Jump to content

Ateist papaz kiliseden atılmadı

Recommended Posts

• İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aceba herhangi bir Müslüman ülkede imamın teki tanrı yoktur dese camiden tek parça olarak çıkabilir mi? Hani İslam barış ve hoşgörü dini ya o bakımdan aklıma geldi.

imam yada din görevlisi olmana gerek yok. sıradan biri ol camiye gir allah yoktur de bakalım neler gelicek başına.

Sitelerde Paylaş

Teolojide Tanrının varlığı ve yokluğu birlikte tartışılır. İlahiyat fakültelerinde de böyledir, bu tartışma yapılır. Ama burada Hollandanın bu papazı afaroz etmemesinin ardında başka nedenler var gibime geliyor. Mesela bildiğim kadarıyla Hollanda'da eşcinsel evlilikler serbest. İncil buna nasıl bakıyor buna bakmak gerek :)

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Teolojide Tanrının varlığı ve yokluğu birlikte tartışılır. İlahiyat fakültelerinde de böyledir, bu tartışma yapılır. Ama burada Hollandanın bu papazı afaroz etmemesinin ardında başka nedenler var gibime geliyor. Mesela bildiğim kadarıyla Hollanda'da eşcinsel evlilikler serbest. İncil buna nasıl bakıyor buna bakmak gerek :)

Selamlar...

tanrı kavramı ile allah kavramını birbirine karıştırman yanlış bence. çünkü peygamberinin uçkurunu kollayan kitaplar yazıp gönderen(!) şey tanrı falan olamaz. yada dünyayı 6 günde yaratan..

Sitelerde Paylaş

tanrı kavramı ile allah kavramını birbirine karıştırman yanlış bence. çünkü peygamberinin uçkurunu kollayan kitaplar yazıp gönderen(!) şey tanrı falan olamaz. yada dünyayı 6 günde yaratan..

Benim yazdığım ileti ile bu ne alaka, anlamadım şimdi?

Benim Tanrı dememe mi taktın? İstediğim gibi hitap ederim ona, buna ben karar veririm sanırım değil mi?

Sitelerde Paylaş

Benim yazdığım ileti ile bu ne alaka, anlamadım şimdi?

Benim Tanrı dememe mi taktın? İstediğim gibi hitap ederim ona, buna ben karar veririm sanırım değil mi?

istediğini de müslümansan taptığın şey belli. gerçekleri duymak zoruna gidiyor sanırım. tanrı falan diye hafifletmeye çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş

istediğini de müslümansan taptığın şey belli. gerçekleri duymak zoruna gidiyor sanırım. tanrı falan diye hafifletmeye çalışıyorsun.

Hey yarabbim ya, çattık gece gece :)

Benim Tanrım/Allahım senin kafandaki tanımla örtüşmek zorunda mı?

Sitelerde Paylaş

Hey yarabbim ya, çattık gece gece :)

Benim Tanrım/Allahım senin kafandaki tanımla örtüşmek zorunda mı?

algılama problemi var sanırım. aradaki iletişim kopukluğunu gideremedik. kafandaki tanrı tanımı müslümansan farklı olamaz. çünkü allah üşenmemiş kitap göndermiş. kendini tanıtmış insanlara daha ne tanımından bahsediyorsun?

ha ben müslüman değilim diyorsan kafadanki tanrı tanımı farklı olabilir. ilk mesajımda anlatmaya çalışmıştım ama kendimi ifade edememişim sanırım. tanrı varlığı tartışılır fakat allahın varlığını tartışmakla aynı şey değildir. peygamberinin uçkurunu gözetleyen şey tanrı olamaz diye.

Sitelerde Paylaş

algılama problemi var sanırım. aradaki iletişim kopukluğunu gideremedik. kafandaki tanrı tanımı müslümansan farklı olamaz. çünkü allah üşenmemiş kitap göndermiş. kendini tanıtmış insanlara daha ne tanımından bahsediyorsun?

ha ben müslüman değilim diyorsan kafadanki tanrı tanımı farklı olabilir. ilk mesajımda anlatmaya çalışmıştım ama kendimi ifade edememişim sanırım. tanrı varlığı tartışılır fakat allahın varlığını tartışmakla aynı şey değildir. peygamberinin uçkurunu gözetleyen şey tanrı olamaz diye.

Pardon anlamamışım.

Ama sen ne zamandır burdasın, beni tanıyor olman lazım.

Ben e sınıfı müslümanım :)

Ya gerçekten kusura bakma, şimdi sana inancımı anlatacak vaktim yok, yarın işe gideceğim. Uyumam lazım. Ama üşenmezsen bir sürü iletim var burda, beğendiğin birine bak o zaman tanırsın beni.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Pardon anlamamışım.

Ama sen ne zamandır burdasın, beni tanıyor olman lazım.

Ben e sınıfı müslümanım :)

Ya gerçekten kusura bakma, şimdi sana inancımı anlatacak vaktim yok, yarın işe gideceğim. Uyumam lazım. Ama üşenmezsen bir sürü iletim var burda, beğendiğin birine bak o zaman tanırsın beni.

Selamlar...

aslında benim de pek vaktim yok. sadece foruma bir göz atayım demiştim. senin iletine gözüm çarptı ve birşeyler yazmak istedim. boş bir vaktimde mesajlarından bazılarını okuyacağımdan emin olabilirsin. bu arada umarım kırıcı birşeyler söylememişimdir çünkü özeleştiri yapmam gerekirse tartışmalarda üslubum çoğu zaman kırıcı ve alaycı oluyor.

neyse iyi akşamlar size ve tüm forum sakinlerine.

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlar açısından değişen bişey yok, hristiyan olarak da ölseler ateist olarak da ölseler sonları EBEDİ cehennem. Ama ateistin azabı mı daha ağır yoksa hristiyanın ki mi daha ağır olur onu bilemem.

cüppeli sen hergün kendini allah yerine koyarak cehennemi garantiliyorsun

iman ne demektir??

hristiyanlar iman etmiyor mu??

iman eden birine hangi hakla gavur diye saldırıp cehenneme atılma iddiasında bulunursunuz

sapkınlar cehennemliktir cüppeli sen de onlardansın

Sitelerde Paylaş

o algılama problemi sende var asıl .küçücük beyninle küçücük tanrı algın var..içine gömüldüğün o düşünce yapısından kurtulabileceğini düşünüyor musun..insan ya inanır ya inanmaz..bişey ya vardır ya yoktur..sen yok bile diyemiyorsun neyi tartışıyorsun...ifade etme yeteneğiniz yok o ayrı ifade edecek bir bilgi de yok..hep mantık dışı doğa üstü ..uçuk şeylerden bahsediyorsun..normal insan anlayamaz sizi zatii ^_^

Sitelerde Paylaş

Allah’a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz Allah, kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.

Kendinide sevmesin o zaman.Zira kitapta her alakasız ayette bile kendini övüşünü esirgemiyor.Ben büyüğüm,Çok büyüğüm,Kudrelitliyim,Heybetliyim,Korkun benden,Gazabımdan korkun,Her şeyi bilirim,Kainat benim malımdır ben yaptım telif hakları benim.

Sitelerde Paylaş

o algılama problemi sende var asıl .küçücük beyninle küçücük tanrı algın var..içine gömüldüğün o düşünce yapısından kurtulabileceğini düşünüyor musun..insan ya inanır ya inanmaz..bişey ya vardır ya yoktur..sen yok bile diyemiyorsun neyi tartışıyorsun...ifade etme yeteneğiniz yok o ayrı ifade edecek bir bilgi de yok..hep mantık dışı doğa üstü ..uçuk şeylerden bahsediyorsun..normal insan anlayamaz sizi zatii ^_^

neyi tartıştığımızı anlamıyorsan neden tartışmaya orta yerinden giriyorsun? allah yoktur diyorum işte. daha ne diyeyim? normal insan bizi anlar da sen normal olmadığın için anlayabileceğini sanmıyorum.

uçuk şeylerden bahseden ben miyim siz misiniz? peygamberiniz ayı 2 ye böler, kendine aşık bir binek hayvanıyla oralara buralara seyahat eder, sabah namazına geç kalır nerde kaldın diye soran cemaate allahla tokalaşıyordum der ama uçuk şeyler söyleyen ben olurum öyle mi?

birde bu forum sana ağır geliyor olabilir yaşına uygun tartışmaları seçmeni tavsiye ederim. (en azından zeka yaşına) bir daha sana cevap yazacağımı sanmıyorum bu iletimden ne ders çıkardın çıkardın.

hadi bakalım 2 sayfa yatık A yap şimdi yarın öğretmenin kızmasın ;)

Sitelerde Paylaş

cüppeli sen hergün kendini allah yerine koyarak cehennemi garantiliyorsun

iman ne demektir??

hristiyanlar iman etmiyor mu??

iman eden birine hangi hakla gavur diye saldırıp cehenneme atılma iddiasında bulunursunuz

sapkınlar cehennemliktir cüppeli sen de onlardansın

Bismillahirrahmanirrahim:

NİSA suresi 150. 151- Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Başka sorun var mı?

Sitelerde Paylaş

NİSA suresi 150. 151- Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Başka sorun var mı?

hristiyanlar toptan bu durumdalar mı??

hristiyanlarda iman yok mu diye soruyorum sana

her hristiyan bu şartlara uyuyor mu??

başka zaman einstein'ın tanrıya inanmış olmasını bile allaha inandı diyerek kıvırısınız ama

evet karar ver madem hangi hakla hristiyanlar cehennmelik dersin

: Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükâfat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır” (diye hükmedilmiştir).

al bak bakalım hristiyanlar toptan cehennemlik demek neymiş

Sitelerde Paylaş

Başka sorun var mı?

hristiyanlar toptan bu durumdalar mı??

hristiyanlarda iman yok mu diye soruyorum sana

Hristiyanların içinde Hz. Muhammed'in peygamberliğini kabul eden var mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...