Jump to content

Ateistim, din derslerine giriyorum!

Recommended Posts

<br />ateistiliği aşılada çocuklarda hal ve hareketleriyle bu durumu belli etsin.aileleri haliyle soracak oğlum kızım sana bunları kim öğretti.onlarda bizim din dersine giren kel öğretti.<br /><br />aileler,den benim gibilerine denk gelirsen kafanı yarmaya gelenler olabilir.vede müfredata aykırı tutumundan dolayı öğretmenlikten ....nameyi alabilirsin.almalısında bence.<br /><br />ey türk devleti tüm din öğretmenlerini nihat hatiboğlu vsvs gibi uzman kişilerle kontrolden<br />geçirin.mutlaka hata yapacakdır.kendini ele verecekdir.<br />
<br /><br /><br />

Allah tüm dünyayı ve insanları senin gibi zararlı mikroplardan, senden daha az zararlı olan aidsden, kanserden, fuhuştan, tecavüzden ve dahada az zararlı olan zinadan, hırsızlıktan, sarhoşluktan korusun. Hiçbir şey çevresine bu şahıstan daha fazla zarar veremez. Tüm kalbimle böyle dua ediyorum. Kabul eyle ya rbbım. Amiiin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başka bir branş öğretmeniyim, bu yıl hiç istememe rağmen kendi sınıfımın din dersleri bana kaldı, din öğretmenlerinin büyük bir kısmı idareci oldukları için okula öğretmen göndermediler, geçen yıl 2 tane imam geliyodu artık onlar da gelmiyor, yani ateist olarak çocuklara müslümanlığı ben öğreticem :D

Sizce neler yapabilirim; -ücretini aldığım- derste sırf ateist olduğum için oturup (bişekilde) zaman geçirmek mi ya da derinlere dalmadan ahlak-vicdan konularıyla dersi geçirmek mi? Ya da krizi fırsata çevirip -çaktırmadan- küçük özgür beyinler yaratmak mı?

İlkine vicdanım, ikincisine mantığım (ve tüm benliğim) üçüncüsüne ise müfredat müsaade etmiyor?

Sizce?

Arkadaşım, müfredat neyse onu uygula. Kimseyle takışma, işine gücüne bak.

Gerekirse İSTİFA ET.

Saçmalama. Adam istifa edip, sonra ne iş yapıcak ?

Burdan türküye cumhuriyeti devleti hükümetine sesleniyoruz.

bu okul ve benzerleri derhal araştırılıp derhal gerekilenler yapılmalı.

bu arada okulun adını ve adresini please :D

Bu işe karışıp, arkadaşı hedef göstermeyin. Öğretmenlik yapacak adam, napıcağını bilir. Müfredat neyse onu uygulayacak zaten.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gönümüz müfredatı bayağı değişmiş, o eski yitik ezberci alayış kalktı artık.

Öğretmen tıpkı bir orkestra şefi gibi öğrencileri yönlendiriyor sadece. Öğrenciler konu hakkında yaptıkları araştırmaları sınıfa getirip kendi aralarında değerlendir ve sonuçları tartışır. Şöyle ki: Öğretmen bir bardak suya şeker atar ve su seviyesinin yükseldiğini öğrencilere göstermek için keçeli kalemle çizer. Sonra öğrencilere suyu karıştırın der, bir süre sonra su seviyesinin düştüğü görülür ve öğretmen sorar "su seviyesi neden düştü, şekere ne oldu araştırın gelin" der( tabi bu din dersiyle alakası yok ama o da benzer) Diğer gün öğrenciler gerekli araştırmayı yapar gelir, sonuçları ve bulguları tartışır yani anlıyacağın başlığı açan acemi bi tıfıll..

Dın kültürü dersleri için söyledikleriniz tümüyle geçerli geçerli değil. Tarihi bilgilerin araştırılması isteniyor ama iman konuları tümüyle telkin edici cümlelerle ifade ediliyor. Surelerin ezberlenmesi isteniyor. Bakınız "Program"dan kopyaladım.

"8. Sübhaneke duasını ezbere okur ve anlamını söyler.

8. Fatiha suresini ezbere okur ve anlamını söyler.

6. Kevser suresini ezbere okur ve anlamını söyler."... diye devam ediyor.

Bunlar da diğer amaçlardan:

"Bu ünitenin sonunda öğrenciler;

1. Kur’an’ın, Allah tarafından insanlara gönderilen

son ve evrensel bir kitap olduğunu bilir.

2. Kur’an’ın Hz. Muhammed’e indiriliş sürecini

bilir.

3. Kur’an’ın kitap hâline getirilmesi ve çoğaltılması

ile ilgili süreci açıklar.

4. Kur’an’ın iç düzenine ilişkin ayet, sure ve cüzün

anlamlarını kavrayarak Kur’an’dan bunlara

ilişkin örnekler gösterir.

ÖĞRENME ALANI: İNANÇ

"Bu ünitenin sonunda öğrenciler;

1. İnsanın akıllı ve inanan bir varlık olduğunun

farkında olur.

2. Evrendeki düzenden hareketle yaratıcının

varlığını kavrar.

3. Allah’ın bizi ve her şeyi yarattığının farkında

olur.

4. Allah’ın eşi ve benzeri olmadığını kavrar.

5. Allah’ın her şeyi işittiği, bildiği, gördüğü ve

her an bizimle beraber olduğunun bilincine

varır.

6. Allah’ın her şeye gücünün yettiğine evrenden

örnekler verir.

7. Çalışmanın Allah tarafından karşılıksız

bırakılmayacağı bilinci ile iyi işler yapmaya

istekli olur.

8. Allah inancının hayatımızdaki yerini ve

önemini fark eder.

9. İhlas suresini ezbere okur ve anlamını söyler."

Bir de etkinlik (ders) örneklerine bakalım:

"? Farkım Nerede? Öğrencilerden varlıkları

gruplandırmaları ve gruplandırılan varlıklar

içerisinde insanın diğerlerinden farklı olan

özelliklerini bulmaları istenir (1. kazanım).

? Halim Ne Olurdu? Nasrettin Hoca’dan

konuyla ilgili metin öğrencilere okutturulur ve

metinden hareketle öğrencilerle evrendeki

düzen hakkında konuşulur (2. kazanım).

? Rabb’imi Tanıyorum: Allah’ın sıfatlarını

içeren birer ayet meali tahtaya yansıtılır.

Bunlar üzerinde öğrencilerle konuşulur. (4, 5

ve 6. kazanımlar).

? Sen Ne Dersin? Öğrencilerden Allah

inancının ve Allah’ın sahip olduğu sıfatların

birey davranışlarını nasıl etkilediği veya

etkileyebileceği konusundaki fikirleri

örnekleriyle alınır (5 ve 8. kazanımlar).

? Ana Fikir: İhlas suresinin anlamı üzerinde

öğrencilerle konuşulur (9. kazanım).

Dikkat ederseniz "tartışılır" denmiyor, "konuşulur" ifadesi kullanılıyor hep.

Allah muhafaza(!) yukarıdakilere aykırı bir söz edecek öğrencinin vay haline, hele ki taliban kafalı biri ise o öğretmen.

Sitelerde Paylaş
neyi bağışlıyor, suçları ne de bağışlıyor, zaten zinaya "zorlanmışlar", türkçesi kadına tecavüz etmişler, kadının neyini bağışlıyorsun andavallı, bi de okuduğunu iyi anlamamışsın diyor adama, e sen hiç okumamışsın ya !!!

VE ! AŞAĞIDAKİ ALINTIYA DA CEVAP VERİYORUM

Yok birde bağışlamasın bari; hem fuhuşa zorlanacaklar bir de kerhen affedilecekler; çok iyi ya, mantığa bak...

iyi oku ! ben bu ayeti kaç defa yazdım ! bir daha yazıyorum

genç kölelerinizi bakire kadın köleleri fuhuşa zorlamayın demek

küçük yaştaki çocukları fuhuşa zorlamayın demek manasına da gelir

çünkü onlarda köledir hür değildir

o yaşta ki çocuk hür değil.. köledir.. köle anladınız mı ?

anlamadıysanız günümüz zamanında gazeteleri okuyun habereler bakın.. neler neler olmuş

işte hayattan ikrah eden o gazetelerde okudunuz küçük yaşta o vakalara uğramış kadınlar

o kadınların ikrahları için Allah çok bağışlayıcıdır ama onları zorlayanlara gelince.. işte onlar çayır çayır..

iman ayrıdır ikrah ayrıdır.. hayattan ikrah etmek tiksenmek beğenmemezlik bu iman değil ikrahtır..

Allah bunu kabul etmiyor... ama o kadınlar için durumları farklı onların ikrahları için çok bağoışlayıcıdır..

anlatabilmek için yazıyorum bunları !

Sitelerde Paylaş
küçük yaştaki çocukları fuhuşa zorlamayın demek manasına da gelir

çünkü onlarda köledir hür değildir

o yaşta ki çocuk hür değil.. köledir.. köle anladınız mı ?

çüş ulan çüş.

bu kadarı fazla.sapık herif.utan.

Sitelerde Paylaş

görüşe saygılıyımdır fakat benim çocuğuma benim verdiğim vergiden maaşını alan bir adam eğitimdeki boşluğu fırsat bilecek ve müfredatın aksini yaparak kendi düşünceme göre çocuğumu ateşe sürükleyecek şahsına kalması gereken görüşlerini işlemeye çalışacak.bende bu adamı bileceğim ve öğretmenler gününümü kutlayacağım :D

sen benim çocuğuma benim verdiğim parayla saçma sapan arapça ayetleri sureleri ezberletip not veriyorsun ve geleceğiyle oynuyorsun ya? böylesiniz işte karşıdakinin yerine koyamıyorsunuz kendinizi.

Sitelerde Paylaş

her insanın başına mutlaka gelir düşünceleri ile reel hayatın zorlamaları arasında çelişkiye düşmek.

bana kalırsa, sen kendinle ilgilen arkadaşım. kendin zora düşme. idareten derslere gir, oku oku geç. gerisini sınıfa bırak. çocukların tartışmasını sağla. obejktif şekilde yönetmeye bak tartışmaları. çocuklar, "abileri" öyle buyurdu diye değil, kendi görüşleri ve zihinleri ile inansınlar inanacaklarsa. bunun açığa çıkmasını sağla.

yani yılın sonunda, senin elinden çıkmış müslüman çocuklar, neden müslüman olduklarının bilincinde ve farkında olarak müslüman olmuş çocuklar olarak kalsın. ateist olanlar da neden ateist olduklarının bilincinde olanlar olsun. "bana böyle diyorlar" diye dininden habersiz müslümanımsı çocuklardır kayıp olanlar. hepsinde bilinç olsun, hepsinde sebep-sonuç ilişkileri kurulmuş olsun.

bu tür bir eğitim yaygınlaşsa, dinlerin adım adım geriye gideceği aşikar olduğu için ezbere dayalıdır zaten eğitim sistemimiz. sorma sorgulama, inandığın şeye, neye dayanarak inandığından kendinin bile haberi olmasın ki, robot ol, koyun ol, güdül efendi efendi :)

tarihinde chase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...