Jump to content

Allah Fakir Sevmez..

Recommended Posts

• İleti 255
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok ciddi bir cevaptı halbuki. Bükemediğim bileği öpmeyi de bilirim. Senin sayende ana hatlarıyla metafizik öğrenmeye karar verdim.

Bence öğrencek en son kişiyi bulmuşsun

Yarım imam dinden,

Yarım doktor da candan edermiş ya

Bence sen başka kişiyi bul...

:lol: :lol: :lol:

kötü müslümanı herkese tercih eden bir meczup mu söylüyor bunlarıı????

üstelik yarım imam mı olur?*

sen kötü müslümanı herkese tercih ederdin hani??

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Köleliği hiçbir hakim sınıf kaldırmadı.

Spartaküs isyanı ile başlayan dalga tüm dünyadaki kölelerin aklını başına getirdi. Toprak ağalarının, senyörlerin emrinde çalışan köleler, kapitalist sınıf palazlandıkça kendi atölyelerinde, fabrikalarında çalışacak insan ihtiyacı nedeni ile kendi fabrikalarında çalıştırmak için, toprağa bağlı köleliğin kaldırılmasına kapitalistler de yardımcı oldu. Büyük toprak sahipler de tarıma kapitalist ilişkileri sokunca artık insan mülkiyetine bağlı kölelik kalkıp, emeğini pazarlamak zorunda kalan ücretli köleliğe dönüştü. Kapitalist üretim ve paylaşım ilişkilerinde üretim araçlarında (toprak veya fabrika) çalışan işçiler emeklerini pazarlayarak geçinmek durumunda kalmaktadır. Tüm değerleri (mal ve hizmet olarak) üreten bu sınıfın sırtından kapitalistler sermaye biriktirmektedirler.

İster köleden yana olun, ister işçiden yana. Muhataplarınız köle veya işçi olmalıdır. Onlara haklarını nasıl alacaklarını göstermelisiniz.

Hak verilmez. Alınır.

Yani diyeceğim o ki. Allah eğer yoksuldan yana olsaydı. Onları muhatap alır nasıl davranmaları gerektiğini söylerdi. Ama görüyoruz ki. Allah zenginleri muhatap alıyor ve onlara tavsiyelerde bulunuyor. Eh zenginler de gönüllerinden kopan ne varsa o kadar veriyorlar. (zekat mı ne diyorlar adına)

Yine eğer işçilerden yanaysanız. İşçileri muhatap alıp, onları örgütleyip, güçlü hale getirip, hak nasıl alınır'ın yollarını göstermelisiniz. Yoksa kapitalistlerin kapısında dilenmekle, hak'ı onların insafına bırakılmakla hak alınmaz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

kötü müslümanı herkese tercih eden bir meczup mu söylüyor bunlarıı????

üstelik yarım imam mı olur?*

sen kötü müslümanı herkese tercih ederdin hani??

Sen müslüman mısın?

ee bu durumda ben yarım imam pozisyonundayım

işte bakın kendini allah yerine koyan allah adına sen müslümansın sen değilsin diyebilen allah adına meydanalara çıkıp maddi çıkar mevki kazanan, herkesin maneviyatını maddiyatını sömüren dincilere arka çıkan akılsız vicdansız bir müslümann

ben neden sana hala müslüman diyorum bu dini iki paralık etmenize rağmen??

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ashley bak senin aradığın burda...

Öncelikle kusura bakma ben senin cidden yasini kucuk saniyordum ama sanirim coluk cocuk sahibi biri imissin yani sana hakaret anlaminda cocuk demedim cidden öyle sandim.

Ama o söyledigin ayette kölelik vardir diyor bunu anlamiyorsun ya da anlamak zoruna gidiyor, kölelik var ama isinize geleni azad edebilirsiniz o ayetin meali sen ne anladin?

Sitelerde Paylaş
<br /> Köleliği hiçbir hakim sınıf kaldırmadı. <br /> Spartaküs isyanı ile başlayan dalga tüm Dünyadaki kölelerin aklını başına getirdi. Toprak ağalarının, senyörlerin emrinde çalışan köleler, Kapitalist sınıf palazlandıkça kendi atölyelerinde, fabrikalarında çalışacak insan ihtiyacı nedeni ile kendi fabrikalarında çalıştırmak için, toprağa bağlı köleliğin kaldırılmasına kapitalistler de yardımcı oldu. Büyük toprak sahipler de tarıma ilişkileri sokunca artık insan mülkiyetine bağlı Kölelik kalkıp Kapitalist, emeğini pazarlamak zorunda kalan ücretli köleliğe dönüştü. Kapitalist üretim ve paylaşım ilişkilerinde üretim araçlarında (toprak veya fabrika) çalışan işçiler emeklerini pazarlayarak geçinmek durumunda kalmaktadır. Tüm değerleri (mal ve hizmet olarak) üreten bu Sinifin sırtından kapitalistler sermaye biriktirmektedirler. <br /> İster köleden yana olun, ister işçiden yana. Muhataplarınız köle veya işçi olmalıdır. Onlara haklarını nasıl alacaklarını göstermelisiniz. <br /> Hak verilmez. Alınır. <br /> <br /> Yani diyeceğim o ki. Allah eğer yoksuldan yana olsaydı. Onları muhatap alır nasıl davranmaları gerektiğini söylerdi. Ama görüyoruz ki. Allah zenginleri muhatap alıyor ve onlara tavsiyelerde bulunuyor. Eh zenginler de gönüllerinden kopan ne varsa o kadar veriyorlar. (Zekat mi ne diyorlar adına) <br /> <br /> Yine eğer işçilerden yanaysanız. Isçileri muhatap alıp, onları örgütleyip, güçlü hale getirip, <b> hak nasıl alınır </ b> 'ın yollarını göstermelisiniz. Yoksa kapitalistlerin kapısında dilenmekle, hak'ı onların insafına bırakılmakla hak alınmaz. <br /> <br /> Sevgiler. <br /> [/ Quote] <br /> <br /> <br />

İşte bu kadar. Eline sağlık drekinci.

Bu tartışmaya katılan dinci, dindar, ateist hepsi islamın metafizik yanında mataryalist yönününde olduğunu kabul etmiş oluyor. İslama mataryalist yönden bakıyorsak o zaman soru şöyle olması gerekir. İslam ve diğer köleci dinlerin tanrısı emeğin yanındamı yoksa sermayenin yanındamı yer alıyor? Gerçekten allah fakir sevmezmi? Bu çok basit sorunun çok basit cevabı olması gerekir.

Kölelik sisteminde köle bir eşya gibi alınıp satılır. Hiçbir hakkı olmaz ve olamaz. Evine aldığın çamaşır, bulaşık makinası vs. ne ise kölede aynı durumda. Çiftçinin tarlasını ekip biçmekte kullandığı at, öküz, traktör vs. ne ise kölenin durumuda aynı. Eşya (mal) işe yaramaz hale gelince ne yapılır? Çöpe atılır ve bir daha yüzüne bakılmaz. Kölede efendisi tarafından eşya gibi hor bir şekilde kullanıldıktan sonra işe yaramaz hale gelince efendisi isterse öldürebilir. Hiç hesap sorulmaz. Öldürmezse sokağa atılır ve bir daha yüzüne bakılmaz. İtilip kakılarak sokakta kedi ve köpeklerin çöpten beslenmeleri gibi beslenerek (dilenerek) hayatını sürdürmeye çalışır. Ölümüde bir hayvanın ölümünden farksızdır. Çünkü insan olarak görülmez.

Köleliğin devamı olan feodal sistem 1786-89 Fransız burjuva devrimi ile ortadan kaldırıldığında yeni kapitalist sistemde değişen şey, kölenin mal gibi alınıp satılmasının sona ermesi, insan olarak görülmesi, sadece emeğinin alınıp satılması olmuştur. Daha sonra gelen insan hakları, eşitlik, özgürlük kavramları sosyalizm tarafından yaşama katılmıştır.

Buradan bakıldığında kölelik sisteminin utanç verici durumunun günümüzde kabul edilir bir yanının olmadığı kanaatindeyim. Yoksa kabul edilebilir diyen varmı? Gerçekten islamın ekonomik sistemi kölelikmi? Eğer kölelikse o zaman allah fakir sevmez sözü doğru oluyor. Tartışma bu istikamette olmalı.

Gueenofhearts nikli arkadaşımız dini vicdanına hapsederek bence doğrusunu yapmıştır. Yoksa bu ve benzerlerine hiçbir insan vicdanı dayanamaz.

Sitelerde Paylaş

kölelik hemen kaldırılamazdı demek allahı aciz duruma düşürür

bir de bana kıvırgan derler

mayo gibiler gerçek müslümansa ben olmamaya razıyım

Hmm birde gelinleri ile evlenmeyi aniden yasaklayan bir Allah söz konusu olunca kölelik gibi bunun yanında hiç önemi olmayan bir meseleye mi taktınız kafay!!!!

Sitelerde Paylaş

Hmm birde gelinleri ile evlenmeyi aniden yasaklayan bir Allah söz konusu olunca kölelik gibi bunun yanında hiç önemi olmayan bir meseleye mi taktınız kafay!!!!

Gelinlerle evlenmeyi yasaklamıyor, serbest bırakıyor :D . Birde bir çocuğu evlat edinirseniz, ona öz evlat muamelesi yapmazsınız diyor; çocuğa bir besleme, bir sığıntı olduğu her daim hatırlatılmalı ve kendisini öz evlat bilmesi, anne-baba hasretini gidermesi engellenmelidir Arap tanrısına göre <_<

Sanırım bu tip sosyal geleneklere müdahele etmiş ama kölelik gibi ekonomik sistemin işleyiş biçimine güç yetirememiş

Sitelerde Paylaş

Gelinlerle evlenmeyi yasaklamıyor, serbest bırakıyor  :D  . Birde bir çocuğu evlat edinirseniz, ona öz evlat muamelesi yapmazsınız diyor; çocuğa bir besleme, bir sığıntı olduğu her daim hatırlatılmalı ve kendisini öz evlat bilmesi, anne-baba hasretini gidermesi engellenmelidir Arap tanrısına göre  <_<

Sanırım bu tip sosyal geleneklere müdahele etmiş ama kölelik gibi ekonomik sistemin işleyiş biçimine güç yetirememiş

Evet yanlışlıkla yasaklayan demişim.. Düzelttiğin için teşekkür ederim.

Gelinlerle evlenmenin yasak olduğu bir ortamda cart diye bu yasağın kalktığını açıklayan olacaktı doğrusu.. 

Sitelerde Paylaş

Evet yanlışlıkla yasaklayan demişim.. Düzelttiğin için teşekkür ederim.

Gelinlerle evlenmenin yasak olduğu bir ortamda cart diye bu yasağın kalktığını açıklayan olacaktı doğrusu..

Gerçekleri böyle ifşa ederek, rencide etmeyelim bence teist arkadaşları... :ph34r: Bırakalım kendi masal dünyalarında mışıl mışıl uyusunlar yüzyıllarca ve özgür beyinlere acı çektirsinler hiç durmadan...

Sitelerde Paylaş

Ya bu ateistler hakkat kıt akıllı, neymiş Allah pat diye köleliği neden kaldıramamış...

Düşünsenize Rumlarla savaş yapıyorsunuz, savaş bitiyor sen onların esirlerini geri veriyorsun çünkü Allah emretti, Rumlar ise senin esirlerini kılıçtan geçiriyor. Ondan sonra Rumlar tekrar saldırıyor anaaa bi bakıyorsun senin iade ettiğin esirler sana ve ailene kılıç çekmiş geliyor.

Ateist aklı bu kadar çalışıyor, napçaz idare etçez.

Sitelerde Paylaş

Ya bu ateistler hakkat kıt akıllı, neymiş Allah pat diye köleliği neden kaldıramamış...

Düşünsenize Rumlarla savaş yapıyorsunuz, savaş bitiyor sen onların esirlerini geri veriyorsun çünkü Allah emretti, Rumlar ise senin esirlerini kılıçtan geçiriyor. Ondan sonra Rumlar tekrar saldırıyor anaaa bi bakıyorsun senin iade ettiğin esirler sana ve ailene kılıç çekmiş geliyor.

Tanrı'nın savaştan ve kılıçtan başka yolu yok anlaşılan... İnsanların bir kısmına kitap-peygamber gönderip diğerlerinin üzerine mi salıyor yani?..Şimdi Yunanistan'da bir peygamber çıksa ve arkasına Avrupa'dan büyük ve modern bir ordu toplasa ve sizi yeni dinini tebliğ ederek uyarsa ve ülkenizin yönetimine talip olsa bunu kabul eder misiniz, yoksa red mi edersiniz?...

Teist aklı işte...

Sitelerde Paylaş

""Tanrı'nın savaştan ve kılıçtan başka yolu yok anlaşılan... İnsanların bir kısmına kitap-peygamber gönderip diğerlerinin üzerine mi salıyor yani?..""

Yok böyle birşey, bile bile gerçeklerin üzerine örtme (gerçi senin işin bu), Peygamberlerin gönderilme zamanıyla sebeplerini iyice bir araştır bakalım ne göreceksin. Gerçi senin gözünde perde var ama kızım sana söyliyim anlayan anlasın.

Sitelerde Paylaş

ahaha ben de ateistim yani :D

ne isaya ne musaya yaranamamak bu olmalı

kıyamet de yaklaşıyor eminim herkes allah olmuş

mayonez salım salım salınıyor cenneti garantiledi tabi :D

Sitelerde Paylaş

ahaha ben de ateistim yani :D

ne isaya ne musaya yaranamamak bu olmalı

kıyamet de yaklaşıyor eminim herkes allah olmuş

mayonez salım salım salınıyor cenneti garantiledi tabi :D

Her koyun kendi bacağından asılır. Ateistliği şaka yollu bile olsa kendine yakıştırmamalısın. Allah'tan hidayet isteyelim. Hepimizin dönüşü O'nadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...