Jump to content

zihinsel özürlüler cennetlik mi?

Recommended Posts

aynen öyle, islamda bir mantık yoktur... sadece bir inanmaya şartlandırma vardır ve insanlar çok kolay şartlanıp bu şartlanmışlıklarını çok büyük etkiler altında kalmadıkça kıramadıkları için dinler bundan rahatlıkla güç alır bunun da üzerine dinler cehalet ile beslenir...

durum böyle oldukça bir takım insanlar islamı makyaja fln sokup, cicili bicili bir kıvama sokuyorlar ve insanlara ahanda islam budur bla.. bla.. diyerek kendilerince güzel bir yorum yaratıyorlar...

işte islam popülaritesini bu şekilde asla kaybetmiyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizde duble boru gibi aldınız zihinsel özürlülerde cevabınızı bu duble kıvırma niye? İşsiz mi kaldınız? Köçeklik mi yapacaksınız bu satten sonra?

cevap versene sorulara?

bu delileler cennete mi gedecek cehennem emi? cennete gidecekse ölenlerin hesabını kim verecek? cehennmee gideekse allah öyle yaratmış onun elidne olan bir şey yok ki?

Sitelerde Paylaş
cevap versene sorulara?

bu delileler cennete mi gedecek cehennem emi? cennete gidecekse ölenlerin hesabını kim verecek? cehennmee gideekse allah öyle yaratmış onun elidne olan bir şey yok ki?

Cevabını verdik ya. Anlaşılan cevapları okuma titizliğiniz yok .

Sitelerde Paylaş
onun da imtihanları olucak... kısmı nedir bu imtihanlar? niye ben de deli olup daha kolay imtihana girmedim? nedir yani?

Sonunda varacağınız tek cevap "Allah öyle dilemiş ve istemiş"... İslamın mantığı pardon mantıksızlığı budur.. Ayetleri okursanız 7. yy insanları bile ciddi itirazlarda bulunmuşlar o yıllarda ve Kur'an'ın dişe dokunur bir cevabı da olamamış...

Sitelerde Paylaş

sonra birde şu var bütün deliler müsülüman değil ki yani amerikada doğmuş bir deli ne olacak direk cennetemi gidecek direk cennete gideceği için nerde doğduğunun bir önemi yok diyebilirsiniz ama bu neden müslüman olmayan bir ülkede doğduklarını açıklamaz neden hepsini müslüman yapmadı? delinin dini olmaz derseniz o zaman buda onları gereksiz kılar o halde neden yaratıldılar?

Sitelerde Paylaş

Hepsi boş konuşmalar aslında; çünkü din denilen olayın hiç olmadığı çok açık... Bir defa insanların doğdukları yer çoğunlukla dinlerini belirliyor, bu açık bir gerçek ve bu durumda da din denilen olay tümüyle sadece bir safsata olmaktan öteye gidemiyor...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sonra birde şu var bütün deliler müsülüman değil ki yani amerikada doğmuş bir deli ne olacak direk cennetemi gidecek direk cennete gideceği için nerde doğduğunun bir önemi yok diyebilirsiniz ama bu neden müslüman olmayan bir ülkede doğduklarını açıklamaz neden hepsini müslüman yapmadı? delinin dini olmaz derseniz o zaman buda onları gereksiz kılar o halde neden yaratıldılar?

şüphesiz kki deli de olsa çeve baskısı da olsa gayri müslimler cayır cayır yanacaktır bun da apaçık bir delil ve işaret varrdır.. allah çok bağışlayıcıdır çok merhametlidir.. çok manyaktır karizmatiktir süperdir.. kantırda 1 hp yle 5 kişiye hs atandır

tarihinde AlchollicA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
şüphesiz kki deli de olsa çeve baskısı da olsa gayri müslimler cayır cayır yanacaktır bun da apaçık bir delil ve işaret varrdır.. allah çok bağışlayıcıdır çok merhametlidir.. çok manyaktır karizmatiktir süperdir.. kantırda 1 hp yle 5 kişiye hs atandır

şimdi beni kalbimden vurdun!! :P

Sitelerde Paylaş
onun da imtihanları olucak... kısmı nedir bu imtihanlar? niye ben de deli olup daha kolay imtihana girmedim? nedir yani?

Arkadaşım, bir vaka varsa ona göre meseleye bakılır. Biri birini öldürmişse ona göre hüküm verilir. Eğer öldürme imkanı düşünüşüp ona göre hüküm verilirse o zaman herkez hapishaneye girer değil mi?

Unutmayalım ki bizlerin ne zaman ve nasıl dünyaya gelip ömrümüzü geçireceğimiz bizlerin elinde olan bir durum değildir.

Bu tamamen bizim dışımızda şekillenen bir olaydır. Bu halimizle de biz sorumlu değiliz zaten. Ne zaman akıl baliğ olduk o zaman imtihansalonuna alınıyoruz.

Evet deli olmak bir yönüyle sınavın kolaylaşmasıdır. Ama deli olmayıp da veli olma gibi bir imkan siz de varken de bunu değerlendiremiyorsanız bu sizin meseleniz. Unutmayalım ki insan olmak ayrı bir nimet, akllı olmak ayrı bir nimet. akıllı olarak aklımızı kullanıp da ebedi hayata göre haatımız geçirip bizdeki ahirette sürekli kullanacağımız özellikleri sağlam bir şekilde yeşillendirmek de çok ayrı bir nimettir. Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?

Hiç deli olarak ahirete gidip cennete giden biri ile sizin gibi dünyasında iken ahiretini dünyevi ve uhrevi işlerini yaparak sevap kazananın neticesindeki mükafatı bir olur mu hiç..

Sitelerde Paylaş

buldum ben: ) kadın ile zihinsel engelliyi aynı kefeye koyabiliriz mesela.

nisa34 ne diyor ? "Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır..." kadına bir koruyucu kollayıcı gerek. zaten kuran kadını birey olarak görmüyor. zihinsel özürlünün de bir koruyucu kollayıcıya ihtiyacı olduğuna göre burdan bişiler çıkarılabilir :unsure::blink: kuran erkeklere hitap ettiğine göre aslında ne kadını ne zihinsel engelliyi (hoş bu nasıl bir kusursuzluksa o da ayrı konu) bağlayıcı bişey war ortada. onlar araçtır diyebilir miyiz? bence deriz: ) allah bağışlayıcıdır affedicidir. no problem :P

Sitelerde Paylaş

Benim duyduğum ise zihinsel özürlüler tozla buz edilecektir. Ne cenneti kardeşim yemeyin beni. Siz hiç cennet bahçelerinde sağ eli sürekli ağzına doğru hızlı bir şekilde gidip gelen ve bu sırada bababababababababa sesi çıkaran bir kul tasviri duydunuz mu ya da hayal ettiniz mi? Yada Sürekli kafasını çeviren ve mamamamamamaaa diyen ? Acı gerçeği burdan bildiriyorum Cennette ve Cehennemde Özürlülere zihinsel engellilere yer yok. HA Allah akıl dağıtacakmış diyorsanız öbür tarafta la aklı neredeymiş ozamana kadar demek geçiyor içimden.

Ama diyemem ki hayat güzel . BAbababababa :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre hayvanlar dahi hesaba çekilecektir.

Her hayvan hakkını alacak ve sonra tümü toprak olacaktır.

Şimdi sade Kur'an'cılar çıkıp ayet sormasınlar.

Hadisler, risaleler böyle diyor.

Şimdi bu hayvan Allah'a "Bana haksızlık ediyorsun, beni de insan olarak yaratsaydın. Ya da ben de ebedi yaşama sahip olayım. Bize de ebedi yaşam sunacağın bir mekan yapmaktan aciz misin?" diye soramayacaktır.

Neden?

Çünkü o bilince sahip değil.

O halde zihinsel özürlünün de o bilince sahip olmadığından İslam'a göre toprak olması gerekir. Öbür dünyada da tımarhaneye atılacak halleri yok.

Aynı şekilde bebek yaşta ölenlerin de.

Ama ailelerini mutlu etmek için cennete gideceği söyleniyor.

Oh ne ala! Hiç cefa çekmeden, risk almadan doğru cennete..

Bu çifte standart neden?

Cehennemlik olarak yaratılanların o bebeklerden farklı tutulması niye?

Zihinsel özürlünün başkalarına zarar vermemiş olanıyla, cinayetler işlemiş olan arasındaki fark ne olacak?

Yoksa Araf'ın da mı dereceleri var?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Cevabini nihayet buldum..

mollalara gore deliler cennetlikmis..

bakiniz tikla!

linkte gecen son cumle;

Dolayısıyla deliler de nihâyet, Allah’ın lütfuyla ve izniyle Cennet’e girerler.

Yani molla abilerimiz diyor ki,

kisi 120 karinin irzina gecmis olsada, 45 cocugu bogazlayarak oldursede, sabah aksam allah'a kufur etsede, sirf deli oldugu icin pacayi kurtariyor..

bide ustune ustluk cennette hurileri becerecek..

vay canina.. bu dunyada deli olmak varmis anasini satayim.. hem orda hem burda kralsin..

Sitelerde Paylaş

Zihinsel ozurluler cennetlik mi?

Evet

Ya bu zihinsel ozurlu arkadas bilincsiz bir sekilde (deli ya, allah oyle yaratmis) 4 cocugun irzina gecmis, 8 kisiyi bogazlamis ise, gidecegi yer yine cennet mi?

Zihinsel özürlü birinin böyleöyle bişey yapması zaten mümkün değil.

Soru otomatikman kapanır:)

Sitelerde Paylaş
Zihinsel ozurluler cennetlik mi?

Evet

Ya bu zihinsel ozurlu arkadas bilincsiz bir sekilde (deli ya, allah oyle yaratmis) 4 cocugun irzina gecmis, 8 kisiyi bogazlamis ise, gidecegi yer yine cennet mi?

Zihinsel özürlü birinin böyleöyle bişey yapması zaten mümkün değil.

Soru otomatikman kapanır:)

fiksel özrü olayan akıl hastası bi

insan yapabilir ama.

soru otomatikman tekrar açılır. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...