Jump to content

Ataturk Sevgisi..

Recommended Posts

forumdaki kemalistlerin sik sik kullandigi bir arguman gözume carpti " bu halk ataturk`u seviyor ".. dogru seviyor, ama nasil ve neden seviyor..?

cesaretinz varmi bunu konusmaya.. ben az degineyim sizin icin, bakalim nasil bir sonuca varcaz..

bu halk ataturk u enine boyuna arastiripte seven, sonsuz saygi besleyen bir halk degil, dayatmalarla, beyin yikamalarla, baskilarla sevmeye baslamis bir halk..

daha ataturkun yasadigi dönemde kimsenin cit denmesine musade edilmedigi gibi heryere heykelleri dikiliyordu, ataturkun ölumunden bir sure sonra DP tarafindan ataturk u koruma kanunu cikarilir.. artik kimse elestiremez, lafta edemezdi böylece.. buda yetmedi, her darbe onun kurdugu rejim adina yapildi, onun belirledigi yolda gitmemiz gerektigi söylendi elinde silah olan pasalar tarafindan.. 12 eylul sonrasinda ise okullarda ataturk kösesi, kahvelerde ataturk resimleri zorunlu kilindi, ankarada ataturk heykel fabrikasi kuruldu heryere indi ataturk heykelleri, bustleri.. daha coocuk cagimizda okula girmeden önce ataturk bustlerinin önune cekilip ant icirildik, elimizde olan butun kitaplarin ön sayfalarinda ataturk un resimleri yer aldi, genclige hitabesi yer aldi.. sinifta basimizi kaldirdigimzda yine o vardi.. tenefuste koridorlarda asagiya inerken ona ait sözlerin duvarlarda yazildigini görduk, altinda imzasi.. ( butun o sözler onami ait orasida mechul.. )tarih dersine girerdik, mutlaka ataturk u yuceltirdik, edebiyat derslerimizde dahi, ataturk isminin önne oturtulmasi gereken kelime dahi sinav kagitlarinda yer aldi, cevap belliydi B ) yuce.. buyuduk siyaseti görmeye basladik, her siyasinin agzinda ataturk agzi geveleniyor, herkes onun adiyla siyaset yapiyor.. ataturk sevilsin, yuceltisin diye, inanci saklandi.. musluman gösterildi, sokakta yuruyup ilk karsilastiginiz insana sorsaniz ataturk un musluman oldugunu söyler, inancsiz demek hakaret olarak algilanir ve suratiniza bir tane cakilir ( sakin denemeyin.. :) ) bu ulkede baska bir lider anlatilmadi, ögretilmedi, nitekim solcu kitaplarin yasaklanmasindan sonra tek bir lider isaret edildi, ataturk.. daha cocuk yasamizda beynimize yerlestirilmeye baslanan ataturk, buyumeye basladigimizda bir dayatma olarak karsimiza cikti, ses edemedik, sevin dediler sevdik.. nitekim iskence hanelerde, hapishanelerde siddetle zorunlu kilinyordu ataturk u ögrenmek, sevmek.. ataturku insan olarak göstermeye calisitilar, davalarla karsilasti cogu kimse.. ve evet bu halk ataturk u seviyor, BENIM sevdigim kadar..

tarihinde Portgas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Halka Atatürk'ün inançsız olduğunu söylemeden önce Muhammed'in sübyancı bir yalancı olduğunu söylersen sorun kalmaz, Atatürk'ü daha çok severler...

Ama Muhammed'i anlatmak işine gelmiyor değil mi?

DP döneminde çıkarılan Atatürk kanunu Atatürk'e hakaret edilmemesi için vardır, eleştirilmemesi için değil. Atatürk büstleri ilk kez DP döneminde kırılmıştır, dincilik DP döneminde zirve yapmıştır, Atatürk karşıtı kitapların çoğu bu dönemde yazılmıştır. Atatürk'ün Türkçeye çevirdiği ezan da DP döneminde Arapça okutulmaya başlanmıştır. Atatürk'ün iddia edildiği gibi "putlaştırıldığı" bir dönem varsa 1938'den 1950'ye kadar olan süreçtir.

Sitelerde Paylaş

İslam inancının bütün bastırmasına rağmen Türk halkı'nın en az %70'i Atatürk'ü çok sever

Belki İngiliz mandasında kalan Arap ülkelerini ve diğer şeriatla yönetilen ülkelerdeki rezillikleri görmek bu sevgiyi taze tutuyordur

Sitelerde Paylaş

istediğiniz nedir??

bütün türkiye

bunun nasıl yapıyorsunuz??

sözde entel kültürlü ateistleriniz durmadan üreyen bu insanlara çıt etmiyor

neden??

çoğalıp bütün ülkeyi gaspetsinler diye!!!

neden mi böyle düşünüyorum?

burada sürekli kültürel haklardan kürtçe eğitimden bahsedenleriniz, bu okullar yalnızca güneydoğuda açılabilir dedik diye bize kafatasçı damgası vuruyor

yani sizin amacınız bütün ülke

fakat ilkellikten sıyrılıp da gelin yoksa size tek başınıza yedirtmez amerika!!!

not:kim üstüne alınırsa genel konuştum B)

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün LİDER ve ÖRNEK KARAKTER olarak gösterilmesinin ne gibi sakıncaları var?Cephe cephe savaşmış bu halkı bağımsızlık ateşiyle ayağa kaldırmış olması sorun mu teşkil ediyor?

Atatürk'ün anlatılmayan,saklanan ve utanılacak yüzkızartıcı bir durumu mu var?

Sevenleri kadar elbette sevmeyenleri var.En çokta din tacirleri sevmez tarikatlar cemaatler sevmez.Bu ülkeyi bölmek isteyenler sevmez.

Atatürk'ü sevmemenin altında yatan bilinçaltı nedir buna inmeli.Sevmeyenlerin uğraşması gereken Atatürk değil yargılamaları gereken de Atatürk değil.

Atatürk'ün seviliyor ve sevmiyor oluşu Atatürk'ün artık umrunda bile değil.Ama kurduğu Cumhuriyetin ilerlemesi gelişmesi ve demokratikleşmesi benim ve bizim umurumuzda olmalı.

Atatürk'ü putlaştıracak kadar abartılı ve fanatikçe yobazlık sergileyenler Atatürk'ü bağlamaz.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Artık gerçekten gına geldi bu konudan. Yatıp kalkıp Atatürk mü düşünüyorsunuz bilmiyorum ki..

Cevap verilince veya açıklamalı karşıt başlıklar açılınca da anında abuk sabuk mimleyip aşağılıyorsunuz insanları.

Artık yavaş yavaş günümüze dönseniz de uğraşmayı kesseniz keşke.

Sitelerde Paylaş

Herkes, her sevileni sevmek ona övgüler düzmek sorunda değildir. Birilerinin sevdiğini, başka birileri sevmeyebilir. Ama bu durum hakaret etmeyi, iftira atmayı meşru kılmaz.

Her kim hakkında, her ne hakkında olursa olsun düzeyli konuşup, düzeyli eleştirebilmek esas olandır ve meziyet ister. Bu meziyeti olmayanlar, güçlerinin yetmediği konuda başlık açmamalıdırlar...

"Anlayana sivrisinek saz, anlamayana sazın sapı bile az..."

Sitelerde Paylaş

Halka Atatürk'ün inançsız olduğunu söylemeden önce Muhammed'in sübyancı bir yalancı olduğunu söylersen sorun kalmaz, Atatürk'ü daha çok severler...

Ama Muhammed'i anlatmak işine gelmiyor değil mi?

DP döneminde çıkarılan Atatürk kanunu Atatürk'e hakaret edilmemesi için vardır, eleştirilmemesi için değil. Atatürk büstleri ilk kez DP döneminde kırılmıştır, dincilik DP döneminde zirve yapmıştır, Atatürk karşıtı kitapların çoğu bu dönemde yazılmıştır. Atatürk'ün Türkçeye çevirdiği ezan da DP döneminde Arapça okutulmaya başlanmıştır. Atatürk'ün iddia edildiği gibi "putlaştırıldığı" bir dönem varsa 1938'den 1950'ye kadar olan süreçtir.

konunun muhammedle ne alakasi var..? ve benim muhammedi anlatmadigi nerden cikardin..?

elestirenlerenler hangi davalarla yargilaniyor..? sirf mustafa filminden dolayi bile can dundara dava acilmadimi..?? gecin kanunlari yumusatmayi..

İslam inancının bütün bastırmasına rağmen Türk halkı'nın en az %70'i Atatürk'ü çok sever

Belki İngiliz mandasında kalan Arap ülkelerini ve diğer şeriatla yönetilen ülkelerdeki rezillikleri görmek bu sevgiyi taze tutuyordur

yada dayatmalarla bu sevgi beyinlere yerlestiriliyordur..?

Atatürk'ün LİDER ve ÖRNEK KARAKTER olarak gösterilmesinin ne gibi sakıncaları var?Cephe cephe savaşmış bu halkı bağımsızlık ateşiyle ayağa kaldırmış olması sorun mu teşkil ediyor?

Atatürk'ün anlatılmayan,saklanan ve utanılacak yüzkızartıcı bir durumu mu var?

Sevenleri kadar elbette sevmeyenleri var.En çokta din tacirleri sevmez tarikatlar cemaatler sevmez.Bu ülkeyi bölmek isteyenler sevmez.

Atatürk'ü sevmemenin altında yatan bilinçaltı nedir buna inmeli.Sevmeyenlerin uğraşması gereken Atatürk değil yargılamaları gereken de Atatürk değil.

Atatürk'ün seviliyor ve sevmiyor oluşu Atatürk'ün artık umrunda bile değil.Ama kurduğu Cumhuriyetin ilerlemesi gelişmesi ve demokratikleşmesi benim ve bizim umurumuzda olmalı.

Atatürk'ü putlaştıracak kadar abartılı ve fanatikçe yobazlık sergileyenler Atatürk'ü bağlamaz.

daha ilk lafinda cuvallamissin, milli mucadeleyi kendisi baslatmis gibi.. ama sorun ataturk degil zaten.. bugun bu halkin ataturk e olan sevginin nereden geldigiyle alakali, ataturk u enine boyuna arastiran kac insan var bu ulkede..?

Artık gerçekten gına geldi bu konudan. Yatıp kalkıp Atatürk mü düşünüyorsunuz bilmiyorum ki..

Cevap verilince veya açıklamalı karşıt başlıklar açılınca da anında abuk sabuk mimleyip aşağılıyorsunuz insanları.

Artık yavaş yavaş günümüze dönseniz de uğraşmayı kesseniz keşke.

siz yatip kalkip muhammed, isayi, musayimi dusuniyorsunuz..?

kemelizm in bir inanc olarak yerlestirildigi bir toplumda, onu elestiremezmiyiz..? burasi inanclarin sorgulandigi bir forum degilmi..? ozaman hic gucunmayin, bikmayin bu konulardan, bir inanci elestiriyoruz bzi burda.. yok dayanamiyorsaniz kapatirsiniz forumu olur biter, yada kurallara kemalist inanc elestirilmesi disinda butun inanclar elestirilebilir diye bir kural ekleyin..

Sitelerde Paylaş
daha ilk lafinda cuvallamissin, milli mucadeleyi kendisi baslatmis gibi.. ama sorun ataturk degil zaten.. bugun bu halkin ataturk e olan sevginin nereden geldigiyle alakali, ataturk u enine boyuna arastiran kac insan var bu ulkede..?

Neden çuvallayayım?Benim yazdığımda kendisi başlatmış demedim.Ama ÖNDERLİK LİDERLİK KOMUTANLIK ettiği hususunda şüphen varsa sen çuvallarsın.

Atatürk'ü enine boyuna araştır ve bana şunu de Atatürk şunu kesinlike HATALI yapmıştır UTANILMASI gereken bir durum.Var mı böyle birşey?

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

portgas haklısın aslında kurtuluş savaşı da bir masal değil mi

bunu diyebilenler bile cikabilmeli.. nesi zoruna gidiyor, gider bildiklerini yazarsin..

Neden çuvallayayım?Benim yazdığımda kendisi başlatmış demedim.Ama ÖNDERLİK LİDERLİK KOMUTANLIK ettiği hususunda şüphen varsa sen çuvallarsın.

Atatürk'ü enine boyuna araştır ve bana şunu de Atatürk şunu kesinlike HATALI yapmıştır UTANILMASI gereken bir durum.Var mı böyle birşey?

karaladigim yazini birdaha oku, ordan ne tur bir anlam cikiyor..? neden cuvalladigini söyledigimi ozzaman anlarsin..

ben arastirdim, arastiriyordum halada ve kesinlikle hatali oldugu seyler var elbette ama bu topic bunlari konasmak icin acilmadi..

forumdaki kemalistlerin sik sik kullandigi bir arguman gözume carpti " bu halk ataturk`u seviyor ".. dogru seviyor, ama nasil ve neden seviyor..?

forumda kemalistler bunu sikca kullaniyor, "bu halk ataturk u seviyor".. bu ulkenin %99 musluman tezi gibi.. bu sacmaligi konusmak acildi bi baslik..

Sitelerde Paylaş

portgas mademki Atatürk sevgisi diye bir başlık açmışsın,içimde kalmasın yazayım.

ben Atatürk'ü çok seviyorum.ileri görüşlü ve çok zeki bir liderdi o.

Ve senin düşündüğün gibi türk halkına Atatürk sevgisinin ezberletildiğini falan da düşünmüyorum.Mete tuncay'ın araştırmalarına dayanarak Atatürk'ün deist olduğunu düşünüyorum.

ateist ya da teist olsaydı da farketmezdi.Çünkü benim din anlayışım insanın iç dünyasına ilişkindir.kimsenin iç dünyasını,inancını bilemem,bilmek de istemem.

bu sitede Atatürk'ü putlaştıran bir ateist görmedim.Fakat düşünce özgürlüğü adına öyle abuk şeyler söyleniyo ki hani o hiçbirimizin beğenmediği islami forumlarda bile göremeyiz o eleştirileri!eleştiriye cevap verende putçu kemalist oluyor..haksız mıyım?

dediğim gibi ben Atatürk'ü çok seviyorum..türk halkının başına gelmiş en büyük şans olarak değerlendiriyorum.ve ayrıca(şu inançlı-uhrevi yanımdan olsa gerek) ben Atatürk'ün seçilmiş bir lider olduğuna inanıyorum.Hani bazı insanların 6.hissi kuvvetlidir derler ya..bence Atatürk 8. hatta 9.hisse bile sahipti..:))

ayrıca çok gizemli,çok şık giyinen çok da yakışıklı bir liderdi..çok ilginç bugün zülfü livaneli'nin bir yazısını okumuştum Atatürk'ü koruma kanunuyla alakalı..yazıdan alıntı yapmak istiyorum..

Atatürk'ü koruma kanunun çıkma sebebi o dönemdeki aşırı dinciler ve ticaniler denen fanatik bir tarikatın mensuplarının Atatürk aleyhindeki faaliyetleri sebebiyle olmuştur.

1924 anayasasında tek tek kişilerin lehine çıkarılacak her türlü özel kanun yasaklanmıştır.

fakat o dönemde Türkiye'de görev yapmakta olan hukuk prof.u Ernst Hirsch şöyle bir açıklama yapar:

“Anayasa başka şeylerin yanı sıra, bir şahsa imtiyazların tanınmasına imkân sağlayacak yasaların çıkarılmasını yasaklamaktadır Buradaki ‘şahıs’ deyimi, ‘gerçek kişi’ yani insan anlamına gelmektedir Madde 27’ye göre insanın şahsiyeti, doğumunun tamamlanmasından itibaren hayatla başlar ve ölümle son bulur Atatürk adında bir şahıs, artık hukuki anlamda mevcut değildir Dolayısıyla ona yasa yoluyla bir imtiyaz sağlanması söz konusu olamaz Söz konusu tasarıda ceza hukuku normlarıyla korunması öngörülen hukuki varlık, şahıs olarak Atatürk değildir Burada korunmak istenen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusuna karşı Türk milletinde genel olarak yaygın bulunan hayranlık ve saygı duygusudur”

Profesörün bu görüşü üzerine hükümet tasarıya “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse” tanımını ekler

Bu kanun 25 Temmuz 1951 tarihinde kabul edilir

Profesör Hirsch, Atatürk’ün ölümünü ise şu satırlarla anlatıyor:

“Cenaze alayının geçtiği kilometrelerce uzunluktaki caddeler boyunca gözyaşları içinde hıçkıran insanlar duruyordu Bütün pencereler, bütün evler ağlayan insanlarla doluydu Sanki bütün İstanbul bir sel gibi akıp gelmiş ve ağlayan bir duvar oluşturmuştu

1938 yılının o kasım günündeki gibi içten bir halk yasını ne daha önce yaşamıştım, ne de daha sonra böyle bir şeye tanık oldum”

Sitelerde Paylaş

ediğim gibi ben Atatürk'ü çok seviyorum..türk halkının başına gelmiş en büyük şans olarak değerlendiriyorum.ve ayrıca(şu inançlı-uhrevi yanımdan olsa gerek) ben Atatürk'ün seçilmiş bir lider olduğuna inanıyorum.Hani bazı insanların 6.hissi kuvvetlidir derler ya..bence Atatürk 8. hatta 9.hisse bile sahipti..:))

zensen ben de böyle düşünmekteyim atatürkle ilgili :rolleyes:

ama tabi ben dile getirmiyim nemelazım kafatasçı olurum B)

Sitelerde Paylaş
karaladigim yazini birdaha oku, ordan ne tur bir anlam cikiyor..? neden cuvalladigini söyledigimi ozzaman anlarsin..

ben arastirdim, arastiriyordum halada ve kesinlikle hatali oldugu seyler var elbette ama bu topic bunlari konasmak icin acilmadi..

Ben çuvalladığımı sanmıyorum ama sen kendi çuvallamandan milleti çuvalladı sanıyorsun gibi.Başlık Atatürk'ün hayatını anlatan kaynaklar konusuyla paraleldir.Ve bunlarda gerekirse konuşulur.Yani ben konuşurum sen de durduramazsın.

Senin açtığın konunun ana ekseni şu Atatürk yalan bir tarihle ZORLA sevdirildi gibi düşünceye sahipsin.Sevginin zorla olacağına inanmışsın.

Ben sana sorumu yineliyorum Atatürk'ün utanılacak MUTLAK bağlamda HATA olarak lanse ettiğin saklanan gerçeği mi var varsa nedir?

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

portgas haklısın aslında kurtuluş savaşı da bir masal değil mi

Aslına bakarsan öyle. Kurtuluş Savaşı Türkler ile Yunanlar arasındaki çatışmalardan başka bir şey değil. Birinci Emperyalist Savaşı kazanmış İngilizler ve Fransızlar güneydoğuda düzenli ordusu olmayan bir halkın saldırılarından korkup kaçtılar öyle mi? Çok yaşa sütçü imam :lol:

Çatışmalar egede olmuştur Türkler ve Yunanlar arasında, Yunanistan'ın ipini çeken İngiltere Türkiye ile de anlaşmıştır.

Sitelerde Paylaş

Bak alıntı yaptığın iletinin içi boşaltılmış, peki neden boşaltılmış sence? Senden bu zeka parıltısını mesajın içinin boşaltılması üzerine bir daha göstermeni bekliyorum...

Ne bileyim bende geleceği görme yeteneği yok..

Ben yazdığın yazıya göre o yorumu yaptım..

Ha hata bende ben senin bu yazıyı sileceğini düşünmem gerekirdi değil mi? :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Her ikisinin de yaptıkları bilinmektedir. Muhammedi sevenler, tanrının (Burada Elİlah) ödül dizgesinden yer kapmak için severler.

Atatürk'ü sevenler, yaşamın genelinde din ile esarete çmelmişlikten çağdaşlığa ulaşabilmeyi, Atatürk ilkeleri ile kavuştukları için severler. Atatürk'ü sevmek bir yasa koşulu gereği değildir ançıp muhammedi sevmek bir din yasasının koşuludur. Nedenini bilmeyen yoktur herhalde! Muhammedi sevmeyen cennete gidemez. Kovulduğu yere gitmeyi arzulayanlar bunu pekala bilirler.

Uğrola

tarihinde BegTeginli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne bileyim bende geleceği görme yeteneği yok..

Ben yazdığın yazıya göre o yorumu yaptım..

Ha hata bende ben senin bu yazıyı sileceğini düşünmem gerekirdi değil mi? :lol: :lol:

Bu ne sürat efendi? Mesajı yazmamla silmeme arasında bir dakika geçmedi, iki mesaja quote olmuş.

Sizlerden bu nadide çabaları olumlu uğraşılarda da göstermenizi bekliyoruz, ama sanırım boşa bekliyoruz...

Sitelerde Paylaş

Birinci Emperyalist Savaşı kazanmış İngilizler ve Fransızlar güneydoğuda düzenli ordusu olmayan bir halkın saldırılarından korkup kaçtılar öyle mi? Çok yaşa sütçü imam :lol:

Şimdi Sütçü İmam'ı mı küçümsüyorsnuz merak ettim. Bugün işbirlikçiliğinin revaçta olduğu ve emperyalizm ile her türlü soysuz ilişkinin kurulduğu bir dönemde Sütçü İmam çok yaşada derim Hasan Tahsin çok yaşa da derim. Bir savaşı ordular değil halkın iradesi kazanır...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Atatürk sevgisi,hayranligi putperestlik gibi olmus,Tapmaci bir zihniyet,islamdan asagi kalir yani yok,hele ki Türkiye de allahi muhammedi de sollamistir.Her yere onun ismini vermisler.Bence Atatürk ismi ile sadece kendisi anilsaydi,okul,sokak,cadde,stat vs. onun ismi verilmis,özel isim cins isme dönüstürülmüs,Atatürk e karsi gelisen antipatilikte kemalist ve Atatürkcüler yüzünden cogalmistir.Heykelin önünde,mezarinin basinda esas durusta durmaya devam edin.Eller Marsa biz Karsa,Kars ne taraftaydi ya...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...