Jump to content

Recommended Posts

Senin ırkçı kukla oynatıcın buradayken rezil etmiyorduk sanki, önceki nickimle o buradayken de yazacağımı yazmışım işte. O akıl hastasını kimse ciddiye almıyor diye havalara girmesin.

bence terbiyesizliğin alemi yok

değil mi

salak ben ne zaman uzaylı başlığı açtım ki utanmadan saçmalarsın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

dünyada herkese yetecek kadar radyoaktif madde var, kimse bunun için savaşmaz.

çünkü bu hidrokarbon temelli petrol, ya da diğer enerji sağlayan karbon (kömür) yataklari gibi değil, bir kaç atomun parçalanmasindan bile korkunç enerji çıkıyor.

radyoaktif atiklar ve sizintilaar engellendiği sürece ben nükleer santralleri devrimci olarak görüyorum. kömürü, petrolü, doğalgazi boşverin, nükleer santrallerden elde edilen enerjiler şehir şebekelerine verildiğinde elektrik ve doğalgaz faturasi diye bir şey kalmayacak.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dünyada herkese yetecek kadar radyoaktif madde var, kimse bunun için savaşmaz.

Tabii ki. Toryum diyelim 10 sene sonra cidden burada iddia edilen hale geldi, etkin ve güvenli bir enerji kaynağı oldu, ee? Toryum dünyada nerede ne kadar var bakalım:

Country Th Reserves (tonnes) Th Reserve Base (tonnes)

Australia 300,000 340,000

India 290,000 300,000

Norway 170,000 180,000

United States 160,000 300,000

Canada 100,000 100,000

South Africa 35,000 39,000

Brazil 16,000 18,000

Malaysia 4,500 4,500

Other Countries 95,000 100,000

World Total 1,200,000 1,400,000

Country RAR Th (tonnes) EAR Th (tonnes)

Brazil 606,000 700,000

Turkey 380,000 500,000

India 319,000 —

United States 137,000 295,000

Norway 132,000 132,000

Greenland 54,000 32,000

Canada 45,000 128,000

Australia 19,000 —

South Africa 18,000 —

Egypt 15,000 309,000

Other Countries 505,000 —

World Total 2,230,000 2,130,000

Tahminler bu şekilde.

http://en.wikipedia.org/wiki/Thorium

Emtia fiyatları da arz ve talebe göre belirlenir, bu maden için kimse yüzlerce milyar dolar para vermez. Baksanıza, bir sürü ülkede bolca var, ki henüz kullanım alanları dar, doğru düzgün arama bile yapılmamış.

Not: Akhenaton şimdi JpMorgan diye geliyor sanırım, hahah, yazık :D

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu kadar uzmansanız gidin hodride tartışın akhenle

adam çağırdığı an çil yavrusu gibi kaçışırsınız

hem federal reserve başlığına niye yazmadın sen

ayrıca ben senin kadar kültürlü değilim tabi deee!!

ekonomi hiç sosyalist oldu mu da

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

akhen ne anlar ekonomiden, ben bunun üzerine tonla kitap okumuş adamim.

insanlik tarihinin maymunluk dönemindeki ekonomisini bile okudum, kapitalizm, merkantalizm vs. nedir ki..

smith, ricardo, mill, sismondi, locke, gibi ingiliz iktisatçilarinin yani sira 20.yy bunalimindan sonra türemiş keynes gibi neo-liberal iktisatçilara, bunun yani sira marksistlerin tamamini bunlarin teorilerini ve öngörülerini, ayrica üniversitelerde lisans programi olarak okutulan ekonomi, kamu yönetimi, iktisat, siyaset bilimi, işletme vs. gibi kitaplarida dalga geçer gibi okumuş ve profesyonellerine bile bin kat giydirecek seviyede anlamiş birisiyim. (tüm bunlari 18-20 yaş arasinda zevk için yaptim)

altin merkantalizm nedeniyle kiymetlidir, toryum gibi radyoaktif maddeler ise yakittir, petrol ve kömür rezervlerinin kıymeti yakit olmalarindan yani bir emtia olmalarindan kaynaklanir, altin emtia felan değildir. menkul kıymetler statüsüne dahil olan ve elmasla beraber insan için emekte ve işte hatta tüketimde hiç bir fonksiyonu olmayan dandik bir elementtir.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Daha önce insanlar kendisini Hodri Meydan bölümde rezil ettiler, ne oldu? Akıl hastasının biri ile zamanlarını harcamış oldular.

Tinerci gibi görüyoruz.

hem federal reserve başlığına niye yazmadın sen

Yazmaya değer bulmadım, ben bu komplo geyikleri ile çocukken ilgilenirdim, sonra sıkıldım. Artık doğru düzgün akademik kaynakları falan takip ediyorum, işin uzmanlarından ders görüyorum.

ayrıca ben senin kadar kültürlü değilim tabi deee!!

Doğru, değilsin.

ekonomi hiç sosyalist oldu mu da

Bu yazdığını Türkçe'ye çevirebilir misin?

Sitelerde Paylaş

insanlik tarihinin maymunluk dönemindeki ekonomisini bile okudum, kapitalizm, merkantalizm vs. nedir ki..

smith, ricardo, mill, sismondi, locke, gibi ingiliz iktisatçilarinin yani sira 20.yy bunalimindan sonra türemiş keynes gibi neo-liberal iktisatçilara, bunun yani sira marksistlerin tamamini bunlarin teorilerini ve öngörülerini, ayrica üniversitelerde lisans programi olarak okutulan ekonomi, kamu yönetimi, iktisat, siyaset bilimi, işletme vs. gibi kitaplarida dalga geçer gibi okumuş ve profesyonellerine bile bin kat giydirecek seviyede anlamiş birisiyim. (tüm bunlari 18-20 yaş arasinda zevk için yaptim)

xhorde, sen misin canım? :D

Sitelerde Paylaş

altin merkantalizm nedeniyle kiymetlidir, toryum gibi radyoaktif maddeler ise yakittir, petrol ve kömür rezervlerinin kıymeti yakit olmalarindan yani bir emtia olmalarindan kaynaklanir, altin emtia felan değildir. menkul kıymetler statüsüne dahil olan ve elmasla beraber insan için emekte ve işte hatta tüketimde hiç bir fonksiyonu olmayan dandik bir elementtir.

bu konuda doktora yaptın sanırım

pardon seni astur sandım gavur

nedense akhen yokolunca ortaya çıkarsınız

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Daha önce insanlar kendisini Hodri Meydan bölümde rezil ettiler, ne oldu? Akıl hastasının biri ile zamanlarını harcamış oldular.

Tinerci gibi görüyoruz.

Yazmaya değer bulmadım, ben bu komplo geyikleri ile çocukken ilgilenirdim, sonra sıkıldım. Artık doğru düzgün akademik kaynakları falan takip ediyorum, işin uzmanlarından ders görüyorum.

Doğru, değilsin.

Bu yazdığını Türkçe'ye çevirebilir misin?

ağlama sen mükemmel derecede kültürlüsün

:D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...