Jump to content

İntihar eden hayvan var mı?

Recommended Posts

hayvanlar, intihar etmeye karar vericek kadar gelişmiş bi zekaya sahip değiller.

Aslanlar ve köpeklerin intiharları kndi kararları gibi gözüküyor..

Genellde depresyonun ardından açlık ile ölmeyi seçiyorlar.. Yemek yemeyi reddediyorlar. 

Yusufuk ve karadullarda ise içgüdüsel.. Zira döl bırakmak ölümden daha önemlidir doğada.. Zira yaşamın amacı budur..

Sitelerde Paylaş

Kendini karaya atan balinalar da var biliyosunuz.

Bi haberde izlemiştim. Bir balinanın doğurması gerekiyormuş. Ve sürüyle hareket eden hayvanlardan biri doğurmak için kıyıya doğru hareket etmiş. 20, 30 tanesi de yardıma gelmiş. Ve 20, 30 tanesi hep birlikte akıntıya kapılarak ölmüşler.

Genelde intihar eden hayvan haberleri çıkınca yanlışlanır.

Mesela akrebin intihar etmesi http://opereysin.com/yaz-bi-yere/997-akrepler-intihar-eder-mi/

Ateş böcekleri de muma çarpıp intihar ederlermiş. Ama ateş böceklerinin ışığa doğru belli bir açı yapmasından dolayı bu olay gerçekleşiyor.

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslanlar ve köpeklerin intiharları kndi kararları gibi gözüküyor..

Genellde depresyonun ardından açlık ile ölmeyi seçiyorlar.. Yemek yemeyi reddediyorlar. 

Yusufuk ve karadullarda ise içgüdüsel.. Zira döl bırakmak ölümden daha önemlidir doğada.. Zira yaşamın amacı budur..

Aslanların yaşlandıklarında ya da bölgenin kontrolünü başka bir erkeğe kaptırdıklarında çalılıklara gidip kendilerini ölüme terkettiklerini bir belgeselde izlemiştim.

Köpeklerin bu tarz intiharı ilginç.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee.

Bir arastirmaci Amerikali kadin,maymunlar arasinda 20 yil yasamis.Ana bir maymun ölünce kizi okadar üzülmüskü,yemeden icmeden kesilmis.Amerikadin diyorki,bir gün su ictikleri kaynagin basina gittigimde ne göriyim,anasinin öldügü yerde kizida ölmüs.Bu olaya arastirmaci kadin cok üzüldügünü yaziyordu .

Bazi cins hayvanlarinda intihar edebileceyine bende inaniyorum.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İlginç bir kaç bilgi daha buldum.

Filler ölülerini periyodik olarak ziyaret ederlermiş.

Ölen fillerin kemiklerine hortumlarını sürer, çeşitli hareketler yaparlarmış.

Ölmek üzere olan filler fil mezarlığına gidip ölümü beklerlermiş.

Sanırım bazı yılanlar da aynı şekilde ölüyorlar.

İngilişçem olsaydı bilim sitelerinden dayanaklarını da bulurdum ama mağlesef :(

Sitelerde Paylaş

İlginç bir kaç bilgi daha buldum.

Filler ölülerini periyodik olarak ziyaret ederlermiş.Ölen fillerin kemiklerine hortumlarını sürer, çeşitli hareketler yaparlarmış.

Ölmek üzere olan filler fil mezarlığına gidip ölümü beklerlermiş.

Sanırım bazı yılanlar da aynı şekilde ölüyorlar.

İngilişçem olsaydı bilim sitelerinden dayanaklarını da bulurdum ama mağlesef :(

hakkat ilginçmiş..

bende bazı insanların öleceklerini önceden hissetiklerini duymustum

Sitelerde Paylaş

Hayvanların hayatlarında çok fazla "KEŞKE" olduğunu sanmıyorum.

Yine de insanlardan çok daha duygusal olabildiklerini gördüm çoğu kez,

Onlar da çaresiz kalabiliyor demek ki :(

tarihinde beatnik87 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kediler intihar etmez,9 canli olup yasamak direnmektirin tek temsilcileridir:)

Ama kediler de ölürler...

Kediler intihar etmezler. Fakat çok ilginç olarak kediler öleceklerini hisseder ve farklı davranmaya başlarlar. Ölecek kednin en önemli davranışı, herkesten ve her şeyden uzaklaşarak tamamen kendini gizlemek ve yok olmaktır. Ölecek kedi ev kedisiyse evin içinde kaybolduğunu ve bulunmadığını görürsünüz. Bulup yanınıza getirseniz bile o yeniden kaybolup, gizli bir yerde kendi başına ölecektir...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee.

Bir arastirmaci Amerikali kadin,maymunlar arasinda 20 yil yasamis.Ana bir maymun ölünce kizi okadar üzülmüskü,yemeden icmeden kesilmis.Amerikadin diyorki,bir gün su ictikleri kaynagin basina gittigimde ne göriyim,anasinin öldügü yerde kizida ölmüs.Bu olaya arastirmaci kadin cok üzüldügünü yaziyordu .

Bazi cins hayvanlarinda intihar edebileceyine bende inaniyorum.

Tolonbeg

tolonbey o kadın jane goodall

hayatını maymunlara adamış bir kadın o

Sitelerde Paylaş

Kediler intihar etmezler. Fakat çok ilginç olarak kediler öleceklerini hisseder ve farklı davranmaya başlarlar. Ölecek kednin en önemli davranışı, herkesten ve her şeyden uzaklaşarak tamamen kendini gizlemek ve yok olmaktır. Ölecek kedi ev kedisiyse evin içinde kaybolduğunu ve bulunmadığını görürsünüz. Bulup yanınıza getirseniz bile o yeniden kaybolup, gizli bir yerde kendi başına ölecektir...

Bu çok doğru. Annem anlatmıştı ben o zaman başka bir şehirdeydim, bizim kedimiz hasta olduğunda gizli yerlere saklanmış hep sonra da ölmüş zaten.

Sitelerde Paylaş

Ölümleri bile onurlu,kimseyi üzmek istemiyorlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...