Jump to content

2010 Siftahı

Recommended Posts

• İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana üzüleceğin bir haber de şu. Ben de en az senin olduğun kadar "Türk'üm". Sırf Ulu Manitu'ya tapmıyorum, milliyetçi değilim diye benim Türk olduğuma inanamıyorsun, hemen Kürt diye varsaydın galiba.

Aynı bazı Müslümanlar da dinden dönmüş birini duyunca "yok be sen eskiden Müslüman falan değildin, sen heralde Yahudi veya HRistiyan misyonerisin" demelerine benziyor.

Gerçeği kabul edemiyor, ve inkar ediyor. Zavallı bir panik içinde.

Madde 1. Sürekli konudan uzaklaşıyoruz ve iddiaların altı boş kalıyor.

Madde 2. Kimsenin etnik kökenini belirtmedim , fakat şuana kadar hep etnik kökenlerle oynayıp birde kürt değilim diyerek ırkçılık yapıyorsun.

Madde 3. Sanal ortamda islam eleştirisi yapan çoğu kişinin müslüman geçmişi yoktur. İstisnalar ve ateist forum üyeleri bu gerçeği değiştirmez.

Sen şimdi iddialarınla ilgili başlıklar aç forumu aydınlat. mesela Türkler nasıl asimile edildi. Dikkat edersen türkler diyorum, osmanlı hanedanı demiyorum.

Sitelerde Paylaş

Türkler asimile edilmedi be adam. Hristiyan Anadolu (Bizans) halkı asimile edildi. TÜRKLEŞTİ. Bugün "Türk "olduğunu zanneden, Anadolu'da yaşayan, Türkçe konuşan, Müslüman olan halkı diyorum. Bunlar Türkleşti.

Ve bu sana bugünlük son cevabım. Vaktimi boşa harcayamam.

tarihinde lex tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Astur yüzsüzü,

Sakın üçüncü beşinci kişileri karıştırıp yardım destek adı altınd kullanma, bilmediğin işlere burnunu sokma. Aklın da ermez, anlamazsın da.

Edebinle yazacaksan yaz şu forumda, eski meseleleri ve konuyla ilgisiz insanları karıştırma.

Adı geçen insanlar dururken senin gibi bir obsesifle işbirliği yapmamı beklemiyordun sanırım....

Hacı, diğer kişi ve ben forumu ele geçirdik demek.. Hadi ben dış kapının mandalı sayılırım da, diğerlerini böyle bir şeyle suçlaman çok komik olmuş..

Onlar bile bu forumun sahibi değil. Bunu anlarsanız çözecek ve uğraşmayacaksınız ama ezikliğiniz izin vermiyor.

Sitelerde Paylaş

Bunu daha öncede belirttiler , sen bu konuda geç kaldın fakat tahmin doğru değil. Fakat benzetmen için yinede teşekkür ederim.

AKHNETON değilse bile onun bir müridi bu baksana, adam memnun oldu benzetmeden.

2012'de sen de uzay gemisine binip meteor çarpmadan Marduk gezegenine gideceklerden misin? Atatürk de sizi orda mı bekliyor?

Sitelerde Paylaş

Türkler asimile edilmedi be adam. Hristiyan Anadolu (Bizans) halkı asimile edildi. TÜRKLEŞTİ. Bugün "Türk "olduğunu zanneden, Anadolu'da yaşayan, Türkçe konuşan, Müslüman olan halkı diyorum. Bunlar Türkleşti.

Ve bu sana bugünlük son cevabım. Vaktimi boşa harcayamam.

O kadar cahilsin ki Hristiyan Türklerin olduğunu bunların Cumhuriyetin ilanıyla Rum diye yunanistana gönderildiğini dahi bilmeyecek kadar konulardan uzak öylesine yazan birisin. Seninkisi laf olsun torba dolsun. Ne kanıt ne tarih, salla yaz.

Öncelikle Bizans diye bir millet yoktur, bunu dahi bilmeyecek kadar tarih sahnesinden uzaksın. hadi peçenekler kim bak bakalım ..

Sitelerde Paylaş

Karışmayayım diyorum ama mecbur bırakılıyorum.

Bu hastalıklı tipler, olan biten olduğundan çok daha farklı sunulmasa

sanmıyorum ki gelip de burada bu meselelerle uğraşsınlar.

Yoksa elbette onların da hata yaptıkları tonla mevzu vardır.

İtibardan sözeden, senin gibi arkadan dolaşan sinsi bir ahlaksız mı? Kovuldun, rezil oldun, ne olduğun yüzüne açıkça vuruldu, hala gelip gelip bulaşıyor ve bin tane rezillik yapıyorsun.

Bu arada, Kodoman yönetimden falan atılmamıştır.

Kodoman kendisinden haz etmeyen adminlerin dahi mecburiyetten kalmasını istemesine rağmen

bazı yöneticilerin keyfi ve kural dışı tutum ve davranışlarından rahatsız olup ayrılmayı seçmiştir.

Sonrasında da artık kendisinin dönmeyecek oluşu kesinleşince

bir admin tarafından akla hayale gelmeyecek çirkinlikte şeylerle itham edilmiştir.

Murteddd'in yetkileri alınmıştır.

Ama bu yönetimin ortak kararı falan değildir,

bu iş kural dışı olarak tek bir adminin kendi başına yaptığı bir iştir

(Muhtemelen bir ikincisi de memnun olmuştur.).

Mevcut otorite boşluğunda pek çok şey örtbas edilmiştir.

Herkese sevgiler...

tarihinde VahsiMunky tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İç savaş mı istiyorsun? Çok ısrar edersen birgün bakarsın oluvermiş. O zaman da bu kadar kibirle takılacan mı ortada?

Sana üzücü bir haberim var bu arada. Sen maalesef Türk falan değilsin. Ataların Bizanslı. Niye atalarını inkar ediyorsun? Niye atalarını asimile etmiş milleti yüceltiyorsun? Bu mudur senin onurun ve şerefin?

bizanslı diyorsun da yunan öyle düşünmüyor sahipleniyor batı anadoluyu

hepimiz yunanız diyor adamlar

hani geçen gün yunan değil bizasnlıyız demiştin ondan dedim

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Astur yüzsüzü,

Sakın üçüncü beşinci kişileri karıştırıp yardım destek adı altınd kullanma, bilmediğin işlere burnunu sokma. Aklın da ermez, anlamazsın da.

Edebinle yazacaksan yaz şu forumda, eski meseleleri ve konuyla ilgisiz insanları karıştırma.

Adı geçen insanlar dururken senin gibi bir obsesifle işbirliği yapmamı beklemiyordun sanırım....

Hacı, diğer kişi ve ben forumu ele geçirdik demek.. Hadi ben dış kapının mandalı sayılırım da, diğerlerini böyle bir şeyle suçlaman çok komik olmuş..

Onlar bile bu forumun sahibi değil. Bunu anlarsanız çözecek ve uğraşmayacaksınız ama ezikliğiniz izin vermiyor.

Sevgili IFeelGood,

Her şeyden haberim var ama bu forumun çok değer verdiğim bir kurucusu rica ettiği için uzatmayacağım. Neyin ne olduğunu herkes görüyor, senin yaptıkların sebebi ile yüzün kızarmıyorsa sana diyecek bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Kodoman tabii ki yönetimden atılmamıştır. Kodoman bundan altı ay önce ayrılmak istediğini söylemiştir, yeni bir teknik admin bulunana kadar destek olmaya devam etmiştir.

Altı ay önce neden ayrılmak istediği ise onu bağlar, bu konuda ben zaten bilgi sahibi olmadığım gibi, yorumda da bulunmam. Onun kararıdır.

Fakat yönetimden ayrılmasını son olaylara bağlamak, onu kullanmak da ayrı bir çirkinliktir.

Ben geçen gün yaptığı tartışma sonucu aldığı yanıtı hatırlattım ona "kovuldun ve hala yüzsüzce ymönetime bulaşıyorsun" derken. Adminliğini kastetmedim, bu konuda en ufak bir yorumum ya da imam sözkonusu değildir. Nedenlerini bile bilmediğim, hiç ilgilenmediğim bir meseledir, özeldir.

Mürted'in ise hala yetkilerinin alınması meselesiyle uğraşması artık kabak tadı vermiştir. Bunu ikide bir forumda dillendirmek yerine ilgili kişilerle halletmesi, durup durup geçmişi karıştırmaması önerilir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi çıkmam gerek iddialarınızla ilgili başlık açarsanız akşama cevap verebilirim. İstediğiniz kişi veya yazıyı kopyalayabilirsiniz. Sıradan ve basit olmasın yeter, sadece bilgi beni heyecanlandırmalı.

Emredersin :D

Sitelerde Paylaş

Sevgili IFeelGood,

Her şeyden haberim var ama bu forumun çok değer verdiğim bir kurucusu rica ettiği için uzatmayacağım. Neyin ne olduğunu herkes görüyor, senin yaptıkların sebebi ile yüzün kızarmıyorsa sana diyecek bir şey yok.

Gelip gelip başka nicklerle ortalığı talan ederken neden o ricaları dinlemiyordun? Ne diye senin şımarıklıklarınla, çirkin oyunlarınla boğuşuyorum günlerdir? Sesim bile çıkmadı, yanıt bile vermedim ama siz sustukça iyice şirretleşiyorsunuz.

Ne olduğun, ne yaptığın bu kadar ortadayken böyle mazluma yatman seni kurtarmaz. Bütün başlıklar, bütün olan biten ortada. Ben sustum diye o olan biten kendi kendini yoketmiyor.

Sitelerde Paylaş

bizanslı diyorsun da yunan öyle düşünmüyor sahipleniyor batı anadoluyu

hepimiz yunanız diyor adamlar

hani geçen gün yunan değil bizasnlıyız demiştin ondan dedim

Bizans bir ırk ismi değil ki. Bizans imparatorluğunun tebasından bahsediyorum. Bu adamlar Anadolu'da yaşayan ve Hristiyan olan insanlardı. Ataları bizim okullarda öğrendiğimiz Hititler, Frigler, Lidyalılar, Uratular, vesairdi.

Bugün hala bu ülkenin şehir isimleri o zamanların izlerini taşır. Ankara, İzmir, İznik, Antakya, Trabzon, Van, bunlar hep eski ve Türkçe olmayan isimlerdir. Kapadokya, Likya, Kilikya gibi isimler de.

Buranın yaşayan halkının bir kısmı Türkleşti, bir kısmı ise Ermeniler ve Rumlar olarak kaldı. Jacques'in dediği "Türkçe konuşan Hristiyanlar" da Türkleşmiş ama İslamlaşmamış işte. Olabilir.

Sonuçta genetik araştırmalara göre Türkiye halkı komşularıyla (Yunan, Iran, Ürdün) yakın genetik bağlara sahip, ve Orta Asyalılar'a uzak. Zaten çıplak gözle de görülüyor bu.

Sonuç olarak bir Türkleşme olmuş. Orta Asya'dan bir göç olmamış değil, sadece gelen toplam Anadolu nüfusu içinde çok azdı ve karışıp eridi. Ama getirdikleri din ve dil bu toprakta yayıldı.

Sitelerde Paylaş

Utanmaz, arlanmaz, yüzsüz Kodoman,

Tamam, tartışmaya girmen senin için kötü olur diye uyardım ama bunu beklemiyordum :)

Herzamanki silah çantadan çıkartılmış, ajitasyon ve zemin kaydırmaya başlanmışız.

İtibardan sözeden, senin gibi arkadan dolaşan sinsi bir ahlaksız mı?

Arkadan dolaşmak ne? Ne sinsilik yapmışım? Öyle ortaya laf edip, çemkirmekle olmuyor. Ne sinsiliği yapmışım öğrenelim hepberaber.

Kovuldun,

Kim kovuldu yahu? Sen kimden bahsediyorsun? Ne diye göz göre göre yalan söylüyorsun?

Ben kovulmadım, kendi isteğimle AYRILDIM!

rezil oldun,

Bırakta kimin rezil olduğunu insanlar kendileri karar versin.

ne olduğun yüzüne açıkça vuruldu,

Kim, yüzüme ne vurdu? Çemkirmeleri mi diyorsun? Kayıkçı kavgası ve çemkirlere bu kadar itibar ediyorsan zaten bambaşka bir problemin var demektir.

hala gelip gelip bulaşıyor ve bin tane rezillik yapıyorsun.

Ne bekliyordun ki? Senin gibilerinin rezaletini görmezden gelmemi mi?

Senden başka konuşan var mı terbiyesiz?

E konuşsaydın bir de... Hem kalkacak saçma sapan, desteksiz bahanelerle zorbalık yapacak bir de konuşacak mısın?

Konuşmayacağım da ne yapacağım? Sen istediğin gibi, kafana göre milleti sindirmeye çalışıp bunca yıl emek verdiğim siteyi küçük düşürecek, olmadığı, olmaması gereken bir şekle bürüyeceksin ve ben de susacağım öyle mi?

Sen ne gurursuz, ne yüzsüz adamsın!!

Geç bu kışkırtmaları IFeelGood! Ben ne yüzsüzlük yapmışımdır, ne gururumu senin gibi ayaklar altına almışımdır.

Özel mesajlarla da tahrik etmeye çalıştın, sana yanıt vermedim, "kücüksün, bana bulaşma" dedim ama durmuyorsun, foruma taşıyorsun!!

Yine geldik özel mesajlara... :) komik ve küçük insansın IFeelGood.

Ne demişim özel mesajlarda? "puppet master"ının çemkirip kilitlediği başlığa yanıtımın asılması veya başlığın açılmasını istedikten sonra "o yanıt öyle ya da böyle yanıtlanacak" demişim. Sen de paranoyakça tehditlerini kendine sakla demişsin, ben de "paranoyaklığınla uğraşamam" demişim, sen de "sen zaten uğraşamazsın çocuksun" demişsin ve sonra da tahrik eden ben olmuşum öyle mi? :)

Hin değilsin, cin hiç değilsin; adam çarpmaya yeltenme bari...

Senin ortağın başka nicklerle gelip bin tane numara çekti ayak üstü!

Şimdi de ortak mı oldu? Ne oldu "kanka"ya? Gözden düştü anlaşılan...

Sözkonusu kişi 2 tane nick aldı ve ikiside yukarıdakine benzer şekilde forumdan atıldı. Ben public ortamda çektiği pek "numara" görmedim. Bizim erişimimiz olmayan özel alanlarda numara çekti ise bilmek isterim. Senin ifadenle "ortağım" ya... kiminle "ortaklık ettiğimi" bileyim. Ama sen "numara çekti" demekten başka bir şey yapmıyorsun ki. Bu kaçıncı soruşum olacak bilmiyorum ama... ne numarası çekti? Ne bekliyorsun yani? Sen "numara çekti", "provokasyon yaptı", "gözünün üstünde kaşı var" deyince, ben "haa tamam öyledir herhalde" mi diyeceğim? Bakıyorum ileti geçmişlerine herhangi bir provokasyon yok, aksine ona karşı sürekli bir kışkırtma var.

Pek ümitli değilim ama tekrar sorayım; Ne numara çekti?

Ha, ama "sanane kardeşim sana kanıtlamak zorunda değilim, istediğim gibi kafa göre milleti sindirip kendimi ve muppet masterımı tatmin ederim" demekte bir tercihtir... ama burada değil. Defol git başka ortamlarda kafana göre despotluk yap. Benim yıllarca emek verdiğim ve benimsediğim görüşü temsili iddiasındaki yerde yapma, nereyi pislersen pisle.

Yoksa sizin ne forumunuz bizim umurumuzda, ne de siz. Ama burayı kendi çirkin oyunlarına alet etmeye kalkanlar da yerini bilecek.

Yahu ne çirkin oyunu? Forum kurmak ne zamandan beri çirkin oyun oldu?

Türk Ate, Alternatif, Fikirsel, Cumhuriyet, Ateistplatform... bunların hepsi, sizin despotluğunuz başlamadan önce bu forumda desteklendi. Hatta bu forumun yönetiminden pek çok kişi aynı zamanda o forumlarda yöneticilik yaptı. Hatta bak sana bir sır vereyim; bu son söylediğim forumda senin muppet masterda yöneticilik yaptı... tabii orada da anlaşamayıp çıktı ve oradaki herkesi de forumda aynı taktikle sindirip forumdan uzaklaştırdı. CultureClub kimdir bilir misin? Veya kitapsız? Ateist, pergel, gezgin95? Bilmiyorsan takma kafana, pek yakında kodoman, ifeelgood, murteddd, astur kim kimse bilmeyecek ve hatırlamayacak. Ama ben onları ve daha nicelerini ve bu forumdan neden ayrıldıklarını da biliyorum.

Sen ne zannediyorsun ki, mahalle bakkalı falan işlettiğini mi? Müşterilerini mi çalıyormuşuz? Bu kadar çirkin ve ayarı kaçmış bir zihniyet ile uğraşıp zaman kaybedilir mi?

Eğer ortada oyun varsa, yalnızca sizin oyunlarınız var. Bu forumun tek "dost" forumu kalmadı o senin muppet master yüzünden. Çirkin olan bir şey varsa o da sizin mahalle bakkalı zihniyetinizdir. Bu forumu kendi ego tatminleri için alet edenlerdir.

Herkes biliyor sizin derdinizi, ne yüzsüz utanmaz olduğunuz da ortada. Hala konuşuyorsunuz, geçmişi karıştırıp sağa sola çirkeflik yaparak bulaşıyorsunuz.

Kim çirkeflik yapıyor IFeelGood? Kim? Ben sana eylemlerinizle eşleştiremeyeceğim tek sıfat ile isnad etmemlşken, ne korkaklığım, ne yüzsüzlüğüm, ne utanmazlığım, ne çirkinliğim, arlanmazlığım kaldı şu tartışmalarınızda.

Kim çirkeflik yapmış! Buyur göster tek çirkefliğimi...

Ben girdiğim tartışmaları iyi hatırlarım IFeelGood... Sen haftalarca murtedi çemkirip taciz ederken, sırf ortaya çirkin manzaralar çıkmasın diye sustum görmezden geldim, ama sonunda dayanamadım.

Yönetimden ayrıldıktan sonra sana söylediğim ilk şey, murtedi çemkirdiğin başlıktaydı. Sonra "yakup" denen ayarı kaçmış odun, kalktı terenceyi cinsel tercihi nedeni ile taciz etti, siz(çoğul olan, hatırladın mı?) de ona çanak tuttuğunuz gibi bir de çekinmeden ve hatta utanmadan destek çıktığınız için girdim araya. Sonra, Hacı kalktı Atatürk'ü eleştiremezsiniz diye evlere şenlik bir aforizma ile çıkıştı ve forumun açıkça duyurulmuş bir ilkes ile çeliştiği için o duyuruyu değiştirmesini söyledim ve araya senin muppet master girip beni çemkirdi onu cevaplayayım derken bir de başlığı kilitledi, yanıtımı asmadığınız için ben de tavanarasına başlık açmak zorunda kaldım. Şimdi de kalkmış tamamen keyfi bir şekilde, sırf gareziniz var diye birini forumdan attığınız için geldim bir şeyler söyledim. Ben, sizin aksinize yapacaklarımı, yapmadan önce iyi hesap ederim IFeelGood.

Ben eski defterler kapansın diye çok zaman tanıdım... yönetimden ayrıldıktan sonra onca kışkırtma çirkefliklerinize rağmen haftalarca tek kelam etmedim, şimdi yaptığınız çirkefliklere yanıt verdiğim için sen mağdur, ben de gaddar mı oluyorum IFeelGood? Ne oldu, cevap vermediğim dönemlerde kendi kendine pek eğleniyor gibiydin? Şimdi karşılık gelince mi çirkef oldum?

Hasta mısına arkadaşım sen? Aklından zorun var, belli ama onu da biz çekmek zorunda değiliz.

Bırak kişisel sıfat ithamlarını... eylemlere, ifadelere gel. Hangi ifade veya eylemim patolojik veya delice? Ben eylem ve ifadelerinle eşleştiremeyeceğim hiçbir ithamda bulunmadım sana...

Seni uyardım, benimle uğraşma dedim. Umarım beni dinler ve susarsın, forumu germek ve yönetimle uğraşmak saplantından vazgeçer, adam gibi yazarsın.

Bugüne kadar zorbalığa hiç pabuç bırakmadım, bundan sonra da bırakmayı düşünmüyorum.

Şimdi git ve bir zahmet ortağının başka nicklerle çevirdiği numaraya bak. Ve eğer bu forumun yönetiminde olsaydın ne yapardın, yapman gereken neydi, bir zahmet kendine o soruyu sor.

Öncelikle senin eylem ve söylemlerini törpülerdim.

Şimdi defol git başımdan, benimle uğraşma.

Baştan uyarayım: Bu forumun ismine ve ilan edilmiş ilkelerine yakışır şekilde davranmadığın sürece benimle uğraşmak zorunda kalacaksın.

Ama hakkını vermek lazım; Fronetic'in atılışındaki haksızlık mevzusunu hiç gündeme almamakla akıllılık ettiğini söylemem gerekir. Zayıf ve haksız olduğum bir konu olsaydı ben de mümkün olduğunca ondan uzaklaşmaya çalışırdım sanırım.

Sitelerde Paylaş

cidden ırk ismi değil di mi pardon ben öyle sandım ömür boyu

bunu bize değil yunana anlat diyorum ama anlamıyorsun

sen biz yunan değiliz diyebilirisin ama adam yunan toprağı olarak görüyor buraları

intihar edicemmm

evet genetik yakınlık cart curt bıliyorum

ama yunan hepsi bizim diyor

anladın mı ludvıg

ayrıca sadece kürtleri asimile edememişler ilginç

soylu saf ırk di mi onlar

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...