Jump to content

ATATÜRK'Ü NEDEN ELEŞTİRİYORSUNUZ?

Recommended Posts

Yoo, öyle bir sanmam, öyle bir beklentim yok... Gerekirse, daha fazla can sıkmanı beklemeden kapının önüne ben koyarım...

Çoluk çocukla daha fazla uğraşacağımızı düşünen yanılgı içindedir...

Hahh... işte ondan yapman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İşte bütün tatava burda kopuyor tangocu. Kolay mı sanıyorsun bunları yapmayı, dile kolay icraatı zor.

Resmi anayasan izin vermiyorsa ve anayasayı değiştirmek kolay değilse bu dediklerini nasıl yapacaksın.

Şimdi neden resmi ideolojiyi irdelediğimizi, sorunun derinine neden bakmaya çalıştığımız şimdi anladın mı kardeşcağzım?

Anayasanın hangi maddeleri izin vermiyor bu icraatlara ?

Sitelerde Paylaş

Ben açıkcası "özgür iradeye" inanan bir insanım. Öncünün önemini kesinlikle kabul ederim. Ama tarihi veya tarihsel olayları sadece bu yönüyle tahlil edemem. Edersem zaten maddeciliğe değil, idealistliğe kaçarım ki materyalizmde çığır açtığını iddia eden-ki bu arkadaşların yazılarını da beğenerek okurum- arkadaşların bu denli sığ düşünmeleri insanı üzüyor.

Aslında bir önceki mesajımda buna değinmiştir. Eleştiriler, Mustafa Kemal üzerinde değil, sistem üzerinde yoğunlaştırılmalıdır ve var olan sistemin koşulları dikkate alınmalıdır.

Ezberlenmiş veya ideolojik sapma göstermemek için körü körü kabul edilmiş tabularla, inançlarla hiç bir şey eleştirilemez. Eleştirilse bile beklediğimiz yoğunlukla bu eleştiriler yıkıcı değil, görülenin aksine uzlaşmacı bir yönde ilerler.

Kişisel sataşmaları bırakalım. Kim neyi eleştirmek istiyorsa; zamanımız da varken tartışabilelim.

Sitelerde Paylaş

Hah işte, ondanı yaparım. Forum için hiç bir anlam ifade etmeyen bir "kankacı" korkak için hem de hemen yaparım... İstiyorsan zorla, bu akşam yapayım...

Ne diye meydan okuyorsun ki? Niye kendini tatmin etmek için mazarete ihtiyacın varmış gibi göstermeye çabalıyorsun?

Nasıl zorlanıyor şahsen merak ettim? Ben diyeceğimi dedim, bunun üstüne birşeyler eklememi bekleyip bahane uyduracaksan, benim değil, önce senin veya diğerlerinin bir şeyler ekleyip zorlaması gerekiyor.

Bir görelim, nasıl zorluyorsunuz... ben de gerek görürsem zorlarım; sen tatmin olasın veya bu çocukça yaptığın meydan okumaya karşılık vermek için değil. Ben gerekli gördüğüm için... ha ama sen kendini tatmin etmek için bunlara ihtiyaç duyuyorum izlenimi vermek istiyorsan, ne ala...

Sitelerde Paylaş

Ne diye meydan okuyorsun ki? Niye kendini tatmin etmek için mazarete ihtiyacın varmış gibi göstermeye çabalıyorsun?

Nasıl zorlanıyor şahsen merak ettim? Ben diyeceğimi dedim, bunun üstüne birşeyler eklememi bekleyip bahane uyduracaksan, benim değil, önce senin veya diğerlerinin bir şeyler ekleyip zorlaması gerekiyor.

Bir görelim, nasıl zorluyorsunuz... ben de gerek görürsem zorlarım; sen tatmin olasın veya bu çocukça yaptığın meydan okumaya karşılık vermek için değil. Ben gerekli gördüğüm için... ha ama sen kendini tatmin etmek için bunlara ihtiyaç duyuyorum izlenimi vermek istiyorsan, ne ala...

Sen kimsin ki sana meydan okuyayım? Sen, Vlad olmadığı için katlandığımız biriydin. Gerçi aptal gibi katlanmışız. Katlanmamızın semeresini başımıza gelenlerle aldık... Şimdi çekip gittiğinden, katlanmak için zerre kadar bir gerekçe bile kalmadı. Çok önceden yapılacak şeyi bu gün neden yapmayayım?

Sitelerde Paylaş

Gelip buraya '' Ama bizi kullandınız,bu hiç adil değil,kullanamassın bizi pis hain'' diye zırlamayın,Komünizm ve Sosyalizm Atatürk tarafından paçavra olarak kullanıldı savaşı kazanmak için,bize mal gibi servet yardımı yaptınız,mallar.Allah razı olsun şimdi defolun gidin.

Tangocu, sen bu forumda yazıları en içeriksiz ve boş olan, sadece dizginsiz bir ergen tepkisiyle yazıp ortamı provoke etmeyi bilen beş para etmez bir insansın. Senin burada tutulman bile forum için çok büyük bir utançtır aslında. Faşist forumlarda bazı üyeleri, ''Aptal olduğu için atılmıştır'' diyerek atarlar. Sana bakınca ilk defa faşistlere hak veresim geldi.

Sen sosyalistleri kulandığını mı sanıyorsun? Peki bu kullanma ilişkisinin sonunda Lenin'in ne kaybı oldu, hangi zararı gördü? Kendi Kafkas sınırını güvenceye almak için kemalizmi destekledi Lenin ve bir dönem de olsa bunu başardı. Başka bir bakış açısından bakarsak rahatlıkla diyebiliriz ki, ''TC bir komünist projesidir ve Sovyetlerin güney sınırını güvenceye almak için kurulmuştur.'' Ben işi sadece bu argümana indirgemem ama bu açıklamanın da gerçeklik payı vardır. O halde kim kimi kullanmış?

Lenin kendini kullandırtmamıştır. Daha kurtuluş savaşının başında Aralof'a söylediği sözlerden anlayabiliyoruz bunu. O sözlerde Lenin, M.Kemal'in sosyalist olmadığını bildiğini ama emperyalist işgale karşı savaşması sebebiyle onu destekleyeceğini belirtir açıkça. Lenin çok ilkeli bir adamdır, sırf emperyalizme karşı savaştığını bildiği için gelecekte kendisini satabilecek insanları bile destekler. Bu tür değerlerin sahibi olmak, ''Namusu olmayanlar kazanamaz'' türünden laflar eden siz kemalistlere anlaşılmaz gelebilir elbette. Siz sadece oportünizmi ''büyük deha'' diye pazarlamayı bilirsiniz. Ayrıca M.Kemal'in yaptığı yanlışı bugün tüm ülke çok pahalıya ödüyor. Sovyetleri kullandığınızı sanarken Amerika'nın oyuncağı olduğunuz, Amerika'nın destekleyip başımıza getirdiği bir hükümetçe yönetiliyorsunuz, sen oturup buna üzül şimdi.

ABD sizin gominist ülkeleri yakında haşat eder,merak etme.

ABD'nin komünist ülkeleri ''haşat etmesi'' seni niye mutlu ediyor? Tam bağımsız ülkeleri gördükçe eziklik mi yaşıyorsun, bunun verdiği bir rahatsızlığın dışa vurumu mu? Ayrıca ABD yakında ''ılımlı islam'' ve ''yeni-Osmanlı'' projeleriyle bizi de haşat edecek gibi görünüyor. Ama senin gibi bir Amerikancı için sorun olmasa gerek...

O kadar şuursuzsuın ki, günümüzde hem ABD'yi hem de laik cumhuriyeti aynı anda savunamayacağının bile farkında değilsin. Bence şimdi Atatürk seni gördükçe, ''Beni böyle insanlar mı savunuyor? Hayır, olamaz!'' diye dertleniyordur mezarında. ''Cumhuriyet böylelerine kaldıysa yıkılsın gitsin!'' bile diyordur, kim bilir?

Ayrıca Kemalistler gururla Ateistiz diyen kesimdir,Evet menfaati başta tutarlar ama ülke yine Atatürk'ün şartları gibi şeriat altında olsa Kemalistler din altına gizlenip bir şekilde halkın desteğini alır ve şeriat rejimi yıkılır Laik rejim yine gelir merak etme sen.Halk göz göre göre cahilleşiyorsa ülke için gerekirse hainlik bile yaparsın bunda sorun yok.

Yazdığın şeyde en küçük bir mantık kırıntısı bile yok. Kemalistler bir yandan menfaatlerini başa alıyor ama beri yandan da ateistliğiyle övünüyor öyle mi?! Menfaati ateistliğini inkar etmeyi gerektirdiği durumlarda ne yapıyorlar peki? Ki bu memlekette menfaat üzerinden hareket edenler hep dine oynayagelmişlerdir. Nerede kaldı kemalistlerin ateistliğiyle gurur duyan hali?

Diyanete takmışsın kafayı,Diyanet zaten kaldırılacaktı Atatürk'ün kafasında vardı oda halkın desteğini almak için açılmıştı zaten ama hastalığı yüzünden diyanet kaldırılamadı kimse cesaret edemedi edemezdi zaten Atatürk'ten başka.Hasta olmasaydı herşey kaldırılıcaktı islama dair herşey yok edilicekti

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Ne kadar aciz duruma düşmüşsünüz. Şu açıklamalara bak! Bu ne hastalıkmış böyle? Ayrıca diyelim o hastaydı da bu yüzden yapamadı, başkaları niye yapmadı? Yoksa kendisi gibi ikinci bir kişiyi bile yetiştiremeden mi öldü? Dünyanın en uyduruk hareketleri bile kadro sürekliliğini sağlarken Atatürk hep tek adam mı kaldı? Elbette böyle değil. Atatürk'ten sonrakiler onun görüşlerini devam ettirdi, ortada bir kadro vardı. Fakat bu kadroya bakınca sizin kendi kafanızdan Atatürk'e yamadığınız din karşıtlığı, laiklik, bağımsızlıkçılık v.s.'nin olmadığını gördüğünüz için ''tek adam'' masalını piyasaya sürüyorsunuz. ''Hasta olmasaydı yapacaktı'' diyor! Onca ilerleme ve devrim bir hastalık yüzünden yapılamadıysa boşver gitsin zaten be Tangocu! Hiçbir değeri yok demekmiş zaten.

Sitelerde Paylaş

Sen kimsin ki sana meydan okuyayım?

Bilmiyorum, sen söyle. Meydan okuduğuna göre varmış bir gerekçen.

Sen, Vlad olmadığı için katlandığımız biriydin.

Neyime katlanıyordun(tekil) merak ettim...

Her olayda tek başına hareket etmekten çekinmeyen birinin kullandığı çoğul ifade dikkat çekiyor...

Bir şeyi daha merak ettim, Hacı'ya ne olmadığı için katlanıyorsun(yine tekil)? Bir fikrim var ama...

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum, sen söyle. Meydan okuduğuna göre varmış bir gerekçen.

Sana meydan okuduğum iddiası senin. Kendi iddian üzerine fikir üretiyorsun. Fikir kabızlarını sevmem, seni zaten en baştan sevmemiştim. Demek ki en baştan kabız olduğunu anlamışım...

Neyime katlanıyordun(tekil) merak ettim...

Her olayda tek başına hareket etmekten çekinmeyen birinin kullandığı çoğul ifade dikkat çekiyor...

Bir şeyi daha merak ettim, Hacı'ya ne olmadığı için katlanıyorsun(yine tekil)? Bir fikrim var ama...

Hiç kimse olmaması yerine, adam suretine birine mecburen katlanıldı. Aslında senin de dediğin gibi senin neyine katlanmışız ki? Bak sen bile senin bir bok olmadığının farkındasın...

Çoğul bir ifade kullanmamın sebebi, çoğul düşünceleri bilmemden kaynaklanıyor.

Hiç uğraşma, haci ile seni yan yana koyup mukayese bile etmem. Haci en azından açık ve dürüsttür, sende ise bunu görme şansına erişemedim... Benim gözümde korkak bir kaçaksın... Yavuz hırsız misali yediğin haltın üzerini örtmek için çirkefleşip duruyorsun. Şimdi ben def etmeden defol git, nerede havlarsan havla. Sana daha fazla tahammül edeceğimi sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu başlığın yazılacak hiç bir şeyi kalmamıştır. Sayın Hacı açtığı başlığı kendisi kapatmalıdır, zira hala aynı teraneler ilericilik sosuyla milletin önüne konmakta.

Çok haklısın kardeşim.

Bir daha Atatürk'le ilgili bir başlık açmayacağım.

Birazdan kapatırız başlığı. Herkesin bitirmesi için biraz daha bekleyelim. Ben bitirdim.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...