Jump to content

2010 Siftahı

Recommended Posts

peki vilpu amerikan devletinin ya da avrupalı devletlerin meşruiyeti ne kadardır sence

Hiçbir burjuva devletinin, T.C. dahil meşruiyyeti yoktur.

Fakat meşru olmayan rejimler arasında, işçi sınıfının politik örgütlenme olanaklılığının farklı düzeylerde tanındığı; sınıfın fikirlerinin daha rahat ifade edilip, işçi sınıfının daha az baskıyla karşılaştığı pek çok toplum vardır.

Zaten biz Marksistleri anarşistlerden ayıran hususlardan biri budur, Lenin ''Devlet ve Devrim''de ne der: Burjuva demokrasisi, burjuva düzeni içerisindeki tüm diğer alternatiflerinden iyidir. Demokrasinin genişletilmesi mücadelesi, uğrunda savaşmaya değer bir uğraşıdır.

Elbette ''tecavüzde ceza indirimi yapmak için kırk takla atan'' burjuva devletle, takla atmayan burjuva devlet arasında bir fark var; ama -yine- elbette, bu devletlerden hiçbiri meşru değildir ve en nihayetinde, işçi sınıfının kolektif eyleyişiyle yıkılmalıdır.

Bu arada not: queen için yazdım bunları, bu başlıkta sosyalizm tartışmayacağım.

tarihinde gerarddepardieu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 260
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Millet Vekili dokunulmazlığı kaldırılınca hepsi yargı önünde hesap verecek!!!

Özellikle o Abdullah Gül denen sözde laik Cumhurbaşkanı. Götürdüğü bütün paraların hesabını verecek!!

Deniz Feneri davasında da AKP, demokrasi anlayışını çok güzel gözler önüne serdi. :D

Ergenekoncu katil paşaların da canı cehenneme!! askerleri köpekleri gibi kullanıyorlar. Ordu, devletin üstünde bir kurum değil!

En son söylediğini söylemeye devam ettiğin sürece, bu hususta aramızda anlaşmazlık noktası kalmaz :)

Örneğin 1. ordu komutanını yargılatmamak için çabalayan hakimler için, eski GK Başkanı'nı yargılatmaya teşebbüs ettiği için işinden olan savcı Ferhat Sarıkaya için de birşeyler söylüyorsan, anlaşmazlığımız teferruattadır.

Sitelerde Paylaş

haklısın belki ama bizdeki bu tecavüz ve töre cinayeti indirimi öküzlükleri, hala arap şeriatı etkisinden kurtulamamış bilinçaltları hala ilkellik dolu canlı türleri yüzünden uygulandı hep

gerçi artık töre indirimi rezaleti kalkmış sanırım

açıklama için sağol

Sitelerde Paylaş

haklısın belki ama bizdeki bu tecavüz ve töre cinayeti indirimi öküzlükleri, hala arap şeriatı etkisinden kurtulamamış bilinçaltları hala ilkellik dolu canlı türleri yüzünden uygulandı hep

açıklama için sağol

Politik İslam'ın bunda ciddi bir payı var, ama olay bununla sınırlı değil: Hemen herkesin zihnine bebelikten beri kazınmış erkek-egemen değerler, toplumsal üretimini yalnızca İslam yoluyla mümkün kılmıyor.

Ama elbette politik İslam hiç de sütten çıkmış ak kaşık değil, AKP içinde de hala daha ''dinci'', daha eyyamcı bir eski sağ zihniyetini taşıyan olağanüstü sayıda bakan-vekil var. Bunlar doğru.

Ama bence bunları söylemek yeterli değil işte :)

Rica ederim :)

Sitelerde Paylaş

Valla kimlerle konuştuğunu bilmiyorum ama, ben daha evvel pek çok örnek yazdım bu forumda.

Örneğin, Terry Eagleton ''İdeoloji'' adlı kitabında, bir argümanı örneklendirirken -yaklaşık olarak- şöyle birşey diyor:

''Örneğin, 'Prens Henry bir fareden daha zekidir' önermesini ele alalım, her ne kadar kuşku götürür olsa da'. Ünlü ''God Save The Queen'' albümünün ilk kapağında kraliçenin ağzında ne olduğunu git, kendin gör :)

Bana gerçek dünyadan örnekler ver. Mesela kraliyet ailesine karşı gösteri yüürüyüşü yapmanın ingilterede cezası nedir. Vatandaş bunu bilsin.Albüm kapakları ile ilgilenmiyorum, somut olaylar benim için daha geçerlidir. Kaldı ki her toplumun hassasiyetleri vardır ve toplumsal hassasiyetler baz alınarak dünya genellenemez. Güney amerikadaki hassasiyetler ayrıdır, avrupadaki ayrıdır bizdeki ayrıdır. Bunların çağdaşlıkla uzaktan yakından ilgisi olmayıp kültüreldir.

İtalya'da radikal sol taraftar grupları, İtalyan askeri öldüğünde, öldüren lehine slogan atıyor statta; İngiltere'de ''gericiler'' ''Tüm İngiliz kadınlarını kapatacağız'' diye miting düzenliyor, ludwig'in diğer bir foruma astığı resimde Amerikalı bir grup kadın, ellerinde ''Allaha şükür ki Amerikan askerleri ölüyor'' pankartlarıyla dolaşıyor. 68'de Paris duvarlarına ''Mülteciler, bizi bu sıkıcı Fransızlarla başbaşa bırakmayın'' yazılıyor. Bu tarz forumlarda dahi konuşulmasına izin verilmeyen -güya- ''müstehcen'' içerikli konularda, en saygın üniversiteler sempozyum düzenliyor, Huxley'in ''uyuşturucu övgüsü'' yaptığı ''Doors of Perception''ın hayranı bir grup, adını alırken bundan esinleniyor ve ''adınızı değiştirin nan!'' uyarısı gelmiyor (Bu grup, ''The Doors'')

Dediğim gibi hikaye ve manşet edebiyatı ile ilgilenmiyorum. Somut veri öne süreceksen, mesela İtalyan anayasası onu görelim. Bir kaç kişinin slogan atması kanuna uyduğu anlamı çıkarmaz.

68 konusunuda iyi öğrenin ; Avrupadaki 68 olayları cahil avrupalıları kafeslemek için tertip edilmiş bir oyundur. Bu oyunu tertipleyen proflar bile CİA ajanı olduklarını itiraf etmişken hala böyle şeylerle kendimizi kandırmayalım.

Avrupa 68 hareketiyle avrupa insanından saklanan altın para standardının amerikan merkez bankasına kayıtsız şartsız teslimidir.

Bana din veya diğer ikincil din , felsefe örneği vermeyip anares tarihçilik ile bilgi yazınız. Ötesi için biraz yaşlandık.

Aşk-ı Memnu ''edepsizlikten'' RTÜK uyarısı alıyor, Apollonaire ''muzır neşriyat'' görülüp yasaklanıyor, Palahniuk ve Sade hak getire.

Aşkı memnu yazarı kim..???

ha birde daltonlar var, ne garip değilmi. Bu konu dışı bunu açarsam konu dağılır.

Bu ülkede hala kitap toplatılırken, Allah'tan AİHM'den dönüyor bu kararlar. Boğaziçi'nde, Bilgi'de Henry Miller üzerinde, Decadance dönemi edebiyat eserleri üzerine yapılan çalışmalar Allah'tan hakim ve savcıların eline geçmiyor.

Şu satırları yazdığım ana kadar dünyanın her ülkesinde kitap toplatıldı. Yada yayın evleri satın alınarak basımı engellendi. Bunla ilgili çuval dolusu örnek varken bunları Türkiyeye münhasır görmek pek dürüst bir yaklaşım olmaz. Amerikada Bırakın Siyaset kitaplarını Üniversitelere sokulması yasak olan Arkeoloji ve Tarih kitapları mevcut. Bugün menderes döneminde niye amerika ile eğitim anlaşması imzalandı bilirmisin. ???

Avrupa'da 100 yıllık geçmişe sahip vicdani reddi savunan yazılar yazanlar, ''halkı askerlikten soğutma'' cezasına çarptırılıyor, AGOS'ta yazdığı için bir yazara ''hakaret ederler sana, tazminat senin neyine?'' deniyor.

Jeo-politiği terörizm ile karıştırırsak sağlıklı sonuçlar alamaz ki, biz yere sağlam başmak isteriz. Kimse birbirini kandırmasın, Agosta yazan vatandaşların derdinin ne olduğunu bilmeyen dünya üzerinde sadece bizim ülke insanımız, ha bilinmekte isteniyorsa HOYBOTUN nedir ne değildir araştırılsın öğrenilsin. Kaldı ki yazıları yazan Eski Tikko teröristi FIRAT.

Ayağı yere basan teori istiyorum.Şu ana kadar yok.

Yahu, bu ülkede ''sendikal hakları genişletin'' çağrısı bile Avrupa Birliği Komisyonu'ndan geliyor!

Ben şimdilik durayım :)

Yazının az üstünde Liberallik yapıyordun şimdi sosyalistmi oldun..!!!!

Bu ülkedeki sosyal hakların kimler tarafından yok edildiği için bir dolu yazı yazmama gerek varmı. Liboş AKP nin SGK daki son manevrası ile ilgili bugün başlık açtım zaten.

Somut proje ortaya koyamıyorsunuz ki, bu genel bir sorun. Bu ülke üniversitesi mezunlarının ortak kaderi. Ülkeyi ne denli yıpratırsak o denli çağdaş demokrat oluruz anlayışı gelenek haline geldi. Malum eğitim sistemimiz kimlerin elinde.

Somut projeleri bekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sistem dışı derken? Irkçı partileri kastediyorsun sanırım, bir onlar kapatılıyor işte, ne yaparsın :)

Ha, ırkçılıktan ağzı, yüzü, dili yanmış Almanya'da, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana kaç parti kapatılmış, sorması ayıp?

Amerika'da ''siyah ırkçılarıyla'', ''beyaz ırkçıları'' kol kola eylem yapıyor yaw, sen daha ne diyorsun? Amerikan Nazi Partisi'nin kurucusu George Lincoln Rockwell'ın, siyah ırkçılarının -Nation of Islam- toplantılarına, SS elbiseleriyle katılmışlığı var ya :)

Onları kast etmediğimi sende bende gayet iyi biliyoruz. Avrupada rejim düşmanı ve ayrılıkçı parti kurmak anayasal olarak mümkün değildir. Bizdeki gibi üç beş çapulcu çıkıp parti kurup biz yasal temsilciyiz bağımsızlık özgürlük istiyoruz söylemi yapan parti kuramaz.Bu başta yasaktır, sonradan kapama işleriyle uğraşmazlar, çünkü açtırmazlar.

ba ne kadar demokratik ülkeyiz. Bu çapulcu partilerinin Rusyada kurulduğunu düşünsene, kuranlar kaç saat yaşar bilinmez.

Sitelerde Paylaş

Akhenaton bizim rejimi soruyorsan parlamenter rejim dedikleri rejimden var Türkiye'de, daha doğrusu vardı, Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesi bizim rejimi özgün yapıyor.

Deliliğin akıl kitabını bilirmisin ; Düşüncelerle anıları birbirine bağlar.

Nikim akhenaton değil fakat sen istiyorsan çevirebilirim.

Sitelerde Paylaş

Bu üzücü haberleri başlık açarak somut veri ve kaynakçalarına dayanarak açıklarsan bizde bilgilenmiş oluruz, En azından Roma ve Bizans hakkında sayende bilgilerimizi geliştirme fırsatı yakalamış oluruz. Türk boylarını ve Roma ve bizans vatandaşlık yapısını bildiğine göre asimilasyon konusunuda zorlanmadan bizlere anlatırsın. Hadi bakalım Pontifex Maximus aydınlat bizi.

Yaw Akhenaton! Aş kendini arkadaşım.

Hani kendini aşamıyorsan bari hep aynı soruları sorma..

Sitelerde Paylaş
Bana gerçek dünyadan örnekler ver. Mesela kraliyet ailesine karşı gösteri yüürüyüşü yapmanın ingilterede cezası nedir. Vatandaş bunu bilsin.Albüm kapakları ile ilgilenmiyorum, somut olaylar benim için daha geçerlidir. Kaldı ki her toplumun hassasiyetleri vardır ve toplumsal hassasiyetler baz alınarak dünya genellenemez. Güney amerikadaki hassasiyetler ayrıdır, avrupadaki ayrıdır bizdeki ayrıdır. Bunların çağdaşlıkla uzaktan yakından ilgisi olmayıp kültüreldir.

Verdiğim örnekler gayet bu dünyadan, ''öte dünyalardan'' buraya taşımadım. :)

Kraliyet ailesine karşı gösteri yapmanın cezası neymiş? Böyle Anti-monarşist hareketlerden gırla var İngiltere'de, birisi için: http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1453491/Anti-monarchy-protesters-win-police-damages.html

Burada, Kraliçe Elizabeth'in ''güvenliği'' için tehdit oluşturduğu iddia edilen, bir kuleye çıkıp ''Kraliçe'yi öldürün'' yazdıkları için tutuklanan, hemen ardından salıverilmek zorunda kalınan ve Scotland Yard polis teşkilatının bu polis hukuksuzluğuna karşı tazminat ödemeye mahkum edildiğini delillendiren bir haber var.

Blair İngiliz monarşisi'nin servetini, yasa yapma gücünü kısıtlamayı vaad etti seçim boyunca, hakikaten lordlar kamarasına ilişkin ciddi düzenlemeler yaptı.

Şimdi aynı talep, bir dahaki seçimde koalisyon ortağı olması muhtemel İngiliz Liberal Parti tarafından dillendiriliyor.

Dediğim gibi hikaye ve manşet edebiyatı ile ilgilenmiyorum. Somut veri öne süreceksen, mesela İtalyan anayasası onu görelim. Bir kaç kişinin slogan atması kanuna uyduğu anlamı çıkarmaz.

Yahu kim, nerede hikaye anlatıyor? Söylediğim takım, AS Livorno Calcio'dur: http://www.thenational.ae/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100206/SPORT/702059844/1004/sport

İtalyan Anayasası ise, Avrupa'nın en otoriter anayasası olmasına, medeni kanununda halen faşizan imalar temizlenmemiş olmasına rağmen,, sicili T.C.'den çok daha temiz bir ülkedir. Bakıyoruz: http://www.amnesty.org/en/region/italy/report-2009

Burada Uluslararası Af Örgütü'nün, İtalya'daki insan hakları ihlallerine ilişkin 2009 raporu var. Kitlesel ırkçılığın halen dizginlenemediği, İtalyan Hukuku'nda sığınma hakkı doğrultusunda düzeltmeler/düzenlemelere gidilmesi gerektiği yazıyor. 70'lerde Negri ve ekibini ciddi bir hukuksuzlukla içeri almışlardı, polisin yetkileri halen Avrupa ortalamasıyla kıyaslanamayacak düzeyde yüksek.

Ancak halihazırda Ergenekon'lar, savcı savaşları, kitap toplatma/yasaklatmalar, iktidar partisine ay aşırı parti kapatma davaları, filancayı yargılamaya giriştiği için görevden alınan savcılar, hapiste akademisyenler vs. yok.

68 konusunuda iyi öğrenin ; Avrupadaki 68 olayları cahil avrupalıları kafeslemek için tertip edilmiş bir oyundur. Bu oyunu tertipleyen proflar bile CİA ajanı olduklarını itiraf etmişken hala böyle şeylerle kendimizi kandırmayalım.

Avrupa 68 hareketiyle avrupa insanından saklanan altın para standardının amerikan merkez bankasına kayıtsız şartsız teslimidir.

Üff ki üff, inan üff Akhenaton, sen olduğunu bu mesajı okuyunca anladım :)

68 olayları ciddi hataları, defoları olan olaylar, fakat bu olaylara ''yön veren CIA ajanları'' kimmiş? Yazsana bi şuraya.

Şu satırları yazdığım ana kadar dünyanın her ülkesinde kitap toplatıldı. Yada yayın evleri satın alınarak basımı engellendi. Bunla ilgili çuval dolusu örnek varken bunları Türkiyeye münhasır görmek pek dürüst bir yaklaşım olmaz. Amerikada Bırakın Siyaset kitaplarını Üniversitelere sokulması yasak olan Arkeoloji ve Tarih kitapları mevcut. Bugün menderes döneminde niye amerika ile eğitim anlaşması imzalandı bilirmisin. ???

Hangi kitap bugün nerede toplatılmış? Yukarıda İngiltere konusunda açıkça çuvalladın, şimdi ben senden delil, belge isteyeceğim. Üniversitelere hangi kitapların sokulması yasakmış, bu konuda yönetmelik kararlarını asmanı bekliyorum.

Dünya bu olayı şöyle çözdü: İletişim o kadar merkezileşti ki, olağanüstü sayıda bilgi akışının yanında, sistemi tehdit eden şeyler söylediğinde bunlar, devede kulak kalıyor ve pek fazla insanı harekete geçiremiyorsun.

İyi mi? Değil. Ama şimdikine göre evla.

Kimse birbirini kandırmasın, Agosta yazan vatandaşların derdinin ne olduğunu bilmeyen

Hakikaten şunlara yanıt yazdığım kendimden tiksiniyorum. ''Niyet'' üzerinden hukuki suç isnadı halihazırdaki anayasaya göre de, dünyadaki hemen tüm anayasalara göre de açıkça suçtur, ortaçağdan kalma arkaik bir yasa anlayışıdır.

Senin niyetinin ne olduğu açık, ırkçısın. Bu benim sana saydırabileceğim anlamına mı geliyor?

Ayağı yere basan teori istiyorum.Şu ana kadar yok.

Sen benden örnek istedin, teori istemedin. Teori açıklama demek. Sana tüm bunların neden bu şekilde olduğunu açıklayacağım demedim, ''Avrupa'da olaylar nasıldır?'' soruna betimleyici yanıtlar veriyorum.

Önce teorinin ne olduğunu öğren, şunu bir öğrenseydin Anibal'i dellendirmezdin.

Yazının az üstünde Liberallik yapıyordun şimdi sosyalistmi oldun..!!!!

liberalizmin ve sosyalizmin ne olduğunu emin ol senden iyi biliyorum.

Bu ülkedeki sosyal hakların kimler tarafından yok edildiği için bir dolu yazı yazmama gerek varmı. Liboş AKP nin SGK daki son manevrası ile ilgili bugün başlık açtım zaten.

Benim partim bu tarz girişimlere karşı sokaklara döküldü hep, ben de defalarca eylem üstüne eyleme gittim. Sen ne yaptın?

Somut proje ortaya koyamıyorsunuz ki, bu genel bir sorun. Bu ülke üniversitesi mezunlarının ortak kaderi. Ülkeyi ne denli yıpratırsak o denli çağdaş demokrat oluruz anlayışı gelenek haline geldi. Malum eğitim sistemimiz kimlerin elinde.

Akhenaton, sen benden neye dair bir somut proje, ne teorisi istiyorsun? Bana Avrupa'dan fikirlerini yadsıyacak örnekler ver dedin, verdim. Teori başka şey, proje başka şey. Her birini bu başlıkta tartışamam.

Sitelerde Paylaş

Onları kast etmediğimi sende bende gayet iyi biliyoruz. Avrupada rejim düşmanı ve ayrılıkçı parti kurmak anayasal olarak mümkün değildir. Bizdeki gibi üç beş çapulcu çıkıp parti kurup biz yasal temsilciyiz bağımsızlık özgürlük istiyoruz söylemi yapan parti kuramaz.Bu başta yasaktır, sonradan kapama işleriyle uğraşmazlar, çünkü açtırmazlar.

ba ne kadar demokratik ülkeyiz. Bu çapulcu partilerinin Rusyada kurulduğunu düşünsene, kuranlar kaç saat yaşar bilinmez.

Ben bilmiyorum. şimdiye kadar aşırı sağ ve ayrılıkçı partiler kapatıldı, tek tük de olsa komünist partiler de kapatıldı.

Aşırı sağ hareketlerin kapatılması yerindedir; İspanya'da ise Batasuna'nın oy oranı belli, Baskların kültürel haklarını ''politikleştirerek'', toplumsal dolaşıma sokması hakkı baki.

Rusya ise umurumda değil, muhalif gazetecileri zehirleyerek öldüren bir devletten bahsediyoruz.

Sitelerde Paylaş

AKP'nin en iyi yanı liberallere kulak vermeleri. Burunlarının dikine gidiyor diyemez kimse. Sağlıklı dozda bir pragmatiklik, gerçekçilik, ve yeniliklere açıklık var. Bunlarla Erbakan kadrosunu aynı zanneden ya gözü kör, ya da kasten yaygara kopartıyor; maksat iktidarı ele geçirmek, bundan iyi demagoji aracı olur mu işte.

Hahahaha....

Onu biliyoruz, bilmediğimiz bir şey söyle..

Mesela, liberaller onlara ne veriyor?

Bir de gerçekçi, yeniliklere açık demez mi.. Siz hakikaten kafayı yemişiniz. Artık hiç kızmayacağım yazdıklarınıza, bolca dalga geçip güleceğim..

Dinciler yeniliklere açıkmış..

Hakikaten öyledirler. Mesela bizim forumu çok severler; her gün haber gönderir, böylesi özgür bir platformda bulunduğumuz, burayı devam ettirdiğimiz için bize teşekkür eder, desteklerini hiç esirgemezler.

Sitelerde Paylaş

Verdiğim örnekler gayet bu dünyadan, ''öte dünyalardan'' buraya taşımadım. :)

Kraliyet ailesine karşı gösteri yapmanın cezası neymiş? Böyle Anti-monarşist hareketlerden gırla var İngiltere'de, birisi için: http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1453491/Anti-monarchy-protesters-win-police-damages.html

Burada, Kraliçe Elizabeth'in ''güvenliği'' için tehdit oluşturduğu iddia edilen, bir kuleye çıkıp ''Kraliçe'yi öldürün'' yazdıkları için tutuklanan, hemen ardından salıverilmek zorunda kalınan ve Scotland Yard polis teşkilatının bu polis hukuksuzluğuna karşı tazminat ödemeye mahkum edildiğini delillendiren bir haber var.

Blair İngiliz monarşisi'nin servetini, yasa yapma gücünü kısıtlamayı vaad etti seçim boyunca, hakikaten lordlar kamarasına ilişkin ciddi düzenlemeler yaptı.

Şimdi aynı talep, bir dahaki seçimde koalisyon ortağı olması muhtemel İngiliz Liberal Parti tarafından dillendiriliyor.

Öncelikle İngiltere örneği dünya demokrasisi için oldukça yanlış bir önerme.Kraliyet ailesi hakkındaki söylemleri ceza yasalarındaki karşılığı 3 yıldır. Bir takım siyasi oyunlar sebebiyle halkı yönlendirmek için yapılan düzmece oyunlar bu gerçeği değiştirmez. En azından şu ana kadar değiştirmedi.

Blair'in parlementoda yapmış olduğu düzenlemeler hiç bir anlam ifade etmez. ben Türkiye için yıllardır bu sistemi savunurum zaten. İngilizlerin uyguladığı Avam geçmişte Türklerin uyguladığı KUT yaklaşımının bire bir kopyasıdır. Siyasiler istedikleri kadar halk tarafından seçilsin, İngiltere aleyhine ve çıkardıkları her kanunu avamın iptal yetkisi ve istediği kanunu çıkarma yetkisi vardır. Keşke bizdede böyle olsa.

İtalyan Anayasası ise, Avrupa'nın en otoriter anayasası olmasına, medeni kanununda halen faşizan imalar temizlenmemiş olmasına rağmen,, sicili T.C.'den çok daha temiz bir ülkedir. Bakıyoruz: http://www.amnesty.org/en/region/italy/report-2009

Rağmen olmaz.

Avrupa topluluğunu örnek alıyorsak yasaları ortadadır.Veya Amerikayı örnek alıyorsak onunkide ortadadır. Af örgütü gibi masallarla kendini kandırma, artık gerçekçi ol biraz.

Ancak halihazırda Ergenekon'lar, savcı savaşları, kitap toplatma/yasaklatmalar, iktidar partisine ay aşırı parti kapatma davaları, filancayı yargılamaya giriştiği için görevden alınan savcılar, hapiste akademisyenler vs. yok.

Şimdi ergenekon dersen konu değişir. tarih sahnesinde her devletin illegal oluşumu vardır.Bu bize örnek olunan Avrupa devletlerinin hepsinde vardır ki, bu ara Fransız filmleri seyrediyorsun heralde bunla ilgili çekilmiş filmleride bulabilirsin. Yanlız burdaki söylemlerini anlayamadım benim savunduğum şeyleri bana yazmışsın.

Üff ki üff, inan üff Akhenaton, sen olduğunu bu mesajı okuyunca anladım :)

68 olayları ciddi hataları, defoları olan olaylar, fakat bu olaylara ''yön veren CIA ajanları'' kimmiş? Yazsana bi şuraya.

İkinci bir FED vakası yaşıyoruz.

Finans eğitimi alan herkesin bildiği bir gerçekliktir bu.Konuyu araştır bulamazsanbulamadım de konuyu başlık halinde açalım, açalım ki 68 olaylarında üniversite öğrencilerinin nasıl kullanıldığını okumayan Türkiyem artık öğrensin , dün akşam Bloomberg tv de CNN kanalı ekonomisti açık oturumda anlattı. Gerçekleri bilen var fakat az. malesef yurdum üniversitelerinin hepsi fason amerikancı olunca bilgiyi bulup çıkartmak zor.

Hangi kitap bugün nerede toplatılmış? Yukarıda İngiltere konusunda açıkça çuvalladın, şimdi ben senden delil, belge isteyeceğim. Üniversitelere hangi kitapların sokulması yasakmış, bu konuda yönetmelik kararlarını asmanı bekliyorum.

Yahu batı grubu üniversitelerinin dünya tarihine uymayan her kitap amerikan üniversitelerinde yasaktır. Bu yasaklanan kitaplardan biride Forbidden Arc tır. sana böyle yüzlerce kitap yazarım.Bunlar herkesin bildiği şeyler.Sen Türkiyeden dünyanın her tarafını güllük gülüistanlık sanıyorsun heralde. Amerikada bu yüzden kaç tane profun kürsü bıraktığını biliyormusun. ?

Senin niyetinin ne olduğu açık, ırkçısın. Bu benim sana saydırabileceğim anlamına mı geliyor?

benim bir niyetim yok. Ben sadece ülkenin sahibi bir Türküm.

Sen benden örnek istedin, teori istemedin. Teori açıklama demek. Sana tüm bunların neden bu şekilde olduğunu açıklayacağım demedim, ''Avrupa'da olaylar nasıldır?'' soruna betimleyici yanıtlar veriyorum.

Önce teorinin ne olduğunu öğren, şunu bir öğrenseydin Anibal'i dellendirmezdin.

Somu kanıtı olmayan her düşünce benim için çöptür. Anibalda somuta indiremeyeceği bilim kilisesi ayetlerini tekrarladığı için anlaşabilmemiz mümkün değildi, kaldı ki Hacı ile bile anlaşamıyor. Net üzerindeki tüm paleontolog siteleri vermeme kasın hepsini red etti. Anibal beyaz önlüklü rahip. İnanç böyle bir şey iste.

Benim partim bu tarz girişimlere karşı sokaklara döküldü hep, ben de defalarca eylem üstüne eyleme gittim. Sen ne yaptın?

Senin partin nedir, bir türlü anlayamadım.

Akhenaton, sen benden neye dair bir somut proje, ne teorisi istiyorsun? Bana Avrupa'dan fikirlerini yadsıyacak örnekler ver dedin, verdim. Teori başka şey, proje başka şey. Her birini bu başlıkta tartışamam.

Verdiğin örneklemeler senin düşüncelerinin bir özeti değil. Avrupa bugünlere Milliyetçilik sayesinde geldi. Tarihi kültürü ve ekonomisinin her aşaması bellidir. Fransızlar dünyanın en Liberal aynı zamanda en milliyetçi insanlarıdır. Keza ingilizler, keza almanlar. Sizin savunduğunuz düşünceler onların küreselleşen firmalarının pazar bulabilmesi için dayatmış olduğu söylemlerden başka bir şey değil. Önceki yazılarda ne dedim ; Anares tarihçiliği ile vermezsen yazdıklarının ve söylemlerinin bir kıymeti kalmaz.

68 Kuşağını araştır bakalım filozof ve aynı zamanda prof olana vatandaşı tespit edebilecekmisin bakalım. Olaylara paralel olarakta altın para standardını bir oku bakalım. hayat değilmi tesadüfler ürünü.Hasan Kurtulmuş bunla ilgili bir dönem çok söylem yapıyordu, kendisi finans uzmanıdır birde ondan dinle abakalım dünya para düzenindeki dolapları.FED örneğine benzemesin ama. Vatndaşın kendi ağzından CİA için çalıştığına dair söylemi var, hadi kimmiş bul bakalım.

tarihinde JacquesClouseau tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten biz Marksistleri anarşistlerden ayıran hususlardan biri budur, Lenin ''Devlet ve Devrim''de ne der: Burjuva demokrasisi, burjuva düzeni içerisindeki tüm diğer alternatiflerinden iyidir. Demokrasinin genişletilmesi mücadelesi, uğrunda savaşmaya değer bir uğraşıdır.

.

ben sana söyleyim ;

Devlet ; Yahudilere baskı yapıyorsa yıkılması gereken organizmadır.(bakınız Rusya tarihi, kaynakça Anıl Çeçen.)

Devrimci ; Kimliğini ve kişiliğini kaybetmiş kişilere verilmiş ortak isimdir.Dincinin yandan yemiş versiyonları.

Sitelerde Paylaş

açıklama için sağol

Bir Kore filmi izledim , arada standart and pours TC nin görünümünü BB yapmış siz hala töre cinayetindemisiniz. :lol:

Sitelerde Paylaş

Yazılarını okudum ve yarın cevap vereceğim, ama bir hatanı düzelteyim, direkt dikkatimi çekti: Annares tarihçiliği değil, Annales tarihçiliği. En ünlü temsilcilerinden biri Braudel'dir, Harvard'da adam şu an. Senin söylediğine en yakın Annarres var, Ursula Le Guin'in romanında ''anarşist gezegen''in adıdır o :)

Sitelerde Paylaş

ben sana söyleyim ;

Devlet ; Yahudilere baskı yapıyorsa yıkılması gereken organizmadır.(bakınız Rusya tarihi, kaynakça Anıl Çeçen.)

Devrimci ; Kimliğini ve kişiliğini kaybetmiş kişilere verilmiş ortak isimdir.Dincinin yandan yemiş versiyonları.

Bir kere scholarly writing dersi alsan iyi olacak, ilk cümlen o kadar geniş bir mesele ve ayrıntılı delillendirmelere ihtiyaç duyuyor ki, Anıl Çeçen bu konuda ne demiş alt alta, uzun alıntılarla yazman lazım. Bir ikincisi, Anıl Çeçen Rus tarihi uzmanı değil, kaç kişi alıntılamış akademide bu herifi?

Devrimciler hususunda ise senden akıl almaya ihtiyacım yok :)

Sitelerde Paylaş

Yazılarını okudum ve yarın cevap vereceğim, ama bir hatanı düzelteyim, direkt dikkatimi çekti: Annares tarihçiliği değil, Annales tarihçiliği. En ünlü temsilcilerinden biri Braudel'dir, Harvard'da adam şu an. Senin söylediğine en yakın Annarres var, Ursula Le Guin'in romanında ''anarşist gezegen''in adıdır o :)

O kadar kelime hatamız olsun artık, edebiyatçı değiliz işimiz sayılarla. :D Bak FED konusunu açamadık daha.

Sitelerde Paylaş

Bir kere scholarly writing dersi alsan iyi olacak, ilk cümlen o kadar geniş bir mesele ve ayrıntılı delillendirmelere ihtiyaç duyuyor ki, Anıl Çeçen bu konuda ne demiş alt alta, uzun alıntılarla yazman lazım. Bir ikincisi, Anıl Çeçen Rus tarihi uzmanı değil, kaç kişi alıntılamış akademide bu herifi?

Devrimciler hususunda ise senden akıl almaya ihtiyacım yok :)

Anıl çeçenin bu konuda detaylı bir araştırması olduğu için yazdım, konu tabiki geniş Endülüse kadar gider. ben Rusyanın dönemsel Yahudi ataklarıyla ilgili olarak Anıl çeçenin bir makalesini okuyucuya tavsiye ettim. kendiside soy adından anlaşılacağı üzere Çeçendir. Ama sapına kadar Atatürkçüdür.

Devrimciler konusunda kaynakça tam karşında duruyor ; geçen sosyalist forumda karbonarilerden bahsedince birden banlandık. :lol:

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...