Jump to content

Türkiye'de İstismar Araçları...

Recommended Posts

Sevgili ercüment geri bir sektörün daha ileri ve modern bir sektörü istememesi yalnız işsizlik yaratacağı için değildir. Mesele işsizlik değil. Üretimden alınacak verim ve pay dır. Geri sektörlerle el işçiliğine dayalı günde bir ürün alacağına, bilim ve teknolojik araçlarla bin ürün alınır ve buna kim niçin karşı çıksın. Sonuçta elde edilen üründür önemli. Fazla üzün göz çıkarmaz. Fazla ürüne kimse hayır demez.

Evet, ulusalcılık ile küreselleşme çelişki içindedir. Büyük sermaye grupları ulusalcılığı aşmış olsa bile, yabancı ortaklıkla, yabancı ülkelere yatırım yapmış olsalar bile, son değerlendirmede kendi uluslarını önde tutmaktadırlar. Yani ABD herhangi bir şirketinin Çin ve ya Rusya'ya satılmasına izin vermiyor. Ama Bizimkiler tüm ulusal KİT veya özel şirketin yabancılara satılması için can atıyor, adeta peşkeş çekiyorlar. Bir ülke, başka nasıl satılığa çıkarılır. Kimin malını kime satıyorlar.

Gelişmekte olan bir ülke olarak, önce tüm yeraltı ve yerüstü zenginliklerimize sahip çıkmak, tüm işçi, emekçi, aydın, üretici güçlerimize sahip çıkmak. Ürettiğimiz tüm teknolojileri ve ürünleri tüm dünya insanlarına sunmak, dünyada üretilmiş tüm teknolojilere ulaşmak ne kadar iyi ve doğru olur. Dünya ile entegrasyon, önce dünya uluslar ailesinde şerefli yerimizi almakla olur. Uluslaşma sürecini tamamlamakla olur.

Yoksa, kendine güvenin bu derece az ise, ben acz içindeyim ne yapabilirim ki? diyorsan. Bilim ve teknoloji üretmeyi gözünde büyütüyorsan, elbette başka ulusların oyuncağı haline gelirsin ve bu güzel ülkemizi parsel parsel yabancılara satarsın. onlar da buraları elinden alır patates tarlası yaparlar.

Ulusal bilince ulaşmadan enternasyonal bilince ulaşmak zordur.

Bireysel kişilik bilincine ulaşmadan, kendi yeteneklerinin bilincine varmadan, sosyal kişilik kazanmak da zordur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili ercüment ilk cümlen gözümden kaçmış.

Zaten hiçbir insan hiçkimsenin yanında çalışmaz.

Evet hiçbir insanın bir başkasının çıkarları için, bir başkası emrinde çalışmasını zaten doğru bulmuyoruz. Kamu sektöründe çalışanlar zaten kimsenin yanında, kimsenin çıkarı için çalışmıyorlar. Ülke için, ülke insanlarının ihtiyaçları için ve kendi geçimi için çalışıyorlar. Kamu kesiminde çalışanlar kamuya hizmet ediyorlar. Ahmet'e Mehmet'e değil.

Kapitalist düzenlerde Ahmet'e Mehmet'e çalışıldığı için buna ücretli kölelik diyoruz zaten. Emeğini ucuza kapatıp kendilerine çalıştırıyorlar işçi, emekçi ve aydınları. Yani özel şahısların çıkarları için çalışılmadığı bir düzen mümkün. Örneğin karayollarında çalışan bir işçi kime çalışıyor. KİT lerde çalışan işçiler kime çalışıyor? Kamuya çalışıyor. Kamu sektörü hepimizin sektörüdür. Bu sektörlerde çalışanlar hepimiz için çalışmaktadırlar. Tabi bu sektörü kapitalist bir işletme gibi çalıştırma ile gerçekten kamu yararı için çalıştırma farklı şeylerdir. Bunu bir başka başlıkta tartışırız.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Sevgili hacı.

Doğrusu çifte vatantaşlı olduğunu belirttiğin başlıkları okumamıştım.

Ateistforumu koruma altına aldığını beyan ederken, Ateistforumun sahibi olduğunu ve sahibinin ABD vatandaşı olduğunu söylediğinde bunun sen olduğunu düşünmüştüm. Doğru düşünmüşüm. Başka başlıklarda açıkca söylemişsen görmemişim. Evet! Lafı nereye getireceğimi söylemiştim.

ABD vatandaşı olurken ettiğin yemini buraya taşı da. Ne düzeyde vatansever olduğunu forumdaşlar da idrak etsin.

Vatansever olduğunu iddia eden birinin çift vatanı varsa. Hangisini sevecek. Bu durum bırakınız vatan çıkarlarını vatan sevgisi açısından bir bölünme yaratmayacak mı? Bu aynı zamanda bir kişilik bölünmesi yaratmayacak mı?

Sana daha önceki tartışmalarımızda da sormuştum ama yanıtlamamıştın.

Yarın ABD ile Türkiye'nin arası açılsa hangi vatanına sahip çıkacaksın?

Komünistliğim hakkındaki iddialarına sevgili freddie gereken cevabı vermiş zaten.

Bunca zamandır tartışıyoruz. Hala zenginlik ile sermayenin farklı şey olduğunu anlatamamışsam, bundan birimizin aptal olduğu ortaya çıkar.

Sevgiler.

Türkiye ile ABD savaşırsa beni hemen göz altına alırlar. Amerikalılar Türk'ler gibi aptal değil. Hain de değiller..

Ben Türk'lerden daha hain insanlar görmedim. Senin gibi doktorlarımız bile hain olursa, halkımız arasında kimbilir ne hainler vardır.

Ben TC vatandaşı olurken yemin etmedim. Ama 18 yaşıma kadar hemen her gün ülkeme sadık kalacağıma dair yemin ettim ve bu sadakatimi hiç bir zaman yitirmedim. Ben Atatürk'ün ilkelerine sadık, misakı milli sınırları içinde bir Türkiye uğruna canım veririm. Benim sefil canımın ne kıymeti var ki zaten. Sen bir başka ülkenin vatandaşı olunca Türkiye'ye ihanet ediliyor sanıyorsun. Ama bunda çok yanılıyorsun. Benim ABD vatandaşı olmamı TC istedi. Bizden israrla hemen ABD vatandaşı olmamızı istediler ve hatta özel bir kanun çıkararak, izin almadan ABD vatandaşı olursak, bizi affedeceklerine ve vatandaşlıktan atmayacaklarına bile söz verdiler. Amaç burada bir Türk lobisi oluşturmaktı. Ermeni tasarıları ile kimin mücadele ettiğini sanıyorsun. Sen orada Ermeni'ler lehine kararlar almaktan çekinmezken, biz Yahudi lobisi le birlikte, onlarla mücadele ediyorduk burada. Sen enternasyonali ağzından düşürmezken, biz İstiklal Marşımızı söyleyerek mücadele ediyorduk Ermeni lobisi ile.. Ve Yunan piçleri ile de.. Arkadaşlarımızdan Ermeniler tarafından öldürülenler de oldu. Orhan Gündüz fahri Türk konsolosu idi.. Bir Ermeni genç tarafından suikaste kurban gitti. Ermeniler onu korudular ve sakladılar. ABD dışına çıkardılar. Ama Türk gizli polisi izini buldu ve onu öldürdü. Sen bizi ne sanıyorsun. Türkiye'nin bu zavallı durumuna bakarak, herkesi kendin gibi hain sanıyorsun ve yanılıyorsun. Burada bir avuç Türk, bizden çok daha fazla bir Ermeni lobisi ile şimdiye kadar çok başarılı bir şekilde mücadele ettik. Siz Ermenileri orada korurken, biz burada sizin hakkınızı koruyorduk.

Zenginlikle sermaye arasındaki farkı bilmiyor muşum?

Yani sen zenginsin ama, zenginliğini sermaye olarak kullanan bir kapitalist değilsin.. Bunu mu demek istiyorsun?

O zaman senin zenginliğin beş para etmez.. Yalnız sana yararlı bir değerdir. Onu başkaları ile paylaşmazsan, işe yaramaz.

Bu mu senin insanlığa yardım anlayışın?

Sitelerde Paylaş

Vah sevgili hacı secaat arzederken bak nelerini sergiliyorsun farkında bile değilsin.

Ermeni lobisi ile savaşıyormuş? İnsan bile öldürmüşler. Senin gözünde Ogun Samast da. Alaaddin Çakıcı da kahraman olması gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti görev vermişmiş. Yani şimdi sen hem ABD vatandaşı hem te Türkiye'nın amerikadaki casusu musun? Amerika'da Türkiye'nin çıkarlarını savunduğunu mu ima ediyorsun?

Yemin ettiğin veya altına imza attığın metni buraya taşı bakalım kimin çıkarlarını savunuyormuşsun.

Benim ABD vatandaşı olmamı TC istedi. Bizden israrla hemen ABD vatandaşı olmamızı istediler ve hatta özel bir kanun çıkararak, izin almadan ABD vatandaşı olursak, bizi affedeceklerine ve vatandaşlıktan atmayacaklarına bile söz verdiler. Amaç burada bir Türk lobisi oluşturmaktı.

Doğrusu bu söylediklerini pek anlamadım. Kim kimi ne için affedecek, kim sizi vatandaşlıktan atacak, karıştırdım.

Bu ne ilginç çelişkidir ki. Bir ülke kendi vatandaşına git ABD vatandaşı ol diyor? Ve sen de ABD çıkarlarını savunacağına dair yemin ederek ABD vatandaşı oluyorsun? Acaba, Türkiye'yi mi kandırıyorsun? ABD'yi mi, Kendini mi? Bizleri mi?

ABD de Türkiye lobisi oluşturmak o kadar önemli mi? Ne bekliyoruz ki! ABD den kongrelerini etkilemek için lobi oluşturalım? Zaten sizi pek takmadıkları ortada ki. Ermeni yasasını da çıkardılar, Ermenistanla protokol de imzalattılar. ABD den daha önce Avrupada pek çok ülke ermeni soykırımını kabul ettiler, hatta olmadığını söyleyenlere ceza bile verir oldular.

Sen böyle, bu şekilde Türkiye çıkarlarını savunuyorsan, Türkiye'nin vay haline.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Vah sevgili hacı secaat arzederken bak nelerini sergiliyorsun farkında bile değilsin.

Ermeni lobisi ile savaşıyormuş? İnsan bile öldürmüşler. Senin gözünde Ogun Samast da. Alaaddin Çakıcı da kahraman olması gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti görev vermişmiş. Yani şimdi sen hem ABD vatandaşı hem te Türkiye'nın amerikadaki casusu musun? Amerika'da Türkiye'nin çıkarlarını savunduğunu mu ima ediyorsun?

Yemin ettiğin veya altına imza attığın metni buraya taşı bakalım kimin çıkarlarını savunuyormuşsun.

Doğrusu bu söylediklerini pek anlamadım. Kim kimi ne için affedecek, kim sizi vatandaşlıktan atacak, karıştırdım.

Bu ne ilginç çelişkidir ki. Bir ülke kendi vatandaşına git ABD vatandaşı ol diyor? Ve sen de ABD çıkarlarını savunacağına dair yemin ederek ABD vatandaşı oluyorsun? Acaba, Türkiye'yi mi kandırıyorsun? ABD'yi mi, Kendini mi? Bizleri mi?

ABD de Türkiye lobisi oluşturmak o kadar önemli mi? Ne bekliyoruz ki! ABD den kongrelerini etkilemek için lobi oluşturalım? Zaten sizi pek takmadıkları ortada ki. Ermeni yasasını da çıkardılar, Ermenistanla protokol de imzalattılar. ABD den daha önce Avrupada pek çok ülke ermeni soykırımını kabul ettiler, hatta olmadığını söyleyenlere ceza bile verir oldular.

Sen böyle, bu şekilde Türkiye çıkarlarını savunuyorsan, Türkiye'nin vay haline.

Sevgiler.

Senin anlamadığın daha çok şey var..

ABD'de Türk lobisine varana kadar.. ..

Derdini Süleyman Demirel'e anlat.. Onun zamanında çıktı bu af..

İzin almadan yabancı uyruğa geçenler için özel bir af çıktı bakanlıktan.

Ve o özel af bütün Türk elçiliklerine iletildi.

Elçilik de hemen buradaki Türk'lere vakit kaybetmeden ABD vatandaşı olun diye istekte bulundu..

Sen o zaman enternasyalı söylüyordun komradlarınla beraber İslanbul sokaklarında..

Nerede haberin olacak bizim Türk lobisinin Ermeni kıyım tasarısını önlediği..

Ermeni yasası burada çıkmadı henüz.. Avrupa'da çıktı.. Oradan siz sorumlusunuz...

Sen alay et buradaki Türk'lerle..

Başka yapacağın bir şey yok zaten.

Hala enternasyonelle avutuyorsun kendini..

Ama sana kimse inanmıyor artık...

Bu arada kendi ettiğin yeminden hiç bahsetmiyorsun bize..

Sadık olduğun ülke var mı senin?

Varsa söyle.. Ben ona sadık olmayacağım.

Sitelerde Paylaş

Zenginlikle sermaye arasındaki farkı bilmiyor muşum?

Yani sen zenginsin ama, zenginliğini sermaye olarak kullanan bir kapitalist değilsin.. Bunu mu demek istiyorsun?

O zaman senin zenginliğin beş para etmez.. Yalnız sana yararlı bir değerdir. Onu başkaları ile paylaşmazsan, işe yaramaz.

Bu mu senin insanlığa yardım anlayışın?

Evet onu demek istiyorum.

Sermaye özel kişilerin elinde çalışanları sömürme aracıdır. Oltanın ucunda zoka dır. Kar'ın kaynağının işçi emeği olduğunu şimdiye kadar önüne serdim. Kabul etmedin.

Açıkca gösterdim yine gözlerini kapadın. Sen zenginliğini getir burada bir hastane aç, meslektaşların ve sağlık personeli çalışsın. Hastalar müşterin olsun onlardan aldıklarınla, hiç çalışmasan bile zenginliğini ikiye, üçe, beşe katla. Veee bu şekilde, kapitalist ağababaların gibi insanlığa faydan olsun.

Ben, zenginliğimi zaten toplumsal yarar üretecek şekilde, kimseyi sömürmeden, üretim kooperatiflerinde kullanıyorum. Bu kooperatifler üyelerinin aidatları ile üretimde bulunuyor ve üretim sonucu üyelerine ve çalışanlarına adaletli bir şekilde ürünlerini dağıtıyor. Elbette kapitalist üretim ilişkileri içinde, kooperatiflerde de bazı sorunlar olsa da kapitalist işletmelere göre daha sosyaldir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Senin anlamadığın daha çok şey var..

ABD'de Türk lobisine varana kadar.. ..

Derdini Süleyman Demirel'e anlat.. Onun zamanında çıktı bu af..

İzin almadan yabancı uyruğa geçenler için özel bir af çıktı bakanlıktan.

Ve o özel af bütün Türk elçiliklerine iletildi.

Elçilik de hemen buradaki Türk'lere vakit kaybetmeden ABD vatandaşı olun diye istekte bulundu..

Sen o zaman enternasyalı söylüyordun komradlarınla beraber İslanbul sokaklarında..

Nerede haberin olacak bizim Türk lobisinin Ermeni kıyım tasarısını önlediği..

Ermeni yasası burada çıkmadı henüz.. Avrupa'da çıktı.. Oradan siz sorumlusunuz...

Sen alay et buradaki Türk'lerle..

Başka yapacağın bir şey yok zaten.

Hala enternasyonelle avutuyorsun kendini..

Ama sana kimse inanmıyor artık...

Bu arada kendi ettiğin yeminden hiç bahsetmiyorsun bize..

Sadık olduğun ülke var mı senin?

Varsa söyle.. Ben ona sadık olmayacağım.

Sevgili hacı gittikçe batağa saplandığını bile göremiyorsun.

Süleyman Demirel'in ne olduğunu anlayamamışsan kabahat bizim mi?

Adama neden Morrison Süleyman dediklerini de bilmiyorsundur.

Türkiye'yi tamamen ABD güdümüne sokan insanı savunma olarak ileri sürüyorsun. Sen Süleyman Demirelin emirlerini yerine getirirken biz ABD altıncı filosu askerlerini denize dökmekle uğraşıyorduk. ABD üslerinin derhal kaldırılmasını, natodan çıkılmasını istiyorduk.

Süleyman, Ambargoyu (silah) kaldırdık diye duvarlara yazı yazdığında.

Bizler de gece bu sloganın aldına.

İyi bok yediniz
yazıyorduk.

Türkiye'yi ABD nin boyunduruğu altına sokmak mı vatanseverlik. Yoksa bunu reddetmek mi?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Sevgili hacı gittikçe batağa saplandığını bile göremiyorsun.

Süleyman Demirel'in ne olduğunu anlayamamışsan kabahat bizim mi?

Adama neden Morrison Süleyman dediklerini de bilmiyorsundur.

Türkiye'yi tamamen ABD güdümüne sokan insanı savunma olarak ileri sürüyorsun. Sen Süleyman Demirelin emirlerini yerine getirirken biz ABD altıncı filosu askerlerini denize dökmekle uğraşıyorduk. ABD üslerinin derhal kaldırılmasını, natodan çıkılmasını istiyorduk.

Süleyman, Ambargoyu (silah) kaldırdık diye duvarlara yazı yazdığında.

Bizler de gece bu sloganın aldına.

Battım hakkaten...

Sülo'dan da sorumlu olduk sonunda..

Demek adam ülkesini satmış ve bizler de ona araç olmuşuz...

Hiç bilmiyorduk..

Ben de seni istismar araçlarından biri olarak düşünüyordum.

Meğersem sen değilmişsin Türkiye'deki istismar aracı..

Ben mişim..

Battık.. yandık..

Sitelerde Paylaş

Bu haberden sonra vicdanım sızlamaya başladı..

Kendimi birden Türkiye'nin bütün sorunlarından sorumlu hissetmeye başladım...

Benim yüzümden neler neler gelmiş başınıza..

Kendimi nasıl affettireceğimi bilmiyorum..

Ama yine de enternasyonali söylemem. Beni İstiklal Marşından vazgeçiremezsin sevgili Drekinci.

İstediğini söyle.. İstediğin suçlamayı yap..

Ben hala sapına kadar Atatürk milliyetçiliğimi koruyacağım..

Sana inat........

Sitelerde Paylaş

Bu haberden sonra vicdanım sızlamaya başladı..

Kendimi birden Türkiye'nin bütün sorunlarından sorumlu hissetmeye başladım...

Benim yüzümden neler neler gelmiş başınıza..

Kendimi nasıl affettireceğimi bilmiyorum..

Ama yine de enternasyonali söylemem. Beni İstiklal Marşından vazgeçiremezsin sevgili Drekinci.

İstediğini söyle.. İstediğin suçlamayı yap..

Ben hala sapına kadar Atatürk milliyetçiliğimi koruyacağım..

Sana inat........

Üzülme sevgili hacı,

Her genç kızın başına gelebilir. :D

Ne yaparsın, senin de elinden gelen bu kadar.

Biz sanki ABD askerlerini denize döktük de ne oldu.

Kimimiz öldük, kimimiz hala enternasyonali söylüyor.

Yaşantından, mücadelenden memnunsan.

Ne Mutlu sana.

Ben memnunun. Ve mutluyum.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
haci, on 31 January 2010 - 02:39 AM, said:

Nedenlerini hiç düşündünüz mü?

Evet!

Hasmını alt etme çabası..

Kendi zengin sınıfını oluşturma kavgası, bu kavgada sırtını hakim ideolojiye dayandırıp üste çıkma hamlesi vs.

Yanlış anlaşılmaması için neyin nedeni olduğunu da açıklasanız iyi olur.

Çünkü bu cümle her tarafa çekilebilir.

Sitelerde Paylaş

Sevgili ercüment geri bir sektörün daha ileri ve modern bir sektörü istememesi yalnız işsizlik yaratacağı için değildir. Mesele işsizlik değil. Üretimden alınacak verim ve pay dır. Geri sektörlerle el işçiliğine dayalı günde bir ürün alacağına, bilim ve teknolojik araçlarla bin ürün alınır ve buna kim niçin karşı çıksın. Sonuçta elde edilen üründür önemli. Fazla üzün göz çıkarmaz. Fazla ürüne kimse hayır demez.

Evet, ulusalcılık ile küreselleşme çelişki içindedir. Büyük sermaye grupları ulusalcılığı aşmış olsa bile, yabancı ortaklıkla, yabancı ülkelere yatırım yapmış olsalar bile, son değerlendirmede kendi uluslarını önde tutmaktadırlar. Yani ABD herhangi bir şirketinin Çin ve ya Rusya'ya satılmasına izin vermiyor. Ama Bizimkiler tüm ulusal KİT veya özel şirketin yabancılara satılması için can atıyor, adeta peşkeş çekiyorlar. Bir ülke, başka nasıl satılığa çıkarılır. Kimin malını kime satıyorlar.

Gelişmekte olan bir ülke olarak, önce tüm yeraltı ve yerüstü zenginliklerimize sahip çıkmak, tüm işçi, emekçi, aydın, üretici güçlerimize sahip çıkmak. Ürettiğimiz tüm teknolojileri ve ürünleri tüm dünya insanlarına sunmak, dünyada üretilmiş tüm teknolojilere ulaşmak ne kadar iyi ve doğru olur. Dünya ile entegrasyon, önce dünya uluslar ailesinde şerefli yerimizi almakla olur. Uluslaşma sürecini tamamlamakla olur.

Yoksa, kendine güvenin bu derece az ise, ben acz içindeyim ne yapabilirim ki? diyorsan. Bilim ve teknoloji üretmeyi gözünde büyütüyorsan, elbette başka ulusların oyuncağı haline gelirsin ve bu güzel ülkemizi parsel parsel yabancılara satarsın. onlar da buraları elinden alır patates tarlası yaparlar.

Ulusal bilince ulaşmadan enternasyonal bilince ulaşmak zordur.

Bireysel kişilik bilincine ulaşmadan, kendi yeteneklerinin bilincine varmadan, sosyal kişilik kazanmak da zordur.

Sevgiler.

Sosyalist bir rejim değilse eğer yeni bir üretim şekli eski üretim sektörlerine darbe vurur.

Sosyalist bir rejimdede yeni teknoloji başkasının ürettiği ise ki (sosyalist bir sistemde ileri bir teknoloji olmaz)

O teknolojiyi nasıl ithal edeceksin bedelsiz kimse sana birşey vermez.

Sen herşeyine sahip çıkarda kimseye birşey vermezsen nasıl başkalarından birşey alacaksın. kardeş kardeş paylaşmaktanmı bahsediyorsun?

Senin ürettiklerini başkalarına, başkalarının ürettiklerinide senin alman demek.

Serbes piyasa ekonomisi demektir.

Bu dediğin serbes piyasada olur.

Ama diyorsanki ben tüm dünyanın sosyalist olmasından bahsetmiyorum.

Benim sözünü ettiğim kendi ulusumuzun çıkarlarını daha iyi koruyalım ve bize ait olan şeyleri değerinin altında vermeyelim diyorsan.

O konuda bende senin gibi düşünüyorum.

Malının kıymetini en iyi malın sahibi bilir.

Devletin memuru değil.

Sitelerde Paylaş

Sevgili ercüment ilk cümlen gözümden kaçmış.

Evet hiçbir insanın bir başkasının çıkarları için, bir başkası emrinde çalışmasını zaten doğru bulmuyoruz. Kamu sektöründe çalışanlar zaten kimsenin yanında, kimsenin çıkarı için çalışmıyorlar. Ülke için, ülke insanlarının ihtiyaçları için ve kendi geçimi için çalışıyorlar. Kamu kesiminde çalışanlar kamuya hizmet ediyorlar. Ahmet'e Mehmet'e değil.

Kapitalist düzenlerde Ahmet'e Mehmet'e çalışıldığı için buna ücretli kölelik diyoruz zaten. Emeğini ucuza kapatıp kendilerine çalıştırıyorlar işçi, emekçi ve aydınları. Yani özel şahısların çıkarları için çalışılmadığı bir düzen mümkün. Örneğin karayollarında çalışan bir işçi kime çalışıyor. KİT lerde çalışan işçiler kime çalışıyor? Kamuya çalışıyor. Kamu sektörü hepimizin sektörüdür. Bu sektörlerde çalışanlar hepimiz için çalışmaktadırlar. Tabi bu sektörü kapitalist bir işletme gibi çalıştırma ile gerçekten kamu yararı için çalıştırma farklı şeylerdir. Bunu bir başka başlıkta tartışırız.

Sevgiler.

İnsanlar başkalarının çıkarı için değil kendi çıkarı için çalışır.

Sosyalist düzendede aynıdır.

İnsanlar özel bir çıkarı olmaz ise özel bir çalışmada yapmazlar.

Sosyalist düzendede öyledir.

Kamu kesiminde çalışanlar kamuya hizmet ediyorlarsa?

Kamunun ürettiği ürünler neden daha pahalı oluyor özel sektöre göre?

Neden kamunun maliyeti daha yüksek ama üretimleri ve verimliliği daha düşük oluyor.

Sakın iyi yönetilmedikleri için deme çünkü iyi yönetilmemelerinin sebebi sistemin kendisi.

Ayrıca üretimin verimlimi verimsizmi olduğunu

Kamunun üretimini özel sektöre kıyaslayarak yapabilirsin ancak.

Ki sosyalist sistemdede özel sektör olmayacağına göre böyle bir kıyaslama yapmanda imkansız.

Sitelerde Paylaş

Ne yapalım yaşlılık..

Hem kaynak göstermiyorsun, hem hakaret ediyorsun...

Ben senden yaşlıyım tabii. Anan yaşındayımdır belki..

Ama sana bu tür terbiyesizlik yapma hakkını kim ve ne veriyor?

Özgürlüğümüzden mi yararlanmak istiyorsun..

Ananı da alır gidersin buradan ama.. Bu tür terbiyesizlikler yaparsan.

Sitelerde Paylaş

Ne yapalım yaşlılık..

Bir saat önce gönderdiğin ÖM'de şöyle demiştin:

"Seni moderatörler bile kurtaramayacak ey yumuşak homo..

Seni bağırta bağırta bercerdiğimde ne denli bir lavuk olduğunu belgelendirmiş olavağım.

Benden kurtuluşun yok.

Zaten kız oğlan kızsın, seni sike sike kocaman bir deliğe dönüştüreceğim.. "

Senden isteğim üzerine vediğin belirsiz adresi hala araştıyorum.

Eğer daha açık bir adres ya da en azından telefonunu verirsen fisiksel teması kolaylaştıracağımızı düşünüyorum.

Bekliyorum yanıtını, yavrum

Sitelerde Paylaş

Hem kaynak göstermiyorsun, hem hakaret ediyorsun...

Ben senden yaşlıyım tabii. Anan yaşındayımdır belki..

Ama sana bu tür terbiyesizlik yapma hakkını kim ve ne veriyor?

Özgürlüğümüzden mi yararlanmak istiyorsun..

Ananı da alır gidersin buradan ama.. Bu tür terbiyesizlikler yaparsan.

Sen analardan ne istiyorsun.

Yoksa senin baban gözlerinin önünde ananı bercerdiği için mi analara karşı bir kinin var.

Ulan utanmaz adam, başlıkta istismar araçlarından bahsetmişsin, ben de onu diyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...