Jump to content

ATATÜRK'Ü NEDEN ELEŞTİRİYORSUNUZ?

Recommended Posts

Bu forumda şeriatçı Atatürk düşmanı ateistlerle de karşışaltık, şeriatçılarla da....

Her birinin kendine göre bir takım mazeretleri olduğunu biliyoruz.

Ama onlar bu ülkenin kurucusunu bu kadar eleştirmek için yeterli mi?

Atatürk düşmanlığının nedeni nedir?

Atatürk olmasaydı nasıl bir ülkede yaşıyor olacaktık?

O ülkede daha mı mutlu olacaktık?

Osmanlının küçülerek devam ettiğini düşünelim.

Nasıl bir ülke olurda Türk Osmanlı imparatorluğu?

Şimdikinden ne kadar farklı olurdu?

Hiç bu konuları düşündünüz mü?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Daha özgür olucaktık:

sharia.jpg

Veya:

EAdams.jpg

Sitelerde Paylaş

tamam bizim takımdasın ama takıma zarar veriyorsun şimdi dediğin şeye bi bak atatürk türktür ondan atatürkle alıp veremedikleri var bu ne şimdi buna sen inanıyor musun

Sitelerde Paylaş

atatürk olmasaydı sen hala kendini arap zannedicektin

ama bunu kime anlatıyorum ki ben

allahım sana geliyorum mekkeye

dediklerimden beni atatürk düşmanı mı çıkardın

ben sana atatürke türk olduğu gerekçesiyle sataşıyorlar mantığının mantıksızlığını anlatmaya çalışıyorum ambaasel.

sen ne düz mantık ne yüzeysel bi insansın ya

tarihinde Tangocu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

vahşi tepemi attırma

yüzeyselin önde bayrak sallayanı sensin

gavura kızıp oruç bozan yine sensin

benim sözlerimden alakasız anlamlar çıkarıp beni delirtmeyi nasıl başarıyosun

yuh yaaa

niye türk olduğu için sataşsınlar bee

o sıradan bir türk müydü yoksa bu yüzyılda anadolu türküne türklük bilinci aşılayan ve ulusal devleti kuran lider miydi

bunu açıklamak zorunda kalmam bile komikkk

:angry:

Sitelerde Paylaş

Niye eleştirmesinler?

Ben eleştirmeleri sorun yapmıyorum ki...

Eleştiriyorlar zaten. Sorun değil ki eleştirmeleri..

Sana ayrıca açıklamamız mı lazım.. Soru açık ve net..

İstedikleri kadar eleştirsinler.

Ben neden eleştirdiklerini soruyorum.

Bu sorunun anlaşılmayacak nesi var.

Sitelerde Paylaş

Bir ülkede çıkarları birbiri ile çelişen sınıflar, katmanlar, aidiyetler varsa bunların hepsine yaranmak, hepsi tarafından sevilmek mümkün değildir.

Her çıkar sahibi, her istek sahibi çıkarlarını ve isteklerini atatürkten beklerse bu da mümkün değildir.

Güçlü liderler gücsüz toplumladan çıkar.

Umudunu lidere bağlayan toplumlar yavaş ilerler. Lidersiz bir iş başaramiyorlarsa zaten lider ölünce birlik de dağılır.

Demokrasilerde, liderlik, hele güçlü liderlik olmaması gerek. Toplum yönetimi, sorunlara çözüm üretmek demokratik mekanizmalarla yine toplum tarafından olmalı. Liderlerin liderliği biraz da toplumun beklentileriyle ilgilidir. Toplumun beklendileri liderin de nasıl bir lider olacağını belirler.

Liderlere olağanüstü güç, yetenek, beceriklilik atfetmek hatadır.

Liderleri tabulaştırmak, dokunulmaz kılmak, eleştirilmesine tahammül etmemek hatadır. Zaten liderlerin eleştirilmesi bile o liderden çok şey beklendiğini ancak beklentileri karşılayamadığı anlamını taşır.

Bence "Ata"türk soyadı bile abartılı bir soy ad.

Millet Meclisinin başındaki "Büyük" bile abartı.

insanlar da milletler, ne büyüklük kompleksi, ne de aşağılık duygusu içinde olmamalı. Bizler dünyadaki her insan kadar, Ülkemiz, milletimiz ve ulusumuz da dünyadaki her ulus kadar olsun yeter.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü eleştirme üç kola ayrılabilir,

Atatürk'ün kendisinin ve hayatının eleştirilmesi,Kemalizmin eleştirilmesi ve Atatürkçülüğün eleştirilmesi.Biliyoruzki Atatürk ne Atatürkçü ne Kemalist o düşüncelerini ve uygulamaları tecrübelerinden yaşamdan ve denenmiş doğrulardan aldı.Peki onu izleyenler onun yaptığı gibi mi yapıyor yoksa taklit mi ediyorlar?

Kemalizmi eleştirmek Atatürk'ü eleştirmek midir?Atatürkçülüğün uç ve yobazlaşmış kesimini eleştirmek yine Atatürk'ü eleştirmek midir?

Atatürk'ün ilke ve devrimlerini söylemlerini dogmalaştıran ve ilim fenden ayrılan yobaz tayfanın eleştirilmesi demek Atatürk'ü eleştirmek demek değil.Bu konuda o tayfaya gereken eleştiriler en sert şekilde yapılmalı.

Yalnız bu eleştiriler ve ona dair tartışmalar İnkilap ve Cumhuriyet tarihine vakıf kişilerle belgelerle olmalı.Ortada çok iftira ve atmasyon dolaşınca Atatürk'ü eleştireceğim diyenlerin çoğu duygularıyla ve çürük belgelerle ya da belgesiz tartışmaktalar.Bu konuya özen gösterilirse faydalı da olabilir bu eleştiriler.

Atatürk olmasa idi ne olurduk bilmem ama Laik bir ülke olmazdık ve laik olmayan İslam ülkeleri bunun için bize referans olabilir.Tek başına LAİKLİK bile Atatürk'ü bizim için değerli kılar.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ülkede çıkarları birbiri ile çelişen sınıflar, katmanlar, aidiyetler varsa bunların hepsine yaranmak, hepsi tarafından sevilmek mümkün değildir.

Her çıkar sahibi, her istek sahibi çıkarlarını ve isteklerini atatürkten beklerse bu da mümkün değildir.

Güçlü liderler gücsüz toplumladan çıkar.

Umudunu lidere bağlayan toplumlar yavaş ilerler. Lidersiz bir iş başaramiyorlarsa zaten lider ölünce birlik de dağılır.

Demokrasilerde, liderlik, hele güçlü liderlik olmaması gerek. Toplum yönetimi, sorunlara çözüm üretmek demokratik mekanizmalarla yine toplum tarafından olmalı. Liderlerin liderliği biraz da toplumun beklentileriyle ilgilidir. Toplumun beklendileri liderin de nasıl bir lider olacağını belirler.

Liderlere olağanüstü güç, yetenek, beceriklilik atfetmek hatadır.

Liderleri tabulaştırmak, dokunulmaz kılmak, eleştirilmesine tahammül etmemek hatadır. Zaten liderlerin eleştirilmesi bile o liderden çok şey beklendiğini ancak beklentileri karşılayamadığı anlamını taşır.

Bence "Ata"türk soyadı bile abartılı bir soy ad.

Millet Meclisinin başındaki "Büyük" bile abartı.

insanlar da milletler, ne büyüklük kompleksi, ne de aşağılık duygusu içinde olmamalı. Bizler dünyadaki her insan kadar, Ülkemiz, milletimiz ve ulusumuz da dünyadaki her ulus kadar olsun yeter.

Sevgiler.

Biz burada Atatürk'ten beklenenleri bekleyenlerden bahsetmiyoruz.

Atatürk'ün kedisinden bahsediyoruz.

Onu neden eleştiriyorsunuz.. Soru bu..

Onu birileri yücelttiyse o yüceltenlerin sorunu. Yüceltilenin değil.

Büyük Millet Meclisinin burada eleltirilmesi ile Atatürk'ün eleştirilmesi arasında bir ilişki mi var?

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü eleştiremiyorlar ki.Anca ondan sonra olmuş olayları ona bağlayarak birşeyler yapmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü eleştiremiyorlar ki.Anca ondan sonra olmuş olayları ona bağlayarak birşeyler yapmaya çalışıyorlar.

Haklısın. Çoğu kere Atatürk'ü bahane ederek başka şeyleri eleştiriyorlar.

Ben herkese hitabediyorum.

Atatürk devrimler yapmıştır. Savaşmıştır. Dünyaca saygın bir ülke kurmuştur.

Atatürk'ün yaptıklarından hangilerini beğenmiorsunuz?

Bunu yanıtlamak bu kadar zor mu?

Zorlanıyorsunuz değil mi?

Özellikle ateist şeriatçıların ağzını bıçak açmıyor.

Sitelerde Paylaş

Ben eleştirmeleri sorun yapmıyorum ki...

Eleştiriyorlar zaten. Sorun değil ki eleştirmeleri..

Emin misin?

Sana ayrıca açıklamamız mı lazım.. Soru açık ve net..

Niye bu kadar stres yaptın ki? Alt tarafı ayna tuttum.

İstedikleri kadar eleştirsinler.

Tekrar sorayım: Emin misin?

Ben neden eleştirdiklerini soruyorum.

Burayı kemalistforum zannettiler sanırım... ondandır diye tahmin ediyorum.

Bu sorunun anlaşılmayacak nesi var.

Benim sorumda anlaşılmayacak ne var?

Niye eleştirmesinler?

Sitelerde Paylaş

Bu forumda şeriatçı Atatürk düşmanı ateistlerle de karşışaltık, şeriatçılarla da....

Her birinin kendine göre bir takım mazeretleri olduğunu biliyoruz.

Ama onlar bu ülkenin kurucusunu bu kadar eleştirmek için yeterli mi?

Atatürk düşmanlığının nedeni nedir?

Atatürk olmasaydı nasıl bir ülkede yaşıyor olacaktık?

O ülkede daha mı mutlu olacaktık?

Osmanlının küçülerek devam ettiğini düşünelim.

Nasıl bir ülke olurda Türk Osmanlı imparatorluğu?

Şimdikinden ne kadar farklı olurdu?

Hiç bu konuları düşündünüz mü?

Adıtürk , olmasaydı memleket ne olurdu bunu bilemem .

O olduğu için bu hale geldik desem yine yanlış olur.

Neden duşmanlık dersen - bence sinsice materyalistliğini, bencilperestliğini açıklayamadığından.

Valla isterse o zamanın şartlarına göre olması gerekeni yapmış olsa bile , müslüman bir halkın materyalist bir lideri olmak kolay değil elbet.

aslında dahi bir insan , bir o kadar da islam düşmanı....Yani zındık sizler gibi.

Peki atesistler neden düşman dersen ..Yahu adam bir bakıyorsun halife oluyor ,birden vaz geşip bilmem ne oluyor.

ee ateistide sevmez teistide ...Bence ateistler ondan daha erkek insanlar.

Sitelerde Paylaş

Adıtürk , olmasaydı memleket ne olurdu bunu bilemem .

O olduğu için bu hale geldik desem yine yanlış olur.

Neden duşmanlık dersen - bence sinsice materyalistliğini, bencilperestliğini açıklayamadığından.

Valla isterse o zamanın şartlarına göre olması gerekeni yapmış olsa bile , müslüman bir halkın materyalist bir lideri olmak kolay değil elbet.

aslında dahi bir insan , bir o kadar da islam düşmanı....Yani zındık sizler gibi.

Peki atesistler neden düşman dersen ..Yahu adam bir bakıyorsun halife oluyor ,birden vaz geşip bilmem ne oluyor.

ee ateistide sevmez teistide ...Bence ateistler ondan daha erkek insanlar.

Atatürk erkekliğini kanıtlamaya çalışmıyordu.Sizin paçavra osmanlınızın çöküşü ve Türk'lerin bağımsız bir devlet kurabilmesi için gerekirse onurunu bile hiçe saydı.

........................

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü eleştirmek Atatürk'e düşman olmayı gerektirmez.Düşman kesilmeden de eleştirilebilir birisi, bir düşünce.

Belki de bizim diğer Atatürk eleştirmenlerinden farkımız Atatürk'ün kazanımlarını inkr etmeden, kaybettirdiklerini de anlatabilmemiz, Atatürk'ü tümden reddetmememizdir. Bizim diğer aydınlardan ayrılan noktamız Atatürk'ü düşman ilan etmeden O'nu eleştirebilme yeteneğini kullanmamızdır.

Sizce?

Sitelerde Paylaş

Haklısın. Çoğu kere Atatürk'ü bahane ederek başka şeyleri eleştiriyorlar.

Ben herkese hitabediyorum.

Atatürk devrimler yapmıştır. Savaşmıştır. Dünyaca saygın bir ülke kurmuştur.

Atatürk'ün yaptıklarından hangilerini beğenmiorsunuz?

Bunu yanıtlamak bu kadar zor mu?

Zorlanıyorsunuz değil mi?

Özellikle ateist şeriatçıların ağzını bıçak açmıyor.

Burada mesele Atatürk bile değildir aslında. Onun yaptıklarıdır.

Sorduğunuz soru tabii ki zor. Putçular, Kemalistler, postal yalayıcıları, satatükocular vb. basit sözcük oyunlarından ibaret suçlamalarla karşılaşacak, yanıt alamayacaksınız.

Çünkü bu bir oyun. Bin tane nedeni var ama sonuç olarak oyun..

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü eleştirmek Atatürk'e düşman olmayı gerektirmez.Düşman kesilmeden de eleştirilebilir birisi, bir düşünce.

Belki de bizim diğer Atatürk eleştirmenlerinden farkımız Atatürk'ün kazanımlarını inkr etmeden, kaybettirdiklerini de anlatabilmemiz, Atatürk'ü tümden reddetmememizdir. Bizim diğer aydınlardan ayrılan noktamız Atatürk'ü düşman ilan etmeden O'nu eleştirebilme yeteneğini kullanmamızdır.

Sizce?

Ben Atatürk'ün yaptığı yanlışlarının olduğunu düşünüyorum.Eksiklerininde olduğunu düşünüyorum.Ama Kemalistim.(Atatürkçülük ile arasında bir fark olmadığını anladım)

Ama bu insanların yaptıkları provakasyon veya hakarettir,kötü niyettir,düşmanlıktır.

Düşmanlığa izin verilsin istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...