Jump to content

2010 Siftahı

Recommended Posts

tek hedefinin kendi forumunun reklamını yaparak bu forumu ''anti-demokratik'' gösterip oraya adam çekmek olduğu gayet açık olduğu için,

1) Bu forum elbette demokrasi ile yönetilmiyor, zaten demokrasi ile yönetilmesini beklemekte abes olur. İki müslüman, "allahsızların forumunda seçim yapılıyor, hadi gidip üye olup oy vererek yönetimi ele geçirelim" dediğinde ne olacak? Ülke mi bu demokrasi ile yönetilsin? Ülkeler, devletler demokrasi ile yönetilir, çünkü devletler, o coğrayadaki herkesi bağlayan otoritelerdir. Bunun gibi forum ve benzeri kurumlar herkesi bağlamaz, herkes üzerine hükmü yoktur. Bu forum ve benzeri kurumlar belli bir görüşün yaygınlaşıp, toplumda yeretmesini amaç güderler bu nedenle demokrasi ile yönetilmezler. Peki neyle yönetilirler aristokrasi ile... yöneticiler, belli ilkeleri özümsemiş kişileri moderatör veya yönetici olarak atayarak kurumsal yapının devamını sağlarlar. Ama tabii, bu aristokratların karar verme sürecinde "oylama" olabilir bu ayrı konudur. Bu forumun benimsediğini ve yaygınlaşmasını amaç edinildiği ilan edilen ilkeler, parça parça demokrasinin parçası olabilirler, fakat yönetim olarak "demokrat" değil "aristokrat"tır. Ancak bu sadece forumun yönetimi için izlenen yöntemdir, bu devlet otoritesi için savunulan modeli bağlamaz.

2) Bir başka forumun reklamını yapmak provokasyon değildir ve forumun kurallarına aykırı da değildir.

3) Burada bahsi geçen "provokasyon" müdafası, sivas katliamının sorumlularının "provokasyon" savunmasına benziyor. Aziz Nesin "Allah yok" dedi, "müslümanlar vahşidir" dedi, "utanmadan bir de gelip meydan okur gibi müslüman topraklarında alevi şenliği yapıyorlar" şeklindeki "provokasyon"larla benzeşmekte. Astur, kendi forumunun reklamını yaparak "meydan okumak", "yoklamak" gibi eylemleri doğrudur yanlıştır o ayrı konu... o konuya zaten hiç değinmedim, değinmeyi de düşünmüyorum. Ama, buna "provokasyon" diyerek forumdan atmanın kabul edilebilir yanı yoktur. Böyle bir davranışla provoke olan, maksatlı ve daha etkili provokasyonlarda neler yapmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hep birlikte döndüğünüze ve rahatça da yazabileceğinize göre orayı kapatırsınız artık ha?

Önce tükürdünüz, sonra da hiç çekinmeden yaladınız len resmen.

:lol:

''Rahatça'' yazabiliyor muyuz? Bundan halen emin değilim, şimdiye kadar müdahale olmadığı doğrudur, ateforum yöneticilerini takdir etmek lazım.

Ama kimi ''sivri'' konularda neyin, ne olacağı hiç belli olmuyor.

Az önce belirttiğim üzre, Fuzuli'yle muhabbet etmek istedim ve foruma yazdım. Agora'ya bile olağanüstü vakit ayıramazken, buraya vakit ayırabileceğimi sanmıyorum. Bunu kötü niyetli bir biçimde söylemiyorum inan bana, hakikaten eskisi gibi tartışma takip edip, art arda yanıtlar yazamam burada.

Arada gelir, arkadaşlarla muhabbet ederim; bir, iki de yanıt yazarım, o kadar. ''Fuzuli modeli''ni benimsedim :)

Sitelerde Paylaş

İnsanlara ana-avrat sövüp, atılınca başka mekanlarda amatörce laf sokmaya çalışmak moda oldu sanırım.

Seni ciddiye almadığımı bil, e mi?

Amatörce değil, gayet güzel laf soktum bence. Sen de ne kadar mızmız çocukmuşsun. İlk fırsatta sana küfrettiğimi ilan ettin amcalara teyzelere. Şimdi benim imajım yere battı galba. Ah ah. Ana-avrat da sövmemiştim ya. Sadece p.ç dedim. Gayet sıcak duygularla demiştim. Arkadaş arkadaşa demez mi? Hem "atıldın" dediğin 15 kişilik agora forumu mu? Tüh be. Hayatımda büyük eksiklik cidden. Sende de ne güç varmış be abi.

Neyse bak sen beni ciddiye almayı bırak da, sana ne diycem. Bu forumda zaten gıcık katsayısı yeterince yüksekti. Sen de geldin artık tahammül sınırını aştı. Ben fazla yazmam artık zaten. Al forum senin olsun.

Sitelerde Paylaş

Freddie, senin ne denli kişiliksiz biri olduğunu bilmeyen yok. Sanki daha geçen "tüm mesajlarımı silin, sonra da hesabımı kapatın" diye anıran bendim. Ayıp.

Aklınca bizleri provoke edeceksin, canım ya.

Sitelerde Paylaş

Amatörce değil, gayet güzel laf soktum bence. Sen de ne kadar mızmız çocukmuşsun. İlk fırsatta sana küfrettiğimi ilan ettin amcalara teyzelere. Şimdi benim imajım yere battı galba. Ah ah. Ana-avrat da sövmemiştim ya. Sadece p.ç dedim. Gayet sıcak duygularla demiştim. Arkadaş arkadaşa demez mi? Hem "atıldın" dediğin 15 kişilik agora forumu mu? Tüh be. Hayatımda büyük eksiklik cidden. Sende de ne güç varmış be abi.

MODLARA NOT: Bu, agora'yla ilgili son mesajımdır.

Evet, ''p.ç'' ve ''s.keyim'' gibi güzel laf sokmaların olmadı değil, inanılmaz zekiceydi, sokaktaki amelelerin ağızlarından düşürmediği düzeyde ''zekice''.

Kime ilan etmişim ludwig? Buraya bunu yazmak niyetindeydim de, ondan mı geldim sence? ''Köle ahlakı''ndan zerre sıyrılamadığın için, ettiğin küfrün hemen arkası burada da ''tepki'' koyma gereği duydun. Eğer hakikaten ''agora''dan atılmak sana koymasaydı, dönüp benimle ilgili yeni bir ileti asmak aklının ucundan dahi geçmezdi.

Nitekim forumdan atılır atılmaz, gidip yeni nick aldın. Seni forumdan atan da bendim, yeni nickini onaylayan da ben. Hem de sen olduğunu biliyordum.

Senin ''imajın'' umrumda değil ludwig, senin imajını bu forumda ve bizim forumda herkes biliyor, inan bana. Dengesiz ''güzellemeleri'', ''özür dilerim''leri ve ''hakaret''leri aynı gün içerisinde yollayabilen birisin. Kendimde daha önce gözlemlediğim ve Allah'tan önemli ölçüde kurtulduğum bu ''hasletler'' yüzünden sana bulaşmamayı özellikle diledim, denedim, inan bana.

Bundan sonra bu konuları açacak bir mesaj atmayacağım sana, fakat ''patolojik'' dürtülerin sana engel olmayacak ve sen bunları dillendirmeye devam edeceksin, adım gibi biliyorum.

Fakat benden bu tarz konularda zerre yanıt alamayacaksın...

Sitelerde Paylaş

Kendi forumunuzu, kuyruğunuzu sıkıştırıp buraya tekrar gelmek için mi kurdunuz sorması ayıp?

Hep birlikte döndüğünüze ve rahatça da yazabileceğinize göre orayı kapatırsınız artık ha?

Devlet mi bu iltica edilsin, vatan bellensin? Bir forumda yazan bir başka forumda yazmıyor mu? Çocuk musun; hadi git kumunda oyna sen.

Sitelerde Paylaş

Freddie, senin ne denli kişiliksiz biri olduğunu bilmeyen yok. Sanki daha geçen "tüm mesajlarımı silin, sonra da hesabımı kapatın" diye anıran bendim. Ayıp.

İletilerimi silmelerini istedim, onlar da silmedi. Silmezlerse gitmeyeceğimi söylemiştim, silmedikleri için gitmedim. Eee? Sen ne karışıyorsun? Ayrıca sizi provoke etmeye gerek yok ki. Zaten birbirinizi yiyorsunuz. Ludwig son iki mesajında forumunuzun ne kadar kıymetsiz olduğunu ve size nasıl küfrettiğini anlatıyor. Siz zaten provoke olup gelmişsiniz. :)

Bu arada Ludwig, sen ne kaypak adammışsın yahu. Önce burayı bırakıp oraya gittin. Sonra anlaşılan orada da rahat duramayıp ayrılmışsın ve hiç utanmadan buraya geldin. Üstelik orayı kötüleyip duruyorsun. Ulen birbirinize nasıl da yakışıyorsunuz aslında. Etme bulma dünyası işte.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben aslında senin o son mesajına cevap vermek üzereyken atıldım. Geri gelip mesajımı yazmak istedim, ama vazgeçtim. Ne var bunda? Son yazdığın mesaj sence eleştirilemez miydi? Gayet de saçmalamıştın "show yapacam" diye.

Neyse, sen zaten gerçek arkadaş olsan beni "patolojik" yanımla da kabul ederdin. "Sana bir daha cevap yazmıycam" terbiyesizliğini de yapmazdın. Ben sadece senin ne mal olduğunu anladım.

Sen tabi "köle ahlakı" falan devam et. Senin tarzın bu galba. Özentilik yani. Hiçbir zaman gerçek bir filozof olamıyacaksın. Sadece duyduklarını tekrarlayacaksın.

Sitelerde Paylaş

..

Bu arada Ludwig, sen ne kaypak adammışsın yahu. Önce burayı bırakıp oraya gittin. Sonra anlaşılan orada da rahat duramayıp ayrılmışsın ve hiç utanmadan buraya geldin. Üstelik orayı kötüleyip duruyorsun. Ulen birbirinize nasıl da yakışıyorsunuz aslında. Etme bulma dünyası işte.

G.zekalı. Ben burdan ayrılıp oraya gitmedim. Ben burdan atıldım. Onlar da iki üç hafta, bir ay falan sonra orayı açtılar. Beni de davet ettiler. Bir bok bilmeden maydonoz olma.

Sitelerde Paylaş

Ben hiçbir zaman bu forumun altını oymaya veya arkadan vurmaya kalkmadım.

Ama siz yaptınız bunları. Özellikle de Astur ve sen Ludwig.

Aramızdaki fark bu. Ben her zaman için ateizm adına sadık kalıp dincilerle arama mesafe koydum.

Siz liboşluk ve ''demokratlık'' uğruna dincileri yağladınız.

Siyasi tartışmalar provokasyon değildir. Forumun altını oymak provokasyondur.

Kendi forumunuzu, kuyruğunuzu sıkıştırıp buraya tekrar gelmek için mi kurdunuz sorması ayıp?

Olabilir, dansözlük yapmadık ama.

Bu arada senin bağyan olduğundan şüphem kalmadı.

Zira böyle güzel kıvırabilen bir bel-kalça ikilisi ancak bağyanlarda olur.

Forumun altını oymaya kalkmadın mı?

Ulen, senin zamanında nelerle itham edildiğini biz biliriz.

İthamlarla hüküm vermek bu kadar kolay olaydı,

siz komünist komplocular forumu ele geçirmiştiniz.

Mok varda ben de seni savundum orada burda. :D

Sitelerde Paylaş

Sana soran oldu mu?

Madem sadece soru sorulan kişiler muhattap alınması gerektiğini düşünüyorsun; ne diye sana sorulmayan konuya maydonoz oluyorsun? Tutarlılık gibi bir derdiniz yok anlaşılan.

Admin eskisi...

Çok yaralıyıcı bir aşağılama idi; posta adresi verde, üzerinde palyaçolar olan bir tebrik kartı yollayayım. Admin eskisi bile olmayan...

Sitelerde Paylaş

Ben aslında senin o son mesajına cevap vermek üzereyken atıldım. Geri gelip mesajımı yazmak istedim, ama vazgeçtim. Ne var bunda? Son yazdığın mesaj sence eleştirilemez miydi? Gayet de saçmalamıştın "show yapacam" diye.

Neyse, sen zaten gerçek arkadaş olsan beni "patolojik" yanımla da kabul ederdin. "Sana bir daha cevap yazmıycam" terbiyesizliğini de yapmazdın. Ben sadece senin ne mal olduğunu anladım.

ludwig,

Orada yanıt yazsaydın, küfür içeren tek bir ileti yazmasaydın, mesajlarına dokunmazdım. Forumda benim gibi düşünenleri defaatle ''terörist'' ilan etmene rağmen, seninle dostça yazıştım ben.

Seni ''patolojik'' yanınla kabul etmiyor değilim, bu forumda diğer başlıkta -tüm bunlara rağmen- dostça bir yanıt verdim sana, ama baştan aşağı kişisel sataşmalarla dolu bir mesaj asarsan, tabii ki sana yanıt yazmam. Bu, seni dost olarak kabul etmediğim anlamına gelmiyor. Senin başına gelen şey, benim de başıma geldi zamanında; o yüzden sana sempati duyuyorum halihazırda.

Sen benim elbette dostumsun; ben yalnız şuna kızıyorum: Bu foruma geldin beri, akılcı argümanları, alabildiğine sakin bir dille ifade ediyorsun. Ve pek çok takdir kazandın, gördün mü?

Bunu yaparsan benim için, onun için değil; senin için iyi olacak herşeyden evvel, söylediğim bu...

Lütfen bu başlıktan devam etmeyelim. Hatta illa edeceksek, ÖM'den devam edelim.

Sitelerde Paylaş

Freddie terbiyesizlik, ahlaksızlık yapma. Gittikçe kendini küçültüyorsun. Ne demek Astur nikiyle tekrar atılması gerekiyordu? Oğuz senin kıçına tekmeyi basmamış mıydı? Öyleyse senin de atılman gerekmiyor mu? Kendi küçük dünyanda tanımladığın forumun anti-dinci, anti-emperyalist tavrıyla bağdaşıp yamanacağını mı düşünüyorsun. Agora'da da aynı şeyleri zırvalamıştın. Gittikçe küçülüyorsun. Kendine gel!

Sitelerde Paylaş

Mürted, benim seninle sorunum yok. Malum admin eskisiyle de sorunum yok ama nedense bu başlıkta bana saracağı tuttu.

Her neyse... Gereksiz alınganlık yapma Mürteddin'ciğim. Sen çık aradan.

Çıbanın başı Astur. Ludwig ise kaypağın teki, üstelik küfürbaz ve uyumsuz. Liberal adminli forumlarda bile sorun çıkardı.

Madem hep birlikte ''tevbe'' edip buraya geri geldiniz, yaptığınız hatanın hesabını vermeniz gerekiyor.

Kim verecek? Elbette çıbanın başı verecek. Kimdir o? Astur!

E onun yanına Ludwig adlı uyumsuzu da katarsak ne mutlu bize.

Edit: Tekojin, sen kimdin la eskilerden?

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ludwig,

Orada yanıt yazsaydın, küfür içeren tek bir ileti yazmasaydın, mesajlarına dokunmazdım. Forumda benim gibi düşünenleri defaatle ''terörist'' ilan etmene rağmen, seninle dostça yazıştım ben.

Seni ''patolojik'' yanınla kabul etmiyor değilim, bu forumda diğer başlıkta -tüm bunlara rağmen- dostça bir yanıt verdim sana, ama baştan aşağı kişisel sataşmalarla dolu bir mesaj asarsan, tabii ki sana yanıt yazmam. Bu, seni dost olarak kabul etmediğim anlamına gelmiyor. Senin başına gelen şey, benim de başıma geldi zamanında; o yüzden sana sempati duyuyorum halihazırda.

Sen benim elbette dostumsun; ben yalnız şuna kızıyorum: Bu foruma geldin beri, akılcı argümanları, alabildiğine sakin bir dille ifade ediyorsun. Ve pek çok takdir kazandın, gördün mü?

Bunu yaparsan benim için, onun için değil; senin için iyi olacak herşeyden evvel, söylediğim bu...

Lütfen bu başlıktan devam etmeyelim. Hatta illa edeceksek, ÖM'den devam edelim.

Bak ben yanlışlarımın farkındayım. Orda da biraz "ne de olsa arkadaşlarım burayı yönetiyor" diye biraz şımarıkça kuralları saymamazlık ettim, onun da farkındayım. Benim hatalarım var. Ama "cevap yazmıcam" olayı ne kadar soğuk bir harekettir. Dostça bir hareket midir sence? Bana sitemlerimi özelden söylesen ben anlamaz mıydım?

Sitelerde Paylaş

Olabilir, dansözlük yapmadık ama.

Bu arada senin bağyan olduğundan şüphem kalmadı.

Zira böyle güzel kıvırabilen bir bel-kalça ikilisi ancak bağyanlarda olur.

Forumun altını oymaya kalkmadın mı?

Ulen, senin zamanında nelerle itham edildiğini biz biliriz.

İthamlarla hüküm vermek bu kadar kolay olaydı,

siz komünist komplocular forumu ele geçirmiştiniz.

Mok varda ben de seni savundum orada burda. :D

Kanka boşver :) Kendilerine karşı yapılınca aslan kesilirler. Freddie'nin eskiden nasıl adminleri eleştirdiğini de biliriz. Şimdi yönetimin vermediği kararları eleştiriyor. Hepimiz liboşuz ya, ondandır belki :D

Sitelerde Paylaş

Bak ben yanlışlarımın farkındayım. Orda da biraz "ne de olsa arkadaşlarım burayı yönetiyor" diye biraz şımarıkça kuralları saymamazlık ettim, onun da farkındayım. Benim hatalarım var. Ama "cevap yazmıcam" olayı ne kadar soğuk bir harekettir. Dostça bir hareket midir sence? Bana sitemlerimi özelden söylesen ben anlamaz mıydım?

Tamam, o halde ben de hatamın farkındayım. Haklısın, o mesajı yazmak yerine ÖM atsam elbette daha iyi olurdu.

Ben özür dilerim.

Sitelerde Paylaş

Kanka boşver :) Kendilerine karşı yapılınca aslan kesilirler. Freddie'nin eskiden nasıl adminleri eleştirdiğini de biliriz. Şimdi yönetimin vermediği kararları eleştiriyor. Hepimiz liboşuz ya, ondandır belki :D

Freddie aklınca hepimizi attırıp burda meydanı boş bulma hayalleri peşinde koşuyor büyük ihtimalle. Küçük hesapların kadını.

Sitelerde Paylaş

Freddie aklınca hepimizi attırıp burda meydanı boş bulma hayalleri peşinde koşuyor büyük ihtimalle. Küçük hesapların kadını.

Ne yalan söyleyeyim Ludwigciğim, ben de seninle tartışmak yerine yönetim takımı gibi neo-faşistlerle birleşip kemalizm konusunda can-ciğer kuzu sarması olmayı yeğlerdim. :lol:

tarihinde Tekojin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...