Jump to content

2010 Siftahı

Recommended Posts

Tunceli'de PKK'ya özel operasyon

Operasyona subay, astsubay ve uzman çavuşlar katılıyor

TÜRKİYE'nin en seçkin 5 komando tugayından biri olan Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli birlikler, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin 11'inci yıldönümünde PKK'nın ses getirecek eylemler yapacağı istihbaratı üzerine bölgede geniş çaplı operasyon başlattılar. Mazgirt İlçesi'nin dağlık alanlarında PKK'ya karşı düzenlenen operasyona subay, astsubay ve uzman çavuşlardan oluşan profesyonel askerler katılıyor.

Tunceli'de 2010 yılında PKK'ya karşı ilk kapsamlı askeri operasyon, terörle mücadelede özel olarak oluşturulmuş profesyonel birliklerle başlatıldı. Türkiye'de profesyonel 5 komando Tugayı'ndan biri olan ve 2010 yılında tamamı profesyonel subay, astsubay ve uzman çavuşlardan oluşan Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin 11'inci yıldönümünde örgütün ses getirecek eylemler gerçekleştirebileceği istihbaratına karşılık Mazgirt kırsal kesiminde geniş çaplı bir operasyon başlattı. Kış aylarının yumuşak geçtiği ve kar yağışının az olduğu Mazgirt'in bazı bölgelerinde PKK'lıların bombalı veya silahlı eylemlere girişebileceği istihbarını değerlendiren profesyonel birlikler, PKK'lıların bulunduğu alanlara özellikle gece geç saatlerde sızma harekatı düzenliyor. Helikopterler desteğinde nokta operasyonlar düzenleyen profesyonel birlikler, girdikleri bir çok sığınakta buldukları malzemelerle PKK'lıların bölgeyi kısa süre önce terk ettiği bilgisine ulaştı. Her türlü kış koşullarına göre hazırlanmış kıyafet ve üzerlerinde taşıdıkları 35 kilogram ağırlığındaki teçhizatla operasyona giden Mehmetçiğin zaman zaman bazı bölgelerde daha hızlı hareket etmek amacıyla üzerinde taşıdığı bunca ağırlıktaki teçhizatlarına rağmen durmak bilmiyor.

Mazgirt'te sabah erken saatlerde çekilen görüntülerde profesyonel komandoların arazide ne denli hareketli olduğu ve aldıkları özel eğitimle ne denli zinde oldukları gözlendi. Bölgenin en haraketli Tugayı olan Tunceli 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı birlikler 24 saat PKK'ya karşı operasyon için hazır bekletiliyor. Profesyonel komandolar herhangi bir durum karşısında Tunceli dışında Bingöl, Elazığ ve Muş bölgesine de anında intikal ederek özel operasyonlara katılıyorlar. Türkiye'nin en birliklerinden olan askerlerin PKK'ya karşı operasyonlarını mart ayı başından itibaren dahada arttırması bekleniyor.

http://www9.gazetevatan.com/Tuncelide_PKKya_ozel_operasyon_/287881/1/Manset

Sen oyna apo sen oynaaaaaaaaa

Ordu: I want to play a game.Let's the game begin B)

Filmin yeni serisini bekliyorduk.Ve muhteşem bir seri daha geliyor.2010'a Demokrasi'yi araç olarak kullanan meydanı boş bularak giren kıro teröristler malesef yine bir sabah Jigsaw'un onlar için hazırladığı oyun odasında uyanacak.Fazla gürültü yaptınız.Susturucu takmak lazım.

tarihinde Matadorlar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen terörün bu şekilde biteceğine inanıyor musun?

İnanmıyorum.Benim için yeterli değil planlar.Bunada şükür diyip kabulleniyorum.Zamanında hiç sevmediğim rahmetlinin dediği doğruydu Irak savaşına girip 1 koyup 3 alacaktık.Yapamadık.Yapsaydık belki en azından bu kadar olmazdı.Orada saklanamazlardı.

Sitelerde Paylaş

Kıro Teröristler demişim.Üstüne alınıyorsan benim için sorun yok.Merak etme çok saygıdeğer milletine hakaret etmedim,Teröristlere bir yakıştırma yaptım.

Sen ne diye bu kadar saygısızsın? PKK'dan nefret etmek, teröristlere düşman olmak birşeydir. Ama ne diye "kıro" diye genel olarak Kürtler'i aşağılamak için kullanılan bir kelimeyi özellikle kullanmak zorundasın?

"Kıro" aynı Amerika'da siyahlar için kullanılan "nigger" ya da Yahudiler için kullanılan "kike" gibi ırkçı aşağılayıcı bir kelimedir. Bunu kullanmak çok çirkin.

Irkçı aşağılamalar yapmadan da PKK'ya düşmanlık yapabilirsin. Irkçılık yapınca söylemine güç mü katıyor yoksa zarar mı veriyor sence?

tarihinde lex tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen ne diye bu kadar saygısızsın? PKK'dan nefret etmek, teröristlere düşman olmak birşeydir. Ama ne diye "kıro" diye genel olarak Kürtler'i aşağılamak için kullanılan bir kelimeyi özellikle kullanmak zorundasın?

"Kıro" aynı Amerika'da "nigger" ya da Yahudiler için kullnılan "kike" gibi ırkçı aşağılayıcı bir kelimedir. Bunu kullanmak çok çirkin.

Irkçı aşağılamalar yapmadan da PKK'ya düşmanlık yapabilirsin. Irkçılık yapınca söylemine güç mü katıyor yoksa zarar mı veriyor sence?

Özellikle yakıştırma mı seçecektim pkk için ?

Dedim üstüne alınıyorsan benim için sorun yok.Ama ben kurtleri kastetmedim.Belki içimden geçmiş olabilir ama yazımda o niyet yok.Bence milletinin vermiş olduğu fanatizmi bir bırak ve tekrar oku.Teröristlere karşıtlığımdan gocunuyorsan sorun yok.

Bak ben ne diyorum,Madem milletinin kıro olmadığını düşünüyorsun niye üstüne alınıyorsun ?

Ayrıca Amerika'da zenciler birbirine nigga diye hitap eder.''Hey nigga!'' '' Come on niggas'' Nasıl algılandığına bakılmalı.

Kıro'yu ben cahil,medeni olmayan insanlara bir sıfat olarak kullanırım,Teröristler öyle mi öyle.

Kike tamamda,Burada kasıt kurtler değil.

Sitelerde Paylaş

Zenciler birbirine "nigger" der, ama bir beyazın demesi çok kötü karşılanır, hem uygar beyazlar arasında hem de zenciler arasında.

"Kıro" da Kürtçe bir kelimeden alınmış birşey olup genel olarak Kürtler'e aşağılama niyetiyle söylenir. Sonuçta "nigger" tarzı bir kelimedir.

Irkçı bir laftır.

Kullanmasan daha iyi edersin.

Benim hakkımda da varsayımlara girmen senin aslında ne kadar terbiyesiz biri olduğunu gösteriyor. Durup dururken bana düşmanca konuşuyorsun ve aklınca hakaret ediyorsun.

Dağdan mı geldin? Eleştirdiğin "Kırolardan" daha mı uygar zannediyorsun kendini?

tarihinde lex tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ordu: I want to play a game.Let's the game begin B)

Testere filminden bir quote yapmışsın. Ama devamında öyle bir şey yok. ama yine de hoş olmuş. Ben "i want to play a game. Then the game begins." şeklinde biliyordum. Öyle de değilmiş. "Let the game begin." şeklinde bir quote varmış. http://www.imdb.com/title/tt0432348/quotes

Kurandaki bri ayet aklıma geldi. Bu konuda ne kadar doğru söylüyor kuran. :D

Ankebut 64: Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibarettir...

Sitelerde Paylaş

Kıro kürtlere karşı kullanılan bir kelime değildir.Mesela içeriye ayakkabısıyla girene kıro dersin refleks olarak,böyle şeyler toplumda mevcut,yani Kıro nigger ve kike sıfatında değil.Bu sıfatlar tamamen o ırka yöneliktir,ama Kıro değil,bazı kişiler tarafından doğunun eğitimsizliği nedeniyle Kıro sıfatını yakıştırabilir ama Kıro genel olarak toplumda böyle kullanılmıyor.

Bir kıro lafına takılman çok ilginç.Gocunuyorsan problem yok arkadaşım.Teröristsen teröristim de bilelim,değilsen üstüne alınma.Kurtsen çerkezsen banane yav.Bu kadar paranoyak olma.

Sitelerde Paylaş

Testere filminden bir quote yapmışsın. Ama devamında öyle bir şey yok. ama yine de hoş olmuş. Ben "i want to play a game. Then the game begins." şeklinde biliyordum. Öyle de değilmiş. "Let the game begin." şeklinde bir quote varmış. http://www.imdb.com/title/tt0432348/quotes

Kurandaki bri ayet aklıma geldi. Bu konuda ne kadar doğru söylüyor kuran. :D

Ankebut 64: Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibarettir...

Let the game begin olacak.Hatadan dolayı kusura bakmayın.Doğru söylüyorsun.

Kuranıda karıştırmayın şimdi,bir git çay koy muhammed ya. :lol:

Sitelerde Paylaş

Üstelik toplumda biri diğerine kıro der mesela şaka olarak,ama ABD'de bir beyaza bir beyaz nigger diyemez mesela,mantıksız kaçar,çünkü nigger tamamen o ırkla alakalı,kike'de öyle,bu yüzden kıronunda o ırkla alakalı olmadığını anlıyoruz buradan.

Sitelerde Paylaş

Bak ilk önce muhatabın hakkında şöylesin böylesin diye terbiyesizce varsayımlarını teorilerini kendine sakla. Terörist deyip durma bana. Hakaret ettiğinin farkında mısın?

Niye bu terbiyesizce tavır?? Sen kim oluyorsun ki benle böyle konuşuyorsun?

İkincisi: Kıro lafı Kürtçe kökenlidir ve Kürtler'e denir. Kimse bir Laz'a kıro demez. Şimdi "ben öyle demek istemedim" ayaklarına yatma.

Irkçılık yapmayı bırak.

Ben senin ırkçılığına laf ediyorum diye de kendim Kürt olmak zorunda değilim. PKK'lı olmak zorunda hiç değilim. Her aklı başında insan ırkçılığıa karşı çıkar.

İşin kötüsü sen bunu anlayamayacak kadar yontulmamış birisin. Zannediyorsun ki Kürtler'i ırkçı saldırıdan anca Kürt biri korur. Heralde Türkler'in tamamını kendin gibi ırkçı insanlar zannediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Üstelik toplumda biri diğerine kıro der mesela şaka olarak,ama ABD'de bir beyaza bir beyaz nigger diyemez mesela,mantıksız kaçar,çünkü nigger tamamen o ırkla alakalı,kike'de öyle,bu yüzden kıronunda o ırkla alakalı olmadığını anlıyoruz buradan.

"Nigger" siyah demektir. Beyaz biri siyah olamaz. "Kıro" ise Kürt köylülerine ithafen, onlar gibi cahil ve görgü kurallarını bilmeyen kimse manasında kullanılır. Türk biri bir "kıro" gibi davranabilir.

90ların başında Grup Vitamin Istanbul'a Kürtler'e ithafen kıro, maganda falan gibi lafları tedavüle sokmuştu. Şarkıları dinlersen konuşturdukları "kırolar" hep doğu aksanıyla konuşuyor nedense.

Neyse. Sen de bal gibi biliyorsun ki "kıro" Kürtleri aşağılayan ırkçı bir laftır. Kelimenin kendisi Kürtçe "grou" lafından gelir. Bu da "oğlan" manasına geliyor sanırsam.

Sen kıro lafının Kürtleri aşağılayan birşey olduğunu bilmesen ne diye PKK teröristlerine ısrarla "kıro" deme ihtiyacı hissediyorsun? Yalan söylüyorsun. Bal gibi ırkçı hislerle bu lafı kullanıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sende sanırım okuduğunu anlayamama hastalığı veya başka yönlere çekme huyu var.

Teröristsinde demedim.Teröristsen üstüne alın dedim,Değilsen üstüne alınma dedim.Alla alla.

Hem birine kıro derken onun milletine bakılmadığı için haklısın bir laza kıro denmez.Yoksa söylendiği kişi laz olabilir.Ama lazlığına hitaben söylenmez.

Senin bir kıro lafına takılmana şaşırdım sadece.Niye üstüne alındığına şaşırdım.

Irkçılık diye takılmışsın gidiyorsun teröristlere kıro dedim diye.Gelmişsin burada toplumun %90'ının kabul etmediği,aklına getirmediği şeyler söylüyorsun.Kendi kendine birşeyler uyduruyorsun.

Ha benim için kurtler kırodur veya değildir konumuz bu değil,Kıronun neye hitaben söylendiği.

Kıro cahil ve medeni olmayan insanlar topluluğudur,Her milletten kıro çıkabilir,Her millette vardır,Bir millette fazlasıyla kıro vardır herkes o milleti kıro olarak hafızasına kaydeder,örneğin ABD'de kızılderililer.

Sitelerde Paylaş

"Nigger" siyah demektir. Beyaz biri siyah olamaz. "Kıro" ise Kürt köylülerine ithafen, onlar gibi cahil ve görgü kurallarını bilmeyen kimse manasında kullanılır. Türk biri bir "kıro" gibi davranabilir.

90ların başında Grup Vitamin Istanbul'a Kürtler'e ithafen kıro, maganda falan gibi lafları tedavüle sokmuştu. Şarkıları dinlersen konuşturdukları "kırolar" hep doğu aksanıyla konuşuyor nedense.

Neyse. Sen de bal gibi biliyorsun ki "kıro" Kürtleri aşağılayan ırkçı bir laftır. Kelimenin kendisi Kürtçe "grou" lafından gelir. Bu da "oğlan" manasına geliyor sanırsam.

Sen kıro lafının Kürtleri aşağılayan birşey olduğunu bilmesen ne diye PKK teröristlerine ısrarla "kıro" deme ihtiyacı hissediyorsun? Yalan söylüyorsun. Bal gibi ırkçı hislerle bu lafı kullanıyorsun.

Benim hangi hislerle teröristlere kıro lafını kullandığım değil problem.Toplum içinde kıro böyle bir anlam taşımıyorsa artık sorun yoktur.Topluma göre algılar var.Mesela ben şimdi arkadaşa şakayla kıro desem o üstüne alınır eğer kurtse,ama bir Türk'e desem üstüne alınmaz şaka olduğunu anlar bir siyahın siyahtan nigger duyması gibi bu.

Ama artık kurt asıllılar bile kıro lafına takılmıyor.

Grup Vitamin hangi anlamda kullanmış bu önemli değil ki,ben toplumun genelinden bahsediyorum.

Bir siyaha nigger dersem suç işlemiş olurum ama kıro hakkında kesin,net bir kavram yok.

Yoksa ben hangi hislerle kullanıyorum önemli değil.Kurtlere ithafen söylemişte olabilirim ama buna kesin bir delilin yok.Teröristlere kıro dedi diyerek kendini haklı çıkaramassın.Doğrudan kurt milletini kastederek söylemediysen elinde kanıtın bulunmaz.

Sitelerde Paylaş

Kıro Kürtçe bir kelimenin taklididir. Kıro davranış barbarca davranış olarak algılanır. Kürtlerle ilişkilendirilir, onlar daha köylü ve "geri" oldukları için.

Sen bunları gayet iyi biliyorsun. Teröristlere de kasten kıro diyorsun, sırf Kürt oldukları için.

Ben bundan "kıro" lafını böyle ırkçı bir şekilde rahatça kullanmandan rahatsız oldum. Bunu yapma diyorum.

Ne diye ısrar ediyorsun?

"Kıro" demeden PKK'dan nefret edilmiyor mu? İlla işin içine ırkçı bir boyut koymak mı lazım?

Aklınca bu zihniyetle mi memleketi bir arada tutacaksın? PKK kadar olmasa da sen de zararlısın bu ülkenin bütünlüğüne bence. Irkçılık yapma. Forum kurallarına da aykırıdır bu. Bana da zırt pırt "gocunma" falan deyip durma. Çok terbiyesizsin. Laubali olma.

kisisel yazmayin lütfen

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Batı'dada Türk gibi sigara içiyorsun,Türk gibi küfrediyorsun derler.Çok takılmamak lazım bunlara.Bana söyleseler bunu gülerim.Hatta bende söylerim eğer dilime işlendiyse.Bir milletle özleştiyse bu benim problemim değil.Dilime işlenmiş,Ağzıma gelince birine kıro derim,şakaylada derim onun yaptığı cahilce hataya hitabende.Pkk'yada derim.

Aklınca bu zihniyetle mi memleketi bir arada tutacaksın?

Sen beni sokakçı ülkücüler ile karıştırdın sanırım.Ben öyle toprağı o kadar kutsal gören biri değilim,Türkiye'nin çıkarları önemlidir benim için,Türkiye Cumhuriyeti kendine yeterli ve uygun,verimli topraklarda yaşamalı,neresi olursa olsun,Yoksa illede bu topraklarda yaşamalıyız,bu topraklardan gram vermeyiz diyemem.Türkiye'nin balkanlarda biraz daha toprağı olsaydı ben doğunun komple malum millete verilmesi tarafında olurum kurtulmak için.

Onun için beni toprakçılarla karıştırma.Yok bütünlük falan,boş işler bunlar.Bütün olamıyorsun kardeşim işte,olamıyorsun,daha bugün olanları gördünüz,bir arada duramıyorsun.

Gocunma diyorum,terbiyesizlik mi bu yahu.İyi bir şey diyorum,böyle şeylere fazla takılma,paranoyaklık yapma anlamında.

Sakin ol biraz,durup dururken üstüne alındın.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...