Jump to content

ATATÜRK'Ü NEDEN ELEŞTİRİYORSUNUZ?

Recommended Posts

istiklal mahkemelerinin zevki yok

şeriatçıların acı acı ölmesini istiyorum,asıcan geberip gidicek ee noldu,tatmin olmadım.

Nazi Almanya'sı örnek alınmalı bu konuda.

Ama tabi biz batıdan aldığımız değişiklikleri kendimize göre yonturuz,çoluk çocuk ve kadınlar hariç şeriatçı-dincilere Nazi Almanya'sı taktiğiyle malum uygulamalar yapılmalı.

tarihinde Tangocu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hacı Atatürk'ü neden eleştiriyorsunuz isimli bir başlık açmışsın millet de sandı ki siyaseti bilimsel yöntemle inceleyeceksin. Ama ben buna ihtimal vermiyordum beni yanıltmadın doğru tahmin etmişim.

Atatürk'ü eleştirenler senin istediğin gibi nedenleri ile beraber eleştirilerini dile getirmişler senin yazdığın cevaba bak :

Aklı başında vicdanı ve biraz da izanı olan bir insan Atatürk'ü hiç bir şekilde eleştiremez

Eleştirilere cevap yazabildin mi?

Sesin gelmiyor da...

Yanlışsa eğer yazılanlar doğrusunu yazabildin mi?

Evet, cevap?

Ama bunlar yerine ne yazdın adamlara, bizlere:

Bu eleştirilerin çoğu yalnız aptalca ve cahilce değil, aynı zamanda çok iğrenç ve çirkindir.

Yazılan yazılara verilen emeklere yazık, seni ciddiye alanlara da.

Eleştiriler cahilceymiş cevaba bak.

Açıkla madem doğrusunu milletin cahilliğini gider eline fırsat geçti işte, ne duruyorsun.

Lafa geldi mi mangal da kül bırakmaz bilim adamıyım dersin hacı efendi söyle burada da konuştur bilimselliğini görelim. Mesela hacım ne kadar da bilimsel yazın var burada :

Çünkü Atatürk etkinliklerinin hiç birinde başarısız olmamıştır.

Yazdık işte ne diye doğrusunu yazamadın, etkinliklerin içi boştu denildi neden içini dolduramadın.

Yakışmıyor hacı, yaşına da, kariyer kimliğine de yakışmıyor.

Ben de bir Atatürkçü olarak O olmasaydı parça parça olmuş özgürlükleri elinden alınmış bir Anadolu toprağında küçük bir Orta Anadolu'ya hapsolmuş bir şekilde yaşayacağımızdan eminim bunlar Atatürk'ün siyasi hayatımıza olumlu yönleridir. Ancak bilimsel teraziye koyduğumuz zaman eksikleri, yanlışları yazmalıyız, bunu önce biz Atatürkçüler yazmalı o kadar. Yoksa biz bunları düzeltmezsek başkaları gelip Atatürkçülüğü kötülerler bilmelisin.

Bu eleştirileri yapıyoruz diye liberalist olmuş değiliz?

Veya şeriatçı da olmuş değiliz?

Veya komünist de olmuş olmuyoruz.

Ben Atatürkçü olarak yazıyorum bu kadar basit anlamayan varsa anlayanlardan öğrensin.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Şurası çok açıktır ki, bu cinayet tek kelimeyle alçakçadır ve bu cinayeti işleyen de işleten de şerefsizdir.

Keza cinayetten önce M.Kemal'in Suphilerden ''Vatansız serseriler'' diye nefretle bahseden bir konuşma yapmış olduğunu ve cinayetten sonra katilin M.Kemal tarafından çekilen bir telgrafla ''Hissiyat-ı vatanperveranelerinize müteşekkirim'' diye kutlandığını ve sonrasında da olayın açığa çıkılmayacak denli örtüldüğünü, bu uğurda pek çok cinayet işlendiğini de biliyoruz. Kemalist hükümetin ne bu suikastin ne de katillerin öldürülerek suikatsin ardında kimin olduğunun örtülmesinin üzerine gitmediğini, bu konuyu araştırmadığını da biliyoruz. Son olarak, katilin, kendisine bunu yaptıran kişinin toplumda tanrı gibi görüldüğü yönünde bazı beyanatları olduğunu da biliyoruz. Kısacası tüm oklar M.Kemal'i gösteriyor.

Freddie, alıntıdaki dayanaklarının kanıtını, kaynağını verebilir misin?

Sitelerde Paylaş

Hacı Atatürk'ü neden eleştiriyorsunuz isimli bir başlık açmışsın millet de sandı ki siyaseti bilimsel yöntemle inceleyeceksin. Ama ben buna ihtimal vermiyordum beni yanıltmadın doğru tahmin etmişim.

Atatürk'ü eleştirenler senin istediğin gibi nedenleri ile beraber eleştirilerini dile getirmişler senin yazdığın cevaba bak :

Eleştirilere cevap yazabildin mi?

Sesin gelmiyor da...

Yanlışsa eğer yazılanlar doğrusunu yazabildin mi?

Evet, cevap?

Ama bunlar yerine ne yazdın adamlara, bizlere:

Yazılan yazılara verilen emeklere yazık, seni ciddiye alanlara da.

Eleştiriler cahilceymiş cevaba bak.

Açıkla madem doğrusunu milletin cahilliğini gider eline fırsat geçti işte, ne duruyorsun.

Lafa geldi mi mangal da kül bırakmaz bilim adamıyım dersin hacı efendi söyle burada da konuştur bilimselliğini görelim. Mesela hacım ne kadar da bilimsel yazın var burada :

Yazdık işte ne diye doğrusunu yazamadın, etkinliklerin içi boştu denildi neden içini dolduramadın.

Yakışmıyor hacı, yaşına da, kariyer kimliğine de yakışmıyor.

Ben de bir Atatürkçü olarak O olmasaydı parça parça olmuş özgürlükleri elinden alınmış bir Anadolu toprağında küçük bir Orta Anadolu'ya hapsolmuş bir şekilde yaşayacağımızdan eminim bunlar Atatürk'ün siyasi hayatımıza olumlu yönleridir. Ancak bilimsel teraziye koyduğumuz zaman eksikleri, yanlışları yazmalıyız, bunu önce biz Atatürkçüler yazmalı o kadar. Yoksa biz bunları düzeltmezsek başkaları gelip Atatürkçülüğü kötülerler bilmelisin.

Bu eleştirileri yapıyoruz diye liberalist olmuş değiliz?

Veya şeriatçı da olmuş değiliz?

Veya komünist de olmuş olmuyoruz.

Ben Atatürkçü olarak yazıyorum bu kadar basit anlamayan varsa anlayanlardan öğrensin.

Saygılar.

Sen Atatürkçü olabilirsin Barışrock kardeşim.

Ben değilim. En ufak bir alakam bile yok Atatürkçülükle veya Kemalizmle..

Ben idealist değilim.

Ben milliyetçi de değilim, ırkçı da..

Ben pragmatik bir insanım....

Bir topluma aitim ve onu seviyorsam ona ihamet etmem.

Onun yaşaması, yok olmaması için çabalarım.

Bu arada doğru veya yanlış olmak umurumda bile olmaz.

Çünkü doğru veya yanlış olmayı düşündüğüm an yenilmeye mahkumum.

Bana ve savunduğum topluma yönelik bir saldırı varsa, meşru müdafa hakkımı kullanırım...

Kendimi ve mümkünse toplumu savunurum. Bunun için de kimseden izin almam.

Sonuçtan dolayı da kimseden özür dilemem.

Ben ölüm kalım mücadelesi yaptıktan ve yaşamayı başardıktan sonra beni herhangi bir nedenden dolayı eleştirenler olursa, benden kimse onlara müsamaha göstermemi beklemesin.

Atatürk bütün bunları devrimlerinden önce başarmıştır.

Bunları devrimleri izlemiştir.

Çöken bir imparatorluğun enkazından modern bir demokratik cumhuriyet yaratmıştır.

Bazı hatalar yapmış olabilir. Aldığı bazı kararlar insancıl olmamış olabilir.

Nerdeyse sıfırdan bir ülke yaratmayı insancıl olmamaya yeğlemiş olabilir.

Nerede olursa olsun böyle bir dünya liderine ben şapkamı çıkarırım.

Onu eleştirmem nankörce birçoğunuz gibi..

Eleştirilecek tarafı olmadığı için mi eleştirmem?

Hayır.. Her liderin her başarısı eleştirilebilir.

Ama onlar liderin başarılarından sonra değil.. Daha önce eleştirilmelidirler...

Nitekim Atatürk'ü meclisde başarılarından önce eleştirenler olmuştur.

Ama meclisin çoğunluğu onu desteklemiş ve zafere onunla birlikte ulaşmışlardır.

Kurtuluş savaşını izleyen dönemde düşmanın kimliği değişmiştir. Tehlike hala vardır. Dünya çok karışıktır.

Bu keresinde dinci ve gerici yobazlarla ve kendisini öldürmek isteyen hainlerle mücadele etmek zorunda kalmıştır Atatürk...

Onlara da müsamaha etmemiştir. Yerinde olsam ben de etmezdim. Siz eder miydiniz?

Sıcak bir odada rahat koltuğunda oturup, kahvesini yudumlarken Mustafa Kemal'i yaptığı bazı hatalardan dolayı eleştiren meczuplara ben, kimliklerini, onurlarını ve özgürlüklerini Mustafa Kemal'e borçlu olduklarını hatırlatmaktan başka ne demeliyim, bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Hacı, o zaman derhal siyasi konularla ilgili açıklamadaki aşağıdaki ifadeyi düzenliyor ve değiştiriyorsun.

Herkesin görüşü kendisini bağlar. Kimsenin görüşlerine, kendi siyasi veya ideolojik görüşlerimiz dolayısıyla sansür uygulamak, kimsenin sesini kısmak istemiyoruz. Bu siteyi kuranların ve yönetenlerin ortak görüşü, ırkçılık ve savaş propagandası dışında her türlü görüşün kişi hak ve özgürlükleri alanına girdiği yönündedir. Beğenmediğimiz ve hiçbir şekilde katılmadığımız en aykırı görüşler de bunların içindedir.

Sitelerde Paylaş

Hacı, sen bilim adamıysan doğru veya yanlışlarla işin olmalıdır ; doğru veya yanlışlarla işim olmaz diyemezsin bu kaçmaktır.

Yok bilim adamı değilsen tıp bilim değil midir, tıpta doğru veya yanlış yok mudur ; vardır o halde nasıl mesleğini icra ederken doğru ve yanlışın, eksik veya tamın ne olduğunu ve nasıl olduğunu irdeliyorsan siyaset bilimini konuşurken de bu kimliğini göz ardı etmeyeceksin.

Bir eleştiri başlığı açtın mı?

Açtın.

Eleştirileri aldın mı?

Aldın.

Cevap yazabildinmi?

Hayır.

Cahilsiniz dedin adamlara peki doğrularını yaz madem bilsinler dedik doğrularını yazabildin mi?

Yine hayır.

Aramızdaki fark ne biliyor musun?

Sen eleştiri getiren herkesi Atatürk düşmanı, nankör ilan ederken ben politik bilime uygun mu değil mi onu düşünüyorum ve gerçek nankörler gerçekten nankör olmayıp daha iyisi olsun diye eleştirenleri ayırabiliyorum, herkesi aynı çuvala sokmuyorum.

Senin herkesi hain, nankör, düşman ilan etmenle herhangi bağnazın herkesi herhangi bir konuda kendisinle aynı fikirde olmayanları nasıl aynı kefeye koyup bağnazca düşman, hain, nankör ilan etmesi arasında hiç fark var mı?

O halde nerede kaldı senin akademik saygınlığın, entellektüel birikimin anlatabiliyor muyum?

Bir başlık açan karşıt görüşle tartışacak demektir, yok tartışmayacaksan neden açıyorsun bu başlığı bu kadar basit. Elbette o başlığa gerçekten Atatürk düşmanları da gelecek, gerçekten nankörler de gelecek ama kişinin vazifesi gerçek düşman veya nankörle gerçekten nankör olmayan ve düşman olmayanı ayırabilme yetisini kullanabilmesidir.

Herkesi eleştiriyor diye hain ilan etmeyip aynı kefeyi koymama becerisini gösterebilmektir. Zor olan budur diğeri kolay.

Anlaşılmayan bir durum yoktur umarım.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

istiklal mahkemelerinin zevki yok

şeriatçıların acı acı ölmesini istiyorum,asıcan geberip gidicek ee noldu,tatmin olmadım.

Nazi Almanya'sı örnek alınmalı bu konuda.

Ama tabi biz batıdan aldığımız değişiklikleri kendimize göre yonturuz,çoluk çocuk ve kadınlar hariç şeriatçı-dincilere Nazi Almanya'sı taktiğiyle malum uygulamalar yapılmalı.

Bence Atatürk'ün en büyük hatası senin bu orjinal fikirlerini akıl edememesidir. Aynı dönemde yaşasaydınız düşünsel anlamda Namık Kemal'den, Jan Jak Russo'dan falan değil değil kesinlikle senden etkilenirdi.

Sitelerde Paylaş

Bence Atatürk'ün en büyük hatası senin bu orjinal fikirlerini akıl edememesidir. Aynı dönemde yaşasaydınız düşünsel anlamda Namık Kemal'den, Jan Jak Russo'dan falan değil değil kesinlikle senden etkilenirdi.

Burada herkes Atatürk'ü eleştiriyor.Bu etkilenmesi gerektiğini mi gösterir.Yav seninde bana sardığın yeter. :D

Sitelerde Paylaş

Ben size açıkça söylüyorum...

Türkiye'nin hali böyle iken Atatürk'ü eleştirenlerin ne ciddiyetine inanabilirim ne de onur ve gururlarına.

Eleştiri zamanı değil.. Eylem zamanı..

AB kapılarına mendil serdik dileniyoruz.

Şeriatın gelip gelmeyeceğini ve erdemini tartışıyoruz.

İslam tırmanıyor ve sorunlarımızın çözümlerinden biri oluyor.

Kadınlarımız baskı altına alınıyor.

Ateistler hükümetin emri ile savcılık tarafından takibe alınıyor ve mahkemeye veriliyor.

Evrim kuramı meclis ve bakanlık tarafından reddediliyor.

Yaratılış atlası dünyanın önemli üniversitelerine Türkiye'den postalanıyor.

Kur'an bilim kitabı olarak lanse ediliyor. Hergün yeni bir ayetin bilimselliği keşfediliyor.

Aydınlarımız ya susturuluyor, ya da gerici ve karanlık güçlerle birleşmeye zorlanıyor.

Üniversitelerimiz ilk 500'e giremiyor.

Ve siz bütün bunlara karşı mücadele ederek bizi aydınlığa çıkaran bir liderimizi eleştiriyorsunuz...

Bu gaflet ve dalalet karşısında ne dememi bekliyorsunuz bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Burada herkes Atatürk'ü eleştiriyor.Bu etkilenmesi gerektiğini mi gösterir.Yav seninde bana sardığın yeter. :D

Kurduğun sebep sonuç ilişkisini anlamamakla beraber, hayran kalmadan edemedim.

Yirmi üç Nisan'da seni bir günlüğüne mod yapsınlar da ben de trollük yapayım biraz. :D

Sitelerde Paylaş

Kurduğun sebep sonuç ilişkisini anlamamakla beraber, hayran kalmadan edemedim.

Yirmi üç Nisan'da seni bir günlüğüne mod yapsınlar da ben de trollük yapayım biraz. :D

Bence seni 20 nisanda mod yapsınlar.Senin günün nasıl olsa.

Sitelerde Paylaş

Hacı, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ajitasyonu kesmeni ve forum ve temsil iddiasındaki kavramı daha da küçük düşürmeden bahsettiğim ifadeyi derhal düzenlemeni bekliyorum.

O ifade oraya göstermelik konmadı, hele hele sizin üç kuruşluk ajitasyonlarınızla içi boşaltılsın diye hiç konmadı. Yerine getirmediği bir ifadeyi daha fazla barındırarak forumu küçük düşürmeyin ve derhal ifadeyi silin veya düzenleyin.

tarihinde kodoman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin hali böyle iken Atatürk'ü eleştirenlerin ne ciddiyetine inanabilirim ne de onur ve gururlarına.

Ateistler hükümetin emri ile savcılık tarafından takibe alınıyor ve mahkemeye veriliyor.

Kur'an bilim kitabı olarak lanse ediliyor. Hergün yeni bir ayetin bilimselliği keşfediliyor.

Aydınlarımız ya susturuluyor, ya da gerici ve karanlık güçlerle birleşmeye zorlanıyor.

Ve siz bütün bunlara karşı mücadele ederek bizi aydınlığa çıkaran bir liderimizi eleştiriyorsunuz...

Bugün ne gördüm televizyonda biliyor musunuz? Akşam haberlerinde..

Direnişte olan Tekel işçilerinden bir grup kadın, Tayyip'in karısıyla görüşmek üzere onların Ankara'daki evlerine gitmeye karar vermişler. Gitmişler de.

Standart olarak kapıdaki polislerce aranmışlar, GBT'lerine bakılmış, 2,5 saatlik bir bekleyişten sonra evden, içeri gönderilmeleri konusunda haber gelmiş.

8 kadın var, ikisi sözcü olarak seçilmiş. Ve o iki kadın da türbanlı. Bildiğiniz türban. Yani başbakanın ve cumhurbaşkanının karılarının taktığı türden.

Diğer altı kadın kenarda durdu, o ikisi ellerinde çiçeklerle mutlu mesut içeri girdiler. Çıktıklarında inanılmaz sevinçliydiler, güzel haberler aldıklarını söylediler. Kameralar sadece onları gösteriyordu neredeyse ve hep onlar konuştular. Özel olarak seçilmişlerdi.

Seçilmeleri çok manidar tabii. Korkunç bir bilinçaltı ekimidir bu. "Türbanını takrasan işin hallolur" mesajı.

Bu bir oyun, bir tezgah. Önceden planlandığı çok aşikar. Baktılar iş kötüye gidiyor, bir sürü insan açlık grevinde ve halk artık tepki gösteriyor, hemen böyle basit bir numara döndü. Ve yine kadınlar alet edildi.

Bir taşla pekçok kuş vurdular. Türbanlı kadınların özellikle seçilmesi, içeride başbakanın karısıyyla konuşacaklarını zannederken başbakan tarafından karşılanmaları, yarın hemen Türk-İş'le görüşüleceği ve anlaşılacağı sözü vs...

Hazır başbakanın karısı türbanıyla yeniden gündeme gelmişken tezgahlanmış müthiş bir oyun, bir gösteri.

Ama önemi yok.. Biz Atatürk ne kadar içki içiyormuşu konuşalım..

Sitelerde Paylaş

Ama önemi yok.. Biz Atatürk ne kadar içki içiyormuşu konuşalım..

Tamam konuşalım,Bence 1 büyük bitiriyordu günde,Şahsi fikrim.

tarihinde Tangocu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ajitasyonu kesmeni ve forum ve temsil iddiasındaki kavramı daha da küçük düşürmeden bahsettiğim ifadeyi derhal düzenlemeni bekliyorum.

O ifade oraya göstermelik konmadı, hele hele sizin üç kuruşluk ajitasyonlarınızla içi boşaltılsın diye hiç konmadı. Yerine getirmediği bir ifadeyi daha fazla barındırarak forumu küçük düşürmeyin ve derhal ifadeyi silin veya düzenleyin.

Kendine gel, tribünlere oynamayı kes. Üç kuruşluk ajitasyon yapan da, durduk yerde ortalığı provoke eden de sensin. İki gündür aynı şeyi yapıyorsun ve yanıtlanmadın.

Hacı foruma kural mı koymuş? Onun düşüncelerinden sana ne? Herkes ne düşündüğünü sayfalarca yazarken, sırf yetki sahibi oldukları için yönetimdekilerin yazamayacağını kim söyledi? Var mı böyle bir kural?

Gider kafedeki, Tavanarası'ndaki başlıklara bakar ve Atatürk hakkında açılmış onlarca eleştiri konusunu bulursun.

Provokasyondan beslenenler forumu "Kemalistforum oldu" diye çığlıklar içinde ortalığı birbirine katarken, birileri Tavanarası'nda devrimlerle ve bizlerle dalga geçiyordu. Başlığı okuyanlar iğrenerek kaçtı o ucuzluktan. Penis muhabbetine sardılar devrimlerle dalga geçeceğiz diye. Biz temizledik o iğrençlikleri. Onları yazanlar ne ceza aldılar, ne de atıldılar.

Kimseyi yetkilerini kullanarak sindirmeye çalışmayın. Bu forumun kuralları da bellidir, amaçları da. Ucuz numaralarınızı kendinize saklayın.

Edit: Umarım daha fazla kişselleştirmez, geçmişle konuşmaktan artık vazgeçersin. Hepimiz bıktık usandık çünkü. İki gündür ısrarla yazıyor ve yanıtlanmıyorsun ama vazgeçmiyorsun da. Seni yanıtlamak artık şart oldu. Bu ilk yanıtımdı, umarım son olur.

Sitelerde Paylaş

Daha ne cevap yazayım?

Sen cevap yazdığını sanıyorsan sorun yok.

Ben hezeyan olarak adlandırırım bunu.

Çözüm isterim, çözüm ürettin mi?

Varsa yoksa Atatürk'ü eleştiren düşmandır, haindir, nankördür, bu mu bilimsellik, bu cevap.

Bravo.

Tamam bunları konuşalım, resmi ideolojiyi geliştirmenin yollarını konuşalım, herkese hain yaftası yapıştırdıktan sonra aşırı milliyetçilerin ya sev ya terket progpogandasından ne farkı kalır tartışmanın.

Böyle bir tartışma olursa o tartışmanın biçimi de içeriği de tartışılır hale gelir.

Mahalle kadınları diye bir kavram var ya o ağızla siyaset bilimi konuşmak olur bu.

Resmi ideolojiyi, o kalıbı, tek tip insan üretme, aynı tornadan çıkma veya robot yapma düşüncesi Atatürk kadrosundan çıktı biz onu değiştirelim, eksiklerini giderelim derdindeyim ben. Yani yara gördüğüm zaman merhem sürelim yarayı açmayalım diyorum.

Atatürk'ün takrir-i sükun kanunlarıyla tek adam olma uygulamalarının yanlışlıklarını konuşalım vs...

Yani hiç mi yanlışı yok Atatürk'ün?

Eee var.

Eee varsa konuşalım, yanlışları aklayalım, Atatürkçülüğü çağa uygun hale getirelim sendrom yaşamayalım elimizde fırsat varken.

Atatürk'ün içki muhabbetini kim açtı bilmiyorum ama benim umrumda değil ne kadar içerse içsin, benim derdim kimsenin içkisinle falan değil, benim derdim kişilerle değil, sistemlerle, ben bu sistemi düzeltelim olay bu. İçki muhabbetini açan kimse eleştirini o yanıtlasın biz değil.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Kendine gel, tribünlere oynamayı kes. Üç kuruşluk ajitasyon yapan da, durduk yerde ortalığı provoke eden de sensin. İki gündür aynı şeyi yapıyorsun ve yanıtlanmadın.

Ne oldu ikinci gün dank etti değil mi? Yanıtlanmadığı halde sen haftalarca milleti ajite ederken eğleniyor gibiydin?

Hacı foruma kural mı koymuş? Onun düşüncelerinden sana ne? Herkes ne düşündüğünü sayfalarca yazarken, sırf yetki sahibi oldukları için yönetimdekilerin yazamayacağını kim söyledi? Var mı böyle bir kural?

Kes bana martaval okumayı. Hacı kural koymaya cüret edemez... O ancak o leş üslubu ile kullanıcıları ezip, senin sindirmelerine arka çıkabilir.

Hacının bir kaç evvel açtığı konuyu da unutmadık.

Gider kafedeki, Tavanarası'ndaki başlıklara bakar ve Atatürk hakkında açılmış onlarca eleştiri konusunu bulursun.

Bak şimdi şöyle yapıyoruz...

Gidiyorsun gelişmiş arama bölümüne, arama metnine "Atatürk" yazıyorsun.

"Search Titles Only" ve "Sonuçları sadece başlıklar şeklinde göster " kutucuğunu işaretliyor, forumlardan da ATEİSTCAFE'yi seçiyorsun. Sonra da "Perform the search" butonuna tıklıyorsun. Link verirdim arama bu seçenekler "GET" yöntemi ile değil "POST" ile aktarıldığı için url seçenekleri taşımıyor.

Sonra yavaş yavaş başlıkları gözden geçiriyorsun. Ama Eylül-Ekim aylarına kadar.

Sonra aynı aramayı bu sefer TAVANARASI'nda yapıyorsun. Tamam mı?

Bak şimdi, sonuçları kıyaslıyoruz... Ateistcafe'de toplam 61 başlık ve 3 sayfa çıkıyor ve 3-4 ay öncesinden itibaren öyle veya böyle "atatürk eleştirileri" içeren başlıklarla ama. Son 3-4 aylık sürede ne olmuş?

Tavanarasına bakıyoruz... 15 sonuç ve 1 sayfa... Bir bakıyoruz... o da ne... 2 yılı kapsayan araştırmamızda tavanarasında 15 sonuç olmasına rağmen bu tavanarasındaki başlıkların 8 tanesi son 3-4 ayı kapsıyor. hepsi de "eleştiri".

IFeelGood, sen kendini hin zannedebilirsin. Umurumda değil... ama insanları salak yerine koymayın. Forumun bunca yıllık prestijinin içine 3 ayda ettiniz. Ya kişisel siyasi görüşlerinizi forumun idaresinden uzak tutun, ya da defolup gidin. Bu foruma emek verenler sizin dayatmalarınıza malzeme olsun diye emek vermedi. Bu forum özgür bir forum iddiası ile kuruldu ve son 3-4 ay öncesine kadar bu işi iyi-kötü götürüyordu.

Silkelenin ve kendinize gelin.

Provokasyondan beslenenler forumu "Kemalistforum oldu" diye çığlıklar içinde ortalığı birbirine katarken, birileri Tavanarası'nda devrimlerle ve bizlerle dalga geçiyordu. Başlığı okuyanlar iğrenerek kaçtı o ucuzluktan. Penis muhabbetine sardılar devrimlerle dalga geçeceğiz diye. Biz temizledik o iğrençlikleri. Onları yazanlar ne ceza aldılar, ne de atıldılar.

Ne anlatıyorsun sen?

Kimseyi yetkilerini kullanarak sindirmeye çalışmayın. Bu forumun kuralları da bellidir, amaçları da.

Ne yetkisi? Eylemler kuralları yansıtmıyor... problem bu!

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün içki muhabbetini kim açtı bilmiyorum ama benim umrumda değil ne kadar içerse içsin, benim derdim kimsenin içkisinle falan değil, benim derdim kişilerle değil, sistemlerle, ben bu sistemi düzeltelim olay bu. İçki muhabbetini açan kimse eleştirini o yanıtlasın biz değil.

Saygılar.

Son günlerde bazı müslümanlar bu tür akla zarar iddialarla başlıklar açıp durdular Barış. Onları destekleyen ateistler de var.

Hala Tavanarası'nda duruyor. İlgili ilgisiz konuları yine getirip getirip Atatürk'e bağlamaya başladılar. Devrimleri yaptığında sarhoşmuş herhalde. Çünkü o devrimler ülkeyi daha da karanlığa götürmüş vs..

Anladığım kadarıyla bu başlık onlara hitabediyor.

Sitelerde Paylaş

Hadi bunu gectik, buyrun elestirin dedigimizde de, tek duydugumuz sey kem kum gak guk.

Redfinity, eski dost eleştiri getirenleri kem kum gak guk yapmakla itham etmişsin, senin forumdaki kariyerine yakışmadı bu. Bak eleştirenler burada kaçmadılar, gak guk yapıyorsalar cevaplayıver de gak guk yapmamayı öğretiver.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...