Jump to content

Allah Fakir Sevmez..

Recommended Posts

• İleti 255
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allahınız nerede söylemiş bunu acaba? Nuh tufanı veya sodom-gomora volkan patlamasını nasıl açıklıyorsun?

Laf olsun diye konuşmayalım lütfen

Laf olsun diye konuşan sensin. İslam tanrısı eğer kötülüklerin cezasını verseydik yeryüzünde nefes alan varlık kalmazdı demiştir. Daha bir çok yerde de nihai kararın ölümden sonra verileceğini açıklamıştır. Zaten sokakta elinde şeker alınan çocuğa gökten şeker indirilmesini beklemek kadar açık bir aptallığa düşecek bir insan yoktur.

Ayrıca dünyada verilecek ceza İslamın temel felsefesine aykırıdır. Bir milyon kere söylenen imtihan sözcüğünden sonra sürekli dünyaya müdahale edecek olan bir tanrı olsa olsa manyağın tekidir.

Sitelerde Paylaş

Din afyondur deniliyor ya, bizim ateistler sayesinde ateizm de afyon oldu mübarek... Dünyanın en önemli sorununun gerçek nedenini sorgulamak yerine, yanlış adres göstererek insanları uyutuyor... Hangimiz fakiri seviyor ki topu Allah'a attınız...

Sitelerde Paylaş

Laf olsun diye konuşan sensin. İslam tanrısı eğer kötülüklerin cezasını verseydik yeryüzünde nefes alan varlık kalmazdı demiştir. Daha bir çok yerde de nihai kararın ölümden sonra verileceğini açıklamıştır. Zaten sokakta elinde şeker alınan çocuğa gökten şeker indirilmesini beklemek kadar açık bir aptallığa düşecek bir insan yoktur.

Ayrıca dünyada verilecek ceza İslamın temel felsefesine aykırıdır. Bir milyon kere söylenen imtihan sözcüğünden sonra sürekli dünyaya müdahale edecek olan bir tanrı olsa olsa manyağın tekidir.

Eeee o zaman az önce bahsettiğim afetlerin kuranda yer almasındaki maksat ne?

Sitelerde Paylaş

Eeee o zaman az önce bahsettiğim afetlerin kuranda yer almasındaki maksat ne?

Onları İslam Tanrısı söylememiş ki. Muhammed muhtemelen Musa ve İsa'dan araklamıştır. Her zamanki gibi inanırlığını artırmak adına.

Bahsedilen konular İslam Tanrısı'nın daha önce gerçekleştirdiği eylemler. O konuda benim bir yorumum olamaz. Önemli olan İslam Tanrısı'nın artık müdahale etmeyeceğini beyan etmiş olması. Buna Muhammed'e mucize indirmemiş olması da dahildir.

Sitelerde Paylaş
Onları İslam Tanrısı söylememiş ki. Muhammed muhtemelen Musa ve İsa'dan araklamıştır. Her zamanki gibi inanırlığını artırmak adına.

Bahsedilen konular İslam Tanrısı'nın daha önce gerçekleştirdiği eylemler. O konuda benim bir yorumum olamaz. Önemli olan İslam Tanrısı'nın artık müdahale etmeyeceğini beyan etmiş olması. Buna Muhammed'e mucize indirmemiş olması da dahildir.

Hz.Muhammed'e mucize gelmedi mi?

Ayı ikiye bölmesi..

Miraça çıkması...

Medineye hicret ederken kaldıkları mağadaraki örümcek ağı..

Bunlar mucize değil mi?

Sitelerde Paylaş

Şap diye gösterdiğin zaman zaten bunlar mucize olmaz..

Bunlar peygamberlere özgüdür..

Normal insanlar yapamaz..

Şap diye göstermediğin zaman da mucize değil, yalan oluyor. Sadece peygamberlerin gördüğü mucizeleri ne yapalım biz? :)

tarihinde Jason tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranda yazılı herşeyi tanrı sözü olarak kabul etmyorsanız burada müslümanlar adına savunma yapmanız mantıksız.Savunduğunuz şey islam değil çünkü

Sitelerde Paylaş

Kuranda yazılı herşeyi tanrı sözü olarak kabul etmyorsanız burada müslümanlar adına savunma yapmanız mantıksız.Savunduğunuz şey islam değil çünkü

Müslüman değilim ki zaten. Bunu da nerden çıkardınız. Deist bir asi olduğumu söyledim.

Sitelerde Paylaş

Onları küçümsemeye çalışmadım; ancak onlar kendi kendilerini yüceltmeye çalışıyorlar ve beyinlerini biraz özgürleştirebilmek için 'yok' yalanının ardına sağınıyorlar. Ben dünyada ateist yoktur demedim, bu forumdakileri kastetmiştim. Bir çok tutarlı ateist arkadaşım var ve hiçbiri böyle saçma salak şeyleri getirip işte tanrınız adaletsiz demez. Zaten buna gerek yok. Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için bir müslüman değil, tanrıya inanan bir asi olduğumu belirtmek isterim.

Saygılar.

Burada size verilmeye çalışılan mesajı yine yanlış anlamışsınız... Bence forumu sessizce biraz daha okumaya devam edin de böyle yanlış, tutarsız ve trajikomik durumlara düşmeyin... İyice anlamadığınız konularda bazen susmak daha değerlidir... Bu arada, "ateist olmak" veya "ateistlik yapmak" farklı şeylerdir... Bizim toplumumuzda esas sorun ateist olunca değil, ateistlik yapınca ortaya çıkar...

Müslüman değilim ki zaten. Bunu da nerden çıkardınız. Deist bir asi olduğumu söyledim.

Trol, asi, deist veya teist, her ne isen...

Sitelerde Paylaş

Burada size verilmeye çalışılan mesajı yine yanlış anlamışsınız... Bence forumu sessizce biraz daha okumaya devam edin de böyle yanlış, tutarsız ve trajikomik durumlara düşmeyin... İyice anlamadığınız konularda bazen susmak daha değerlidir... Bu arada, "ateist olmak" veya "ateistlik yapmak" farklı şeylerdir... Bizim toplumumuzda esas sorun ateist olunca değil, ateistlik yapınca ortaya çıkar...

Madem bu kadar kalın kafalıyım neden bir zahmet edip anlatmıyorsun? Yoksa bu benim anlayamama durumum senin bir palavrandan ibaret olmasın?

Trol, asi, deist veya teist, her ne isen...

Yüzyılın esprisini yaptın be Andromeda. Gül gül bir hâl oldum.

Sitelerde Paylaş

Yanıldığın nokta durumları açıklamak için salakların görüşlerini kendine referans olarak kabul etmendir. Depremleri tanrının gönderdiğini söyleyen insanlar toplumda oldukça azınlıkta ve beyin yapısı gelişmemiş insanlardır. Biraz bilimden haberdar olan en yobaz müslüman bile depremlerin nedenlerini bilir; ancak böyle bir konu açılarak bütün müslümanlara işte Allahınız böyle zulmeder gibi bir söylem yöneltiyorsunuz.

Zaten islamın tanrısı olaylara hiçbir şekilde müdahale etmediğini, etmeyeceğini açıklamıştır - veya Muhammed açıklamıştır.- Muhammed'in ya da İslam Tanrısı'nın açık açık beyan ettiği müdahale etmem söyleminden sonra bir kaç tane gerizekalıya nispet olsun diye geyik yapmanın ne gibi bir amacı var?

Salak ya da değil insan insandır. Burada görevimiz her türden insana cevap vermektir. Bak yine kendi çapında yazmışsın. Olay sadece depremle ilgili değil ki sana verdiğim cevapların aynısını Cübbeliye de yazdım. Hastalıklar, seller, tsunamiler, sakat doğumlar, zihinsel özürlüler ......  Özellikle zihinsel özürlü ve sakat çocuk sahibi Müslümanlar git sor sebebi neymiş öğren. 

Ama sen tabi araştırmayan birisin zira senide Müslüman olarak yetiştirmişler.. Ayrıca Allah Kuranda müdahale etmemde demiyor.  Ballandıra ballandıra nasıl müdahale ettiğini anlatan arkaik mitlerle dolu. 

Şüphesiz Biz, fasıklık yapmalarından dolayı, bu ülke halkının üstüne gökten iğrenç bir azab indireceğiz." And olsun, Biz akledebilecek bir kavim için orada apaçık bir ayet bırakmışızdır. (Ankebut Suresi, 34-35)

Anında (yurtlarının) üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık. Elbette bunda 'derin bir kavrayışa sahip olanlar' için gerçekten ayetler vardır. O (şehir de) gerçekten bir yol üstünde (hala) durmaktadır. Elbette, bunda iman edenler için gerçekten ayetler vardır. (Hicr Suresi, 74-77)

Neymiş bu Allah putu müdhale ediyormuş. Bence sen en kısa zamanda birde Kuran ı oku ama Türkçesini.. 

Sonrada aptallara diye açıklamama laf etmeyesin.. Kısacası okuda ve öğrende  gellll. Neymiş İslam ın putu müdahale ediyormuş. 

"Yoksa siz, sizden önce geçenlerin başlarına gelenin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine darlık ve sıkıntı içerisine düştüler ki, peygamber ile yanındakiler "Allah'ın yardımı acaba ne zaman?" diyecek kadar sarsıldılar. Bilin ki, Allah'ın yardımı yakındır." (Bakara, 2/214)

Bak sadece depremle kalmıyor Arap putunun müdahalesi.. 

Andolsun, Biz de Firavun aile (çevre)sini belki öğüt alıp düşünürler diye yıllar yılı kuraklığa ve ürün kıtlığına uğrattık. (Araf Suresi, 130)

Kıtlıkta yolluyormuş..

Aynı put kıtlık yollamakla yetinmemiş bak ardından ne yapmış?

Bunun üzerine, ayrı ayrı mucizeler (ayetler) olarak üzerlerine tufan, çekirge, buğday güvesi, kurbağa ve kan musallat kıldık. Yine büyüklük tasladılar ve suçlu-günahkar bir kavim oldular. (Araf Suresi, 133)

Ee dur daha bu Allah putunun insanın aklına bile gelmeyen felaket niteliğindeki müdahaleleri devam ediyor. 

Nuh tufanıda mı aklına gelmiyor. Bu tufanı Kuran okumayan İslamla alakası olmayan 1.250 milyon Hintli biliyor, ya da 1.5 milyar Çinli.. Senin duymamana şaşırdım. Bu Arap putu sadece Nuh tufanı ile BOĞMA işine girişmemiş. Başka BOĞMA eylemleride mevcut: 

8/54 Biz de günahları dolayısıyla onları helak ettik. Firavun ordusunu suda boğduk”

Bakalım başka ne şekil müdahalelerde bulunmuş bu sana göre hiç bir şeye müdahalesi olmayan Arap putu. 

Ad (halkın)a gelince; onlar da, uğultu yüklü, azgın bir kasırga ile helak edildiler. (Allah) Onu, yedi gece ve sekiz gün, aralık vermeksizin üzerlerine musallat etti. Öyle ki, o kavmin, orada sanki içi kof hurma kütükleriymiş gibi çarpılıp yere yıkıldığını görürsün. Şimdi onlardan hiç arta kalan (bir şey) görüyor musun? (Hakka Suresi, 6-8)

Kasırga ile de helak etme gücüne sahipmiş bu Arap putu.. Vay vay vayyyy. Dur daha bitmedi bak neler var daha neler... 

“Biz refâhından şımarmış nice memleketleri helâk etmişizdir. İşte, onların kendilerinden sonra pek az iskân görmüş harâbeleri! Biz onların (hepsinin) vârisi olduk.” (el-Kasas, 58)

Şımarıkları da helak ediyormuş bu Arap putu.. Tarkanın şımarık albümü desene helak edilecek.. :)

Hmm bu Arap putu doğru yöne dönmeleri için şiddeti seçiyormuş...

“And olsun ki, civârınızdaki memleketlerden nicelerini helâk ettik. Belki doğru yola dönerler diye âyetleri (böyle) tekrar tekrar açıklıyoruz!” (el-Ahkâf, 27)

Hmm kusura bakma sanırım sana Kuran ayetleriyle cevap verdim hem de Türkçesi ile. Bu yazımda ibret alanlar için dersler vardır.. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...