Jump to content

Evrim Teorisi'ne bir soru

Recommended Posts

Doğru yani.

kozmopolit senin neyi yanlış algıladığını algılayıp, yanlış anladığın şeyi düzeltmiş, benim de tebrik etmem lazım.

Balinanın ağzı büyüktür ama boğazı küçüktür, sadece karides ile beslenir, en büyük portakal büyüklüğünde canlıları yutabilir, seni yutamaz yani, ama kuyruğuyla öldürür...

Bunu da öğrenmiş oldun...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evrim ile ilgili düşüncelerim zırvamı , reisiniz ayıdan balina oluştu demişti, konu buradan açıldı , ayrıca sana sormadım neden cevaplıyosun.

delil diyorsunda, evrimin delili varmı, kesinlik kazanmamış bir teoriden bahsediyoruz.

bunlarda evrimle ilgili benim sormak istediklerim, insanların düşüncelerine engel koymak ne diye, bırak ne düşünüyorsak açıklayalım. yanlışsa düşüncemiz doğrusunu öğrenelim.

Bilgi sahibi olmadan düşünce sahibi olamazsın. Önce öğrenmelisin.Bu da senin gibiler için mümkün olmayabilir.

Ben bu forumdan sorumluyum. Senin gibi bağnazlardan da sorumluyum yani. Senin düşüncene ihtiyacımız yok. Zaten düşünebildiğini bile sanmıyorm.

Evrim konusunda bilgi sahbi de değilsin. Soru soracaksan adam gibi sorarsın. Yorum yapmadan. Bilmediğin konulara bulaşmamanı tavsiye ederim.

Burasını çöpe çeviriyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bilgi sahibi olmadan düşünce sahibi olamazsın. Önce öğrenmelisin.Bu da senin gibiler için mümkün olmayabilir.

Ben bu forumdan sorumluyum. Senin gibi bağnazlardan da sorumluyum yani. Senin düşüncene ihtiyacımız yok. Zaten düşünebildiğini bile sanmıyorm.

Evrim konusunda bilgi sahbi de değilsin. Soru soracaksan adam gibi sorarsın. Yorum yapmadan. Bilmediğin konulara bulaşmamanı tavsiye ederim.

Burasını çöpe çeviriyorsun.

islami konulara balıklama her aklınıza geleni yazarkende bu düşünceyimi taşıyorsunuz...

çok şaşırtıcı bir durum, kendize gelince aman aman sınız, hatta soru bile sorulmasına tahammulunuz yok, saolsun kozmopolit gibilerde olmasa tam bir hezeyan olacak.

ama geri kalan bütün konulara siz hertürlü yorumla müdahale edip, bütün saçmalıklarla sonunada hakaretle noktalıyorsunuz.

bu duruma ne demeli, hacı....

Sitelerde Paylaş

islami konulara balıklama her aklınıza geleni yazarkende bu düşünceyimi taşıyorsunuz...

çok şaşırtıcı bir durum, kendize gelince aman aman sınız, hatta soru bile sorulmasına tahammulunuz yok, saolsun kozmopolit gibilerde olmasa tam bir hezeyan olacak.

ama geri kalan bütün konulara siz hertürlü yorumla müdahale edip, bütün saçmalıklarla sonunada hakaretle noktalıyorsunuz.

bu duruma ne demeli, hacı....

Sen soru mu soruyorsun? Sorduğunu sandığın soruların çoğu yorum. Önce yorum yapıyor, sonra soruyorsun.

Soru sorulmasına tahammülümüz var. Ama bilgisizce yorum yapılmasına tahammülümüz yok.

Soru sormak çok önemlidir. Ama soruyu yorum şeklinde cevabı ile sormak ahlaksızlıktır. Senin gibilerin yaptığı odur. Burada size yer yok.

Soru mu sormak istiyorsun? Sor.. Ama yorum yapmadan sor.. Öğrenmek için sor.. Bir konuya açklık getirmek için sor..

Sitelerde Paylaş

hacı , bu forumda çözemediğim tek kişi sensin , bazen yazdıkların akıl karı değil, inanılır gibi değil, kendi kendime diyorumki böyle bir düşünce olamaz.

bazende yazdıklarını okuyunca benmi yanılıyorum diyorum, bir insan bu kadar ard arda üst üste sabırla , nasıl dirayet gösterir,

diğer sefer bir bakıyorum 10 larca kez gösterdiğin tutumu tek bir seferde haksız birşekilde yıkıp atıyorsun, yıkmak parçalamak mahvetmek adına bütün herşeyi sergiliyorsun.

o kadar uç noktadasın ki, bir yanın alev bir yanın su gibi, sanırım yaşadığın hayatta çok uç noktalarda yaşayan , rutin hayat yerine sürekli action da olan ve bu durumunda forumda bu şekilde yansıyor sanırım.

Sitelerde Paylaş

hacı , bu forumda çözemediğim tek kişi sensin , bazen yazdıkların akıl karı değil, inanılır gibi değil, kendi kendime diyorumki böyle bir düşünce olamaz.

bazende yazdıklarını okuyunca benmi yanılıyorum diyorum, bir insan bu kadar ard arda üst üste sabırla , nasıl dirayet gösterir,

diğer sefer bir bakıyorum 10 larca kez gösterdiğin tutumu tek bir seferde haksız birşekilde yıkıp atıyorsun, yıkmak parçalamak mahvetmek adına bütün herşeyi sergiliyorsun.

o kadar uç noktadasın ki, bir yanın alev bir yanın su gibi, sanırım yaşadığın hayatta çok uç noktalarda yaşayan , rutin hayat yerine sürekli action da olan ve bu durumunda forumda bu şekilde yansıyor sanırım.

Ben uçlarda yaşayan biri değilim. Bu forumda bilim dışına çıkılmasına karşıyım.

Soru sorulmasına karşı değilim.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, hiçbir dine mensup değilim. Charles Darwin ve onun evrim teorisi kanıtlı birşeydir ve ben insanların maymunların bir türünden -adı aklımda yok şuan- gelişip şimdiki hallerini aldıklarını düşünmekteyim. Elbette ateistlerin C.D.'yi peygamber gibi falan görmediklerini biliyorum, ama yine de bu sorunun sorulması gereken bir yer olarak burayı uygun gördüm. Bilmiyorum daha önce soruldu mu, arşivleri gezmedim pek.

Şimdi sorum şu ki; eğer insanlar, maymunların bir türünden şuan bulundukları duruma gelmişlerse, maymun haline gelmeden önce de evrime uğrayıp uğramadığıdır. Sorumun yanıtlanması, beni sevindirecektir..

Saygılar..

DArwini peygamber gibi görmemeliyiz yoksa ateizm bilim olmaktan çıkıp din haline gelirse bizim de diğerlerinden farkımız kalmaz.

Sitelerde Paylaş

denizdeki canlılığın başlangıcı bir dinazorun suya girip balığa dönüşmesiylemi başladı acaba ?

balık karaya çıkıyorda , karadaki canlı neden suya giremesin değil mi ?

KOnuyla alakası var mı bilmiyorum ama yaşamın nasıl baçladığı oksijenin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili güzei bir yazı buldum

http://www.disturblog.com/genel/atmosferin-sonradan-olusan-gazi-oksijen.html

Sitelerde Paylaş

DArwini peygamber gibi görmemeliyiz yoksa ateizm bilim olmaktan çıkıp din haline gelirse bizim de diğerlerinden farkımız kalmaz.

Bu lafı sık sık duyarız.

Darwin'i peygamber gibi görmek ne demektir?

Birisi açıklasa da rahatlasak. Ben bu tümceyi okumaktan çok rahatsız oluyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu lafı sık sık duyarız.

Darwin'i peygamber gibi görmek ne demektir?

Birisi açıklasa da rahatlasak. Ben bu tümceyi okumaktan çok rahatsız oluyorum.

Arkadaş yazmış ya peygamber gibi görmek isteyenler var demek ki ben de onlara istinaden yazıyorum bunları yanlış diyorum öyle görmek

Sitelerde Paylaş

Arkadaş yazmış ya peygamber gibi görmek isteyenler var demek ki ben de onlara istinaden yazıyorum bunları yanlış diyorum öyle görmek

Benim anlamadığım Darwin'i neden bir peygamber gibi görüyorsunuz?

Darwin peygambe gibi olunca ne oluyor? Nasıl biri oluyor? Neden bir peygamber gibi oluyor?

Ben, sen neden peygamber gibi olamıyoruz da Darwin olabiliyor?

Darwin'in peygamber olacak ne özellikleri var? Görüşlerinin biri dışında bir çoğu yanlış adamın. Ona neden bu şekilde iltifat ediliyor?

Darwin size birşeyler yapmış ama ne yapmış acaba? Evrimi bulan biri değil. Dedesi Erasmus Darwin bile evrimi biliyordu ve evrim konusunda bir şiir yazmıştı.

İlginç olarak evrimin mekanizmasını tek başına bulan biri de değil.

Bulduğunu başkası da bulmuş. Bu adamdan ne istiyorsunuz? Neden bu kadar yüceltiyor ve aşağılıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

EVet hacı bey güzel açıklamış

Sorunun biraz daha açıklanması gerekiyor.

Darwin neden dindarları çok rahatsız ediyor? Ateistlerin Darwin sevgisi neden dindarları gocunduruyor?

Darwin evrimi bulmamıştır demiştik. Hatta Darwin tek başına evrimin oluş mekanizmasını da bulmuş değildir. Walalce da aynı mekanizmayı bulmuştu.

Darwin evrimin oluş mekanizması olan doğal seçilimi ilk defa yayınladığı için evrimle özdeş tutulmuştur.

Doğal seçilim son derece önemli bir mekanizmadır. Aslında bir fizik kanunudur.

Seçilimin doğaya terkedildiğini belirten bu ilke aynı zamanda kendiliğinden örgütlenme ile ilgili sofistike bir yasadır.

Örgütlenme kendiliğinden olunca bir tanrıya gereksinim kalmamaltadır.

Darwin ateisttir. Aynı yasayı bulan Wallace ise koyu bir Hristiyandır.

Darwin bütün canlıların aynı atadan evrildiğini savunur. Wallace ise insanın evriminin diğer canlıların evriminden farklı olduğuna inanmaktadır.

Görüldüğü üzere dindarların Darwin'i sevmeleri için bir neden olmadığı açıktır.

Darwin'i sevmeyen dindarlar onun teorisini benimseyenleri eleştirerek, Darwin'i suçlayacak bahanelere bakarlar.

O bahanelerin en başta geleni Darwin'in bir peygamber yapıldığı iddiasıdır.

Oysa Darwin'i kimse peygamber yapmamaktadır. Darwin bilimsel olarak eleştiriye açıktır ve bir çok gözlem ve iddiaları günümüzde reddedilmiştir.

Ama doğal seçilim yasası bütün eleştirileri başarı ile geçmiş ve değeri daha da artarak günümüze kadar ulaşmıştır.

Kendiliğinden örgütlenmenin öncüsü olan bu yasa dindarları gocundurmaktadır.

Dindarlar Darwin'e sataşacak fırsatları kaçırmamaya çalışmaktadırlar. Çünkü buluşu ile Darwin bir tanrının olmadığını bilimsel bir zerafetle açıklamıştır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Dün bir yeni Zelanda belgeseli izledim.

Gece..

Bittikten sonra yattım.

Doğasının güzelliği ile birlikte,

Bir de kuş!

Kivi kuşu.

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Kivi_(ku%C5%9F)

Kanatları körelmiş,

tüylerin altina gömülmüş.

Burnu gagasinin ucundaymis.

Gagasini kuma sokuyor ve canlı varmı yok mu, kokudan anlayabiliyormus.

Hem Evrime,

Hem canliligin guzelligine bir ornektir.

tarihinde AZRAİL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

EVRİM NİÇİN YANLIŞ?

Her şeyden önce evrim pozitif bilimin gözlem ve deneylerle sınanma şartına uymaz.

Evrimcilerimiz evrimin çok uzun süreçlere ihtiyaç duyduğunu gerekçe göstererek bu yaşamsal sorunu çözmüş kabul ederler.

Gerçekte zaman içinde canlılarda gözlenen değişimler evrim değil canlı gen havuzları dahilinde oluşmuş çeşitlenmelerdir.

Evrim her şeyden önce başta termodinamik, maddenin korunumu kanunları olmak üzere tüm doğal kanunlara, bu kanunlara dayanan mantıksal çıkarımlara ve ilkelere terstir

.

Her şeyden önce varlığını devam ettirebilen en basit, en ilkel canlıların dahi korunma, savunma, çevreye uyum - beslenme ve üreme sistem ve mekanizmalarına en baştan eksiksiz sahip olması gerekliliğidir.

Bu özelliklerin her birinin düzen ve sistemler bütünlüğü oluşu rastlantılarla oluştu varsayımı en baştan geçersiz kılar.

Böyle bir oluşuma termodinamiğin ikinci kanunu engeldir.

Düzen ve sistem sahibi yapılar zaman içinde ve kaçınılmaz olarak tersinime uğrarlar.

Tersinimin en büyük nedenlerinden birisi kontrolsüz enerji girişleridir.

Enerji girişlerinden ancak yararlanma sistem ve mekanizmalarına sahip canlılar faydalanabilirler. Diğerlerine zararlıdır.

Bu nedenle evrim hipotezinin enerji girişleri gelişmeye dolaysıyla evrime neden oldu iddiası geçersizdir.

Evrimi başka cevap olmadığından mecburen kabul ve savunma zorunda kalan ateistler varoluşta açıkça gözlenen düzen ve sistem sahibi yapılar için olmazları olur imkansızları imkanlı yapan uzun zaman varsayımına sığınırlar.

Fakat zaman iddia edildiği kadar uzun değildir.

Dünyamızda ilk canlılığın görüldüğü zamandan bu güne (3,5 milyar yıl) yüz katrilyon saniye, kambriyen döneminden (500 milyon yıl) oniki katrilyon saniye ancak geçmiştir.

Orta büyüklükte çok hücreli bir canlı (örneğin bir insan) kas, kan, sinir, kıkırdak, kan vb çok ve çeşitli olmak üzere ikiyüz trilyon hücreden oluştuğu gerçeği göz önüne alnırsa bu sürecin ne kadar kısa olduğu hemen anlaşılır.

Evrimin gerçek bilimle olan çelişkileri bu kadar değildir.

Burada birkaç gerçeği hatırlatalım.

a)-Canlılarda türlerden türlere geçişin önünde aşılması mümkün olmayan biyolojik engeller vardır. Türlerden türlere geçiş imkansızdır.

B)-Dollo kuramına göre kullanılmayan, işlevsiz uzuvlar zamanla körelir ve hatta yok olur. Bu bir tersinimdir. Uzuvların kademeli oluşumu imkansızdır.

c)-Canlılar faydalıları seçmezler. Zararlılardan korunurlar.

d)-Tüm canlılar varlıklarını koruma telaş ve savaşındadır.

e)-Yaşam avantajlarını kaybeden canlılar elenirler. Bu bir doğal elenmedir. Doğal seleksiyon yanlıştır.

f)-Üreme canlı türlerinin yenilenme şeklidir.Canlılar bu yolla tersinim sonucu bozulan yapılarını yenilemeye çalışırlar.

g)-Dişiler genç ve sağlıklı olanları (yani güzelleri) seçerek ırklarını en iyi şekilde aktarımına çabalarlar.

h)-Canlılar zaman içinde değişirler ama bu değişim gen havuzu bilgileri dahilinde genelde az ya da çok NEGATİFTİR.

ı)-Gen havuzları dahilinde zaman içindeki değişimler çeşitlenme nedenidir.

i)-Irklar dar alanda çeşitlenme sonucu oluşur.

j)-Aynı türden olsalar bile hiçbir canlı tıpatıp birbirlerine benzemez. Eşeyli üreme canlıların inanılmaz sayıda çeşitlenmelerie olanak sağlar.

vb......

Sitelerde Paylaş

yahu tersinim :D bırak şu kopala yapıştır işini

Yazdıkların tamamen saçmalık. En basitinden şunu bize açıklar mısın

g)-Dişiler genç ve sağlıklı olanları (yani güzelleri) seçerek ırklarını en iyi şekilde aktarımına çabalarlar.

bunun evrimle çelişen yanı nedir ? Dinliyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...