Jump to content

İLHAN ARSEL aramızdan ayrıldı

Recommended Posts

• İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sıra sizede gelecek.Siz ondan daha avantajlısınız.Gelin, sonunun ne olduğu belli olmayan şu dünyada bu kadar kibirli olmayın.

Şu pislik müslümanım diye geçiniyorsa, suratına tükürmek lazım.

Ulan pislik, düşman bile olsa dininiz baş sağlığı dilemeyi önermiyor mu?

Sitelerde Paylaş

İlhan Arsel'in ne kadar başarılı ve değerli olduğu, düşünceleri ve kitaplarıyla aydınlatmaya devam edeceği ortada.

Yobaz müslümanların bu başlıkta verdiği ahlaksız ve soysuz sevinç, bunun açık göstergesi.

Teşekkürler İlhan ARSEL...

Sitelerde Paylaş

Kardeş, ben o şahsa hakaretmi ettim? İyimisin sen? Başsağlığı dilemek zorunda değilim.Dilememem, onun şahsına hakaret'te değildir.Eğer, ölmüş bir insana karşı, saygılı olunması gerektiğini düşünüyorsan, bıraktığı eserleri gözden gerçimelisin.Böyle birşeyi, yazmaya neden gerek duyduğunu anlamadım.Yazılanları biraz daha iyi okumanı öneriyorum.

Sitelerde Paylaş

ya ölmüş gitmiş insan hakkında böyle agresiv söylemlerde bulunmak hiç hoş değil.

sonuçta onunla aynı düşüncelere sahip değilim.çok başka düşünüyorum ama insanların dilediği gibi düşünme hakkı vardır tabi..

toprağı bol olsun,ruhu şad olsun..sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Kardeş, ben o şahsa hakaretmi ettim? İyimisin sen? Başsağlığı dilemek zorunda değilim.Dilememem, onun şahsına hakaret'te değildir.Eğer, ölmüş bir insana karşı, saygılı olunması gerektiğini düşünüyorsan, bıraktığı eserleri gözden gerçimelisin.Böyle birşeyi, yazmaya neden gerek duyduğunu anlamadım.Yazılanları biraz daha iyi okumanı öneriyorum.

Pirenineyi kızdırmak istemezsin bence. :D

Sitelerde Paylaş
ya ölmüş gitmiş insan hakkında böyle agresiv söylemlerde bulunmak hiç hoş değil.

Bence bu çok yanlış düşünce.

Herkes ne düşünüyorsa açık açık söyleyebilmelidir.

Hakarete kaçmayacak şekilde sevmediğini belirtebilmeli, nefretini ifade edebilmeli, eleştirebilmeli.

Diğer türlü insanlarımızı ikiyüzlülüğe alıştırıyoruz hep.

Başsağlığı dileyip de içinden küfür ediyorsa, o başsağlığı dilenmemelidir.

Bir hadis anlatılır peygamberin amcası Abbas hakkında.

Hatırımda kaldığı kadarıyla; Bir tanıdığı Hristiyan hastalanır, yatağa düşer. Abbas evine ziyarete gider, geçmiş olsun dileklerinde bulunur. Ayrıldıktan sonra dışarda "Allah onun canını alsın" der. Sebebini de Hristiyan ve Yahudileri dost edinmemeye bağlar.

Bu rivayet doğru mudur bilemem ama hiç de doğru bir örnek değildir.

Sitelerde Paylaş

Bence bu çok yanlış düşünce.

Herkes ne düşünüyorsa açık açık söyleyebilmelidir.

Hakarete kaçmayacak şekilde sevmediğini belirtebilmeli, nefretini ifade edebilmeli, eleştirebilmeli.

Diğer türlü insanlarımızı ikiyüzlülüğe alıştırıyoruz hep.

Başsağlığı dileyip de içinden küfür ediyorsa, o başsağlığı dilenmemelidir.

Bir hadis anlatılır peygamberin amcası Abbas hakkında.

Hatırımda kaldığı kadarıyla; Bir tanıdığı Hristiyan hastalanır, yatağa düşer. Abbas evine ziyarete gider, geçmiş olsun dileklerinde bulunur. Ayrıldıktan sonra dışarda "Allah onun canını alsın" der. Sebebini de Hristiyan ve Yahudileri dost edinmemeye bağlar.

Bu rivayet doğru mudur bilemem ama hiç de doğru bir örnek değildir.

neden pante?bence yanlış değil..Henüz ölmüş bir adam hakkında hakaret etmeye hiç gerek yok.

sonuçta ilhan arsel masum insanları öldürmüş bir cani falan değildi,öyle değil mi?kime zulmetti,kimin canına kıydı?

yok efendim islam karşıtlığı yapmış,kitaplar yazmış vs...yapsın yazsın ne farkedecek?

yahu insan zaten öğrenmek isterse doğrunun,gerçeğin peşine gider..ve en sonunda bulur onu.

kişisel düşüncem islam hukuğuna vakıf en etkili kişide hüseyin hatemi'dir.

ben ona inanıcam siz ilhan arsele öbürü turan dursuna öbürü bilmem kime..

Sitelerde Paylaş
Sıra sizede gelecek.Siz ondan daha avantajlısınız.Gelin, sonunun ne olduğu belli olmayan şu dünyada bu kadar kibirli olmayın

sira hepimize gelecek, ayni şekilde sana da :)

ama sonunda hiç birimize bir şey olmayacak, geberip gideceğiz.

kisacasi birakin bu ayaklari artik.

Sitelerde Paylaş

Haklısın, onun seviyesine düşmek istemem.Yoksa bizde biliriz, klavye delikanlılığını ama doğru olan adam gibi konuşmaktır.

Şu seviye sözcüğünden, sizin gibilerin dilinde durmaksızın dolanması yüzünden tiksiniyorum. Sahip olamadığınız her kavram gece gündüz dilinizde.

Ahlak, seviye, erdem, iyilik, dürüstlük, namus...

Televizyonda sürekli gördüğümüz şarkıcı veya mankenler vardır hani.. Birtakım adamlar vardır, üç beş tane manken onların arasında dolanır durur. Her defa "çok seviyeli bir ilişkimiz var" derler.

İşte onlar gibisiniz. Bu tür sözcükler sizlerde çok sakil duruyor, anlamını yitirip itici hale geliyor.

Her şeyiniz zarar be kardeşim..

Bir de, sen şu klavye başında yazdıklarının hesabını veremeyecek kadar aciz ve düşüksün. Birileri attığı adımın ardında durup korkmadan hesap verirken, sizin gibiler kaçacak delik ararlar.

Onun için hiç burada delikanlılıktan, seviyeden falan bahsetmeyin. Senin gibiler ancak ölenin ardından kin ve nefret kusar.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

O herzaman bizimle olacak.

Putperestler götlerine kina yaksinlar Ilhan Arsel öldüdeye:-)))))).

Allah yalniz Kureys kabilesinden sorumludur.

Arap Giribine bulasanlari yahabilir.

Bizim yanimiza salavatla bile 1 metreden daha yahinimiza gelemez.

Cünkü bizimki tüm evrenlerin YÜCEGÜCÜDÜR.

Bizimkisi sizinkini DÖVER VALLAAA:-))))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Sıra sizede gelecek.Siz ondan daha avantajlısınız.Gelin, sonunun ne olduğu belli olmayan şu dünyada bu kadar kibirli olmayın.

İlk cümle gayet normal ve tutarlı. Sıra bize de gelecek, herkese gelecek...

Ancak son cümle herşeyi berbat ediyor. Ahh Müslüman, sana göre bu Dünya'nın sonu belli değil mi? Neden böyle yazıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Şurada senelerdir bulunuyorum..

Bütün müslümanların müridlerine şeyhlerine hocalarına ve abilerine sırf müslüman diye aptal gerizekalı dendi..Ölmüş olanların ise mezarlarına edelim dendi..

Şimdi müslümanlardan aydın diye tabir ettiğiniz ucubeler için başsağlığımı isteniyor?

Ne kadar komik..

Sitelerde Paylaş

Üzüldüm imansız gitmesine toprağı bol olsun ne diyeyim. Yalnız çok seviyesiz tartışıyorsunz daha itinalı olalım ki bir farkımız olsun (bu sözlerim islam sancağı altında toplanmış kardeşlerime) .Kim ne kadar kışkırtırsa kışkırtsın biz böyle gördük dinimiz bunu emreder. Gerçek müslüman 'Allah sizi şöyle yapsın böyle yapsın demez';'Allah ıslah etsin' der.Ölmüş gitmiş boşverin siz de zaten yeterince azap çekiyordur eğer kafir olarak gittiyse.

Sitelerde Paylaş

Üzüldüm imansız gitmesine toprağı bol olsun ne diyeyim. Yalnız çok seviyesiz tartışıyorsunz daha itinalı olalım ki bir farkımız olsun (bu sözlerim islam sancağı altında toplanmış kardeşlerime) .Kim ne kadar kışkırtırsa kışkırtsın biz böyle gördük dinimiz bunu emreder. Gerçek müslüman 'Allah sizi şöyle yapsın böyle yapsın demez';'Allah ıslah etsin' der.Ölmüş gitmiş boşverin siz de zaten yeterince azap çekiyordur eğer kafir olarak gittiyse.

Einstein falan ne azaplar çekiyor.Ama elin imamı cennette aklını iyi kullandığı için ödüllendirilecek,Yoksa tüm bilim adamlarını toplasam bir imam etmezmiş.Einstein beynini kullanamamış,islamı seçememiş :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...