Jump to content

2010 Siftahı

Recommended Posts

Mürted, benim seninle sorunum yok. Malum admin eskisiyle de sorunum yok ama nedense bu başlıkta bana saracağı tuttu.

Her neyse... Gereksiz alınganlık yapma Mürteddin'ciğim. Sen çık aradan.

Çıbanın başı Astur. Ludwig ise kaypağın teki, üstelik küfürbaz ve uyumsuz. Liberal adminli forumlarda bile sorun çıkardı.

Madem hep birlikte ''tevbe'' edip buraya geri geldiniz, yaptığınız hatanın hesabını vermeniz gerekiyor.

Kim verecek? Elbette çıbanın başı verecek. Kimdir o? Astur!

E onun yanına Ludwig adlı uyumsuzu da katarsak ne mutlu bize.

Edit: Tekojin, sen kimdin la eskilerden?

Freddie'nin yeni favorisi benim sanırım. :D Ha gayret Freddie, böyle devam edersen beni yine atarlar belki. :D

Aslında bu başlık çok yararlı oldu, pek çok anlaşmazlık ve yanlış anlaşılma ortadan kalktı, Freddie gibiler de kişiliklerini açıkça ortaya koydular. Hayırlı olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tamam, o halde ben de hatamın farkındayım. Haklısın, o mesajı yazmak yerine ÖM atsam elbette daha iyi olurdu.

Ben özür dilerim.

Ben de sana ettiğim küfürler için özür dilerim. Ve şunu da bil ki, artık o tarz ani sinirle millete saydırma hareketlerini yapmamayı kendime ilke edindim. O tarz hareketler sadece beni rezil eder, yoksa hakaret ettiğim ve saldırdığım kişileri değil. Senin de artık iyicene sosyalist olduğunu kabullenmem gerekiyor tabi. Kızgınlığımın bir sebebi de bunu kabullenemememdi aslında. Yapacak birşey yok. Sen yolunu öyle seçtin.

Arkadaşlığımız ise işallah düzelir ve bu kötü lafları ve atışmaları unuturuz. Ben tabiki ta baştan beri özelde sana küfretmekle ayıp ettiğimin farkındayım.

Genius gibi bir genç bu kadar radikal uçlarda dolaşırken onu hep beraber aklıselime yaklaştırmaya çalışmamız gerekti diye düşünmüştüm. Ama madem sen sosyalizme cidden bu kadar inanıyorsun, yapacak birşey yok. Senden bu tarz konularda destek bekleyemem.

Sitelerde Paylaş

Bir kaç ay önce kontrolden çıkmış, toz duman olmuş forumda sıkı kontrole başlandı ve bu sıkı kontrol esnasında pek çok kişi ya forumdan atıldı, ya da gitmeye zorlanarak forumda geniş bir temizlik yapıldı. Bu gün, o gün atılanların yazmasına izin verilmesi ortamın sakinleşmiş olması, yeniden o döneme dönülmeyeceği düşünüldüğündendir. Fakat bu gün bu başlıkta gördüklerimiz yanıldığımızı ortaya koymuştur...

Forumun eski takipçileri, forumu yeniden o günkü ortama çevirme çabalarının izlenmeyeceğini gayet iyi bilirler. O nedenle radikal bir önlem almadan önce son defa uyarmak farz olmuştur; ya temiz bir sayfa açar adam gibi forumda yazmaya devam edersiniz, ya da iki üç ay öncesine dönülür ve yeniden kapsamlı bir temizlik yapılır...

Sitelerde Paylaş

bunlar adam değil bunlar ya dincilerle işbirliği yapıyor yada tayyibin şeriat amacı olduğunu bilmiyor kendilerini ve bizi ne denli tehlikeye attıklarının farkında değiller.

yok benim milliyetçilik yapacak gücüm kalmadı bu insanlar yüzünden.

yazık Atatürk'e yazık bir ömrünü heba etti.

bu adam niye türk oldu ki bu adam niye osmanlıda doğdu ki.

hiç yakışmıyor bu adam bize.Keşke ABD'de japonyada falan doğsaydı daha çok değeri kıymeti bilinirdi.

böyle millet hakediyor mu bu adamı yazıklar olsun senin gibi adamlara

Ludwig Fransız olursa:

Niye rönesans oldu ki ? Niye ihtilal oldu ? Belki ben skolastik düşünceyi savunuyordum ve belki kilisenin baskısından gayet memnundum.Kilise baskısı hakkımı kim oluyorlarda gasp ediyorlar ? Ne ahlaksız terbiyesiz insanlar ayaklandılar cumhuriyeti diktatörlüğü getirdiler ülkeye.Oysa ki ben kilise baskısından memnundum.Bundan sonra skolastik düşünceli katolik parti açıp iktidara gelicem ve cumhuriyet rejimini yıktırtacam.Kimsenin devrim yapmaya hakkı yoktur halk skolastik düşünceye boyun eğmiş benimsemiş biri çıkıpta bunu değiştiremez insan kendini köleleştirmek istiyorsa köleleştirir kimse buna karşı çıkamaz.

Ahanda ludwig fransız olsaydı böyle yapardı.

Yok ben ABD'ye gidip amerikan vatandaşlığına geçicem.TC kimliğimide silicem.Bana Atatürk'üm yeter.Amerikan milliyetçisi olucam daha çok yüzüm olur.George Washington'ın önünde saygı duruşuna geçmeyen şerefsizdir.

tarihinde Matadorlar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben hayatımda türkler kadar geri kafalı bir toplum görmedim.

her .oka inanan kör topluluk.

sadece ludwig mi daha oy verdiği partinin ne amacı olduğunu bilmeyen milyon insan var

tayyibe oy veren ya kömürden veriyor ki bunlar en az %20'lik bir dilimi kapsar gerisi muhafazakar geriside aha bu liboşlar.

şeriatçılar saadete falan atıyor akp'ye vermiyor eminim

tayyib cahillerden topluyor oyunu

kandırıyor herkesi

hayatım boyunca doğudakilere kıro deyip durdum ama kendi halkımın gerizekalılığını görememişim

artık doğudakiler kadar türklerdende nefret ediyorum

TÜRK OLMAKTAN UTANIYORUM

ALLAH TÜRKLERE AKIL FİKİR VERSİN

BÖYLE İNSANLAR İLE AYNI MİLLİYETTEN OLMAKTAN UTANIYORUM

tarihinde Matadorlar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olum Tayyip hakiki siyaset üretiyor bu ülkeye. Senin oy verdiğin Cumhuriyet Demagoji Partisi ve Mafyacı Hareket Partisi sadece faşist Kemalist yapının yalakaları, onlar siyaset üretemez, sadece emir alır.

Kemalist yapı adam olaydı kendi hukukunu kendi çiğnemeseydi. Kendi elleriyle meşruiyetlerinden vazgeçiyorlar. Tayyip napsın. Kucağına düşüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Matadorlar iyi yazmışsın. Bakma gerarddepardieu'ya...

gerarddepardieu, gözün kör mü? Ya da okuduğunu anlamıyor musun? Vahşi yazmış işte.

Evet, ikinci güzel argüman, buna ''yıldırma argümanı'' deniyor. ''Gözün mü kör? Anlamıon mu? Halbuki herşey güneş kadar açık, ortada!''

Benzerini geçtiğimiz günlerde Nurcu bir arkadaştan dinledim :)

Sitelerde Paylaş

Evet, ikinci güzel argüman, buna ''yıldırma argümanı'' deniyor. ''Gözün mü kör? Anlamıon mu? Halbuki herşey güneş kadar açık, ortada!''

Benzerini geçtiğimiz günlerde Nurcu bir arkadaştan dinledim :)

İkinci satırda yazdığım cümleler argüman değildir. Bilginize... ;)

Sitelerde Paylaş

Kemalist yapı adam olaydı kendi hukukunu kendi çiğnemeseydi. Kendi elleriyle meşruiyetlerinden vazgeçiyorlar. Tayyip napsın. Kucağına düşüyorlar.

Bu kısım çok önemli dostum: Yapılan pek çok araştırmaya göre, AKP'ye oy veren büyük çoğunluk ''alternatifi yok'' diye, gönülsüzce oy veriyor. Muhalefet adam akıllı bir muhalefet yapmıyor ki, halk muhalefeti tercih etsin.

AKP oyları bir çıkıyor, bir azalıyor. Fakat AKP'den kopan oylar, aynı oranda CHP-MHP'ye gitmek yerine, ciddi bir ölçüde ''kararsızlar'' lehine yazılıyor. Bunlar oy vermezse, bunların öy vermeyişi yine AKP hanesine yazılacak.

Bu ülkede en sevdiğim şey bu: Halkı aşağılayan; aptallıkla, cahillikle suçlayan kesim o kadar beceriksiz, o kadar akıl yoksunu ki, halkın en genel tercihinin, kendilerininkinden daha akli olduğunu görmüyorlar.

Keşke AKP sittir olup gitse, inanın bana bunu can-ı gönülden istiyorum. Fakat MHP-CHP gelecekse, Allah aşkına kalsın.

Sitelerde Paylaş

İkinci satırda yazdığım cümleler argüman değildir. Bilginize... ;)

Valla eğer sadece saydırdıysan durum daha vahim demektir :)

Herhalde ''daha başka'' argümanların vardır, örneğin neden yukarıdaki ifadeleri dillendirdiğini, akl-ı selim bir biçimde ortaya koyabilirsin.

''Argüman''ına gelince: Elbette o formel açıdan argüman filan değil, fakat sıklıkla kullanılan ve ''ikna''ya yarayan argümanımsılar en nihayetinde. Ustalardan biri de ''yıldırma argümanı'' demiş bunlara :)

tarihinde gerarddepardieu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Olum Tayyip hakiki siyaset üretiyor bu ülkeye. Senin oy verdiğin Cumhuriyet Demagoji Partisi ve Mafyacı Hareket Partisi sadece faşist Kemalist yapının yalakaları, onlar siyaset üretemez, sadece emir alır.

Kanka öyle deme. O zamanın şartlarına göre gerekliydi ama. Hem bu düzeni sürdürmezsek laiklik, çağdaşlık, zart zurt her şeyimizi kaybederiz.

Sitelerde Paylaş

xxxxxxxxxxxxxxxx halbuki yazıların başındaki sorularıma hala cevap gelmedi. Onlara cevap ver sonra bu ucuz Liboşculuğu masaya alalım.En azından ülke taraf gazetesi harici Liberalizm öğrenir. Hani sen Liberalsinya o yüzden.

tarihinde xislam tarafından düzenlendi
Hakaret.
Sitelerde Paylaş

Bu kısım çok önemli dostum: Yapılan pek çok araştırmaya göre, AKP'ye oy veren büyük çoğunluk ''alternatifi yok'' diye, gönülsüzce oy veriyor. Muhalefet adam akıllı bir muhalefet yapmıyor ki, halk muhalefeti tercih etsin.

AKP oyları bir çıkıyor, bir azalıyor. Fakat AKP'den kopan oylar, aynı oranda CHP-MHP'ye gitmek yerine, ciddi bir ölçüde ''kararsızlar'' lehine yazılıyor. Bunlar oy vermezse, bunların öy vermeyişi yine AKP hanesine yazılacak.

Bu ülkede en sevdiğim şey bu: Halkı aşağılayan; aptallıkla, cahillikle suçlayan kesim o kadar beceriksiz, o kadar akıl yoksunu ki, halkın en genel tercihinin, kendilerininkinden daha akli olduğunu görmüyorlar.

Keşke AKP sittir olup gitse, inanın bana bunu can-ı gönülden istiyorum. Fakat MHP-CHP gelecekse, Allah aşkına kalsın.

Tabi alıntıladığın yerde asıl demek istediğim Ergenekon, darbe planları, yargı rezaletleri falandı.

AKP'ye de senin baktığın gibi olumsuz bakmıyorum. Sen sosyalist olarak başka partide gönlün olabilir. Ama merkez sağcı olarak hakketen bu partiye ve politikasına inanıyorum. Dikkat edersen piyasada başka merkez sağ partisi yok. Bütün merkez sağ oyları AK partide. Tabanın yarısından fazlası merkez sağ olursa, parti de o tabana göre siyaset yapacak tabiki.

Kopan kararsızlar da heralde Kürt Açılımını yediremeyen ırkçı salaklardır. Gitsinler MHP'ye. MHP de kendi duruşu ile bazı oyları kaybetti AKP'ye bu açılım konusunda. Mevzular tartışıldıkça saflar daha netleşiyor.

Sitelerde Paylaş

Gerar depar diyor arkadaşa katılıyorum. Böyle saçmalıyorsun, sonra da insanlar seninle dalga geçince alınıyorsun Matadorlar. Bu şeriat geldi geliyor zırvalarını da bırak, şeriat falan gelmiyor. AKP kaç senedir bu ülkenin başında, kaç senedir yok AKM'yi yıkacaklar, yok Taksim'e cami yapacaklar yok mini etek giyen kızların bacaklarına kezzap atacaklar lafları devam ediyor, hangisi olmuş? Yok İran'da öyle olmuşmuş da bilmemneymiş de, az buçuk tarih bilen kimse böyle saçmalamaz.

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Valla eğer sadece saydırdıysan durum daha vahim demektir :)

Herhalde ''daha başka'' argümanların vardır, örneğin neden yukarıdaki ifadeleri dillendirdiğini, akl-ı selim bir biçimde ortaya koyabilirsin.

''Argüman''ına gelince: Elbette o formel açıdan argüman filan değil, fakat sıklıkla kullanılan ve ''ikna''ya yarayan argümanımsılar en nihayetinde. Ustalardan biri de ''yıldırma argümanı'' demiş bunlara :)

Sen salağa yatıp okuduğunu anlamamış gibi yapıyorsan ben ne yapayım. Halen yıldırma argümanı diyor. Sen argüman görmemişsin. :)

Benden uzun uzun cevap bekliyorsun. Açıklama yapmamı bekliyorsun. Bu konuda haklısın tabi.

Sitelerde Paylaş

Kanka öyle deme. O zamanın şartlarına göre gerekliydi ama. Hem bu düzeni sürdürmezsek laiklik, çağdaşlık, zart zurt her şeyimizi kaybederiz.

Ee orası öyle. Ulu Manitu o zaman öyle gerekli görmüş. Ondan iyi bilecek hali yok hiçbirimizin heralde.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...