Jump to content

20. Yüzyılın Lideri

Recommended Posts

Sevgili queen'in Atatürk'ün sözlerinden alıntı yaptığı imzasını görünce başlıktan uzuyormuş. Keşke queen her başlığa yazsa da sen de o imzayı gördükçe hep böyle uzasan.

Senin bu siteye ne amaçla geldiğin gayet açık ve kimlerin çanakçılığını yapmak istediğin de ortada.

Bak, sevgili Hacı zamanında ne yazmış:

Tercüman da ister misin; Türkçeden Türkçeye tercüme yapan bir tercüman hani?!

İnsan olana bir söylenir, duymayana iki, yüzsüzün yüzüne tükürsen ne çare!

Ateistforumun Atatürk ilke ve devrimlerinden bir kısmına, temel ilkelerindeki paralellik nedeniyle taraftır: En bariz örnek laiklik. Ama, ateistforum, atatürkçüler tarafından belirlenmiş devletçilik, halkçılık, milliyetçilik, inkilapçılık, cumhuriyetçilik gibi konular bakımından tarafsızdır. Bu adı geçen ilkeler içerisinde, ateistforum temel ilkeleri paralellikler gösteren veya göstermeyen kavramlar bulunabilir; fakat ateistforumun en son uzlaşılmış ilkeleri aşağıdaki gibidir:

* Ateizm

* Bilim

* İfade özgürlüğü

* Irkçılık karşıtlığı

* Şiddet karşıtlığı

Bunun dışındaki konulara ateistforum tarafsızdır. Sadece siyasi olanlara değil, felsefi olanlara da... mesela bir materyalist olan ben, ateizme en uygun felsefi duruş konumunda olmasına rağmen, ateistforumun materyalist bir forum olduğunu iddia etmem; Zira, bu konularda taraf değildir. Veya determinizm/indeterminizm, kahve/çay, bira/rakı, çin/abd vs. gibi konularda ateistforum taraf değildir. Ateistforum ateizm, bilim ve ifade özgürlüğünden yana taraftır, siyasi konularda şiddet, ırkçılık barındırmayan her görüşe aynı mesafede uzaktır; yani tarafsızdır.

Yukarıdaki listeye kimi ilke dışı tutumlar daha ilave edilebilir; denebilir ki, ateistforumda "uyuşturucuya özendirme", "intihara özendirme" gibi konulara asla müsade edilmez ve bunların yapıldığı başlıklar derhal silinir, bunu alışkanlık haline getiren kullanıcılar cezalandırılar cezalandırılır... peki bu eklenen tutumların kaynağı nedir; forum yönetiminin yıllardan beri izlediği tutumdur ve ateistforum, kurulduğu günden beri siyasi konuların hepsine aynı mesafede uzak veya yakındır.

İdeal tarafsızlık, insan doğası gereği mümkün değildir; fakat tarafsız olmak yönündeki çaba ve tutum, bu gerekçe ile baltalanmamalıdır.

gerekirse cumlelere ayiripta yazabilirim, forumun hangi konularda taraf oldugunu.. hacinin yorumu kisiseldir, forum yönetimiyle alakasi yoktur..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Artık şakayı ironiyi ayırt edemiyorum. Ama mektup elbette var. İstenen şekilde yorumlanabilir, ezik olmadan da okunabilir:

http://www.cankaya.edu.tr/duyuru/einstein_en.php

Teşekkürler, böyle bir mektubun varlığından şüphe duyuyordum. Azizim, bilirsiniz ki biz bir adamı yüceltmek ya da onun bizim görüşümüze yakın olduğunu göstermek için için palavra uydurmayı seven bir milletiz. Hal böyle olunca Atatürk'le ilgili bir ton saçma sapan iddia ortalıkta dolaşmakta. Konu bilhassa Atarürk olunca böyle bir tavır takınmayı son derece zaruri buluyoruz.

Bak, sevgili Hacı zamanında ne yazmış:

Tercüman da ister misin; Türkçeden Türkçeye tercüme yapan bir tercüman hani?!

İnsan olana bir söylenir, duymayana iki, yüzsüzün yüzüne tükürsen ne çare!

Bu yaptığının en hafif tabirle cımbızlamaktır. Aynı başlıkta Hacı'nın o beyanının diğer yöneticiler tarafından üzerine basa basa sadece kendini bağlayacak oluşunun dillendirilmesinden bihaber olamazsın. Kurallar da ortada, söylecek çok birşey yok.

tarihinde munkiplus3Xr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

uzaaa hadi yallahhhh

liboşumsu canlı türü

yürü git işine sana gıcığım anlıyormusun,senden eskidende haz etmezdim,bayan olmasan verirdim ağzının payını

dua et bayansın tam bir gereksizlik abidesisin.yazdıkların kesinlikle boş ve gereksiz iletiler kale almak bile haybeye

Sitelerde Paylaş

:D

senin sülalen istiklal mahkemelerinde asıldı galiba tıpkı diğer liboşlar gibi :D

ha ha ha ha seni bilen biliyor hayret etmekten başka seçeneğim yok

tarihinde manyet0 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

peki sen kimliğini açıkla da seni de bilen bilsin B)

valla kusura bakma öyle öfke dolu yazıyorsunuz ki elbette sizlerdeki bu atatürk travmasını ben bu genetiğinize bağlıyorum

kimliğimin ne önemi var sıradan bir katılımcı,önemli olan yazılan cümle ve paragrafların içeriği

ve sen gerçekten acayip tuhaf ve insanı sinirlendiren iletiler yazıyorsun

tolonbeg ayarında yada aknetondan bi önceki yazarsın.zihniyetin belli

hayret ediyorum üstte paramı alıyorsun böyle davranmak için

yada ne bileyim anlayamadım gitti seni.

Sitelerde Paylaş

peki sen kimliğini açıkla da seni de bilen bilsin B)

valla kusura bakma öyle öfke dolu yazıyorsunuz ki elbette sizlerdeki bu atatürk travmasını ben bu genetiğinize bağlıyorum

Atatürk'e karsı yazılan öfke dolu yazıların cogunun sahiplerinin ortak bir etnik kökenden gelmelerinden daha çok inançlı olmaları da tesadüf sanırım..

Ben de sıkıldım.. bu kişilerin ıkıde bır Atatürk'e hakaret etmek için fırsat kollamalarından...

Sitelerde Paylaş

kimliğimin ne önemi var sıradan bir katılımcı,önemli olan yazılan cümle ve paragrafların içeriği

ve sen gerçekten acayip tuhaf ve insanı sinirlendiren iletiler yazıyorsun

tolonbeg ayarında yada aknetondan bi önceki yazarsın.zihniyetin belli

hayret ediyorum üstte paramı alıyorsun böyle davranmak için

yada ne bileyim anlayamadım gitti seni.

sen gibi liboşlar elbette bana kıl olmalı ki doğru yolda olduğumu anlayayım!!

Sitelerde Paylaş

Bu forumda bi "liboş"tur gidiyor...

Liboş ne demek? Merak ettim.

Bir tür hakaret mi?

Değil mi?

Şimi biri de çıkıp size 'kemoş' dese hoş olur mu?

(Atatürk'e hakaret var diye vik vik edecek herkesi şimdiden gözlerinden öpüyorum.).

Sitelerde Paylaş

Bir özlüsöz vardır.

Büyük liderler, geri kalmış toplumlardan çıkar.

Bir özlüsöz de ben yumurtlayayım.

Liderler; sürü haline gelmiş/getirilmiş toplulukların çobanıdır.

Yazık! o topluma ki, güçlü lidere ihtiyaç duyuyor.

Demokrasi, toplumun kendi kendisini yönetmesi/yönetebilmesidir.

Demokrasilerde lidere ihtiyaç duyulmaz.

Sevgiler.

Ben bunu peygamberler için demiştim bir ara.Peygamberlik sürü olmaya razı olan güdülecek sürüler arasından çıkar.Toplum güdülmek istenirse güdecek tarzda lider/peygamber vs arayışına girer.Bir liderin başarısı mevcut toplumun ne kadar geri olup ne kadar ileriye gidebildiğiyle doğru orantılı.Atatürk bu gibi sebeplerden gerçekten önemli bir lider gibi duruyor.

Atatürk rahat bir toplum içinde sorunsuz bir halk içinde olsaydı farklı bir durum söz konusu olabilirdi.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değil mi?

Şimi biri de çıkıp size 'kemoş' dese hoş olur mu?

(Atatürk'e hakaret var diye vik vik edecek herkesi şimdiden gözlerinden öpüyorum.).

kemoş diye bir kelime yok literatürde :D

ama liboş var

Türkçe Türkçe - Türkçe - liboş

liberal gözüküp kendi çıkarını kollayan ve başkalarını kandıran (kimse). :D

Sitelerde Paylaş

Bir tür hakaret mi?

valla canım bir liboş genelde atatürkü kafatasçı ırkçı ilan ederek kendi ırkçılığını örtbas etmeye çalışır :D

liboş

Türkçe - Türkçe - liboş

liberal gözüküp kendi çıkarını kollayan ve başkalarını kandıran (kimse). :D

Sitelerde Paylaş

Bir tür hakaret mi?

Afrodit Hanım

Liboş kelimesi hakaret değil, bir tür tanımlamadır.

Bir de TDK sözlüğündeki tanımlama vardır ki o da şöyledir:

''Liboş, liberal ekonomiyi ve liberal siyaseti savunurken çabucak zengin olmayı amaçlayan ve bu yolda hiçbir değer yargısını kabul etmeyen, her şeyi mübah gören kimse.''

Kısacası, liberalizmi daha çok kendi sapkınlıklarına, haksız ve hukuksuzluklarına alet edenlere liboş denilir. Yoksa liberalizm özünde kötü bir düşünce değildir, kaldı ki liboşların o çok nefret ettikleri Atatürkçülerin dahi kimisi samimi liberaldir, kimisi de sosyal demokrat. Ama liboşlar Atatürkçülere asla Atatürkçü demezler, daha çok kemalist derler ki, insanların nazarında çoktan yıpranmış olan bu kavramdan nemalanabilsinler.

Mesela bu liboşlar liberalizmi kendi sapkınlıklarına nasıl alet ederler?

Adam uyuşturucu çeker, madde bağımlısıdır, hani liberalizm de özgürlükçülüktür ya, ''efendim, bir insanın beynini uyuşturma özgürlüğü de olsun'' diyerek daha bir de uyuşturucu propagandası yapar. Uyuşturucu kullandığı az gelmiş gibi propagandasının yapılması için de özgürlük ister.

Bizde yalan yok, bir ara ayrıca şu linki dikkatle okuyunuz rica ederim, orada çok tanıdık BAZI liboş yüzler göreceksiniz. Muskat cevizi adlı uyuşturucu madde yutup mavi yunuslarla nasıl dans edildiğini nasıl da zevkle anlatıyorlar değil mi ama:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=33117

Hani liberalizm özgürlükçülüktür ya, tutar mesela ensest ilişkiyi dahi ( aile içi cinsel ilişkiyi ) savunurlar, ki bizim sitenin her türlü tabuları yıkıp kendini aşmış BAZI liboşları bunları burada fazlasıyla savundular.

Şu linki de dikkatle okuyunuz lütfen:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=29571&view=&hl=ensest&fromsearch=1

Daha sonra da en çok da kendi yazdıkları yüzünden deşifre olup atılınca suçu utanmadan ve dehşet bir şımarıklık örneği sergileyerek sitenin Atatürkçü admini sevgili Hacı ile sevgili IFeelGood'un üzerine atmaktan hiç çekinmediler. Şu anda da çeşitli rumuzlarla siteye üye olup ona buna öm göndererek sitelerine adam çekmeye çalışıyorlar, tıpkı size de öm gönderip sitelerine davet ettikleri gibi.

Bu, liberalizmi kendine maske edinmiş uyuşturucu bağımlısı liboş ve beyni resmen bilgi çöplüğüne dönüşmüş hayatın gerçeklerinden habersiz kütüphane enteli arkadaşlar sizlere yakında o çok etkisinde oldukları uyuşturucunun, ensest ilişkinin ve diğer tüm sapkın cinsel tercihlerin nimetlerinden bir güzel bahsederler Afrodit Hanım. Yakında buna siz de şahit olur, işte o zaman liberalizm nedir, liboşizm nedir daha yakından müşahede edersiniz.

Aman ha, sakın karşı çıkmayın bunlara; yoksa adınız o saat faşist, kemalist veya daha bilmem nelere çıkar, uyarmadı demeyin.

Sitelerde Paylaş

Hani liberalizm özgürlükçülüktür ya, tutar mesela ensest ilişkiyi dahi ( aile içi cinsel ilişkiyi ) savunurlar, ki bizim sitenin her türlü tabuları yıkıp kendini aşmış BAZI liboşları bunları burada fazlasıyla savundular.

Vay şerefsizler, demek öyle yaptılar. Hedonist bunlar azizim!

Daha sonra da en çok da kendi yazdıkları yüzünden deşifre olup atılınca suçu utanmadan ve dehşet bir şımarıklık örneği sergileyerek sitenin Atatürkçü admini sevgili Hacı ile sevgili IFeelGood'un üzerine atmaktan hiç çekinmediler. Şu anda da çeşitli rumuzlarla siteye üye olup ona buna öm göndererek sitelerine adam çekmeye çalışıyorlar, tıpkı size de öm gönderip sitelerine davet ettikleri gibi.

Vaaaaaav, Yakup sen ne zaman delikanlı bir adam olup tribünlere oynamayı keseceksin? Sadece bold yapma, bence daha büyük puntolarla yaz Hacı ile IFeelgood'u. Sürekli yöneticileri kışkırtmaya çalışmaktan ne zaman vazgeçeceksin? Milletin zamanında alakasız bir konuya dair söylediklerini gelip sıkıştığın yerde önlerine sürecek; daha ne zamana kadar ''Ad Hominem''den ötesine geçememe sığlığını sürdüreceksin? Yani bu zamanında şunu söylemiş o zaman bu sefer de yanlış bir şey söylüyordur şeklindeki çarpıtmaların daha devam edecek mi?

Yakup'tan inciler:

- Bu ipnedir, bunun söylediklerinde doğruluk payı olamaz.

- Bunun psikolojik sorunları vardır, intihara meyiilldir, bunu kaale almayalım.

- Efendim, bu vatandaş iqsünün bilmem kaç çıktığını iddia ediyor; bu kesin uydurukçudur, her söylediği mutlaka yalandır.

Kaç yaşındasın sen Yakup? Mesela iş yerinde üstüne çalışma arkadaşlarını, Hasan benim saçımı çekti ya da Mehmet silgimi aldı diyerekten şikayet ediyor musun?

Hatta ve hatta aynı başlıkta IFeelgood (hani Atatürkçü ya) dahi biz kemalist bir forum değiliz derken, Oğuz yok böyle bir şey diye açıklama yaparken, sen Hacı'nın kendini bağlayacak ve açıkça gaf olarak nitelendirebilecek sözlerini (Forumun kurallarının, misyonunun nerde yazılı olduğunu biliyorsundur. Bilmiyorsan biz de link verelim.) geçen günkü gibi millete dayatmaya devam etmeyi düşünüyor musun?

Bu arada adam çekmeye çalışan şerefsizleri ayrıca kınıyorum. Milletim kafasına silah dayıyorlarmış sanırım.

Gel bizim foruma üye ol diye şantaj falan da yaptıklarını iddia edenler var.Çok ayıp bence de.

Bu, liberalizmi kendine maske edinmiş uyuşturucu bağımlısı liboş ve beyni resmen bilgi çöplüğüne dönüşmüş hayatın gerçeklerinden habersiz kütüphane enteli arkadaşlar sizlere yakında o çok etkisinde oldukları uyuşturucunun, ensest ilişkinin ve diğer tüm sapkın cinsel tercihlerin nimetlerinden bir güzel bahsederler Afrodit Hanım. Yakında buna siz de şahit olur, işte o zaman liberalizm nedir, liboşizm nedir daha yakından müşahede edersiniz.

Aman ha, sakın karşı çıkmayın bunlara; yoksa adınız o saat faşist, kemalist veya daha bilmem nelere çıkar, uyarmadı demeyin.

Forumun baş etiketçisi başkaları tarafından etiketlendirilmekten rahatsız mı olmuş? Yazık yaaa... İğneyi önce kendine batıracak, çuvaldızı sonra başkasında deneyeceksin Yakup Efendi!

Sitelerde Paylaş

...

Atatürk rahat bir toplum içinde sorunsuz bir halk içinde olsaydı farklı bir durum söz konusu olabilirdi.

Sorunsuz halklar sorunsuz bireyler demektir...

Sorunsuz bireyler olmayan sorunlarının çözülmesi için bir lidere ihtiyaç duymazlar...

Sıkıntıya düşüp Peygamberle/Liderle refaha ulaşanlar ise o sıkıntı geçmişte kaldı diye eski bir anı gibi hatırlarlar o sıkıntılı günleri...

Kuranda da bahsedilir....

7/94 Her ne zaman bir ülkeye bir peygamber gönderdiysek, yalvarsınlar diye halkını darlık ve sıkıntıya uğrattık.

7/95 Sonra kötülüğün yerine iyiliği getirdik. Ne var ki anlayışlarını yitirdiler: "Sıkıntı ve refah atalarımıza da dokunmuştu," dediler. Bunun üzerine, haberleri olmadan onları ansızın yakaladık.

7/96 Ülkelerin halkları inanıp erdemli davransalardı, göklerden ve yerden üzerlerine bolluk kapısını açardık. Ama yalanladılar ve bunun üzerine kazandıklarıyla birlikte onları yakaladık.

Bizim ülkemiz de geçmişinde ve hatta şimdi bile lidere/peygambere ihtiyaç duymaktadır...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkçe Türkçe - Türkçe - liboş

liberal gözüküp kendi çıkarını kollayan ve başkalarını kandıran (kimse).

Yani riyakar, yani takiyyeci, yani ikiyüzlü, yani sahtekar, yani öyle görünüp böyle olan....

Anladım.

Liboş, özelde Liberal gözüküp de aslında olmayan ya da Liberalizmi kendi çıkarı için kullanan ya da Liberalizm adı altında olmadık işlere kalkışan kişiye takılan lakap...

Yani biri birine Liboş derse, hakaret olur...

Kimse bana "Liboş" demesin... Ben istemiyorum.

Çünkü ben Liberalim ama Liboş değilim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...