Jump to content

Basortu hakkinda bir soru

Recommended Posts

kuranda basşörtüsü vardır.çünkü olmasyadı kuran ı en iyi anlayan araplar başörtüsü takmazlardı

Peki...

Ya Suudi Prens’in 4. eşi Prenses Amira?

Peygamber’in soyundan gelen Ürdün Kralı’nın eşi Rania?

Bunlar müslüman değil mi?

Bunlar da fotografları:

http://www.havadis.net/haberdevami.asp?haberID=6427

http://www.alem.com.tr/alem11200212/kapak/kapake.html

Sitelerde Paylaş
  • İleti 357
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yunanistan da geçen yıl ülkenin çok büyük bölümünü etkileyen orman yangınları ile mücadele eden köylü kadınların görüntülerine baktım da onlarda da başörtüsü vardı. Tıpkı Türk kadınları gibi.Tıpkı erkeklerin şapka giymesi gibi bir ihtiyaçtır bence başörtüsü..Yoksa Yunan kadınının müslümanlıkla ne alakası var.İslami bir unsur olduğunu sanmıyorum başörtüsünün.Ya da olmazsa olmazı değildir...

Neden teist arkadaşlar türban ya da başörtüsünü savunur dururlar..Kuranda da yok türban..Kaldı ki bir kadının en cezbedici yeri saçı mıdır?..saçını örttün diyelim, yüzünüzdeki en cezbedici yerleriniz olan gözleriniz ve dudaklarınız ne güne duruyor?Asıl biz erkekleri tahrik eden gözler ve dudaklar değil midir?

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar:

Kuranda başınızı örtün emrini savunan arkadaşlara soruyorum şimdi. Peki rahibeler neden başını kapatıyor?

Selametle....

Çünki bütün kitap gönderilmiş dinlerin özünde kadın Mahrem sayılmıştır ve tesettüre riayet etmeleri tavsiye edilmiştir.. Bütün peygamberlerin eşleri kapalıdır.. İslam Aleminde hatırı sayılır her müslümanın hanımı yada aile fertleri kapalıdır..

Açık olmak ayrıdır ama kapanmaya karşı çıkmak; Hele Kur'an da yoktur demek çok ayrı.. Bu insanı imandan çıkartabilir.. Çünki dir bir noktada da hakka taraf olmaktır, velev ki kendimiz yapmasakta..!

Sitelerde Paylaş
Yunanistan da geçen yıl ülkenin çok büyük bölümünü etkileyen orman yangınları ile mücadele eden köylü kadınların görüntülerine baktım da onlarda da başörtüsü vardı. Tıpkı Türk kadınları gibi.Tıpkı erkeklerin şapka giymesi gibi bir ihtiyaçtır bence başörtüsü..Yoksa Yunan kadınının müslümanlıkla ne alakası var.İslami bir unsur olduğunu sanmıyorum başörtüsünün.Ya da olmazsa olmazı değildir...

Neden teist arkadaşlar türban ya da başörtüsünü savunur dururlar..Kuranda da yok türban..Kaldı ki bir kadının en cezbedici yeri saçı mıdır?..saçını örttün diyelim, yüzünüzdeki en cezbedici yerleriniz olan gözleriniz ve dudaklarınız ne güne duruyor?Asıl biz erkekleri tahrik eden gözler ve dudaklar değil midir?

Elbette Türban olmazsa olmazı değildir.. Biz herkes örtünsün mantığında değiliz.. Yada örtünen müslüman, örtünmeyen gavur mantığında da değiliz.. Örtünmek işi çözmüyor, aksine insanın mesuliyetini ve sorumluluğunu artırıyor.. Ama buna karşılık hakkını verebilirse derecesi de artıyor..

Sadece savunuyoruz, çünki karşı çıkanlar var...

Öyle yada böyle bir takım insalar örtünmeyi tercih etmişler.. Çeşitli sebebler ile kendilerini böyle rahat ve huzurlu hissediyorlar.. Bunlara karşı çıkanlara karşı olduğumuz için tesettürü savunuyoruz.. Propagandasını yapmak için değil.. Arada çok ciddi fark var..

İşte bu tarz bir yaşamı ve giyinmeyi tercih eden insanların Eğitim gibi çok ciddi ve temel bir hakkı ellerinden alınmakta... Bu zihniyet yanlıştır... Esas karşı çıkılan noktada budur...

Tesettür ister dinin emri olduğu için, ister kadın kendisini öyle daha huzurlu hissettiği için olsun, ister çeşitli baskılarla olsun, ister başka sebeblerle olursa olsun.. Kısaca ne olursa olsun bir tarz meselesidir.. Kimseyede bir zararı yoktur.. Yani tesettür olarak kafamızda 1-2 metrelik bir sırık gezdiriyor olsaydık belki başkalarına zararı olur mantığı ile karşı çıkılabilirdi... Ama bu sadece bir giyim tarzıdır.. Başkalarına zararı olmadığı sürecede müdahele etmemek gerkli.. Yoksa bunun sonu yok ki.. Yarın bir başkasıda çıkar etek giyme yada mini giyme yada küpe takma yada flar bağlama v.s. gibi yasaklar koyabilir...

Birde kur'an da yok diyen zihniyete karşıyız.. Neye göre yok..! 1500 senedir vardı da, şimdi mi yok oldu..? Kapanmaktan kasıt sadece başı örtmek değil; Vucudu da birlikte örtmek.. Yoksa başını ört, kıçını aç gibi bir mana ortaya çıkar ki; buda tümden yanlıştır.. Ama örtünmenin şekli bize bırakılmış...

Bende tersten bakınca karşı çıkanların neden karşı çıktıklarını anlamıyorum... Hangi maksatla karşı çıkıyorsunuz.. Birisi gelip sizin giyim tarzınıza müdahele etse bunu hoş karşılarmısınız.. Benim hakkım olabilir mi ki; gelip size müdahele edeyim, onu giyme, öyle giyinme falan demeye hakkım var mı..?

Sitelerde Paylaş
Çünki bütün kitap gönderilmiş dinlerin özünde kadın Mahrem sayılmıştır ve tesettüre riayet etmeleri tavsiye edilmiştir.. Bütün peygamberlerin eşleri kapalıdır.. İslam Aleminde hatırı sayılır her müslümanın hanımı yada aile fertleri kapalıdır..

Açık olmak ayrıdır ama kapanmaya karşı çıkmak; Hele Kur'an da yoktur demek çok ayrı.. Bu insanı imandan çıkartabilir.. Çünki dir bir noktada da hakka taraf olmaktır, velev ki kendimiz yapmasakta..!

Ne hikmetse hepsi de orta doğu'dan çıkmış bu saçmalıkların :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Elbette Türban olmazsa olmazı değildir.. Biz herkes örtünsün mantığında değiliz.. Yada örtünen müslüman, örtünmeyen gavur mantığında da değiliz.. Örtünmek işi çözmüyor, aksine insanın mesuliyetini ve sorumluluğunu artırıyor.. Ama buna karşılık hakkını verebilirse derecesi de artıyor..

Öyle yada böyle bir takım insalar örtünmeyi tercih etmişler.. Çeşitli sebebler ile kendilerini böyle rahat ve huzurlu hissediyorlar.. Bunlara karşı çıkanlara karşı olduğumuz için tesettürü savunuyoruz.. Propagandasını yapmak için değil.. Arada çok ciddi fark var..

İşte bu tarz bir yaşamı ve giyinmeyi tercih eden insanların Eğitim gibi çok ciddi ve temel bir hakkı ellerinden alınmakta... Bu zihniyet yanlıştır... Esas karşı çıkılan noktada budur...

Tesettür ister dinin emri olduğu için, ister kadın kendisini öyle daha huzurlu hissettiği için olsun, ister çeşitli baskılarla olsun, ister başka sebeblerle olursa olsun.. Kısaca ne olursa olsun bir tarz meselesidir.. Kimseyede bir zararı yoktur.. Yani tesettür olarak kafamızda 1-2 metrelik bir sırık gezdiriyor olsaydık belki başkalarına zararı olur mantığı ile karşı çıkılabilirdi... Ama bu sadece bir giyim tarzıdır.. Başkalarına zararı olmadığı sürecede müdahele etmemek gerkli.. Yoksa bunun sonu yok ki.. Yarın bir başkasıda çıkar etek giyme yada mini giyme yada küpe takma yada flar bağlama v.s. gibi yasaklar koyabilir...

Birde kur'an da yok diyen zihniyete karşıyız.. Neye göre yok..! 1500 senedir vardı da, şimdi mi yok oldu..? Kapanmaktan kasıt sadece başı örtmek değil; Vucudu da birlikte örtmek.. Yoksa başını ört, kıçını aç gibi bir mana ortaya çıkar ki; buda tümden yanlıştır.. Ama örtünmenin şekli bize bırakılmış...

Bende tersten bakınca karşı çıkanların neden karşı çıktıklarını anlamıyorum... Hangi maksatla karşı çıkıyorsunuz.. Birisi gelip sizin giyim tarzınıza müdahele etse bunu hoş karşılarmısınız.. Benim hakkım olabilir mi ki; gelip size müdahele edeyim, onu giyme, öyle giyinme falan demeye hakkım var mı..?

Sevgili Mask:

Rahat ve huzur veren örtünme ile dine boca edilmiş siyasallaşan başörtüsünden bahsediyoruz, yani ikisi farklı şeyler. Söylediklerin akla çok yakın ancak irana bak, arabistana bak, ben başı açık inanan bir müslüman bayanım, yarın bana da başını kapatacaksın diye dayatmayacaklarının garantisini bu ülkede verebilen varmı acaba, buna sende dahil....

Selametle...

Sitelerde Paylaş

Sevgili Mask;

Bize bırakılan şu:

"Edep yerlerimizi örtmemiz dinin gereği, geriye kalanda serbestiz".

Bak benim yaşadığım yerde hanımlar mini etek ve mayo ile gezince huzura kavuşuyorlar. Hani sen örtünmekteki huzurdan bahsediyorsun ya.

Allah bu izni vermiş.

Siz de bu izni kaldırmaya kalkarak tanrılık taslamayacaksınız.

Hatta kadınların camilerdeki kıyafetlerine bile karışmaya kalkmayacaksınız.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
kadının mahrem yeri nere erkeğin nere? sayarmısın lütfen?

Benim elim ve yüzümün haricindeki her yer ile, senin göbek ve diz kapağın arası her yer :P

Mutlu oldun mu? Tabi ki değil, ölçülü Allah kuranda koymuştur, başka söze de gerek yoktur....

Peki ben de sana şunu diyeyim, kadının saçını tahrik unsuru olarak görüyorsunuz ya. Niçin traş oluyorsunuz, niçin saçınıza sakalınıza şekil veriyorsunuz, bunu kendiniz için mi yoksa kadınları cezbetmek için mi yapıyorsunuz ey erkekler?

Soruma cevap bekliyorum tatar, kaçamazsın benden....

Sitelerde Paylaş

...

Bu şekilde konuşunca iyi hoş...

Biz de özgürlüklerden yanayız. Ama özgürlükler hep sünni müslümanlara, hep sünni müslümanlara olunca olmuyor işte...

Aynı mantıkla yarın bi gun afrodit'e tapınan birisi bikiniyle de üniversiteye gelebilir hani...

Kimse de gıkını çıkaramaz bu mantıkla...

Ama ya sen ve senin gibiler onlara "Ama bunu bulandıranlar; tesettürü hazmedemiyenler..Kendileri örtünmedikleri gibi, örtünenlere de karşı çıkıyorlar."dersen? Bu cümle de sana ait...

Dün ilayda da başörtüsünü ahlakla ilişkilendirdi.

Hatta sadece bunu yapmakla yetinmedi "bir erkek de yanındaki mini etekli kadına baktırmamalı, ben ne anladım onun erkekliğinde?" gibisinden birşeyler zırvaladı.

Bir orta yol kesinlikle bulunmalı...

Sitelerde Paylaş
Bu şekilde konuşunca iyi hoş...

Biz de özgürlüklerden yanayız. Ama özgürlükler hep sünni müslümanlara, hep sünni müslümanlara olunca olmuyor işte...

Aynı mantıkla yarın bi gun afrodit'e tapınan birisi bikiniyle de üniversiteye gelebilir hani...

Kimse de gıkını çıkaramaz bu mantıkla...

Ama ya sen ve senin gibiler onlara "Ama bunu bulandıranlar; tesettürü hazmedemiyenler..Kendileri örtünmedikleri gibi, örtünenlere de karşı çıkıyorlar."dersen? Bu cümle de sana ait...

Dün ilayda da başörtüsünü ahlakla ilişkilendirdi.

Hatta sadece bunu yapmakla yetinmedi "bir erkek de yanındaki mini etekli kadına baktırmamalı, ben ne anladım onun erkekliğinde?" gibisinden birşeyler zırvaladı.

Bir orta yol kesinlikle bulunmalı...

Oyları da bir partiye topladılar mı kimse deymesin keyiflerine, ondan sonra sayıklamaya başlarlar "demukraasi, demukraasi" diye...

Sitelerde Paylaş

Hugo'nun bir sözü var:

"İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır" diye...

Ne kadar doğru bir söz...

Ne zamanki tüm dinlerden insanların bir arada yaşadığı bu ülkede herkese tanınan haklar eşit olur. İşte o zaman sünni müslümanların da kendilerine daha çok özgürlük isteme hakkı doğar. Buna ben de dahil...

Ne diyor Kuran'da:

Nisa

58. Şu bir gerçek ki, Allah size emanetleri, onlara ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah size bu şekilde ne güzel öğüt veriyor. Allah Semî'dir, çok iyi duyar; Basîr'dir, çok iyi görür.

135. Ey iman edenler! Öz benliğiniz, anne-babanız, yakınlarınız aleyhine de olsa, zengin veya fakir de olsalar, adaleti dimdik ayakta tutarak Allah için tanıklık edenler olun. Allah, ikisine de sizden daha yakındır. O halde nefsinizin arzusuna uyarak adaletten sapmayın. Eğer dilinizi eğip büker yahut çekimser kalırsanız, Allah yapmakta olduklarınızdan haberdardır

Maide

8. Ey iman edenler! adalet ve dürüstlüğün tanıkları olarak Allah için kollayıp gözetleyenler olun! Bir topluluğun çirkinlik ve kötülüğü sizi adaletsiz davranmaya asla itmesin. adaletli olun! Bu, takvaya/korunup sakınmaya daha uygundur. Allah'tan sakının. Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdardır.

42. Yalana iyice kulak verirler, haramı tıka-basa yerler. Sana geldiklerinde ister aralarında hüküm ver, ister onlardan yüz çevir. Eğer onlardan yüz çevirirsen sana hiçbir şekilde zarar veremezler. Ama aralarında hükmedersen, adaletle hükmet. Allah, adaletle hükmedenleri/adaleti ayakta tutanları sever.

Enam

152. "Yetimin malına yaklaşmayın! Ancak rüştüne erişinceye kadar en güzel yolla ilgilenme hali müstesna. Ölçme ve tartmayı tam bir dürüstlükle yerine getirin. Hiç kimseye yaratılış kapasitesinin üstünde yükümlülük getirmiyoruz. Konuştuğunuz zaman, yakınlarınız/aleyhine de olsa, adaleti gözetin. Ve Allah'a verdiğiniz söze sadık kalın. Düşünüp öğüt alasınız diye O size bunları önerdi.

Konu ile ilgili daha onlarca ayet var Kuran'da...

Kuran adaleti gerçek iyilik olarak sunar...

Müslüman olsun, ateist olsun, insan olan herkesin adaletli olması dileği ile...

tarihinde epifun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Oyları da bir partiye topladılar mı kimse deymesin keyiflerine, ondan sonra sayıklamaya başlarlar "demukraasi, demukraasi" diye...

Sevgili Andromeda:

Epifunun yazdıklarından bu çıkarımımı yaptın, sence epifun ve ben ve o partiye oy, sana sıcak geliyor mu?

Sevgiyle...

Sitelerde Paylaş

Allah size, çocuklarınız (ın alacağı miras) hakkında, erkeğe iki dişinin payı kadarını emreder. (Çocuklar sadece) ikiden fazla kız iseler, (ölenin geriye) bıraktığının üçte ikisi onlarındır. Eğer kız bir ise (mirasın) yarısı onundur. Ölenin çocuğu varsa, geriye bıraktığı maldan, ana babasından her birinin altıda bir hissesi vardır. Eğer çocuğu yok da (yalnız) ana babası ona varis oluyorsa, anasına üçte bir düşer. Eğer kardeşleri varsa anasının hissesi altıda birdir. (Bu paylaştırma, ölenin) yapacağı vasiyetten ya da borcundan sonradır. Babalarınız ve oğullarınızdan, hangisinin size daha faydalı olduğunu bilemezsiniz. Bunlar, Allah tarafından farz kılınmıştır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

nisa 11

ewet adeletli olmak iyidir.....[

Sitelerde Paylaş
Sevgili Mask:

Kadın neden mahrem sayılmıştır, bunu ayetle desteklermisin ayrıca rica etsem...

Şuan ayet ayet araştıramam ama mealen söyleyebilirim...

Kuran'a göre :

- Sanırım Azhab süresinde de Kadınların NA-MAHREM oldukları kimseler açıkça sayılmış.. Demekki diğerleri mahrem oluyor..

- Abdest ve teyemmüm ayetlerinde de kadınlarla temasın sonucunda abdest alınması, su yoksa teyemmüm edilmesi tavsiye edilmiş.. Buda kadının mahremiyetini gösterir..

- Nur suresinde ki tesettür ayeti ve Hz. Yusuf'un hikayesinde de bu mahremiyet belirtilmiştir..

Şimdilik bu kadar.. Detaylarına siz Kur'an dan bakarsınız...

İslam Fıkıhına Göre :

- Kadının mahrem olduğu Hadis, Sünnet ve İcma ile sabittir.

- Tüm islam alimleri bu meselede ittifak etmişlerdir.

- Peygamber efendimizin Kör bir adam dan dahi hanımlarının gizlenmesi gerektiği meselesi de buna delildir.

- Asrı saadet ve sonrasında hanımların perde arkasından erkekler ile gösrüşmesi de kadının mahremiyetine delildir..

İslam Adetine Göre.

- 1500 senedir bu mesele her devirde ve her islam ülkesinde bu şekilde yaşanmıştır..

Neticede Kadın Dinen Mahremdir...

Bu şu demek değildir...

Açık her kadın haram işlemektedir.. Kapalı kadınlar günahsızdır yada cennetliktir.. Allah sadece kapalı kadınlardan razıdır, diğerlerinden razı değildir.. v.s. gibi yanlış kanılarda bulunmak doğru değildir....

Herşeyin dereceleri vardır.. Tesettür İMANIN bir şartı değildir.. Takvanın da dereceleri vardır.. Tesettür bu basamaklardan birisidir.. Ama bu basamağı atladığı halde daha üst seviyelere çıkan pek çok hanımda vardır...

Bu meselede benim anladığım şudur...

Aynı seviyede iki hanımı ele aldığımızda.. Farz edelim ki bunların herşeyi eşit olsun... Hayat şartları, akıl seviyeleri, ibadet seviyeleri v.s. v.s.. her şeyde eşit olsunlar; birisi kapalı, birisi açık olsun... Anladığım şudur ki, kapalı olan, açık olandan bir derece üstündür.. Ama dediğim gibi örtünmek Allah'ın rızasını kazanmak noktasında yapılabilecek milyonlarca şeyden sadece birisidir... Hepsi yada hepsinin temeli değil.. Bu noktada bir itirazım yok.. İtirazım sadece buna karşı çıkanlara... Yani dinde yada Kur'an da yoktur diyenlere..

Tesettür dinde de kur'an da da vardır.. Aksini iddia etmek bilerek yada bilmeyerek en kibar tabir ile cehalettir..

Sitelerde Paylaş
Sevgili Mask;

Bize bırakılan şu:

"Edep yerlerimizi örtmemiz dinin gereği, geriye kalanda serbestiz".

Bak benim yaşadığım yerde hanımlar mini etek ve mayo ile gezince huzura kavuşuyorlar. Hani sen örtünmekteki huzurdan bahsediyorsun ya.

Allah bu izni vermiş.

Siz de bu izni kaldırmaya kalkarak tanrılık taslamayacaksınız.

Hatta kadınların camilerdeki kıyafetlerine bile karışmaya kalkmayacaksınız.

Selam ve sevgiler.

Yanlışsın arkadaşım......

Edeb yerlerimizi örtmek; Dinden önce İnsanlığın bir gereğidir... İnsanı hayvanlardan farklı kılan bir yönde giyinmektir... Hayvanlar bir giysiye muhtaç olmadıklarından ve ahlak diye bir mefhum taşımadıklarından onlar edep yerleri açıkta gezebilirler... Ama kendisine insan diyen bir insanın bu şekilde gezmesi edepsizliktir..

Haa, bunu özgürlük adına savunanlar da var ve inanıyorum ki günün birinde insanlar sokaklarda çıplak gezmeye başlıyacaklar.... Çünki insanın içinde 2 cihat vardır... İnsan bu iki cihetten birisini tatmin etmek zorundadır.. Başka türlü yaşayamayız.. Ve bunlar birbirine tamamen zıttır.. birine yöneldiğinde diğerinden uzaklaşırsın..

Bu iki cihet

1- Ruh ve Kalbin taradında olan Nuraniyet..

2- Şeytan ve Nefsin tarafındaki Enaniyet..

İşte eneniyet tarafına yönelenler çıplak gezmekten hoşlanabilirler, zamanla bu arzu içlerinde kuvvet kazanır ve çıplak gezmekten huzur bulabilirler... Ama bu huzur onları cehennemin dibine doğru sürükleyen sahte ve aldatıcı ve geçici bir huzurdur.. Hakiki ve baki değildir..

Sitelerde Paylaş
Sevgili Mask:

Rahat ve huzur veren örtünme ile dine boca edilmiş siyasallaşan başörtüsünden bahsediyoruz, yani ikisi farklı şeyler. Söylediklerin akla çok yakın ancak irana bak, arabistana bak, ben başı açık inanan bir müslüman bayanım, yarın bana da başını kapatacaksın diye dayatmayacaklarının garantisini bu ülkede verebilen varmı acaba, buna sende dahil....

Selametle...

Şimdi her inançta aşırı ve uç noktalar vardır elbet ama bunlar azınlıktadır..

Şimdi ateistlerin içinde teistlere hayat hakkı tanımayacak derecede yobazlaşmış, vahşileşmiş tipler olabileceği gibi; teistler içinde de aynı tarzda bağnazlaşmış tipler illa ki vardır.. Bu her farklı akım da vardır.. Önemli olan işin vasat kısmıdır..

Siz örtünmeye karşı çıkarak kendinizi böyle bir tehlikden korduğunuzu sanıyorsanız aksine çok yanlılıyor ve yanlış yapıyorsunuz... Çünki etki, tepki yi doğurur.. Siz adil ve özgürlük tarafında olursanız; yarın herhangi bir sistem değişikliğinde de karşınızdaki taraftan kendinize adil ve özgürlük tarafında tarafgirler bulabilirsiniz... Ama baskı ve zülm arttıkça; en adil ve karşı fikirlere saygılı insanları bile bir kutba doğru itmiş olursunuz ki; bunun tepkisi de büyük olur...

Sitelerde Paylaş

eğer insanlar zayıflıklarını kabul etzelerdi kuran cennet cehennem vb. gibi yanlış batıl şeylere inanmayacaklardı.tabi ki çıplak olmayacaksın.ama saça takılan göstermelik bir bez parçasının hiçbir analamı olmayacaktır.zira önemli olan niyet değil midir?yok hayır başörtüsü takamyıp da karşıdakini tahrik ise bu niyete bağlidır...

gerçekten de insanlar da bulunan duygu ve zevklerinin yönlendirmesi olan zaafları vardır...aslında akıl ve mantık yolu ile doğruya ulaşbilir...ve gerçekten de zaaflarımı bılır ve bunları aşabilirsek insanlığa uygun davranırız....

komşumuzun karısı kızına şehvetle bakmaksak yani güdülrimi köreltirsek ancak o zaman insan olabiliz vb......din için değill temiz ilşkiler temiz nesiller maydana getirmek için ahlaka uygun davranmalıyız<....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...