Jump to content

Dinler İnsanı Fahişeleştirir Mi?

Recommended Posts

• İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gel bakalım şöyle bergüzara doğru, gelllll cübbelim gellllll

Ne günahı var burdaki ateistlerin o zaman.

Allah dilemiş ya onların ateist olmasını..

Allah herkesin önüne 2 yol koymuş biri cennete götürür diğeri cehenneme. Kişi seçiminde hürdür. Beni kimse namaz kılmam, oruç tutmam konusunda zorlamadı ben istedim, Freddiyi de kimse Allah'a hakaret etmeye zorlamadı, o kendi istedi. Hal böyle olunca kimseye zulum edilmedi herkes ettiğini buldu.

Yok ya 2 yoı koymuşmuş.

Bak Vladimirin yapıştırdığı ayete, ne diyordu.

Allah dilemedikce siz dileyemezsiniz :)

Nerde 2 yol yazıyor, uydurma...

Sitelerde Paylaş

Yok ya 2 yoı koymuşmuş.

KASAS suresi 56- Şüphesiz sen sevdiğin kimseyi doğru yola iletemezsin. Fakat Allah, dilediği kimseyi doğru yola eriştirir. O, doğru yola gelecekleri daha iyi bilir.

NAHL suresi 9- Doğru yolu göstermek Allah’a aittir. Yolun eğrisi de vardır. Allah dileseydi, hepinizi doğru yola iletirdi.

NAHL suresi 37- Sen onların doğru yola erişmelerine aşırı istek göstersen de şüphesiz Allah saptırdığı kimseyi doğru yola iletmez. Onların yardımcıları da yoktur.

NAHL suresi 93- Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz.

NAHL suresi 104- Allah’ın âyetlerine inanmayanları, Allah elbette doğru yola iletmez. Onlar için elem dolu bir azap vardır.

Sitelerde Paylaş

"""Sen başka bir dine inanıyorsun. Ayetleri sağa sola çekerek islamda yaptığın refrorm aslında Luther'de bile yok"""

berguzar gerçekleri herkes görüyor, vazgeç inadından. Sana acıyorum..

Bir beşerin bana acımasını hakaret kabul ederim. Ben daha önce çok yazdım, Allahtan başka kimseye eyvallah etmem diye.

Yani bir beşerin bana acıması beni rahatsız eder, bir beşerin beni övmeside aynı şekilde.

Bilmem anlatabiliyor muyum?

Sen her başlıkta bunu yapıyorsun. Beni kullanarak başlığı sabote ediyorsun.

Forum yetkililerinin buna bir çözüm bulması şart. Tabi forumun demirbaşı değilsen :)

Sitelerde Paylaş

FUSSİLET suresi 17- Semûd kavmine gelince, biz onlara doğru yolu göstermiştik. Ama onlar körlüğü hidayete tercih etmişler ve yaptıklarına karşılık, alçaltıcı azap yıldırımı onları çarpmıştı.

18- İnananları ve Allah’a karşı gelmekten sakınanları kurtardık.

40- Âyetlerimiz konusunda (yalanlama amacıyla) doğruluktan sapanlar bize gizli kalmaz. O hâlde kıyamet gününde ateşe atılan mı, yoksa güven içinde gelen kimse mi daha iyidir? Dilediğinizi yapın. Şüphesiz O, yaptıklarınızı hakkıyla görmektedir.

46- Kim iyi bir iş yaparsa kendi lehinedir. Kim de kötülük yaparsa kendi aleyhinedir. Rabbin, kullara (zerre kadar) zulmedici değildir.

Sitelerde Paylaş

Yok ya 2 yoı koymuşmuş.

İNSÂN suresi 2- Şüphesiz biz insanı, karışım hâlindeki az bir sudan (meniden) yarattık ve onu imtihan edeceğiz. Bu sebeple onu işitir ve görür kıldık.

3-Gerçek şu ki, Biz ona yolu/yöntemi gösterdik; şükredici, ya da nankör (olması artık kendisine kalmıştır).

Sitelerde Paylaş

Bir beşerin bana acımasını hakaret kabul ederim. Ben daha önce çok yazdım, Allahtan başka kimseye eyvallah etmem diye.

Yani bir beşerin bana acıması beni rahatsız eder, bir beşerin beni övmeside aynı şekilde.

Bilmem anlatabiliyor muyum?

Sen her başlıkta bunu yapıyorsun. Beni kullanarak başlığı sabote ediyorsun.

Forum yetkililerinin buna bir çözüm bulması şart. Tabi forumun demirbaşı değilsen :)

Ben senin doğru yolu bulman için uğraşıyorum sen ise adminleri kışkırtarak benim atılmam için uğraşıyorsun. Bunca hakaretine birkez bile hakaretle cevap vermedim.Nasıl bir insansın sen?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli konu ben değilim.

Başlığı sabote edip durma. Bak Freddie Allahı pezevenk durumuna düşürmüş. Varsa buna ilişkin yazacakların onları yaz.

EN'ÂM suresi 68 Âyetlerimiz hakkında dedikoduya dalanları gördüğün vakit başka bir söze dalıncaya kadar onlardan yüz çevir, uzaklaş. Şayet şeytan sana unutturursa hatırladıktan sonra (kalk), o zalimler grubu ile beraber oturma.

Sitelerde Paylaş

Ben senin doğru yolu bulman için uğraşıyorum sen ise adminleri kışkırtarak benim atılmam için uğraşıyorsun. Bunca hakaretine birkez bile hakaretle cevap vermedim.Nasıl bir insansın sen?

Ay ay ay ay, sevsinler.

Burada tonla ateist varken inanıyorum diyen biriyle doğru yol üzere uğraşman gözlerimi yaşarttı :D

Bir inandım bir inandım bir bilsen...

Peygambere diyorki Allah kuranda.

Sen onların üzerine koruyup kollayıcı değilsin, sen uyarıcısın.

Konuya dön cübbeli, daha fazla başlığı sabote etme.

Üstelik bana yönelik hakaretlerini herkes görüyor, sen tasalanma o konuda...

Sitelerde Paylaş

Duanın ne olduğu bilinmeyince ve kavranmayınca böyle sorular elzemdir.

Kısaca izah etmeye çalışayım.

Çalışmak ibadettir.

Dua çalışmaktır.

Yoksa çalışıp çabalamadan kimseye Tanrının gökyüzünden ekmek attığı görülmemiştir.

Yağmur yağar, sen ekini eker-biçersin. Un yaparsın, sonra ekmek olur ve yersin. Dua budur.

Ama hayır ve şer Allahtandır diye bir amentümüz var ya evlere şenlik.

Hikmetli Allaha şer izafe eden zihniyet ne kötü zihniyettir...

Sen varya benim raitingimi tavan yaptırıyorsun burda, sana kızmıyorum. Senden faydalanmaya başladım uzun zamandır. Sen bana yaz, yazki arada kalmışlar görsünler, hem seni hem beni...

Müslüman taklidi yapan atecik, cücük kafalı atecik.

Bak Allah pezevenk konumuna sokulmuş diyorum, adamın derdi benle :D

Sana kaç kere dedim bergüzar sen kafandaki dine inanıyorsun diye ama bir türlü anlamak istemiyorsun. O dini bize pazarlayacapım diye kuran ayetlerini bile inkar ediyorsun.

maide suresi

111- Hani Havarilere: " Bana ve Resulüme iman edin" diye ilham etmiştim. Onlar da: "İman ettik, bizim şüphesiz müslümanlar olduğumuza şahit ol" demişlerdi.

112- Havariler:" Ey Meryemoğlu İsa, Rabbin bize gökten bir sofra indirebilir mi?" dediler. İsa da: "İnanıyorsanız Allah'tan korkun" dedi.

113- Havâriler: "İstiyoruz ki ondan yiyelim, kalblerimiz iyice yatışsın, senin bize doğru söylediğini bilelim ve bunu bizzat görenlerden olalım" dediler.

114- Meryemoğlu İsa da: "Allah'ım, Rabbımız, bizim üzerimize gökten bir sofra indir ki, bizim için, önce ve sonra gelenlerimiz için bir bayram ve senden bir mucize olsun. Bizi rızıklandır, sen rızık verenlerin en hayırlısısın!" dedi.

115- Allah buyurdu ki:" Ben onu size indireceğim. Fakat bundan sonra içinizden kim inkâr ederse, ben ona âlemlerden hiç kimseye yapmayacağım bir azabı yaparım".

A’râf 160

(Mekkî 39) Biz İsrailoğullarını oymaklar halinde oniki kabileye ayırdık. Kavmi kendisinden su isteyince, Musa'ya, "Asanı taşa vur!" diye vahyettik. Derhal ondan oniki pınar fışkırdı. Her kabile içeceği yeri belledi. Sonra üzerlerine bulutla gölge yaptık, onlara kudret helvası ve bıldırcın eti indirdik. (Onlara dedik ki) "Size verdiğimiz rızıkların temizlerinden yeyin. "Ama onlar (emirlerimizi dinlememekle) bize değil kendilerine zulmediyorlardı.

Sitelerde Paylaş

Sana kaç kere dedim bergüzar sen kafandaki dine inanıyorsun diye ama bir türlü anlamak istemiyorsun. O dini bize pazarlayacapım diye kuran ayetlerini bile inkar ediyorsun.

berguzar lütfen bazı gerçekleri hırsın yüzünden görmezden gelme. Senden kucaklar dolusu özürler diliyorum. Ben aşağılık adamın tekiyim. Ama nolur sen vazgeç şu inadından.

Sitelerde Paylaş

Donkisot,

Cübbeli öyle inanıyor ama çelişkili.

Sende öyle inanıyorsun ve reddediyorsun.

Ben ikinizede uymuyorum inanç konuşurken.

Ama biriniz ateist, biriniz kendine müslüman diyor.

Bu düşündürücü değil mi? Yani bir ateist ile bir inanıyorum diyenin ayetler üzerinde hemfikir olması?

Siz düşünmüyorsunuz, onu anladık ama düşünenler var :D

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistlkerin en cok zorlandigi sorularin birisi "allah zaten kaderimi yazmis, ben istesem de nasil dogru yolu bulurumki?" sorusu. Burda ilk önce kaderin anlamini belirtmek lazim. Vakit diye bir kavrami ortadan kaldirisak, sonra olan ve gecmisde olan hersey ayni anda var olur. Yani bizim 10 sene sonraki kaderimiz zaten belli, cünkü yasanmis veya yasaniyor. Bir film dvd´si de daima va olur. oynatirsan devamli ayni seyi gösterir. hayat da böyle. Yani Allah senin müslüman olarak veya kafir olarak ölecegini biliyor. Yinede her insan yapicaginda serbest. Allaha hakaret eden kafir "insan" bunu kendi özgürlügünde yapiyor ama allah daha önceden biliyordu bunun böyle olacagini. Bunun icin kimse diyemez "ben isteyerek yapmadim, allah öyle diledi". Sen allaha öyle hakaret yaparsan tabiki o senin bütün imanini yok eder, inanc kapisini kilitler. Herkes yapdigindan kendisi sorumludur. Bazisi cezayi hemen alir, bazisi güzel bir hayat yasadikdan sonra cezasini bulur ama hesap dan sonunda kimse kacamicak. beni de en cok mutlu eden isde bu olay.

Sitelerde Paylaş

berguzar lütfen bazı gerçekleri hırsın yüzünden görmezden gelme. Senden kucaklar dolusu özürler diliyorum. Ben aşağılık adamın tekiyim. Ama nolur sen vazgeç şu inadından.

Boşver ya, niye benden özür diliyorsun.

Ben Tanrı' mıyım birini affetme gibi bir özelliğim olsun.

Benim ne hırsım var ne inadım, kendi doğrularımı savunuyorum burada, kuranı savunuyorum. Sen ister kabul et, ister etme.

insanlık çizginden kayma, başlıkları bana takılıp sabote etme yeter :D

Sitelerde Paylaş

Donkisot,

Cübbeli öyle inanıyor ama çelişkili.

Sende öyle inanıyorsun ve reddediyorsun.

Ben ikinizede uymuyorum inanç konuşurken.

Ama biriniz ateist, biriniz kendine müslüman diyor.

Bu düşündürücü değil mi? Yani bir ateist ile bir inanıyorum diyenin ayetler üzerinde hemfikir olması?

Siz düşünmüyorsunuz, onu anladık ama düşünenler var :D

Yine işi gırgıra vurup kaçamak yapıyorsun.Sen ne dedin?

Yoksa çalışıp çabalamadan kimseye Tanrının gökyüzünden ekmek attığı görülmemiştir.

Bende bu iddianın kuran göre yanlış oldğunu gösterdim.Kurana göre bak kurana göre diyorum,kurana inanan sensin ben değil,eğer inanıyorsan ve samimi isen,allah gökten sofra indirmiş. Bu ayetleri ben uydurmadım.Bu duruma göre konuyu açan arkadaş haklı. Çünkü allahın bazı kullarına gökten hazır sofra indirip bazılarını açlığa mahkum etmesi adaletsizliktir.

Bırak şimdi benim ve cübbeli hakkında yorum yapmayıda ayetler hakkında yorum yap.

tarihinde donkisot tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kendi doğrularımı savunuyorum burada, kuranı savunuyorum. Sen ister kabul et, ister etme.

Kuranı savunuyorum diyorsun, Tanrı gökten ekmek atmaz diyorsun, sana ayetleri getiriyoruz CEVAP YOK.

hani nerde 2 yol uydurma diyorsun, sana ayeti getiriyorum. CEVAP YOK.

SEN KURANI NASIL SAVUNUYORSUN?

Sitelerde Paylaş

Yine işi gırgıra vurup kaçamak yapıyorsun.Sen ne dedin?

Bende bu iddianın kuran göre yanlış oldğunu gösterdim.Kurana göre bak kurana göre diyorum,kurana inanan sensin ben değil,eğer inanıyorsan ve samimi isen,allah gökten sofra indirmiş. Bu ayetleri ben uydurmadım.Bu duruma göre konuyu açan arkadaş haklı. Çünkü allahın bazı kullarına gökten hazır sofra indirip bazılarını açlığa mahkum etmesi adaletsizliktir.

Bırak şimdi benim ve cübbeli hakkında yorum yapmayıda ayetler hakkında yorum yap.

Cımbızcı zihniyet kuranı elbet öyle anlar.

Gökten sofra filan düştüğü yok, kurana bütünlükle bakman gerek.

Ayetleri devam et, o konuların geçtiği sureyi oku baştan sona ne indiğini anlarsın....

Gırgır filan yapmıyorum, diyorumki, bir ateist ile bir inanır ayetleri aynı doğrultuda savunuyor.

Aradaki farkı göremiyor musunuz diyorum?

Bak cübbeli o ayetlerle iman ediyor,sen niye etmiyorsun o zaman?

Sitelerde Paylaş

dünya nimetleri üzerinde adaelt mi olur? Allah kendisi belirtmis bazilarina cok, bazilarina az nasip ettigini. Zorluklari ve acilar ceken ama yine de imanini kaybetmeyen ve sevap isleyen ölümden sonra gercek adalete kavusacakdir. Cebleri dolu imaniszlar da adalete kavusacagi gibi!

Sitelerde Paylaş

Kuranı savunuyorum diyorsun, Tanrı gökten ekmek atmaz diyorsun, sana ayetleri getiriyoruz CEVAP YOK.

hani nerde 2 yol uydurma diyorsun, sana ayeti getiriyorum. CEVAP YOK.

SEN KURANI NASIL SAVUNUYORSUN?

Yahu vladimir o ayeti bura yapıştırdığında niye özgür irade var diye itiraz etmedin.

Ben diyorumki kuranda özgür irade vardır, Allahın kader çizgisini yanlış anlıyorsunuz diye.

Senin yazdıklarına istinaden 2 yol lafı geçmiyor ayette dedim, anlamadın mı :)

Ben senin her dediğine cevap veriyorum ama sen vermiyorsun.

Bir daha diyorum, başlıkta Freddie Allahı pezevenk konumuna sokmuş, buna ne diyeceksin diye... Bak bir daha dedim ama sen yine yazmayacaksın!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...