Jump to content

Öz kizini ölduren cani..

Recommended Posts

Öz kızını kablo ile boğdu, yüzü tanınmasın diye poşet eritip damlattı, sonra da bir çuvala koyup çöpe attırdı... Ama 6 yıl sonra aramızda olacak!

Her şey Diyarbakırlı 18 yaşındaki Gülseren Tanrıkut'un, üvey kardeşinin tecavüzüne uğramasıyla başladı. Olay ortaya çıkınca, genç kız başka biriyle evlendirildi.

Ancak bakire çıkmadığı için, imam nikahlı eşinden sürekli dayak yedi. Dayanamadı; baba evine dönüp, sekreterlik yapmaya başladı. Bu kez de "dul kadın" damgası yakasına yapıştı. Komşuları, "Eve geç geliyor. Askılı elbise giyiyor" diye dedikodu çıkardı. Sonunda, "aile namusuna leke sürdüğü" gerekçesiyle Gülseren'in ölüm fermanı imzalandı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre Gülseren, 6 yıl önce bir gece infaz edildi. 15 yaşındaki Mehmet çırpınmasın diye ayaklarından tutarken, babası Hasan Tanrıkut elektrikli ısıtıcının kablosuyla boğdu Gülseren'i. 12 yaşındaki İdris de olanı biteni seyretti. Hasan Tanrıkut, tanınmaması için kızının yüzüne naylon poşet eritip damlattı.

Sonra cesedi şeker çuvalına koyup, oğullarına "Atın" emrini verdi. İki kardeş, ablalarını 50 metre uzaklıktaki okulun duvarının dibine bıraktı. Gülseren'i, 1 hafta sonra annesi teşhis etti morgda. Töre cinayetini, 12 yaşındaki İdris'in ifadesi ortaya çıkardı.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=204481&cat=200&dt=2010/02/02

bu ulkenin hicbir topraginda insanlik kalmamis.. hergun birileri kizlarini, annelerini, eslerini, sevgililerini öldure duruyor.. sebeb ne, töre mi? Ego mu..?

Sitelerde Paylaş

her .oku siyasete bağlamasan şaşardım terörmüş,bunun gibi haberden her gün en az 10 tane çıkıyorda özellikle bu haberi seçip koymuşsun gibime geliyor.

bu gibi cinayetlerin 2 sebebi var,biri töre biri islam,islam o kadar etkili değil ama töreyi islamın getirdiğini düşünürsek en başta islam suçlu oluyor.

önce bu töre ve ona bağlı aşiretin yok edilmesi,buna gönülden bağlı insanların adam edilmesi gerek.

Sitelerde Paylaş

her .oku siyasete bağlamasan şaşardım terörmüş,bunun gibi haberden her gün en az 10 tane çıkıyorda özellikle bu haberi seçip koymuşsun gibime geliyor.

bu gibi cinayetlerin 2 sebebi var,biri töre biri islam,islam o kadar etkili değil ama töreyi islamın getirdiğini düşünürsek en başta islam suçlu oluyor.

önce bu töre ve ona bağlı aşiretin yok edilmesi,buna gönülden bağlı insanların adam edilmesi gerek.

bunun gibi haberden 10 tane ciktigini bilyiorsun madem, yanlis olan ne.. bu memleketin hangi topraginda egosuna yenilip en yakinlarini öldurmeyen insanlar var..? bu zamanda töre cinayetleri tukendi, bitti.. artik insan egosuna yeniliyor.. benim anlatmaya calistigim bu.. sen ise olayi kendince beni suclamak icin baska bir yere cekiyorsun.. normaldir.. gercekler herzamaqn zor gelir insana..

Sitelerde Paylaş

bu zamanda töre cinayetleri tukendi, bitti..

asıl şimdi fazlalaştı,azdı,bir takım gazlamalardan dolayı.

bu ülkede erkeğin kadına üstünlüğü var,ona hikmetmesi,diktatörlük uygulaması var,baskı kurması var.

bunların hepsi aşiretle geldi,eskiden asilzadeler olurdu ülkede aşiretler gelince evlilikte erkekler saçma sapan bir bilince ulaştı yok evin direği benim diye.

Sitelerde Paylaş

asıl şimdi fazlalaştı,azdı,bir takım gazlamalardan dolayı.

bu ülkede erkeğin kadına üstünlüğü var,ona hikmetmesi,diktatörlük uygulaması var,baskı kurması var.

bunların hepsi aşiretle geldi,eskiden asilzadeler olurdu ülkede aşiretler gelince evlilikte erkekler saçma sapan bir bilince ulaştı yok evin direği benim diye.

bu töre degil, ego diyorum bende..

Sitelerde Paylaş

bu töre degil, ego diyorum bende..

bende bunu azdıran kim diyorum.

Sitelerde Paylaş

muahaha MissSecter den okuyucu yorumları.

y.vşak portgas da ego denen şeyi, kerdeş tecavüzüne uğrama sonucunda bakire çıkmamak nedeniyle ortaya çıkan bir hayalet gibi cinayetle ilişkilendiriyor. Salak herif.

y.vşak oğlu y.vşak töre bitti diyor bir de. Bir b.ktan haberi yok, kimi neyi aklıyor aklı sıra bu pislik y.vşak?

KENDİNİ

Sitelerde Paylaş

katilde geldi işte.Kızı bu öldürmüş.

Sitelerde Paylaş

Bu cinayette töre unsuru yani gelenekler ağır basıyor.Töre,kadınları ezen baskıcı düşünceyi tetiklemiş ve masum olsa bile kadını öldürerek namus temizlenmiş.

Komşuları, "Eve geç geliyor. Askılı elbise giyiyor" diye dedikodu çıkardı. Sonunda, "aile namusuna leke sürdüğü" gerekçesiyle Gülseren'in ölüm fermanı imzalandı.

Namus adı altında işlenen kadın cinayetleri Töre vakasıdır.

Sitelerde Paylaş

Kız, neden öz babasını öldürmemiş? Ve üvey kardeşini.

Tuhaf, saçma sapan, hep aynı hikayeler.

Alışmadınız mı artık. Ben sıkıldım bile. Bir günde değişik bir nedenden farklı bir cinayet işlensin şu ülkede.Hep aynı saçmalıklar etrafında dönüp duruyor.

Sitelerde Paylaş

Olur senin hatrına daha fantezik cinayetler işlerler.

Sitelerde Paylaş

Sanıldığının aksine dünyanın her yerinde, her türlü geleneği ve dini olan ve öz çocuklarını öldüren çok insan var.

Yine sanıldığının aksine, onların en azından yarısı kadın.. anne...

Şaşırtıcı değil mi?

Ama bir gerçek...

Sitelerde Paylaş

Daha önce de böyle üçüncü sayfa haberleri foruma taşınır direkt tavanarasına postalanırdı. Biz töre cinayetlerinin olduğunu biliyoruz, ama bir haber üzerinden olay hakaret etme ve durumu trajikleştirmeye dönecek. Bu konuyu genel çerçevede tartışmamız gerektiğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Eyer bir bölgede hergün onlarca olay oluyorsa ,bu TERÖRDÜR.

Genelde dogu ve güney doguda olan bu töre cinayetleri Töre deyil dini terördür.

Din adamlaridir bunlari cahal halkimiza asilayanlar.

Bu cahal halka 1,5 yasindaki kizini dergahda Seyhda dahil gelin gibi süsleyip Allaha kurban etmegi ögretiyorda,

Neden erkek veya kiz cocugu dogurmak kadinin elinde olmadigini ögretemiyorlar.13 yasindaki kizini 47 yasindaki Almanyaliya 1150 Alman markina satilamayacagini neden ögretemiyor din adamlari.

Otobüsle Erzurumdan Erzincana gelirken kürde diyorumki sen kizini Almanyaliya sattin, ya adam evliyse dedim.

Yanitina bakin,vollah bana bir kagit göstermistir ama,benim ohur yazarligim yohdur diyor cahal kürt vatandasimiz.

Is yerinde övle paydosunda 3 arkadas dini konuda tartisiyoruz.

Din konulari eyitimi almis bir arkadasda bizi dinliyor,ama hic karismiyor lafa.

3 metre ilerde bir Oflu arkadasda hirsli hirsli bizi dikizliyor.

Derken bana saldiriya gecti.

Kapistik tuttu bizi ayirdiler.

Yanimizda karismadan bizi dinleyen arkadas Ofluya dediki ulan ben burda essek basimiyim.Herhalde yanlis söyleselerdi ben müdahala yapardim.

Sana ne ne oluyor?

Dini bilgin olmadigi halde.

BAKINIZ YANITINA:KECEN HAFTA CAMEDE HOCA VAAZINDA TEDIKI, OLA KIZUNUZA PISE TESALAR,

KARINUZA PISE TESALAR TAPANCAYI CEKEK ADAMI VURURSUNUZDA aaa ,TINUNUZA KUFREDIYORLARDA KILINIZI KIPIRTATMAYUSUNUZ.

Isde o hocanin doldurusuna geldim.KUSURUMU AFFEDIN.

Bi isler hep din adamlarinin basinin altindan cikmaktadir.

Cahal insanlarimiz bunlarin yalanlarini tereddütsüz inanmaktadirlar.

Ben burdada sucu hükümetlere bulmaktayim.

Baykalin dediyi gibi dini konularda MADALYANIN bir yanini deyil her iki yanininida acihlamalarini mecbur tutmali yasalar.

O zaman 10 yila kalmaz bunlara kimsecikler inanmazlar artik.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Töre cinayeti'nin dinle ne ilgisi var? Bana Kur'an'dan birtane bu eylemi meşru kılacak ayet getirebilir'misiniz? Yine sorumluyu bulmuşssunuz aferin size!

bizim sorunumuz hem kuran hem kuranı taşıyan ile.Hristiyanlık dinen olmasada nasıl müridleri tarafından kılıçla yayıldıysa islamında getirdikleri bellidir.Muhammed töre cinayetlerine karşı olabilir kendi çıkarları dolayısıyla ama bizim derdimiz şuan islam,yani genel olarak islam.Sadece kuran değil.Yoksa töre kuranda varmı yokmu bu önemli değil.Yoksa bütün müslümanları yok edelim mantığında falan değilim,sadece töreyi islamla beraber kim savunuyorsa o suçludur.Töreyide malesef bu ülkeye islamı savunanlar getirmiştir,acı ama gerçek.

tarihinde Tangocu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bizim sorunumuz hem kuran hem kuranı taşıyan ile.Hristiyanlık dinen olmasada nasıl müridleri tarafından kılıçla yayıldıysa islamında getirdikleri bellidir.Muhammed töre cinayetlerine karşı olabilir kendi çıkarları dolayısıyla ama bizim derdimiz şuan islam,yani genel olarak islam.Sadece kuran değil.Yoksa töre kuranda varmı yokmu bu önemli değil.Yoksa bütün müslümanları yok edelim mantığında falan değilim,sadece töreyi islamla beraber kim savunuyorsa o suçludur.Töreyide malesef bu ülkeye islamı savunanlar getirmiştir,acı ama gerçek.

Töre cinayetleri'nin bu ülkede, hangi bölge'de gerçekleştiği ayan-beyan ortada iken, İslam'ı savunanların getirdiğini iddia etmek, dar bakışlılık'tan ileri gitmez.Bugün Türkiye'nin Doğu'su diğer bölgeler'e oran'la toplumsal(sosyal, ekonomik vs.) olarak diğer bölgelerden geri kalmıştır.Türkiye'nin Doğusu'da diğer bölgeleri'de Müslüman'dır.Şimdi, iki farklı bölge aynı inanca sahipken, geri kalmış olan bir bölge'nin gerici tutumunu nasıl İslamla bağdaştıracaksın? Onlar başka bir Kur'an, biz başka bir Kur'an'mı okuyoruz? Neden, ben töre cinayeti işlemiyorum? Yahut İzmir'deki Hüseyin, yahut İstanbulda'ki Ahmet? Bu nokta'da sorun yalnızca geri kalmışlıktır.Bunun sebebi ise din değil'dir.Toplumlar'ın geri kalmışlığı'dır.

Sitelerde Paylaş

Töre cinayetleri'nin bu ülkede, hangi bölge'de gerçekleştiği ayan-beyan ortada iken, İslam'ı savunanların getirdiğini iddia etmek, dar bakışlılık'tan ileri gitmez.Bugün Türkiye'nin Doğu'su diğer bölgeler'e oran'la toplumsal(sosyal, ekonomik vs.) olarak diğer bölgelerden geri kalmıştır.Türkiye'nin Doğusu'da diğer bölgeleri'de Müslüman'dır.Şimdi, iki farklı bölge aynı inanca sahipken, geri kalmış olan bir bölge'nin gerici tutumunu nasıl İslamla bağdaştıracaksın? Onlar başka bir Kur'an, biz başka bir Kur'an'mı okuyoruz? Neden, ben töre cinayeti işlemiyorum? Yahut İzmir'deki Hüseyin, yahut İstanbulda'ki Ahmet? Bu nokta'da sorun yalnızca geri kalmışlıktır.Bunun sebebi ise din değil'dir.Toplumlar'ın geri kalmışlığı'dır.

Şeyh Sait Hristiyan mıydı acaba ?

Geri kalmayan toplumlar ise yeterince dindar değildir,Ne kadar az dindar olan toplum varsa o gelişmiştir.

En gelişmiş şehrimiz İzmir ise Din düşmanı statüsündedir.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bak kardesim Antikafir,Tangocu gardasimizin üsteki yazisini iyi oku.

Beni ayni yazilari tekrar tekrar yazmaya mecbur ediyorsunuz.

Bu din öyle birseyki okumus hemde cok okumuslarida ZERHOS edebiliyor.

Bunun etkisinde kalanlar yalniz cahallar deyilki.

Adam Amerikada 943 kisiyi takip pesine ormana götürüyor.

Büyük bir kazan kurduruyor.

Altini yaktiriyor.

Su koyduruyor kazana,icinede etrafdaki kumar yapraklarindan doldurtturuyor,belli bir müddet kaynattiktan sonra,gelin bakiyim yanima diyor SAKALLI allahioglu.

Simdi diyor bu kazandan size birer masrapa su vereceyim ,bunu ictinizmi CENNETI alaya ucacaksiniz.

Suyu icip bitiriyorlar,az sonra mide sancilarindan insanlar CIGLIK CIGLIGA,herkes bir tarafa kosuyor.

Bir saat sonra sudan icenlerden kimse kalmiyor yasamda.

Kazanin dibinden uzaklara dogru insanlar saga sola sepilip ölmüsler.

Adam,ordu komutani olmus,gidip falciya soruyor,bak bakiyim falima, genel kurmay baskani olacakmiyim:-))))).

Gecen yillarda güney Asyadaki büyük TUSUNAMI olayinda,basbahanimiz o bölgeyi helikopterle yanindaki millet vekilleriyle dolanirken asagida sehirden yalniz bir caminin ayakta oldugunu görürler.Millet vekilinin biri söyle der.

Basbahanim bak su Allahin isine,asagida yalniz cami ayakta kalmis,Allah camiyi korumus.

Basbahanda hahli olarah söyle der.

Diger binalarida cami gibi saglam yapsalardi ,ONLARIDA ALLAH KORURDU.

Üniversite ikinci sinifa giden yesilgözlü Fadimenin üstünde yakalanan saci sakali birbirine karismis pejmürde dervis Müslüm gündüz,Tekkedeki karilara diyorki,yerden tükürüyümü kim önce yetisip yalarsa o cennete gidecektir.

Ve yesil gözlü Fadime televizyonda dediki,SEYHIN tükürüyünü yalamak icin birbirimizi eziyorduk.

Düsününüz.

Müslümanlarin hacda yaptigi herseyi,Muhammet öncesi putperest dedikleride yapiyorlardi.

Bu yil hacca 4 milyon insan gitti.

Bunlarin hepiside CAHALmiydilar?.

Kurtulus surdadir.

Yani DIN malyonunun iki yüzününde anlatilma zorunlugu getirilmeli bence :-))))).

Bir örnek:adam NIKAHDANMI anlatacak.

Öyle nikahsiz kadinlarin üstüne cihilmaz,adamlarinsa altina yatilmaz demiyecek.

1-anasi,babasi,kardaslari yani SAHAPLI KADINLARA NIKAH mecburiyeti var dinimizce

Emmeeeeee,

2-Köleyken paraynan alinan gadinin NIKAHSIZ ütüne cihabulur irkeyinde altina yatabülürsün ,yahutta bunun tersi olabülür .

3-Hediye edilen insanlara aynisini yapabülürsün(kadin irkak farh itmez.

.

4-Savaslarda kocalari öldürülüp esir alinan kadinlara nikah gerekmez,YALLAH YATAGA edebülürsünüz.

5- Bunlarin icine calinanlarda girer(irkek veya gadin).

6-Sahabindan zorla alinanlarada nikah gerekmez.

Bu konuyu din adamlari ya böyle etraflica anlatacahlar yada susup hic anlatmayacak.

O zaman insanoglu bu DIN zulmundan kisa zamanda kurtulacahdir sanirim.

Avrupa dini kiliseye DIHMAYI basardi.

BizseTürkiye Büyük Millet Meclisine Tasidik

Demokrasi yanlisiyiz deyerek,

Tolonbeg

Yohsa daha cohhhhhhh birbirimizi yeriz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...