Jump to content

Recommended Posts

bu konuda doktora yaptın sanırım

pardon seni astur sandım gavur

nedense akhen yokolunca ortaya çıkarsınız

fen ve beşeri bilimler mühendislik tip ve eczacilik gibi tekniğe dayanan bir şey değilki eğitim gereksin.

fen-edebiyat ya da fen ve beşeri bilimleri kapsayan fakültelerde okutulan lisans programlari dandiktir, herkes kolaylikla anlayabilir.

ekonomide bir bilimdir, tipki fizik kimya matematik biyoloji türk dili tarih coğrafya vs. gibi.

yeterince kitap okuyan herkes hobi olarakta bir şeyler anlayabilir.

ama ayni şey tıp ve teknik için söylenemez, bunun için eğitim zorunlu.

zaten benim esas işimde bu değil, bunu insanliği kurtarmak için gereken devrim davamda kullanmak için okumustum. :)

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

akhen ne anlar ekonomiden, ben bunun üzerine tonla kitap okumuş adamim.

insanlik tarihinin maymunluk dönemindeki ekonomisini bile okudum, kapitalizm, merkantalizm vs. nedir ki..

smith, ricardo, mill, sismondi, locke, gibi ingiliz iktisatçilarinin yani sira 20.yy bunalimindan sonra türemiş keynes gibi neo-liberal iktisatçilara, bunun yani sira marksistlerin tamamini bunlarin teorilerini ve öngörülerini, ayrica üniversitelerde lisans programi olarak okutulan ekonomi, kamu yönetimi, iktisat, siyaset bilimi, işletme vs. gibi kitaplarida dalga geçer gibi okumuş ve profesyonellerine bile bin kat giydirecek seviyede anlamiş birisiyim. (tüm bunlari 18-20 yaş arasinda zevk için yaptim)

Maşallah sendede ne zevk varmış, Lisans kitaplarını zevk için okumuşsun. Şimdi bizlere okumuş olduğun bir kitap ismi söyle bakalım.

Sitelerde Paylaş

Daha önce insanlar kendisini Hodri Meydan bölümde rezil ettiler, ne oldu? Akıl hastasının biri ile zamanlarını harcamış oldular.

Hadi Federal Rezevr başlığına gel bakalım. Neymiş şu kapitalist sistemin para standardı forum üyeleri öğrensin.

Ha bu arada sana google' de serbes.

Hadi bekliyorum.

Senin bu ahkalsız ve adi tavırların canımı sıkmaya başladı bilmiş ol. İkinci bir daha uyarmayacağımıda bilmiş ol.

Sitelerde Paylaş

fen ve beşeri bilimler mühendislik tip ve eczacilik gibi tekniğe dayanan bir şey değilki eğitim gereksin.

fen-edebiyat ya da fen ve beşeri bilimleri kapsayan fakültelerde okutulan lisans programlari dandiktir, herkes kolaylikla anlayabilir.

ekonomide bir bilimdir, tipki fizik kimya matematik biyoloji türk dili tarih coğrafya vs. gibi.

yeterince kitap okuyan herkes hobi olarakta bir şeyler anlayabilir.

ama ayni şey tıp ve teknik için söylenemez, bunun için eğitim zorunlu.

zaten benim esas işimde bu değil, bunu insanliği kurtarmak için gereken devrim davamda kullanmak için okumustum. :)

yok ben astur sanıp konuştum dedimya

hem neden diğer fakülteleri küçümsedin ayıp değil mii

alçakgönülülük bir şey kaybettirir sanabilirsin ama tersine kazandırır

Sitelerde Paylaş

Maşallah sendede ne zevk varmış, Lisans kitaplarını zevk için okumuşsun. Şimdi bizlere okumuş olduğun bir kitap ismi söyle bakalım.

bu lisans kitaplarini üniversite kütüphanesinden okumustum, epeyyyy oldu hatirlamiyorum isimlerini. makro ekonomi makro iktisat vs. felan, aslinda pek önemli değildi, çokkkk daha karmaşik ve akil gerektiren kitaplar okudum,

Sitelerde Paylaş

bu lisans kitaplarini üniversite kütüphanesinden okumustum, epeyyyy oldu hatirlamiyorum isimlerini. makro ekonomi makro iktisat vs. felan, aslinda pek önemli değildi, çokkkk daha karmaşik ve akil gerektiren kitaplar okudum,

Seni kum havuzuna alalım.

Bilmediğin konularda benim olduğum yerde bir daha ahkam kesme beynini sökerim yerinden bilmiş ol. Hadi sen google ve Politzer okumaya...

Sitelerde Paylaş

Seni kum havuzuna alalım.

Bilmediğin konularda benim olduğum yerde bir daha ahkam kesme beynini sökerim yerinden bilmiş ol. Hadi sen google ve Politzer okumaya...

:) ben marx engels lenin stalin gibi adamlari 18 yaşinda okumuş adamim politzer neki.. sen nesinki tuvalet kağidi kadar değerin yok yanimda.

Sitelerde Paylaş

:) ben marx engels lenin stalin gibi adamlari 18 yaşinda okumuş adamim politzer neki.. sen nesinki tuvalet kağidi kadar değerin yok yanimda.

Ne oldu yazmış olduğun yalanların ortaya çıkması canınımı sıktı.

Senin okuduğun tek kitabı sana söyleyim : Lenin - The Right of Nations to Self-Determination.

Bunuda çarpıtmalı okudunuz tabi, oralara girmiyorum.

Ah benim herşeyi bilen ama gerçekte hiç bir şey bilmeyen yurdum insanı.

Tuvalet kağıdı bile olmazsın benim için.

tarihinde JpMorgan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

18-20 yaş arasinda okuduğum adamlar (şimdi okumuyorum)

LENİN

1-Devlet ve İhtilal

2-Emperyalizm, Kapitalizmin En Yüksek Aşamasi

3-Sol Komünizm

4-Ne Yapmali

5-Bir Adim İleri İki Adim Geri

6-Nisan Tezleri ve Ekim Devrimi

7-Tasfiyecilik Üzerine

8-Komün Dersleri

9-Materyalizm ve Ampriokritisizim

vs.. vs.. (kisa geçiyorum daha var)

MARX-ENGELS

1-Anarşizm Üzerine

2-Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katki

3-Fransa'da İç Savaş

4-Louis Bonaparte'in 18 Brumaire

5-Fransa'da Sınıf Savaşlari

6-Yabancilaşma

7-Kapital I

8-Almanya'da Devrim ve Karşi-Devrim

9-1848 Elyazmalari

10-Ücretli Emek ve Sermaye

11-Gotha ve Erfurt Program Eleştirileri

vs.. vs... (en az iki kati kadar okuduğum var kisa geçiyorum)

STALİN

1- Anarşizm mi? Sosyalizm mi?

2- Diyalektik ve Tarihsel Materyalizm

3- SSCB'de Sosyalist Ekonomi Üzerine

ENVER HOCA

1- Emperyalizm ve Devrim

2- AEP Parti Kongresi Tutanaklari

TROÇKİ

1- 1905

2- 1917

3- Tek Ülkede Sosyalizm

vs.. vs..

bu verdiklerimin en az 3 kati kadar okudum ancak hepsini yazmak uzun sürer, bu yüzden bu kadari yeterli diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Hadi Federal Rezevr başlığına gel bakalım. Neymiş şu kapitalist sistemin para standardı forum üyeleri öğrensin.

Ha bu arada sana google' de serbes.

Hadi bekliyorum.

Senin bu ahkalsız ve adi tavırların canımı sıkmaya başladı bilmiş ol. İkinci bir daha uyarmayacağımıda bilmiş ol.

Sen daha iki kelimeyi bir araya getirip kendini düzgün bir Türkçe ile ifade etmekten aciz bir adamsın. Bilmediğin konularda atıp tuttuğun, bir bilen geldiğinde nasıl rezil olduğun ise herkesin malumu. Seni kim, niye ciddiye alsın?

Sitelerde Paylaş

bir vakit bu marksist kitaplara evde yer bulamiyordum, en azindan 70 küsür tane vardi sol yayinlarindan. öğrenci yurduna -ailemin olmadiği bir şehirdeydi- taşiyip yurt dolaplarina sikiştiriyor, millet tatile gittiğinde ben gizlice yurtta bunlari okuyordum, hey gidi günler hey,, nerden nereye... :)

Sitelerde Paylaş

ama yahudi varlığını ispatlayamadın orda

Hala kuklalık yapıyorsun, ayıp.

Mısır'da Yahudi varlığını ispatla ne demektir bir kere ya? Hangi dönemden bahsediliyor? Ortaya atılan tez ne? Daha bunları yazmaktan aciz bir salak çıkıyor, milleti "Hodri'ye" çağırıyor. Zavallı.

Sitelerde Paylaş

Sen daha iki kelimeyi bir araya getirip kendini düzgün bir Türkçe ile ifade etmekten aciz bir adamsın. Bilmediğin konularda atıp tuttuğun, bir bilen geldiğinde nasıl rezil olduğun ise herkesin malumu. Seni kim, niye ciddiye alsın?

Rezil olmak demişken aklıma pembe yunuslar geliyor.Pembe yunuslarla dans ederken hiç rezil olmuyorsun değil mi.Yunuslar rezil oluyor bence seninle dans edip onurlarını kirlettiklerini düşündüklerinden dolayı.

Sitelerde Paylaş

Rezil olmak demişken aklıma pembe yunuslar geliyor.Pembe yunuslarla dans ederken hiç rezil olmuyorsun değil mi.Yunuslar rezil oluyor bence seninle dans edip onurlarını kirlettiklerini düşündüklerinden dolayı.

Niye rezil olsun? Benim başıma hiç gelmedi ''pembe yunuslarla dans etmek'' icraatı, senin geldi mi?

Keşke gelseymiş, sence evinin arka odasında ot yetiştiren Foucault, Warwick Üniversitesi'nden ayrılıp uyuşturucu ''deneyleri'' yapmaya karar vermiş profesörler ''rezil'' mi?

Bir Kemalist için bazen ziyadesiyle ''sinir bozucu'' olabiliyorsun, diğer konularda da Dark Side'a bekleriz seni :)

Sitelerde Paylaş

Hala kuklalık yapıyorsun, ayıp.

Mısır'da Yahudi varlığını ispatla ne demektir bir kere ya? Hangi dönemden bahsediliyor? Ortaya atılan tez ne? Daha bunları yazmaktan aciz bir salak çıkıyor, milleti "Hodri'ye" çağırıyor. Zavallı.

akp kuklası mı olayım

illa bana kukla bilmemneyindir dedirticeksin

madem konuyu adamdan saymadın hiç girmeseydin tartışmaya turanda

Sitelerde Paylaş

Niye rezil olsun? Benim başıma hiç gelmedi ''pembe yunuslarla dans etmek'' icraatı, senin geldi mi?

Keşke gelseymiş, sence evinin arka odasında ot yetiştiren Foucault, Warwick Üniversitesi'nden ayrılıp uyuşturucu ''deneyleri'' yapmaya karar vermiş profesörler ''rezil'' mi?

Bir Kemalist için bazen ziyadesiyle ''sinir bozucu'' olabiliyorsun, diğer konularda da Dark Side'a bekleriz seni :)

Asturun bir tinerci gibi ot çektiğini düşünürsek bu tinerciyi profesörler ile karşılaştırmıyorsun sanırım.Arada büyük fark var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...