Jump to content

Büyük Çelişki Evlatlık Meselesi!

Recommended Posts

Iste böyleee,

Ahzab suresi 37 inci ayat müslümanlarin hanki tiynet icinde olduklarinin bir aynasidir.Muhammet tarafindan Allaha isnat edilerek uydurulan bir yalandir.YÜCEGÜC kimsenin UCKUR isleriyle ugrasacak kadar BASIT birgüc deyildir.

Insanin bu islerini ayarlamasi icin su kabagina US koymustur.

Insan bu sukabagindaki beyinle islerini cözer.

Yoksa diyer canlilar gibi CIPLERIMIZE yapacaklarimizi yapmayacaklarimizi islerdi,bizde ona göre Yüce güce tanismadan otomatikman ciplarimizin müsaade ettigi yapardik.

O ne bicim bir yüce gücki Muhammedin UCKUR islerinede el atiyor.

Bu ayata YÜcegüc ayati demek.

Bu SUCU Yücegüce yüklemegi,putperesler bile zor yapabilir.

Gercekten ,coklarinin gözleri bakar KÖR

Kulaklari SAGIR

Yürekleride MÖHÜRLÜ.

Bir düsünün

Neden Islam alaminda hicbir müslüman cocuguna ZEYID adini koymuyor?

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 139
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir düsünün

Kardeş, burdan çıkışla senelerdir dediğime geldik, neden Adem isimli kızlar yok ortalıkta... Oysa Adem erkekti demek kadındı demekten daha mantıksız...

Bilinç zorlaması...

Zeyd adı ortalıkta yok, zaten hiç olmadı da ondan yok...

Sitelerde Paylaş

Ohhh maşallahh.. Ohhh...

Sonra 750 bluğ çağına ermiş Yahudi erkeğin 3 gün süren kelle kesme işleminde de "Allah'ın değil mi Yahudiler, Allah öldürün demiş, onlar da boğazalmış"

Allah'ın emaneti değil mi "Karı", Allah Kuran'da dövün diyor, dövüyoruz. Allah'ın değil mi canlılar, Allah kısasa kısasas demiş, biz de gebertiyoruz.

Ohhhh...

Cinayet işleyenler gebersin. Topluma kazandırılmasın idam edilsin. Çiçek böcek insan hakları edebiyatı yapınca Allah'tan daha mı insancıl oluyoruz?..

Hakkı ile kısasa kısas yapılsaydı Allah'ın canlılarını daha az öldürmüş olurduk. Hatta nitelikli sağlıklı, yararlı, sevilen, uyumlu ve bütünleşik bireyleri daha fazla korumuş olurduk.

Sitelerde Paylaş

Cinayet işleyenler gebersin. Topluma kazandırılmasın idam edilsin. Çiçek böcek insan hakları edebiyatı yapınca Allah'tan daha mı insancıl oluyoruz?..

Hakkı ile kısasa kısas yapılsaydı Allah'ın canlılarını daha az öldürmüş olurduk. Hatta nitelikli sağlıklı, yararlı, sevilen, uyumlu ve bütünleşik bireyleri daha fazla korumuş olurduk.

Sen zinadan yakalansan. Seni yakarak öldürseler. Ne derdin?

"Heyy Allah'ım ne mübareksin, Yarabbim. Bana haz veriyor yanmak. Yakın yakın. Allah'a kavuşucam" mı derdin?

Zina edeni öldür öldür de yarın bir gün seni de eline geçirirler.

Derler ki,

"Allahu ekber! Allah'u Ekber! Çatttt. Kafan eski Zigguraatlardan aşağı yuvarlanır gibi yuvarlanır"

O aradadüşünürsün, Allah Allah bu işte bi gariplik var.

O zaman bir bakmışssıN, meğerse seni Allah değil,

Bir çapulcu takımı ölüme göndermiş.

Sitelerde Paylaş

Kardeş, burdan çıkışla senelerdir dediğime geldik, neden Adem isimli kızlar yok ortalıkta... Oysa Adem erkekti demek kadındı demekten daha mantıksız...

Bilinç zorlaması...

Zeyd adı ortalıkta yok, zaten hiç olmadı da ondan yok...

Afrodit nasıl olabilir bu ya? Zeyd yok mu? Yeni bir teori ile mi karşı karşıyayız?

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Ahzab suresi 37 inci ayat müslümanlarin hanki tiynet icinde olduklarinin bir aynasidir.Muhammet tarafindan Allaha isnat edilerek uydurulan bir yalandir.YÜCEGÜC kimsenin UCKUR isleriyle ugrasacak kadar BASIT birgüc deyildir.

Insanin bu islerini ayarlamasi icin su kabagina US koymustur.

Insan bu sukabagindaki beyinle islerini cözer.

Yoksa diyer canlilar gibi CIPLERIMIZE yapacaklarimizi yapmayacaklarimizi islerdi,bizde ona göre Yüce güce tanismadan otomatikman ciplarimizin müsaade ettigi yapardik.

O ne bicim bir yüce gücki Muhammedin UCKUR islerinede el atiyor.

Bu ayata YÜcegüc ayati demek.

Bu SUCU Yücegüce yüklemegi,putperesler bile zor yapabilir.

Gercekten ,coklarinin gözleri bakar KÖR

Kulaklari SAGIR

Yürekleride MÖHÜRLÜ.

Bir düsünün

Tolonbeg

Tolonbeg yazıların zor anlaşılıyo. Kusura bakma, cevap veremiyorum.

Sitelerde Paylaş

Afrodit nasıl olabilir bu ya? Zeyd yok mu? Yeni bir teori ile mi karşı karşıyayız?

Yok ben soruyorum, Zeyd kimmiş, nerden biliyoruz kim olduğunu?

Yani bu milyarlarca insan Zeyd isimli bir adamın varlığına ve onun peygamberin evlatlık oğlu olduğuna nasıl inandı, neden böyle düşünüyorlar?

Siz de varlığına inanıyorsunuz ki başlığı açtınız.

Yani bu adam var ki eşini üvey baba nikahlamış olsun...

Sevmek, istediğin kişiyle istediğini yaşamak kişiye özeldir bu bizi ilgilendirmez...

Ama bu başka birşey, milyarlarca insan bu örnekten yola çıkarak evlatlıklarının eski eşlerine nikah kıyabiliyor...

Nerden çıktı bu...

Sitelerde Paylaş

"""""Yani bu milyarlarca insan Zeyd isimli bir adamın varlığına ve onun peygamberin evlatlık oğlu olduğuna nasıl inandı, neden böyle düşünüyorlar?

Siz de varlığına inanıyorsunuz ki başlığı açtınız.""""

afrodit o milyarlarca insan aptal sen akıllısın. Bir de ne zamandır aklıma takılıyor sen sarışın mısın?

Sitelerde Paylaş

Sen zinadan yakalansan. Seni yakarak öldürseler. Ne derdin?

"Heyy Allah'ım ne mübareksin, Yarabbim. Bana haz veriyor yanmak. Yakın yakın. Allah'a kavuşucam" mı derdin?

...

Kısasa kısas... söz öbeğinin tınısından anlaşılmıyor mu? Ne yaparsan aynısını ceza olarak almak demek. Zina'da kısasa kısas olur mu hiç...

Kısasa kısas birilerinin kafasına göre ceza verme yöntemi olarak değil, toplumun bütününce kanıksanmış ceza kanunu olarak uygulanabilir(malı) ancak. Çünkü kişi ve grup aklının, toplumun (iyi işlemek sartıyla) kollektif aklının yanında lafı olmaz.

Sitelerde Paylaş

"""""Yani bu milyarlarca insan Zeyd isimli bir adamın varlığına ve onun peygamberin evlatlık oğlu olduğuna nasıl inandı, neden böyle düşünüyorlar?

Siz de varlığına inanıyorsunuz ki başlığı açtınız.""""

afrodit o milyarlarca insan aptal sen akıllısın. Bir de ne zamandır aklıma takılıyor sen sarışın mısın?

Sen bana bir daha cevap yazma. Boşu boşuna kalp kırmayalım. Çünkü sen fikri değil sürekli kişileri eleştiren birisin...

Seni bir kere daha banlamak istemiyorum.

Evet sarışınım. Büyük ihtimalle de senden yaşça büyüğüm...

Milyarlarca insan için, yani çoğunluk için Kitap ne der bilirsin, lafın tamamını söyletme bana...

Sitelerde Paylaş

afrodit bu ayet senin için:

Ve iz tekulu lillezi en'amellahu aleyhi ve en'amte aleyhi emsik aleyke zevceke vettekillahe ve tuhfi fi nefsike mellahu mubdihi ve tahşen nas, vallahu ehakku en tahşah, felemma kada zeydum minha vetaran zevvecnakeha li key la yekune alel mu'minine haracun fi ezvaci ed'iyaihim iza kadav minhunne vetara, ve kane emrullahi mef'ula.

zeyd ismi Kuran'da açıkça yazıyor bu yüzden milyarlarca insan Zeyd'i biliyor. Azıcık bilgili ol ondan sonra yorum yap. Sonra kızmakla birşey hallolmuyor.

Sitelerde Paylaş

Yani bu milyarlarca insan Zeyd isimli bir adamın varlığına ve onun peygamberin evlatlık oğlu olduğuna nasıl inandı, neden böyle düşünüyorlar?

Sevmek, istediğin kişiyle istediğini yaşamak kişiye özeldir bu bizi ilgilendirmez...

Ama bu başka birşey, milyarlarca insan bu örnekten yola çıkarak evlatlıklarının eski eşlerine nikah kıyabiliyor...

Nerden çıktı bu...

Hadi hatırın kırılmasın diye zeyd muhammedin evlatlığı olmasın,kapı komşusu olsun.Değişen ne oldu.Komşusunun karısına sulanıp onunla evlenen biri ahlaksız değilmidir?.Muhammedin zaten bir sürü eşi var, zeydinkini de alınca haremi çoğalıyor,garibimin ise bir tek eşi elinden gidiyor ve yuvası dağılıyor.Bunu nasıl vicdanınız onaylıyor?

Komşu karısıyla evlenmek dininizde yasak değil diye komşunun karısını ayartıp evlenenleri normal mi göreceksiniz?

tarihinde donkisot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nerden çıktı bu...

Sen bunun Kuran'a sonradan konulduğunu, belki Emevi ya da Abbasi döneminde sıkıştırıldığını ama kimsenin bunun cidden doğru olup olmadığını araştırmadığını, hatta Zeyd isminin bile uydurma olduğunu, olayın da tamamen kurgu olduğunu,

Ama öyle paketlenmiş bir olgu ki, kimsenin aklına bunun gerçekten var mı yok mu olduğunu araştırmak gelmeyeceğini anlatmaya çalışıyorsun.

Evet ilginç bir iddia!

Peki Kuran dışında ki kaynaklar hadis falan.

Onlar da aynı dönemde uydurulmutur dersek... Mmmmmmmm

Evet... Böyle bir operasyon yapılsa harbiden herkes yutardı!

Ama o dönem ki tüm alimlerin susturulması falan lazım.

Bu da çok zor değil mi?

tarihinde inevitablen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fadime şahin olayını hatırlayın.Tarikatlerın istisnasız hepsinde kadınları cinsel obje olarak kullanma ahlaksızlığı vardır.Tarikatt şehyleri bunu kıçından uydurmuyor kuranı örnek alıyorlar.Muhammed allahın emri dedi evletlığını karısını koynuna aldı,tarikat şeyh,leride allahın adını kullanarak aynı melaneti işliyorlar.Hoşlarına giden kdınları kızları yataklarına atıyorlar.

tarihinde donkisot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kısasa kısas... söz öbeğinin tınısından anlaşılmıyor mu? Ne yaparsan aynısını ceza olarak almak demek. Zina'da kısasa kısas olur mu hiç...

Kısasa kısas birilerinin kafasına göre ceza verme yöntemi olarak değil, toplumun bütününce kanıksanmış ceza kanunu olarak uygulanabilir(malı) ancak. Çünkü kişi ve grup aklının, toplumun (iyi işlemek sartıyla) kollektif aklının yanında lafı olmaz.

Aslında öyle ama modern çağ ile cezanın veriliş şekilleri tezat oluşturuyor. En azından akıllı adamların çıkıp bu cezaların şekli artık değiştir. Kuran'da uygulanan o cezalar 610 yılına aittir. DİYEMEDİ.

DİYEMİYOR. Bunun yerine korkarak, "Yooooo, bu kitabı Allah koruyacağım diyor.Olmazzz. Hayırrrrrr. Ben dokunmam ben değiştiremem. Ben üstüne yorum yapamammmm, o nasıl diyorsa öyledir" DEYİNCE.

Al işte bu forumdaki 100'e bölünmüş insanlar topluluğu ortaya çıkıyor!

Sitelerde Paylaş

Fadime şahin olayını hatırlayın.Tarikatlerın istisnasız hepsinde kadınları cinsel obje olarak kullanma ahlaksızlığı vardır.Tarikatt şehyleri bunu kıçından uydurmuyor kuranı örnek alıyorlar.Muhammed allahın emri dedi evletlığını karısını koynuna aldı,tarikat şeyh,leride allahın adını kullanarak aynı melaneti işliyorlar.Hoşlarına giden kdınları kızları yataklarına atıyorlar.

Fadime Şahin'i bir bardan alıp türban taktırıp, uyuşturucu imalatçısı Ali kalkancıyı da şeyh yapıp sonra da haber yaıldığını artık çocuklar bile biliyor.

Sitelerde Paylaş

afrodit bu ayet senin için:

Ve iz tekulu lillezi en'amellahu aleyhi ve en'amte aleyhi emsik aleyke zevceke vettekillahe ve tuhfi fi nefsike mellahu mubdihi ve tahşen nas, vallahu ehakku en tahşah, felemma kada zeydum minha vetaran zevvecnakeha li key la yekune alel mu'minine haracun fi ezvaci ed'iyaihim iza kadav minhunne vetara, ve kane emrullahi mef'ula.

zeyd ismi Kuran'da açıkça yazıyor bu yüzden milyarlarca insan Zeyd'i biliyor. Azıcık bilgili ol ondan sonra yorum yap. Sonra kızmakla birşey hallolmuyor.

Sen bana Kuran kitap hakkında ahkam kesebilecek kişi değilsin...

Benim gibi düşünme ama saygı duy çekil kenara, ama yok illa aptal sarışın, bilmemne imaları yaparsın...

Senle fikir alışverişi yapılmaz...

Ben sana birkaç beden büyük gelirim...

Bana cevap yazma.

Sitelerde Paylaş

Fadime Şahin'i bir bardan alıp türban taktırıp, uyuşturucu imalatçısı Ali kalkancıyı da şeyh yapıp sonra da haber yaıldığını artık çocuklar bile biliyor.

Doğru haklısın, onların ikisi de zaten islamı lekelemek isteyen ateist idiler ve bunun için bu numarayı yaptılar. Bu kafayla sizin daha çok şeylerinizi bellerler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...