Jump to content

Bediüzzaman Mantığı. Anlamayanlar İçin...

Recommended Posts

• İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

nsanların inandıkları değerleri basit ve aşağılık cinsel tatmin malzemesi yapmak hangi insani değere sığıyor?

Sonra sen kalkıp beni aşağılıyorsun ve bu yaptığınla insan olduğunu, hatta yüceldiğini sanıyorsun öyle mi?

Yazık..

ben cinsel tatmin değil, eğlence için okuduğumu yazdim.

masturbasyon gibi dedim, masturbasyon sadece cinsel anlam ihtiva etmez, anlami geniştir.

Sitelerde Paylaş

delisin sen ruslan

yemin ediyorum var bişi

:D

Sanırım frekansını yakaladım.

Bu forumun virisü filan olmalısın.

Yalnız bana bulaşma virüsleri papirüse çevirip aziz akhenatonlara yediririm ona göre..

Sitelerde Paylaş
Ademe secde etmiyor mu?

Sen enerjiden faydalanabiliyorsan o sana secde ediyor demektir...

yok vallaha, bir inşaatin tepesinden aşaği düşüp ölen bir insan yerçekimine kurban olmuştur,

sanki biz onlara secde ediyor gibiyiz :lol:

Sitelerde Paylaş

yav bergüzar allani seversen yeter yahu, nereden cikardin aklimin ucunda bile değildi böyle bir yorum.

oradaki masturbasyon eğlence amacinda tatmindir, cinsel anlamda nasil olabilir ki?

ayrica biz burada sadece dinleri konusuyoruz, kişilik bakimindan ben müslüman ve ateist arasinda ayrim yapmam. her ikiside kişilikliyi ve kişiliksizi barindirir.

Sitelerde Paylaş

kanatlarının üç dört beş olması da heralde etkinlik derecelerini gösteriyor...

mesela kütleçekimi elektromanyatik kuvvetten zayıftır o da nükleer kuvvetlerden ...

kütle çekim kuvveti yani meleği iki kanatlı ise elektro manyetik kuvvet üç kanatlı nükleer kuvvetler daha çok kanatlı gibi yani...

oldu mu acaba ..

olma mı be..

Sitelerde Paylaş

evet insanoğlu bu kuvvetleri istediği gibi kulanarak evrende bir çok şeyi başarabiliyor...

Bir de bu kuvvetlerden bir tanesi de dünya yıkılacağı sırada zurna çalıyor.

Ayrıca bir tanesi de canları alıyor çünkü tanrı tek başına bu işleri yapamıyor ve bu kuvvetlere muhtaç, ayrıca tanrı iklim meleğine/kuvvetine de muhtaç..

Benim merak ettiğim şu iş= kuvvet.yol yani diyeceğim bu kuvvetlerin yaptığı işi bulabiliriz hatta harcadıkları enerjiyi de...

tarihinde Tyson tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mesela kütleçekimi elektromanyatik kuvvetten zayıftır o da nükleer kuvvetlerden ...

kütle çekim kuvveti yani meleği iki kanatlı ise elektro manyetik kuvvet üç kanatlı nükleer kuvvetler daha çok kanatlı gibi yani...

oldu mu acaba ..

olma mı be..

iyide bu kuvvetler akli olmayan düşünmeyen irrasyonel güçlerdir (kütleçekim, e.m, nükleer vs.)

melekler kuranda görülebileceği gibi namaz kilip allah'i tesbih eden, nurdan yaratilmiş ve GÜNAHSIZ varliklardir.

Sitelerde Paylaş

oldu mu acaba ..

olma mı be..

Oynama şıkıdım şıkıdım..

Ah! unutuyordum Jüpiterin kütle çekim kuvveti en elektro menyetikten bin kanat fazladır ve de seni Haciye havale ediyorum. Aziz haci seni bilmiyle kutsasın

Sitelerde Paylaş

iyide bu kuvvetler akli olmayan düşünmeyen irrasyonel güçlerdir (kütleçekim, e.m, nükleer vs.)

melekler kuranda görülebileceği gibi namaz kilip allah'i tesbih eden, nurdan yaratilmiş ve GÜNAHSIZ varliklardir.

tamam işte...

onalrın namazı tesbihi hep yapamalrı gereken işleri eksiksiz yapıp durmaktır...

kütle ben çekmiyom artık demez...

devamlı çeker onun tesbihi budur...

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Allah'a "bu kan dökücü türü mü yaratacaksın" diye de telkinde bulunmuşlar :)

Sitelerde Paylaş

yav bergüzar allani seversen yeter yahu, nereden cikardin aklimin ucunda bile değildi böyle bir yorum.

oradaki masturbasyon eğlence amacinda tatmindir, cinsel anlamda nasil olabilir ki?

ayrica biz burada sadece dinleri konusuyoruz, kişilik bakimindan ben müslüman ve ateist arasinda ayrim yapmam. her ikiside kişilikliyi ve kişiliksizi barindirir.

Orada sırf mastürbasyon kelimeni alıp onun üzerinden yorum yaptığımı nerden çıkardın? İyice oku yazdığını. Dşşşk dediğin şey ne, ben mi yazayım kadın halimle bunu? İnsanların kişiliği senin için önemli ve değerliyse, önce sen kendin önemli ve değerli biri olduğunu bize göstermelisin ki bizde senin bu düşünceyi savunur bir birey olduğuna ikna olalım. Tamam burası özgür bir forum, herkes fikrini yazabilir, ama bunun da bir ölçüsü olmalı değil mi? Benim 16 yaşındaki oğlumda okuyor burayı ve buraya üye. Başka bir arkadaşımın kızıda. Hem müslümanları aşağılayıp bilimi/aklı/çağdaşlığı kıstas alalım diyen insanların bu gençlere her yönüyle örnek olması gerekmez mi? Sen buraya tek başına yazıyorsun ama seni bir sürü kişi okuyor. Fikirlerin ne kadar değerli olursa olsun, üslubun çöp gibiyse, o fikirlerin yeri çöplüktür. Bu da sana bir abla tavsiyesi olsun. Yaşın her ne bilmiyorum ama ben öyle diyeyim yinede...

Neyse biz konumuza dönelim yeniden ve bakalım enerji neymiş?

Enerji, bir cisim ya da sistemin iş yapabilme yeteneği, "n güç" anlamındadır.

Üçer-dörder-beşer kanatlı tabiri enerji ya da kirecin dediği kuvvetler tanımı ile örtüşüyor değil mi? Isı enerjisi var, ışık enerjisi var vs vs...

1400 yıl evvelin algısı ve bilgisi ile kuran bunu gayet güzel özetlemiştir. Ama melek şundan yaratılmıştır, şekli şudur asla dememiştir. O gün insanlar melek denince gayette güzel anlıyorlardı kendi çağlarına göre ne dendiğini. Bugünde bizde kendi algımız ve bilgimize göre gayet iyi anlıyoruz meleğin ne olduğunu. Siz bizim üfürük dini mensubu olmadığımızı lütfen anlayın artır...

Sitelerde Paylaş

bir de şu omuzlarda oturup günah-sevap işlerini yazan meleklere ne dersiniz, onlarda mi elektromanyetik kuvvet :lol:

buyrun ayetiyle,

"Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona verdiği vesveseyi de biz biliriz. Çünkü biz ona şah damarından daha yakınız. Üstelik, biri insanın sağ tarafında, biri sol tarafında oturmuş iki alıcı melek de (onun yaptıklarını) alıp kaydetmektedir. İnsan hiçbir söz söylemez ki onun yanında (yaptıklarını) gözetleyen (ve kaydeden) hazır bir melek bulunmasın." (Kâf suresi, 16-18)[1]

Sitelerde Paylaş

Bu melek yalanı da Zerdüştün uydurması İlk defa o sallamış.

Sonra yanılmıyorsam Dalyan'ın kitabında iki melekten bahsediliyor ama isim verilmiyor sonra da Gabriel ve Mikael'den bahsediliyor yine yanılmıyorsam Jeremianın kitabında..

Bir kaç yüzyıl sonra da Hıristiyanlıkta meleklere yeni melekler katılıyor ve İslam da ise o kadar melek sayısı artıyor ki sallasan meleğe değecek..

tarihinde Tyson tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca Allah'a "bu kan dökücü türü mü yaratacaksın" diye de telkinde bulunmuşlar :)

evrenin işleyişini yürüten her türlü güç kanun kuvvet şey yani melekler biz ne güzel evreni çekip çeviriyoruz ve hiç emirden çıkmıyoruz diye konuşuyor...

bu şuna benzer...

dağ adamın karşısına dikildi va sana yol vermem dedi...

bu ifade ne dir...

buna şahıslaştırma ve konuşturma sanatı derler...

yolculuk esnasında bir dağa rasgelen ve onu geçemeyen adamın anlatımıdır bu...

Sitelerde Paylaş

kireç, sen bu işleri es geç.!

kuran açik anlam ihtiva eder, bunu çağa uydurma adina onu keyfi olarak yorumlamak olmaz.

meleklerde cinler ve insanlar gibi nurdan yaratilmiş, hat yapmayan ama bilinçli zeki rasyonel varliklar olarak geçer bütün dinlerde, buna islam da dahil.

şimdi muhammed cebrail adindaki birisiyle mi konuştu yoksa bir şey le mi konuştu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...