Jump to content

zihinsel özürlüler cennetlik mi?

Recommended Posts

Zihinsel ozurluler cennetlik mi?

Cevap basit gibi duruyor. Iradesi olmadiklari ve saglikli dusunemedikleri icin cennete giderler elbet..

peki....

Ya bu zihinsel ozurlu arkadas bilincsiz bir sekilde (deli ya, allah oyle yaratmis) 4 cocugun irzina gecmis, 8 kisiyi bogazlamis ise, gidecegi yer yine cennet mi?

Yok hayir cennete gidemez diyor iseniz;

Allah neden bu arkadasi iradesiz ve beyin ozurlu yaratsin ve bu psikolojik sorunlar sonucunda bu kisi bu tur suclari isledi diye, akabinde "O'nu zihinsel ozurlu yaratanin Allah oldugu halde" cehenneme yollasin?

Hayir, cennete gidecek diyorsaniz;

Irzina gecilmis 4 cocugun, ve bogazlanan 8 kisinin hesabini kim verecek?

Bu konuya aciklik getirecek ayet ya da hadis paylasimlari bekliyoruz..

"Allah'in takdiri bu sekildedir, O oyle istemistir" gibi cumleler tatmin edici cevap degildir.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

zihinsel özürlüler cennetliktir ne yapıyorlarsa yapsınlar aksini iddia eden ?

çünkü yaptıklarının farkında olmadıklarındandır ki cennete gitmeye hak kazanmışlardır ayrıca islam dinini tanıyamamış hıristiyanlarda cennetliktir allah ellerine imkan geçmeyen herkesi cennetlik olarak yaratmıştır bu böyledir böyle gider

( evet bunları bana söyleyen ne yazık ki dersimize giren din ve ahlak bilgisi öğretmenimiz ne kadar acınılası bir durumda olduğunu ahzab 50'yi göstererek açıkladım ve "ne var bunda " diyerek yeniden acınılacak duruma düştü. )

Ulu Cuvcuv hepinizi islah etsin..

Sitelerde Paylaş

peki zihinsel özürlüleri yaratarak nasıl bir sınava tabi tutmak istemiş olabilir? buna cevap verecek olan varmı? zihinsel özürlü olan biri sınanmaz derseniz o halde neden yaratmış ve halen yaratıyor amacı nedir? hepimiz bu dünyaya imtahana geldik iyi çalışıp yazılıdan kalmayalım diyor ya müslümanlar zihinsel özürlü birini neden sınava tabi tutamayacağını bile bile yaratıyor?

Sitelerde Paylaş

bu sevgili yaratıcının kayırdığı milyarlarca kuldan sadece bir kısmı tahrikliğini bastırıp tatmin olmak amacıyla iyilik yapıcam zekasıyla bu özürlüleri ( hakaret olarak algılamayın şimdi ) salmış dünyaya öldürsün 3-5 kul benimde ruh koleksiyonum çoğalsın demek istemiştir herhalde ?

olamazmıııııııı ?

kaahkaaahkah. ( KAHKAHA. )

Sitelerde Paylaş

Peki ya ''şizofren''ler.. onlarda mı sınava tabi .. hastanelerde akli dengesi bozuk raporu verilen hastalarda mı cennetlik?? .. örnek;Adnan Oktar :lol:

Ne yani şimdi allah insanların verdiği hasta raporlarına göre mi değerlendiriyo .. ayrıca hasta hangi derecede olması gerek ?? çünki bazı hastalarda bozukluk az bazılarında fazladır .. bunun sınırı nedir ??? ..

Sitelerde Paylaş

Ey Muhammed, "delilerin akıbeti ne olacak?" gibi birtakım sorular sorup kalbini daraltanlara de ki: "Doğrusu, delilerin cennete konulup konulmayacağını Allah ta blmiyor"

Bir de onlara bol bol namaz kılmalarını öğütle ki bir daha böyle sorularla karşına gelmesinler.

Sitelerde Paylaş
Forumda cirit atan ummeti muhammedler nerede acaba?

Ne yapacagiz simdi bu zihin ozurluleri, bir karar verelim artik..

Bu konu sizi niye ilgilendiriyor ki? Yoksa hiadyete mi geldniz? Yok hidayete gelmediyseniz de bu sizin sorununuz değil ki? Siz kendi inanç atmosferinizi sorguayın sorgulayabildiğğiniz kadar.

Zihinsel özürlü adı üzerinde zihinsel özelliğini kullanamıyor. O zaman da teklif ona uygun düşmüyor. O halde o mesul olmaz. Ama diğer taraftan dediğiniz manzara karşımıza çıkmışsa da elbetteki onun bir şekilde telafisi olması gerekir.

İşte sizlerin inkar ettiğiniz ama ruhunuzun ve vicdanınızın sürekli var olmasını istediği bir adlet ve hakların layıkıyla verildiği bir adalet memleketi ve mazlumun ahının susacağı bir diyar olmalıdır.

O halde bu zihinsel özürlü görünüşte malum suçları işlemiştir. hakikatta ise bunu yaratan ve müsade eden ise Allah'tır. O halde mazlum olanlar burada gerçekten zulme uğramışlardır. Netice itibari ile onların imtihan soruları onlardır. Ve bu hallerine sabrettikleri ve hayrı yaratan allah olduğu gibi şerri de yaratan Allah'tır deyip onun rahmetine itimat edip teslim olurlarsa normal şartlarda olan insanlara göre onların ahiretteki kazançları bire bin kıymetinde ve ehemmiyetinde omaktadır.

Tıp ki normal şartlarda ölen bir asker ile savaş durumunda ölen askerin durumunun bir olmamsı gibi. Bir rahmetli olurken diğeri hem rahmetli hem de şehitlik makamını elde eder. Bu da Allah'ın hem sonsuz rahmetini hem de adaletini gösterir.

Sitelerde Paylaş

Islam Alimlerinin ortak görüsüne göre,

Araf Suresinde geçen “Araf”ın

Cennetle Cehennem arasında bir perde, yüksek bir sur ve tepeler manasına geldiğidir.

Sözumona bu yuksek tepelerde,

Gunahiyla Sevabi ayni gelenler Allah onlarin ustune bir sey buyurana kadar bekleyeceklerdir, beklerken tabi bir tarafta Cehennemdeki Azabi öbur tarafta cennetdeki sefayi göreceklermis.

Yine bazi islam alimlerinin anlatisina göre

", dinî mükellefiyetlerden muaf tutulan delilerin ve kâfir çocuklarının Âraf ehli olduğunu, Cennetlikleri gördükleri zaman, o nimetlere kavuşamadıkları için mahzun olduklarını, Cehennemliklere baktıkları zaman da kendi hallerine şükrettiklerini ve bu halde ebedî olarak orada kalacaklarını bildirmektedir."
Sitelerde Paylaş
zihinsel özürlüler cennetlikmi başlığını görünce aklıma takıldı cannibalizm hastası bir insan insan yediği için allah tarafından suçlanabilirmi eğer suçlayacaksa zaten allah kendi yaratmış bu hastalığı suçlaması saçma olur eğer suçlamassada yediği insanlar yanına karmı kalacak müslüman arkadaşlardan beni aydınlatmalarını bekliyorum.
Sitelerde Paylaş
zihinsel özürlüler cennetlikmi başlığını görünce aklıma takıldı cannibalizm hastası bir insan insan yediği için allah tarafından suçlanabilirmi eğer suçlayacaksa zaten allah kendi yaratmış bu hastalığı suçlaması saçma olur eğer suçlamassada yediği insanlar yanına karmı kalacak müslüman arkadaşlardan beni aydınlatmalarını bekliyorum.

Değerli kardeşim sen ahirete inanıyor musun ki? Verdiğim cevabı kabul edeceksin?

Bu şuna benzer adeta . Doktor sana diyor ki senin iyi olman için hasytaneye yatman lazım. sen diyorsun ki ama ben hastane diye bir şeyi kabul etmiyorum ki? Bu durum da iyi olmazsan da doktoru suçlamaya hakın var mı? Biz de san rahatlıkla cevap veririz am cevabınızın bir ucu adaletin tecaligahı olan ahirete dayanır. Ben ahiret diyeceğim sen diyeceksin ben ahireti kabul etmiyorum ve de sorunun cevabını veremediniz. Elbetteki bu durumdda da kısır bir döngü olur.

Biz inanalrın inanç sistemi bir örgü gibidir. Biz inandığımıza herşeyi ile yani bütün levazımatı ile inanırız. Ama inanmayan için inanması gereken şartın bir olmaması onun için yeterli bir sebebdir.

Biz binanın var olması için işçiden kuma plandan mühendise, demirden çimentoya kadar hepsini kabul ederiz. Ama siz demirin eksik olması neticesinde bina yıkılırsa demek ne mühendis ne plan ne de diğer şeyler yok deyip var olanları da inkar edersiniz. Onun için siz herşeyi yalanlamakla ve yok saymakla meşgul olduğunuz için ne anlatalım ki size. Ancak siz işte böyle daldan dala atlayanan çekirgeler gibi kendinize delil olmayan delillerle avutmakla meşgulsünüz. Çünkü tutarsızsınız..

Sitelerde Paylaş
Değerli kardeşim sen ahirete inanıyor musun ki? Verdiğim cevabı kabul edeceksin?

Bu şuna benzer adeta . Doktor sana diyor ki senin iyi olman için hasytaneye yatman lazım. sen diyorsun ki ama ben hastane diye bir şeyi kabul etmiyorum ki? Bu durum da iyi olmazsan da doktoru suçlamaya hakın var mı? Biz de san rahatlıkla cevap veririz am cevabınızın bir ucu adaletin tecaligahı olan ahirete dayanır. Ben ahiret diyeceğim sen diyeceksin ben ahireti kabul etmiyorum ve de sorunun cevabını veremediniz. Elbetteki bu durumdda da kısır bir döngü olur.

Biz inanalrın inanç sistemi bir örgü gibidir. Biz inandığımıza herşeyi ile yani bütün levazımatı ile inanırız. Ama inanmayan için inanması gereken şartın bir olmaması onun için yeterli bir sebebdir.

Biz binanın var olması için işçiden kuma plandan mühendise, demirden çimentoya kadar hepsini kabul ederiz. Ama siz demirin eksik olması neticesinde bina yıkılırsa demek ne mühendis ne plan ne de diğer şeyler yok deyip var olanları da inkar edersiniz. Onun için siz herşeyi yalanlamakla ve yok saymakla meşgul olduğunuz için ne anlatalım ki size. Ancak siz işte böyle daldan dala atlayanan çekirgeler gibi kendinize delil olmayan delillerle avutmakla meşgulsünüz. Çünkü tutarsızsınız..

boru gibi anladın ne demek istediğini.. cevabın yok kıvırtma bari!

Sitelerde Paylaş
Zihinsel ozurluler cennetlik mi?

Cevap basit gibi duruyor. Iradesi olmadiklari ve saglikli dusunemedikleri icin cennete giderler elbet..

peki....

Ya bu zihinsel ozurlu arkadas bilincsiz bir sekilde (deli ya, allah oyle yaratmis) 4 cocugun irzina gecmis, 8 kisiyi bogazlamis ise, gidecegi yer yine cennet mi?

Yok hayir cennete gidemez diyor iseniz;

Allah neden bu arkadasi iradesiz ve beyin ozurlu yaratsin ve bu psikolojik sorunlar sonucunda bu kisi bu tur suclari isledi diye, akabinde "O'nu zihinsel ozurlu yaratanin Allah oldugu halde" cehenneme yollasin?

Hayir, cennete gidecek diyorsaniz;

Irzina gecilmis 4 cocugun, ve bogazlanan 8 kisinin hesabini kim verecek?

Bu konuya aciklik getirecek ayet ya da hadis paylasimlari bekliyoruz..

"Allah'in takdiri bu sekildedir, O oyle istemistir" gibi cumleler tatmin edici cevap degildir.

Zihinsel engelliler davranışlarından ötürü sorumlu olmuyorlar ne modern hukuk da ne islam hukukunda.

Modern hukuk da ceza-i ehliyetleri bile vardır.

İslam' da delirmiş bir insan delirmeden önceki hayatından sorumlu olabilir. Ama delirdikten sonra ondan sorumlu olacak olanlar ailesi ve en yakınlarıdır. Suç işlemişse sorumluluk ve günah en yakınlarınındır.

İslamı çok iyi bilmeyen birisinden cevap aldınız, sizi belki işin erbabları kadar tatmin edebildim mi bilmiyorum.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Zihinsel engelliler davranışlarından ötürü sorumlu olmuyorlar ne modern hukuk da ne islam hukukunda.

Modern hukuk da ceza-i ehliyetleri bile vardır.

İslam' da delirmiş bir insan delirmeden önceki hayatından sorumlu olabilir. Ama delirdikten sonra ondan sorumlu olacak olanlar ailesi ve en yakınlarıdır. Suç işlemişse sorumluluk ve günah en yakınlarınındır.

İslamı çok iyi bilmeyen birisinden cevap aldınız, sizi belki işin erbabları kadar tatmin edebildim mi bilmiyorum.

Saygılar.

Onu deli yapan Allah sorumlu değil, ailesi sorumlu, çok hoş(!) <_< Bu soruların makul ve mantıklı cevabı yok, çünkü din diye bir şey yok aslında hepsi bu...;) Farklı ülklerde doğan insanların dinlerinin ve din değiştirme oranlarının arasındaki istatistiki büyük fark bile dinleri bitirir tek başına ama anlayana; iyi, cesur ve özgür düşünün :rolleyes: Dinler, kitleleri küçük siyasi çıkar gruplarının çıkarları doğrultusunda yönlendirmeye yarayan büyük ve hantal mekanizmalardır günümüzde...

Sitelerde Paylaş

Allah neden insanalrı özürlü yaratır insanları sınamak içinmi acaba.

Yok yani Bir alalh yüzünden yaşamı bok oluyor.

Zaten Özürlüler normal insalar gibi olma tedavisi var.

Allah insanı sınamak istesede o özürlü iiyileşebiliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...