kardeşim ben bu antik zırvaları, öğretmeyin benim çocuğuma, biz çocuğumuzu dinsiz büyütmek istiyoruz" deme hakkımızı, paramızla birlikte gaspediyorlar.

Bana, din değitirmek zorunda olduğumuz söylendi. Alevi isek mahkemeye başvurabilirmişiz ama ne zaman sonuç alınacağı meçhul.. Bu arada çocuk zaten derse girmek zorunda.

En kesin çözüm hristiyan olmak. Musevi olamayacağımıza göre.....

Çocuğun kimliğinde başka bir dinin mensubu olduğu yazacak ki din dersinden muaf olsun. Çok gerekirse öyle yapacağız zaten. Eğer bu pis hükumet din dersini zorunlu olmaktan çıkarmazsa tabii.. Ki çıkaracağını sanmıyorum.

En acısı da ne biliyor musun?.. Biz ailece kimliklerimizdeki din hanesini boş bıraktırdık ama zorla doldurmak, kimlikleri kirletmek istiyorlar. Mecbur bırakıyorlar.

Bu da sizlerin utancı olsun.

İslam'da zorlama yoktur diye zırvalayıp durmazsınız artık.

Gerçi böyle bir dine inanıyor olmak bile başlı başına utanç sebebi sayılır ve sizler utanç duyulacak şeylerden gururlanmaya kodlanmışsınızdır ama bir ümit işte...

Sitelerde Paylaş

yok böyle bir şey..

ayette ikrahe diyor.. yani.. genç yaşta fuhuşa zorlanan o kadınlar.. hayattan ikrah ederlerse ben onları affettim diyor

şöyle oldu... hemen böyle olsun.. ona iman denmez.. ikrah denir.. yani ikrah= tiksinme demektir

bir hadise olur.. şöyle oldu.. hemen böyle olsun... ona iman denmez ikrah denir.. tiksinmek denir. begenmemezllik denir

işte genç yaşta fuhuşa zorlanan. o kadınlar hayattan ikrah edelerse.. Allah çok bağışlıyıcıdır..sende onların isyanına ortak olup sen de hayattan ikrah edersen.. senin hayattann ikrah etme hakkın yok..

onlara fuhuşa zorlandılarda.. Allah onları ikrahlarından dolayı onları bağışlıyor...

anlatabildik mi ?

neyi bağışlıyor, suçları ne de bağışlıyor, zaten zinaya "zorlanmışlar", türkçesi kadına tecavüz etmişler, kadının neyini bağışlıyorsun andavallı, bi de okuduğunu iyi anlamamışsın diyor adama, e sen hiç okumamışsın ya !!!

Sitelerde Paylaş

Sürekli müslümanları körpe beyinleri uyuşturuyorlar diye eleştirenlere bakıyorum da bu başlıkta yağlıya, ballıya bu adamın yapmak istediğini onaylayan iletiler göndermişler. Buna nedir bilme ki? Siz biliyorsanız söyleyin bana...

Sitelerde Paylaş

Sürekli müslümanları körpe beyinleri uyuşturuyorlar diye eleştirenlere bakıyorum da bu başlıkta yağlıya, ballıya bu adamın yapmak istediğini onaylayan iletiler göndermişler. Buna nedir bilme ki? Siz biliyorsanız söyleyin bana...

Buna çiviyi çivi ile sökmek denebilir belki.

Adam eğer matematik dersinde ateist propaganda yapsa idi buna ''çocukların beynini yıkamak'' denebilirdi.

Ama zaten çocukların beynini yıkamak için konulmuş bir dersi vermek üzere para alıyor adam.

Yani yapacağı ateizm lehine olan herşey, en fazla durumu nötr hale getirir.

Kimse uyuşmamış olur.

Sitelerde Paylaş

Sayın başlık sahibi..

Sen bu öğretmenlik ten evine ve kendine bakan bir abimizsin.

Ücretini az yada çok bulabilirsin am ücret alıyorsun..

Müfredat ne diyorsa, ders saatlerinde onu yaptır ve talebelere o şekilde emir et..

Selamlar.

tarihinde Kabeimami tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başka bir branş öğretmeniyim, bu yıl hiç istememe rağmen kendi sınıfımın din dersleri bana kaldı, din öğretmenlerinin büyük bir kısmı idareci oldukları için okula öğretmen göndermediler, geçen yıl 2 tane imam geliyodu artık onlar da gelmiyor, yani ateist olarak çocuklara müslümanlığı ben öğreticem :D

Sizce neler yapabilirim; -ücretini aldığım- derste sırf ateist olduğum için oturup (bişekilde) zaman geçirmek mi ya da derinlere dalmadan ahlak-vicdan konularıyla dersi geçirmek mi? Ya da krizi fırsata çevirip -çaktırmadan- küçük özgür beyinler yaratmak mı?

İlkine vicdanım, ikincisine mantığım (ve tüm benliğim) üçüncüsüne ise müfredat müsaade etmiyor?

Sizce?

Branşın dışındaki derslere girmek zorunda değilsin. Maaş karşılığını doldurma babı varsa onu başka bir okuldan kendi branşından ders alarak da karşılayabilirsin ama madem 6.2tl ders başı ek ücret alacaksan en azında din derrsi kitabını oku ve derslerde verimli olmaya çalış zira gönümüz öğrencileri artık boş öğretmenlere değer vermiyorlar yani en azından öğrencilerden daha iyi dini bilmen gerekir. Bunu nerden biliyorum diye soracak olursan şöyle derim: böyle bir kıytırık meseleyi bile çözmek için yardım ve destek arıyorsan senin hayat damarlarından birkaç tanesi kopmuş demektir..

tarihinde RobertDeNiro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sayın başlık sahibi..

Sen bu öğretmenlik ten evine ve kendine bakan bir abimizsin.

Ücretini az yada çok bulabilirsin am ücret alıyorsun..

Müfredat ne diyorsa, ders saatlerinde onu yaptır ve talebelere o şekilde emir et..

Selamlar.

Gönümüz müfredatı bayağı değişmiş, o eski yitik ezberci alayış kalktı artık.

Öğretmen tıpkı bir orkestra şefi gibi öğrencileri yönlendiriyor sadece. Öğrenciler konu hakkında yaptıkları araştırmaları sınıfa getirip kendi aralarında değerlendir ve sonuçları tartışır. Şöyle ki: Öğretmen bir bardak suya şeker atar ve su seviyesinin yükseldiğini öğrencilere göstermek için keçeli kalemle çizer. Sonra öğrencilere suyu karıştırın der, bir süre sonra su seviyesinin düştüğü görülür ve öğretmen sorar "su seviyesi neden düştü, şekere ne oldu araştırın gelin" der( tabi bu din dersiyle alakası yok ama o da benzer) Diğer gün öğrenciler gerekli araştırmayı yapar gelir, sonuçları ve bulguları tartışır yani anlıyacağın başlığı açan acemi bi tıfıll..

Sitelerde Paylaş

yok böyle bir şey..

anlatabildik mi ?

Yok birde bağışlamasın bari; hem fuhuşa zorlanacaklar bir de kerhen affedilecekler; çok iyi ya, mantığa bak...

Sitelerde Paylaş

Bence bu fırsatı kaçırma, din derslerine gir, dini tıpkı yobazların söylediği gibi anlat. Hadisleri falan da tara ve akılla, vicdanla uyuşmayan herşeyi anlat çocuklara. Ama bunu ne dalga geçer gibi ne de bunların taraftarıymışsın gibi anlat. Tarafsızca anlatan bir üslup seç, soran olursa her yönüyle bilmeleri için akılla ve vicdanla bağdaşmayan ayet ve hadisleri de anlattığını söyle. Bunların akıl ve vicdanla bağdaşmadığını sen söyleme tabi, bırak bu sonuca çocuklar ulaşsınlar. Sana itiraz edenlere, ''Din böyle'' de ve başka cevap verme. Böylece çocuklar hem dinin karanlık yüzünü de görsün hem de bu dinin savunulacak yanı olmadığını, senin de bu yüzden cevap veremediğini düşünsün. Yine böylece çocukların gözünde İslam'ın o ''doğru'', ''akla mantığa uygun'', ''karşıtına baskın'' imajı sarsılsın.

Avatar resminin hakkını ver yani. :)

Fredinin dediklerine katılıyorum.

Dini en fazla eleştirecek şekilde yap. İslamı savunanlara sataşabilirsin mesela.

Ahzap 50 yi felan örnek göster. Allahın yeri var de. Allah şu bildiğiniz mavi sakallı dede izlenimi ver. Maceralarını anlat. Peygamberle dalga geç. Allahın kişisel özelliklerini anlat. (çocuklar için masalsı anlatmak daha iyi olur.) vs. vs. Ama inanıyorum de :) :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aslında 3. şıkkı sene başından beri yapıyorum, bu başlığı sene başında açmayı düşünüyodum fakat açamayınca şimdi açıp tepkileri ölçmek istedim.

Müdürüm de benim gibi ateist, aslında nispet olsun diye verdi bu dersi, geçen yıl kabul etmemiştim, bu yıl tüm öğretmenler kendi sınıfınınkini alınca ben de almak zorunda kaldım.

Başa dönersek, bu çelişkiyi biraz yaşamıştım fakat din dersi kitabını elime alınca çelişki falan kalmadı.

O boş şeyleri çocuklara öğretmeye vicdanım el vermedi.

Ben de küçük özgür beyinler yaratmaya karar verdim :)

Zira bulunduğumuz çevre buna müsait, alevi ve deist çok velim var, çocuklar zaten din konusunda oldukça boşlar.

1. dönem bitiyor şu an öğrencilerin büyük kısmı oruç tutmanın gereksizliğine, kurban kesmenin vahşiliğine ve hacca gitmek için harcanan paranın yardım kurumlarına aktarılabileceğine inanmış durumdalar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aslında 3. şıkkı sene başından beri yapıyorum, bu başlığı sene başında açmayı düşünüyodum fakat açamayınca şimdi açıp tepkileri ölçmek istedim.

Müdürüm de benim gibi ateist, aslında nispet olsun diye verdi bu dersi, geçen yıl kabul etmemiştim, bu yıl tüm öğretmenler kendi sınıfınınkini alınca ben de almak zorunda kaldım.

Başa dönersek, bu çelişkiyi biraz yaşamıştım fakat din dersi kitabını elime alınca çelişki falan kalmadı.

O boş şeyleri çocuklara öğretmeye vicdanım el vermedi.

Ben de küçük özgür beyinler yaratmaya karar verdim :)

Zira bulunduğumuz çevre buna müsait, alevi ve deist çok velim var, çocuklar zaten din konusunda oldukça boşlar.

1. dönem bitiyor şu an öğrencilerin büyük kısmı oruç tutmanın gereksizliğine, kurban kesmenin vahşiliğine ve hacca gitmek için harcanan paranın yardım kurumlarına aktarılabileceğine inanmış durumdalar.

Çok başarılı... Değerli ve sorgulayan nesillere dönüşüyorlar yani...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...