Jump to content

Allah Fakir Sevmez..

Recommended Posts

Son :Haiti depremi.. Gördüğüm resimler karşısında şoke olmadım... Bir kez daha bu resimler Allah ın fakirleri sevmediğini açıkça ortaya koydu.. Biz Türkiye de yaşayanlar bu resimlere aşinayız.. Hani 1999 da 7.4 yetmedi mi diye ortalığa çıkan sözüm ona Allah ı savunacak ucubeler.. 

Peki bu ucubelerin savunduğu neydi?

Aslında onlarda neyi savunduklarının tam farkında değiller.. Kaş yapayım derken göz çıkartan zavallılar..

Bir deprem olmuş ve büyük felaket sonucu binlerce hacı amca, hacı teyze hadi bunları geçelim daha din nedir bilmeyen masum bebekler hayatlarını kaybetmişlerdir.. 20 bin insanın acısı ve cenazesi üzerine yanlış politika yapmaya kalkan o akılsızlar ak yapacağım derken kara etmişlerdir.. 

Zira dünyada durmadan deprem olup bitmektedir ve bu depremler din, dil, ırk.... bakmadan devm etmektedirler.. Ama sözüm ona Allah ın cezası olan bu depremler bir de bakıyorsunu ki fakir, fukara sözüm ona İslam putu Allah ın koruyun dediği kitleleri en fazla etkilemektedir.. 

Japonya, Amerika gibi gavur memleketlerde olan depremlerden sonra bu gavurların her nedense burunları bile kanamazken, aynı şiddette depremlere maruz kalan fakir fukara tabir edilen az ve orta gelişmiş ülke vatandaşlarına toplu mezarelar kazılmaktadır.. 

Bu meseleyi bir din iman şeklinde anlayanlar hiç kendilerine sordular mı?

Aynı şiddette bir depremden gavurlar sağ çıkarken, benim sabah namazına kalkan, hacı omuş amcam, teyzem, Allah ın sen bizi kaza beladan kurtar diye durmadan niyaz eden halkım kanlar içinde uyanmıştır?

Siyonistlerle iş birliği yaptığı için her yerde bayrağını yaktığınız ABD'nin Los Angeles şehrinde 7.0 büyüklüğünde bir deprem oldu. Ama nedense bu Arap putu o depremde ölü alamadı (Sadece 2 kişiyi yaralayabilmiştir).. Aynı şiddetteki depremde Pakistanda, İran da, Türkiyede yirmi binlerce can aldı.. 

Hal böyle olunca iyice düşünmekte fayda var.. Bu Arap putu ne yapmaya çalışıyor.. Bu iş Allah ın cezası diyenlerin beyni var mı bilmiyorum, betonların altında inleyerek can veren 20 bin insanı, kadını,çocuğu ve bebeği bir kalemde günahkar diye silip atan kuş beyinlerini türbanın altında görmek mümkün olamıyor cünkü ama bence bütün gece uyumadan düşünsünler Hala düşünüyorsan da git Hıristiyan ol... Ya da bir an önce zengin olmaya çalış... 

Çünkü senin bu mantığına göre Allah onları daha çok seviyor. "Gavurlar", hem senden daha zengin,hem de evleri tepelerine yıkılmıyor.

Uzun lafın kısası bu Arap putu fakire güç yettiriyor.. 

depremler, yangınlar,seller,hastalıklar vs. bunlar dünyanın ekosistemin bir parçası değilmi.doğa kendi kendini yenileme yetisi olduğunu söyleyen ve bunuda kabul eden bizler değilmiyiz.

ama sizde şunu kabul edin ecel, ölüm kaçınılmazdır, fakire veya zengine , işçiye veya müdüre, ateiste veya müslümana farklı değildir.sadece yaptıklarımızdan ve amellerimizden sorumluyuz.

sırf haitide deprem oldu, kadınlar kocasız , çocuklar yetim ve öksüz kaldı diye, kollar bacaklar koptu diye bunun suçunu sırf depremi yaptı diye tanrıyı suçlamaya ne hakkınız var.allah kuranda nice tufanlar yaratmıştır, nice depremler yapmıştır.

bunlar sınavdır, ibretliktir, ders alınması gereken olaylardır.evlerimizi daha sağlam, daha uygun yerde yapmamız,ve her an tedbiri elden bırakmamamız için vs.ölümü ve dünyanın faniliğini, kendi acizliğimizi hatırlamak için.

ama inancını yitirmiş birisi haşa ilah yaptı gene yapacağını yaptı milleti kendi yarattıklarını darmadağan etti gafletine düşmeyin.

o yoktan vareden ,yaratan ve öldürendir.şu an tüm olmüş depremzadeleri diriltme kudretine sahiptir.ilk önce siz buna inanmak zorundasınız amma velaki deprem doğanın bir parçası evrimin bir gereği derseniz ve ilah diye bir kavram bir inanç yok derseniz o zaman kendinize yeni bir suçlu arayın.

belkide bu defa beni suçlarsınız.veya uzaylılar yaptı, veya israilin, amerikanın gizli bir deneyi sonucu dersiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 255
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnanmaz ama bunu kullanırlar. 17 ağustos depreminden sonra bir gazete yıkılmış binaların resmini kullanarak öyle bir başlık atmıştı ki haşa Allah'a hesap soruyordu:

Adaletin bu mu?

Asıl şerefsiz bunlar.

allaha inananların onu kullanması daha berbat ama inan

Sitelerde Paylaş

allah kuranda nice tufanlar yaratmıştır, nice depremler yapmıştır.

o yoktan vareden ,yaratan ve öldürendir.şu an tüm olmüş depremzadeleri diriltme kudretine sahiptir.ilk önce siz buna inanmak zorundasınız amma velaki deprem doğanın bir parçası evrimin bir gereği derseniz ve ilah diye bir kavram bir inanç yok derseniz o zaman kendinize yeni bir suçlu arayın.

belkide bu defa beni suçlarsınız.veya uzaylılar yaptı, veya israilin, amerikanın gizli bir deneyi sonucu dersiniz.

Depremlerde suçlu, insanın kendi geri kalmışlığıdır.

Gelişmiş ülkelerde daha şiddetli depremlerden birkaç kişinin burnu kanayarak atlatılmaktadır. Gelecekte devremi önceden bilmek bile mümkün olacaktır.

Tabi allahla ilişki kurarar, vahiy yolu ile değil :lol:

Depremleri allah bağlamak, allahın kudreti karşısında korkmak ancak cahil cühela işidir.

Allah herkesi diriltme kudretine sahipmiş. Sanki allahın arkadaşı, ölenleri dirilttiğine şahit olmuş da, bizler de inanmak zorundaymışız.

Ne diyeyim,

Allah akıl versin.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İnanmaz ama bunu kullanırlar. 17 ağustos depreminden sonra bir gazete yıkılmış binaların resmini kullanarak öyle bir başlık atmıştı ki haşa Allah'a hesap soruyordu:

Adaletin bu mu?

Asıl şerefsiz bunlar.

Cübbeli, o başlığı atan gazetedeki sorumlu kişi yıkılan binaları, ölen, yaralanan çocukları, enkaz altında mahzur kalıp kurtarılmayı bekleyen insanları, kanı revanı vs. görünce adaletin bumu diyor ve şerefsiz oluyor öylemi? Kime diyor adaletin bumu diye? Allaha diyor. O halde bu başlığı atan kişi allaha inanıyor. Gazete başlığı insanlara diyorki ''sorumlu aramanıza gerek yok, bu allahın işidir.'' Allaha inanmasa o binaları yapan sakallı, beş vakit namazlı, cübbeli şeriatçı müteahhidlere hesap sorardı. Tüm sorumluları bulup açıklar ve savcıları anında harekete geçirirdi. Allaha hesap sormasına gerek yoktu çünkü allaha inanmıyor olurdu. Kime şerefsiz dediğini halen anlamadığını biliyorum ama yinede yazdım.

Orada can veren, yaralanan çoluk, çocuk, kadın, kız, erkek, genç, ihtiyar, tamamına yakını müslüman insanları zina ve fuhuş yapmakla suçlayan, bu insanlar azdığı için allah tarafından cezalandırıldıklarını söyleyen, suçu allahın üzerine atan gazeteler, etkili ve yetkili kişiler şerefsiz olmuyorlar. Çünkü suç, o binaları yapan, demirden, çimentodan çalan, deniz kumu kullanarak kumdanda çalan, sakallı, cübbeli, şeriatçı, beş vakit namazlı müteahhitlerin değildi. Suç allahındı öylemi.

Asıl amacın hırsız, arsız ve nursuz bu müteahhitleri korumak, insanların dikkatini başka yöne çekmek olabileceği hiç aklına gelmiyormu cübbeli.

Bazan sana gerçekten kanım ısınıyor yalan söylemediğin için ama bazan çok sapıtıyorsun.

Sitelerde Paylaş

benim bildiğim imtihanlarda herkese eşit koşullar sağlanir, eşit süre ayni kitapçıklar ayni haklar vs.

bu allah nasil bir imtihan yapiyor ki kimisi bu imtihanda sefahat içinde diğeri açlıktan geberiyor, kimisinin süresi az kimisininki çok fazla vs.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cübbeli, o başlığı atan gazetedeki sorumlu kişi yıkılan binaları, ölen, yaralanan çocukları, enkaz altında mahzur kalıp kurtarılmayı bekleyen insanları, kanı revanı vs. görünce adaletin bumu diyor ve şerefsiz oluyor öylemi? Kime diyor adaletin bumu diye? Allaha diyor. O halde bu başlığı atan kişi allaha inanıyor. Gazete başlığı insanlara diyorki ''sorumlu aramanıza gerek yok, bu allahın işidir.'' Allaha inanmasa o binaları yapan sakallı, beş vakit namazlı, cübbeli şeriatçı müteahhidlere hesap sorardı. Tüm sorumluları bulup açıklar ve savcıları anında harekete geçirirdi. Allaha hesap sormasına gerek yoktu çünkü allaha inanmıyor olurdu. Kime şerefsiz dediğini halen anlamadığını biliyorum ama yinede yazdım.

Orada can veren, yaralanan çoluk, çocuk, kadın, kız, erkek, genç, ihtiyar, tamamına yakını müslüman insanları zina ve fuhuş yapmakla suçlayan, bu insanlar azdığı için allah tarafından cezalandırıldıklarını söyleyen, suçu allahın üzerine atan gazeteler, etkili ve yetkili kişiler şerefsiz olmuyorlar. Çünkü suç, o binaları yapan, demirden, çimentodan çalan, deniz kumu kullanarak kumdanda çalan, sakallı, cübbeli, şeriatçı, beş vakit namazlı müteahhitlerin değildi. Suç allahındı öylemi.

Asıl amacın hırsız, arsız ve nursuz bu müteahhitleri korumak, insanların dikkatini başka yöne çekmek olabileceği hiç aklına gelmiyormu cübbeli.

Bazan sana gerçekten kanım ısınıyor yalan söylemediğin için ama bazan çok sapıtıyorsun.

evet tuvat ben de cüppeliye karşı öyle hissediyorum ama bakalım o bizi anlıyor mu ^_^

Sitelerde Paylaş

sırf haitide deprem oldu, kadınlar kocasız , çocuklar yetim ve öksüz kaldı diye, kollar bacaklar koptu diye bunun suçunu sırf depremi yaptı diye tanrıyı suçlamaya ne hakkınız var.allah kuranda nice tufanlar yaratmıştır, nice depremler yapmıştır.

bunlar sınavdır, ibretliktir, ders alınması gereken olaylardır.evlerimizi daha sağlam, daha uygun yerde yapmamız,ve her an tedbiri elden bırakmamamız için vs.ölümü ve dünyanın faniliğini, kendi acizliğimizi hatırlamak için.

ama inancını yitirmiş birisi haşa ilah yaptı gene yapacağını yaptı milleti kendi yarattıklarını darmadağan etti gafletine düşmeyin.

Her şeyi bilen ve kendi yaratan bir Allah niye sınav yapsın ve yapmaya gerek duysun?.. Mutlak bir iradenin varlığı diğer iradeleri gereksiz ve anlamsız kılar...

Cevabınızı bırakalım da binlerce yıl sizden önce yaşamasına rağmen, sizden çok daha rafine bir beyine sahip olan Epikuros versin:

"Tanrılar kötülükleri yeryüzünden kaldırabilirler mi veya kaldıracaklar mı veya isteseler de kaldırabilirler mi; yoksa bunu yapamazlar mı, yoksa yapmayacaklar mı, veya nihayette Tanrılar hem yapabilir ve hem de yapmak istiyorlar mı?.. Eğer Tanrılar yeryüzünden kötülükleri kaldırmak istiyorlar da kaldıramıyorlarsa o zaman onlar her şeye gücü yeten değillerdir. Eğer yapabilirler de, yapmak istemiyorlarsa o zaman onlar iyiliksever değillerdir. Eğer onların kötülüğü kaldırmaya ne güçleri ne de istekleri varsa o zaman onlar ne her şeye gücü yeten, ne de iyilikseverlerdir. Ve son olarak eğer Tanrı'lar kötülüğü kaldırma gücüne sahipseler ve kaldırmayı istiyorlarsa o zaman kötülük nasıl ortaya çıkmıştır?"

Sitelerde Paylaş

İnançlı bir insanın gözünde ölüm, dişçiye giden bir hastanın kapıda sekreter tarafından karşılanarak; "Siz şu koltukta biraz bekleyin içerde bir hasta var. Doktor müsait olunca ben size seslenirim." demesi gibidir. Sırası gelen içeri çağırılır. İşte biz imanlı kişiler o koltukta oturan ve sırasını bekleyen hastalar gibiyiz. Ölüm bize vız gelir tız gider. Ateistler düşünsün.

Sitelerde Paylaş

İnançlı bir insanın gözünde ölüm, dişçiye giden bir hastanın kapıda sekreter tarafından karşılanarak; "Siz şu koltukta biraz bekleyin içerde bir hasta var. Doktor müsait olunca ben size seslenirim." demesi gibidir. Sırası gelen içeri çağırılır. İşte biz imanlı kişiler o koltukta oturan ve sırasını bekleyen hastalar gibiyiz. Ölüm bize vız gelir tız gider. Ateistler düşünsün.

Ölüm tacirliği yapacağına, sorulara cevap versen keşke....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...